Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
cdadan
Direct in budigai sau in d-astea?
AR-18-MOS
QUOTE(kum @ 20 Jul 2014, 23:14)
Uite, promit ca-mi cumpar un CD cu manele, ca sa-ti dau motiv sa ma iei la misto. Jur pe rosu. Maine dimineata la prima ora.
*


Poze! sleep.gif
kum
Osă pun.

20 Jul 2014, 22:25:
QUOTE(Markos @ 20 Jul 2014, 22:15)
Îs foarte vesel, relax, Mihăiță.

Cu voi doi pe-aici, deja mă cac pe mine de râs  radmasa.gif
*


Se vede. Te dixtrezi de unu' singur:

user posted image
bucatzel
QUOTE(kum @ 20 Jul 2014, 22:04)
Bucatzel, la cate probleme sunt la topicul numit bursa (ridicate de multi useri de-a lungul timpului), probleme care au ramas nerezolvate, asta era cea mai urgent de rezolvat: faptul ca eu am atras atentia asupra unui bisnitar.
*



Ok, nu neg ca nu s-ar putea mai bine. Mie de exemplu, un up pe saptamana mi s-ar parea arhisuficient.
Da' uite, daca pe tine te deranjeaza, fa un set de propuneri, ma repet, la administrative.

Si daca tot esti asa suparat pe structura forumului, spune-ti parerea si despre jurnal. E fain asa, automoderat? Ca mie unuia mi se pare ca prea putini se folosesc cum trebuie de posibilitatea asta... Si daca ma intrebi pe mine, mai mult as aprecia un moderator la jurnalul de bord, decat fugarirea bisnitarilor de la bursa.

QUOTE(kum @ 20 Jul 2014, 22:04)
Tu chiar crezi ca pe mine ma afecteaza acest 10%? Pe bune? Am vrut doar sa-l fac de ras pe individ, sa mai arat inca o data colegilor ce-i poate pielea.
Si sa-i dau apa la moara grecului, ca mai are putin si-i ies dintii de nervos ce-i.
*



Sincer, de-o vreme va cam aprindeti toti din cam orice. Si va si comportati ca atare. Asa ca nici nu-mi mai bat capul care din cele doua variante de mai sus te-o deranjat. La una n-am ce-ti face, la cealata ti-am spus mai sus inca o data ce optiuni ai.

QUOTE(kum @ 20 Jul 2014, 22:04)
Da-mi si tu 20% daca asta te face mai fericit si promit ca nu scot nici o vorbulita.
*


20%? Si mie ce-mi iese?

---

In loc sa-i multumiti lui Ake (plural, ca nu mai vorbesc doar de tine) ca v-o lasat sa mai faceti misto, voi ati cam evoluat spre porcaiala. Cum si in ce feluri v-ati luat de DragosP nici n-are rost sa mai enumar. Mai mult decat te-o muscat restul forumului incat ai facut precum trinu' in mod repetat.

Io-s cam pe fundu' meu de obicei, da' sa-mi fi facut mie vreunul asa ceva (presupunand ca-l bagam in seama din varii motive), pai tepusele de le tot trimite markos in directia ta (care bai za uei, deja sunt o alta tema plictisitor-recurenta) ar fi parut firisoare de iarba inmuiate in roua diminetii.

UXE
Pacat ca nu avem un admin mai activ...
DragosP
QUOTE(bucatzel @ 21 Jul 2014, 01:57)
Cum si in ce feluri v-ati luat de DragosP nici n-are rost sa mai enumar.
*


Hai că_cădem în penibil. blush.gif Nu s-a luat nimeni de mine, relax.
cdadan
Confirm pozitiv. Dragos s-a aruncat pe jos si-a strigat "gramada cere varf".
DragosP
Nici chiar așa.
Da' cine crede că s-a luat de mine, să fie conștient că de el s-a luat, nu de mine.
cdadan
Nu s-a luat nimeni de tine. Au fost doar polemici pe teme ideologice, cu usoare mistouri amicale.
bucatzel
Dragos, treaba ta cum ai ales sa tratezi discutiile alea, dar aia nu inseamna ca restul cititorilor le-au vazut la fel. Adica, no, nici eu nu pot zice ca-ti impartasesc parerile, si pentru asta nu m-ai vazut cu 'popo' si cu 'mwe bor'.

Dar no, de ce sa combata ideile, daca e mai simplu sa mearga direct la persoana care le cuvanteaza.
DragosP
Așa e Dan. Mai ales polemicile cu trimiteri directe la cine e Dragoș, ce face el, familia lui etc. Chestii.

