Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
marksman
Si io zic ca e prea dura masura de banare definitiva.
gabize
sad.gif
Nu comentez. Nu mai comentez. sad.gif
Cosstel
si cine ii mai scoate pe dacioti la iarba verde ? huh.gif

numai probleme ne faci kum mellow.gif
DragosP
Incredibil. Da' nu comentez, că-s parte implicată în trecut.
Da' e incredibil.

O să zic doar atât: câte organe și-a băgat în fiecare cu care s-a porcăit (nu contează dacă a fost sau nu provocat!), în familiile (în viață sau nu) ale respectivilor și câte alte blesteme au putut ieși din inocenta lui tastatură, doar acei care au fost implicați știu. Și, bineînțeles, moderatorii care la vremea respectivă au văzut și acționat.
De aia zic: incredibil!
Cosstel
o suferi de dubla personalitate
aici chiar ai putea sa vii cu lamuriri fiindca am observat si la tine simptomul, bineinteles in alte coordonate
Liviu
Nu vreti sa purtati discutia asta in privat? Deja nu mai discutam de "noutati forumistice" si topicul se transforma in "valea plangerii".
DragosP
@Cosstel:
Dubla mea personalitate (de ce e oare vorba de mine? blink.gif) nu mă lasă să vin cu mai multe lămuriri.
Poate un Markos, Ady etc, care nu-s multipersonali, să te lămurească mai bine decât aș face-o eu.
Bicicleta galbena
Exista vreo posibilitate de anulare a banarii, eventual transformata in mod-preview?

Liviu
Bineinteles ca exista, dar eu (si oricare alt moderator din punctul asta de vedere) nu pot face asta caci ar insemna sa trec peste decizia adminilor.
Cosstel
DragosP daca ar fi sa te "interpretez" dupa topicul cu catedrala ai fi unul, insa pe celelalte topice esti mai mult decit OK.

Eu sint gata smile.gif
iulia_boris
Mi se pare exagerata banarea definitiva.
AR-18-MOS
Poate reapare, gen raducu68...
b76bgaarh
han solo
AR-18-MOS
Honorius...
b76bgaarh
asta e banat.
M.C.
No comment.Si uite asa cresc aripile si avintul revolutionar.......
quick
ba esti prost? am fost surprins azi sa citesc un mesaj pe forum de la un admin, parerea mea este ca kum este zeul daca un admin si-a facut timp sa scrie pe forum si asta din cauza/datorita lui kum....
173.gif
kato
e meritul lui liviu.... a avut grija sa afle adminii de situatie si a cerut o rezolvare. adminii au rezolvat rapid, ca nu au timp si nici chef sa analizeze ce si cum..au vazut istoricul de warn si banari si au ales.....daca au avut de ales intre un user cu ”cazier” si un moderator au ales extrem de previzibil si rapid.
Liviu
Cand un user urla ca este abuzat de un moderator cine altcineva decat un admin poate interveni? Intreb si eu asa, generic.
ady77
Nu te acuza Kato de nimic.
Han Solo
Așa e. Le zice bine.
kato
liviule, recunoaste cinstit ca stiai ca o sa ai castig de cauza...... nu stiu daca te-ai gandit ca rezultatul va fi atat de dur, dar deja nu mai este problema ta, nu-i asa? ...
Liviu
In primul rand nu ma apar si nu acuz pe nimeni de nimic.
Este o schema logica extrem de simpla:
user vs user : mod
user vs mod : admin
mod vs mod : admin

Kato, daca te face sa te simti mai bine, si mie mi s-a parut prea dura interventia si mi-am exprimat punctul de vedere. Pe de alta parte, Alex are dreptate cu log-ul de warn impresionant al lui kum ... mai rar asa ceva.
Han Solo
Which is the rule... that I've just made up.


DragosP
8.a. din regulament.
DannyY
Bine ca a apucat sa se pocaiasca...
dacis
QUOTE(DannyY @ 20 Feb 2016, 08:33)
a apucat sa se pocaiasca...
*

Ek era cel care o facea ieri pe badigardu', pe langa Gadea??? unsure.gif
maho
QUOTE(iulia_boris @ 19 Feb 2016, 14:16)
Mi se pare exagerata banarea definitiva.
*


Daca se intampla mai demult, nu era exagerata.

QUOTE(kato @ 19 Feb 2016, 22:50)
e meritul lui liviu.... a avut grija sa afle adminii de situatie si a cerut o rezolvare.

