Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Fratzica
Victoras2001 a fost banat 7 zile pentru semnatura ofensatoare.
cdadan
QUOTE(Victoras2001 @ 17 Jul 2016, 22:00)
Pe tine te-am luat de om serios.
*


Eu ti-am zis ca nu caut galceava, eram doar curios ce-ai cu omu'.
Inca nu m-am dumirit, dar am depasit momentul.
Fratzica
Nu vreau sa vorbesc in lipsa omului, dar nici el nu stie de ce are ce are cu mine.

Ca sa inchei:

Cu de la sine putere = fără a fi autorizat de nimeni; în mod abuziv.
Sursa: www.dexonline.ro
Serje
QUOTE(Fratzica @ 17 Jul 2016, 23:33)
Victoras2001 a fost banat 7 zile pentru semnatura ofensatoare.
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Adică te bagi in clinci cu el, apoi coti ceva să-l executi... ?
Fix pt semnătura l-ai executat....
Fratzica
Nu m-am bagat in clinci cu nimeni, eu am fost ala care a fost bagat in clinci fara voie.
Tie ti se pare ok semnatura? Eu unul pana acum nu am observat-o.
Serje
Doar ai continuat...
Ti-o explicat ce-i cu semnatura, imi dai si mie ban ca mi se pare ok?
La altii li se stergea semnatura, nu se facea executie...
Fratzica
Nu stiu de ce imi mai bat capul.. Hai noapte buna, e luni maine.
AR-18-MOS
WTF? blink.gif

NU e frumos ce-a făcut Victoraș, da' să dai sub centură când omul e în corzi, nu e bărbătește.
Markos
QUOTE(Fratzica @ 17 Jul 2016, 23:33)
Victoras2001 a fost banat 7 zile pentru semnatura ofensatoare.
*


Bravo, ești bazat.
DragosP
QUOTE(Fratzica @ 17 Jul 2016, 23:36)
Ca sa inchei:
*


Închei la fel cum ai început: prost. Contextul în care ai folosit expresia n-are nici o legătură cu ea, asta doar dacă Victoras trebuia să ceară voie cuiva să scrie ce-a scris, chestie de care mă îndoiesc că ar fi adevărată pentru cineva întreg la cap.

M.C.
lurk0000.gif
ady77
QUOTE(Fratzica @ 17 Jul 2016, 23:33)
Victoras2001 a fost banat 7 zile pentru semnatura ofensatoare.
*



Si semnatura o are in continuare. Acu' ce o sa se intample? O sa il banezi o data la 7 zile?

M.C.
Esti si tu prea curios!Mai bine zi de berea aia....... tongue.gif icon_mrgreen.gif
l@u
Bre da ai ceva samanta de moldovean de intrebi de beutura la opt dimineata?
M.C.
N-am bre,da' ma adaptez repede.Si s-avem pardon,e noua A.M. dimineata la mine acileasa........ icon_mrgreen.gif
ady77
QUOTE(l@u @ 18 Jul 2016, 08:11)
Bre da ai ceva samanta de moldovean de intrebi de beutura la opt dimineata?
*


Mergea o bere sa stinga litrul de vodca ce il servise deja tongue.gif
l@u
App. de beut dimineata, am un prieten, liber profesionist si daca il sun la ora 9AM el bea bere.Are o vorba, cica numai prostii se imbata dupa ora 12:00.
gabize
Declar falimentul Cafenelei. sad.gif
DragosP
QUOTE(Fratzica @ 17 Jul 2016, 23:33)
Victoras2001 a fost banat 7 zile pentru semnatura ofensatoare.
*


Au trecut cumva 24 de ore de când l-ai avertizat (absolut gratuit) și până l-ai banat? nedumerire.gif
M.C.
QUOTE(gabize @ 18 Jul 2016, 10:23)
Declar falimentul  Cafenelei. sad.gif
*


Dă ce?Ecsplein pliz!
Fratzica
Parinte.. Inteleg ca te deranjeaza avatarul si semnatura mea dar sa stai lunea dimineata sa frunzaresti regulamentul ca sa reaprinzi focul de paie stins de mult mi se pare....