@Bucatzel: pe mine nu mă deranjează asta. Pentru că repet, într-o formă pe care s-o înțeleagă cât mai multă lume: "cine zice, ăla e!".
D-Ice
Io inteleg, respect si apreciez treaba cu "intoarce si celalalt obraz".
Dar pe de alta parte, in anumite situatii, cand palma devine pumn, picior, bata de baseball, ranga, scandura cu cuie, etc., legea Talionului ar fi mai potrivita.
UXE
saracu Toni sad.gif
DragosP
QUOTE(D-Ice @ 21 Jul 2014, 11:47)
legea Talionului ar fi mai potrivita.
*


NICIODATĂ nu e mai potivită legea talionului decât legea iubirii.
Markos
wub.gif
Marty
QUOTE(DragosP @ 21 Jul 2014, 09:49)
Da' cine crede că s-a luat de mine, să fie conștient că de el s-a luat, nu de mine.
*


Dai in mine?
Dai in tine,
Dai in fabrici si uzine!
DragosP
...țărănimea pe ogoare,
Dai în clasa muncitoare!
IRONICK
QUOTE(DragosP @ 21 Jul 2014, 10:31)
@Bucatzel: pe mine nu mă deranjează asta. Pentru că repet, într-o formă pe care s-o înțeleagă cât mai multă lume: "cine zice, ăla e!".
*

Asa este mai simplu:


[attachmentid=1627954646]
AR-18-MOS
Galati; Cluj;
Ce mai urmeaza?
cdadan
Confirm, stiu si eu sa fac print screenuri d-astea.


IRONICK
QUOTE(AR-18-MOS @ 21 Jul 2014, 11:51)
Galati; Cluj;
Ce mai urmeaza?
*

Pai sunt singurii useri care nu merita efortul.
DragosP
QUOTE(cdadan @ 21 Jul 2014, 12:52)
Confirm, stiu si eu sa fac print screenuri d-astea.
*


radmasa.gif
Ceva nu se leagă. radmasa.gif
ady77
QUOTE(IRONICK @ 21 Jul 2014, 12:46)
Asa este mai simplu:
[attachmentid=1627954646]
*


Misto. Mai ales ca in printscreen-ul tau apare Kum citat de 2 ori biggrin.gif radmasa.gif
UXE
Pai daca il ai pe "X" pe hignore si vine "Y" si da quote... tu daca nu il ai pe hignore pe Y ai sa vezi si postul citat al lui "X" .. comprende?


hai ba ce dreacu' .. chiar nu trebuie sa fii programator sa intelegi chestiile astea mad.gif tongue.gif
DragosP
Însă se pare că tre' să fii programator de mai mult de php ca să înțelegi ce-a scris Ady.
UXE
Ti-e rau..
AR-18-MOS
QUOTE(UXE @ 21 Jul 2014, 15:23)
chiar nu trebuie sa fii programator sa intelegi chestiile astea  mad.gif  tongue.gif
*


#include <iostream>
using namespace moldo;
{
if (ady77 = moldovean);
return "ady77 nu pricepe";
else
return 0;
}
int main( )
{
cout << "ady77 nu pricepe";
return 0;
}
Marty
QUOTE(UXE @ 21 Jul 2014, 14:23)
hai ba ce dreacu'  .. chiar nu trebuie sa fii un amarit programator sa intelegi chestiile astea  mad.gif  tongue.gif
*

Te-am corectat! dry.gif
UXE
Aia e up.gif
kum
QUOTE(bucatzel @ 21 Jul 2014, 00:57)
Sincer, de-o vreme va cam aprindeti toti din cam orice. Si va si comportati ca atare. Asa ca nici nu-mi mai bat capul care din cele doua variante de mai sus te-o deranjat. La una n-am ce-ti face, la cealata ti-am spus mai sus inca o data ce optiuni ai.
...
In loc sa-i multumiti lui Ake (plural, ca nu mai vorbesc doar de tine) ca v-o lasat sa mai faceti misto, voi ati cam evoluat spre porcaiala. Cum si in ce feluri v-ati luat de DragosP nici n-are rost sa mai enumar. Mai mult decat te-o muscat restul forumului incat ai facut precum trinu' in mod repetat.

Io-s cam pe fundu' meu de obicei, da' sa-mi fi facut mie vreunul asa ceva (presupunand ca-l bagam in seama din varii motive), pai tepusele de le tot trimite markos in directia ta (care bai za uei, deja sunt o alta tema plictisitor-recurenta) ar fi parut firisoare de iarba inmuiate in roua diminetii.
*



Nu poci sa neg ca ai dreptate pen' ca ai. Ca exista ceva nuante care fac o oarece diferenta (in cazu' popii), aia e alta discutie. Da', in principiu, ai dreptate.

Ca idee: daca stiam ca se sta la panda, pe cuvant daca scriam vreo litera la bursa. Poate pentru unii exista ideea ca o caut cu lumanarea. Fals. Si se va vedea de-acum incolo (in afara situatiei in care o sa vrea sa vand vreun rahat sau sa cer vreo lamurire despre vreo macara aflata pe la vanzare, nu mai scriu o litera la bursa aia).



QUOTE(bucatzel @ 21 Jul 2014, 00:57)
20%? Si mie ce-mi iese?