E felul de a fi al lui kum, care a dovedit (mai ales in trecut, ca parca in ultimul timp nu mai era chiar asa - deh, batranetea...) ca nu se poate abtine.
Apropo de admini... ce-o fi cu UXE?
bion
Mda, deschisei si io conserva si hop lipseste condimentu. Habar n-am ce a facut condamnatul dar unii cu matele sensibile au fugit: mamii mi-a luat kum bilutza. O mama adevarata ii dadea una dupa ceafa ( sic norvegia):Pai daca esti fletz si l-ai lasat. Lasa ca-ti faci alta.
Da aici cred ca e e povestea cu corbu vs. corbu biggrin.gif
Io personal il regret pe kum ( cu toate porcaielile lui uneori deplasate).
Asa sunt io imi place un magar sanatos nu un filozof...
Oricum daca mai vrem sa palavragim pe DC tre sa na taiem ungiile , scimbat ciorapii tinut cont de atopii.
PS Io am luat cred ca prima pauza pe DC pentru ca am indraznit sa zic unei mamzele ca motociclistii sunt denumiti generic in toata lumea Donatori de organe.Moderatorul un tanar si frumos self made barbat a zis ca e atac la persoana.Sa fie fericit. biggrin.gif
PS PS Normal ca regulamentul tine cu cine l-a facut radmasa.gif
Io am o propunere . Pe DC sa poata posta numai posesorii da dacii, restul read only unsure.gif
Liviu
QUOTE(bion @ 20 Feb 2016, 11:44)
PS Io am luat cred ca prima pauza pe DC pentru ca am indraznit sa zic unei mamzele ca motociclistii sunt denumiti generic in toata lumea Donatori de organe.Moderatorul un tanar si frumos self made barbat  a zis ca e atac la persoana.Sa fie fericit. biggrin.gif
*


Situatia era un pic mai complexa decat "un mesaj" ... chiar daca era acum 10 ani, inca imi mai amintesc una-alta.
bion
Matale erai moderatoru?! Ce memorie ai sau te-a marcat motociclizda.
Io ma bucur daca tin minte ca buda n-are usi duble cu furnir si apa se trage de maner nu de umeras . biggrin.gif
Han Solo
Don' doctor, retrage-te până nu ți se servește ca:
- e un forum privat.
- e un forum tehnic
- postarea e un privilegiu
- consumi biții forumului.

Uitai ceva? icon_mrgreen.gif
DragosP
Da. Două pagini de warnuri.
Bicicleta galbena
Da, daca are vreo problema sa dea mesaj privat.

bion
Dragos.Alea se rezolva din tastatura. biggrin.gif
DragosP
Multe se rezolvă din tastatură...
bion
Ca se inchide plantatia asa ca gata cu dixtractia pe DC ,ma car acasa sa bag iar botu in RNP . wacko.gif
Han Solo
Pai e plin de plantații cu lipsă de iobagi. Cum stai matale pe hartă, uita-te la stânga.
paul_p
Cred ca este exagerata banarea definitiva a lui Kum. Kum e probabil un pic mai impulsiv (si-a lasat chiar si motanul fara oo smile.gif), dar nu parea genul de user care sa faca asta din rautate.
Cine a moderat vreun forum stie ca e relativ simplu sa aduci discutia cu un user pana in punctul in care sa gasesti o justificare pentru o sanctiune.
Han Solo
Uiți cele două pagini de warnuri.

A4 sau A3?
Liviu
QUOTE(paul_p @ 20 Feb 2016, 12:48)
dar nu parea genul de user care sa faca asta din rautate.
*


Asta am crezut si eu. Dupa cum i-am spus si lui, e liber oricand sa revina cu un alt user name cu care are o sansa sa fie altfel decat userul Kum.
Han Solo
Câtă marinimie wub.gif
dacis
Asta nu ar incalca regulamentul? unsure.gif

Io zic sa mai lasam lucrurile sa se mai domolesca cateva zile si poate dupa aceea se poate pune problema reactivarii contului.
Han Solo
QUOTE(DragosP @ 20 Feb 2016, 07:35)
8.a. din regulament.
*


DragosP
Ba 3.b.
Han Solo
QUOTE(Liviu @ 20 Feb 2016, 14:09)
Asta am crezut si eu. Dupa cum i-am spus si lui, e liber oricand sa revina cu un alt user name cu care are o sansa sa fie altfel decat userul Kum.
*


8.a bate 3.b... sleep.gif
DragosP
Asta-i din logica lui dacis.
Han Solo
Pai, învață-ma tati. Atunci se aplica 8.f?
maho
QUOTE(bion @ 20 Feb 2016, 12:44)
Io personal il regret pe kum ( cu toate porcaielile lui uneori deplasate).
Asa sunt io imi place un magar sanatos nu un filozof...

E nitica pierdere de sursa de trafic. Eu nici "il", nici "nu-l"; la un moment oarecare, oricare poate compensa in vreo situatie inflamata.
QUOTE(bion @ 20 Feb 2016, 12:44)
PS Io am luat cred ca prima pauza pe DC pentru ca am indraznit sa zic unei mamzele ca motociclistii sunt denumiti generic in toata lumea Donatori de organe.

Sigur n-ai indicat si organul anume? tongue.gif
Io recunosc ca inca-s virgin. Probabil am inteles ca nu se face gaura-n cer daca imi dispare vreo postare cateodata, poate nu-i axiomatica sau de neinlocuit.
Faca-se voia domnului... rolleyes.gif
Dan73
Nu am sa uit niciodata ziua primului warn [attachmentid=1628023907]
Dar mi-a folosit...nu am mai fost nedreptatit decat cu 3 de atunci tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.