"g) In cazul incalcarii punctului 3c sau 3d, moderatorii vor atentiona public pe utilizatorul in cauza si vor solicita pe privat editarea/stergerea materialelor incriminate in termen de 24 de ore. Refuzul de a se conforma acestei solicitari si/sau abaterile repetate de la regulile 3c sau 3d se sanctioneaza cu blocarea temporara sau definitiva a accesului la forum pentru persoana incriminata."

Asa-i ca nu le ai cu citirea contractelor?
Daca in termen de 24 de ore de la momentul atentionarii utilizatorul nu raspunde, se aplica regulamentul, dar utilizatorul a raspuns, s-a luat act de decizia sa si anume "Refuzul de a se conforma acestei solicitari", s-a actionat in consecinta.

QUOTE(AR-18-MOS @ 18 Jul 2016, 00:04)
WTF? blink.gif

NU e frumos ce-a făcut Victoraș, da' să dai sub centură când omul e în corzi, nu e bărbătește.
*



Omu` nu era in corzi si nu cred ca forumul, ca de altfel oricare alt spatiu virtual, este locul in care sa iti demonstrezi barbatia.

QUOTE(ady77 @ 18 Jul 2016, 06:43)
Si semnatura o are in continuare. Acu' ce o sa se intample? O sa il banezi o data la 7 zile?
*



Am solicitat stergerea semnaturii.
MuciX
[attachmentid=1628038361]
neumann
tu ai un avatar batjocoritor la adresa bisericii.. care e o institutie a statului roman, si simbol national pe deasupra. Crucea ortodoxa face parte si din stema Romaniei.

Pe deasupra te cheama "fratzica", ai reputatie pe zona asta zero, nu participi la discutii si nimeni nu intelege de ce esti moderator.
DragosP
@Fratzica:
Ți-am mai spus că apelativul "părinte" poate să pară instigator la flame în mintea sensibilă a vreunui moderator obișnuit doar cu mirosul panseluțelor.
Cât despre interpretarea pe care o dai tu punctului respectiv, consideră că te avertizez (și public de data) relativ la avatarul și custom title-urile tale pe care le consider injurioase și total pe lângă litera și spiritul regulamentului.
Markos
QUOTE(neumann @ 18 Jul 2016, 10:23)
nimeni nu intelege de ce esti moderator.
*


Nici măcar el.
radian
QUOTE(neumann @ 18 Jul 2016, 10:23)
... institutie a statului roman, si simbol national pe deasupra...
*



Hai basti d-aci. De unde si pana unde BOR este simbol national? De unde si pana unde BOR este o institutie a statului?
Fratzica
QUOTE(MuciX @ 18 Jul 2016, 09:22)
[attachmentid=1628038361]
*


Pe bune?

QUOTE(neumann @ 18 Jul 2016, 09:23)
tu ai un avatar batjocoritor la adresa bisericii.. care e o institutie a statului roman, si simbol national pe deasupra. Crucea ortodoxa face parte si din stema Romaniei.

Pe deasupra te cheama "fratzica", ai reputatie pe zona asta zero, nu participi la discutii si nimeni nu intelege de ce esti moderator.
*


Nu este batjocoritor, arata doar perceptia mea asupra acestei institutii orientate mai putin catre om si mai mult catre bani.
Cat despre partea a doua, ti-am zis ca nu am mai activat in zona asta de ceva timp, de altfel v-am si spus ca sunt dispus sa renunt la moderarea cafenelei si sa propuneti voi un candidat cu mai mult timp si chef decat mine. wink.gif Vad insa ca nu se inghesuie nimeni.
Markos
Oricine, chiar și tony. Sau aphophis. Te surclasează.
MuciX
QUOTE(Fratzica @ 18 Jul 2016, 10:30)
Pe bune?
*


Stai linistit ca nu iau partea nimanui, la modul cel mai serios. Dar trebuie sa vezi ironia. smile.gif
Fratzica
Nu este scopul meu sa fiu fruncea cafenelei.