---
*


radmasa.gif
Sunt cativa care ti-ar da sa bei pana n-ai mai putea.
tatabobu
QUOTE(DragosP @ 21 Jul 2014, 12:06)
radmasa.gif
Ceva nu se leagă. radmasa.gif
*



Se leaga, dar se vede treaba ca n-ai folosit ficiarul ala de ignore. Are zile proaste, cand nu merge. Sau postari pe care nu ti le ascunde nici cu politia.
UXE
Din ce am observat io (si aici nu vorbesc in calitate de programator mad.gif ), le ascunde daca intri in Sectiune si dai click pe topic. Daca , insa, intri de pe pagina principala si dai click pe ultimul post din topic atunci nu mai ascunde nici un post ignored...
DragosP
QUOTE(kum @ 21 Jul 2014, 16:50)
Ca idee: daca stiam ca se sta la panda, pe cuvant daca scriam vreo litera la bursa.
*


Tu-nțelegi că a fost un "report"? Sau chiar crezi că-mi ești atât de important ca să stau să te pândesc? wacko.gif
UXE
QUOTE(UXE @ 20 Jul 2014, 15:41)
Cine a dat report?
*




sad.gif
Markos
Io blush.gif
DragosP
Contează? Vânzătorul.
UXE
Grecu are comision nedumerire.gif smile.gif


Pe vanzator il stiu... este Muskulica de la Trasniti in Nato biggrin.gif
DragosP
Mi-a dat să beau până n-am mai putut.
kum
QUOTE(DragosP @ 21 Jul 2014, 16:05)
Tu-nțelegi că a fost un "report"? Sau chiar crezi că-mi ești atât de important ca să stau să te pândesc?  wacko.gif
*



Bai nene, n-o mai frecati ca ma enervez si va spurc pe toti. La ce incalcari de regulament se comit zilnic (numa' cate clone exista in lbertate) si la "moderarea" pe care ai comis-o cu mine data trecuta, ma asteptam:
1. sa fii zbir peste tot, sa rupi orice prinzi, fiecare abatere de la regulament
2. sa stergi pur si simplu acel post, fara masuri. Asta in ipoteza in care stii ce-i aia sa fii barbat.

Nu intelegi ca nu ma afecteaza aia 10%? Mai da-mi 30%, nu ma intereseaza. Am comentat doar gestul in sine, atata tot.

Cand o sa vad moderare pe forumul asta, atunci o sa tac. Pana atunci, cand vad moderare doar la adresa mea (tu, klaus, asta ca sa dau niste exemple de moderatori care m-au "moderat" sau au vrut sa - in cazul lui klaus - in afara ariei lor), pai atunci nu mai tac nene. Important sau nu, deja sunteti doi care mi-ati dat (sau ati incercat sa-mi dati) la poarta pen' ca nu mai aveati argumente in discutii.

Ca exemplu: modereaza-l si pe grecu si pe barfi pentru ca instiga la flame. Ai nevoie de report? Pai zi, si-ti trimit. 10, nu 1. Iei vreo masura? Ha? Aud?

Mai incet cu ipocrizia, ca ma faceti sa borasc. Si am mancat o varza buna tare, e pacat de ea.

L.E. Din punctul meu de vedere, discutia e incheiata. Poti sa benganesi cat vrei, faptele sunt destul de clare (cel putin pentru mine). Cum am spus, nu mai fac off-topic pe la bursa, asa ca as vrea sa vad cand mai simti nevoia sa ma "moderezi".
DragosP
Păi dă "report" Mihăiță, dacă vrei moderare.
Și la Bursă, recunosc, mi-e greu să moderez altfel decât la "report".

Dar, na, crede-te tu important.

L.E. Dacă mai vrei 30% voi fi nevoit să-ți dau și ceva zile de pauză, pentru acumulare de warn. E ok?
bucatzel
QUOTE(kum @ 21 Jul 2014, 16:22)
Ai nevoie de report? Pai zi, si-ti trimit. 10, nu 1.
*



Ar fi o idee si asta.
kum
Never mind sleep.gif
ady77
QUOTE(Ake @ 16 Jul 2014, 16:19)
userul vercingetorix 30 de zile suspendare a contului pentru insulte repetate aduse colegilor de forum. La urmatoarea abatere se pot intruni conditiile pentru suspendarea definitiva.
*


In aceasta perioada poate posta linistit ca deceballus
bucatzel
Pai si va opreste cineva sa-i dati report ca bauiti ca-i clona celuilalt?

Serios amu', la cat se vorbeste la cafenea, doar nu s-o pune Ake sa-i inspecteze pe toti.
corbex
N-am gasit in regulament, e voie sa injuri o clona?
DragosP
Încearcă.
AR-18-MOS
Avem sectiuni noi: Lodgy si Dokker. Si UXE tot nu e moderator. sad.gif
DragosP
Păi dacă are suficientă susținere, cine știe?
Deci... Băgați!
kato
daca-si baga baietii picioarele se considera sustinere? rolleyes.gif
Markos
QUOTE(AR-18-MOS @ 23 Jul 2014, 14:56)
Avem sectiuni noi: Lodgy si Dokker.
*


Nu mi-e clar cine modereaza acolo. Apare un grup, Moderatori DaciaClub, da' pare gol grupu'.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.