18 Jul 2016, 09:34:
QUOTE(MuciX @ 18 Jul 2016, 09:33)
Stai linistit ca nu iau partea nimanui, la modul cel mai serios. Dar trebuie sa vezi ironia. smile.gif
*


Pai nu ma insulta pe mine...
neumann
QUOTE(Fratzica @ 18 Jul 2016, 10:30)
Pe bune?
Nu este batjocoritor, arata doar perceptia mea asupra acestei institutii orientate mai putin catre om si mai mult catre bani.
*



Ochei, insa ii bagi la galeata pe toti preotii, cu avatarul ala, plus institutia. Io iti zic ca exista preoti la sat "cu har", adica isi fac meseria. Ia-i ca pe niste consilieri psihologici care fac un bine comunitatii.
Ori fi si fructe stricate, ca peste tot, insa e cam aiurea sa ii bagi pe toti in aceeasi galeata.

18 Jul 2016, 10:42:
QUOTE(radian @ 18 Jul 2016, 10:27)
Hai basti d-aci. De unde si pana unde BOR este simbol national? De unde si pana unde BOR este o institutie a statului?
*



QUOTE
Art. 5
(1) Biserica Ortodoxa Romana ii cuprinde pe crestinii ortodocsi din tara si pe crestinii ortodocsi romani din afara granitelor tarii, precum si pe cei primiti canonic in comunitatile ei.
(2) Biserica Ortodoxa Romana este nationala si majoritara, potrivit vechimii apostolice, traditiei, numarului de credinciosi si contributiei sale deosebite la viata si cultura poporului roman. Biserica Ortodoxa Romana este Biserica neamului romanesc.
Fratzica
Hai sa nu facem un nou topic CMN.
Atata timp cat mult prea fericitul Dani va fi reprezentantul acestei institutii, avatarul meu si semnatura se aplica. Nu am simtit nevoia sa imi manifest dezgustul fata de aceasta institutie cand era Teoctist la putere.
Preotii aia la care te referi tu nu stau pe forum.
radian
Ar fi interesant sa precizezi acel articol 5 din ce document provine.
tatabobu
Neumann, ala poate fi considerat document intern. Nu e ca si cum daca io scriu si datez o hartie in care apare textul "TataBobu e autocratul Romaniei" ar capata vreo valoare oficiala pentru cineva.
neumann
Statut pentru organizarea si functionarea Bisericii Ortodoxe Romane. Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 50 din 22/01/2008
Fratzica
Ave tatabobu
tatabobu
Ave moi.
M.C.
Bre,da sanctiunea pentru clonă,cit e? Sau alea nu să pune dacă e nume dă asa zisi ziaristi?Care comenteaza neste chestii si dupa aia gata. Dăcit intreb si io,asa.....
Fratzica
[attachmentid=1628038365]
neumann
QUOTE(tatabobu @ 18 Jul 2016, 10:45)
Neumann, ala poate fi considerat document intern. Nu e ca si cum daca io scriu si datez o hartie in care apare textul "TataBobu e autocratul Romaniei" ar capata vreo valoare oficiala pentru cineva.
*



Are valoare oficiala. Statutul ala e practic lege, publicata in monitorul oficial si ratificata prin hotarare de guvern.

QUOTE
Hotărârea de Guvern nr. 53, din 16 ianuarie 2008, prin care se recunoaște, de către autoritățile de stat din țara noastră, Statutul pentru organizarea și funcționarea Bisericii Ortodoxe Române.
radian
QUOTE(neumann @ 18 Jul 2016, 10:45)
Statut pentru organizarea si functionarea Bisericii Ortodoxe Romane. Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 50 din 22/01/2008
*



Mi se rupe de orice doument intern al oricarei institutii bisericesti din Ro sau de oriunde altundeva.

Tu, care esti trait prin tari straine, banuiesc ca stii mai bine ca este aberant sa consideri ca fiind nationala o institutie care nu reprezinta macar 99% din populatia unei tari.
DragosP
QUOTE(Fratzica @ 18 Jul 2016, 10:30)
Nu este batjocoritor, arata doar perceptia mea asupra acestei institutii
*


Percepțiile fiecăruia se exprimă liber în particoler.
În public trebuie sa ținem cont de regulamentele, ordinele, legile care ne îngrădesc modul de acțiune și exprimare.

Pentru că dacă ne apucăm fiecare și ne exprimăm liber percepțiile despre ceilalți, s-ar putea să iasă nasol.

@Radian: ți s-o fi rupând (sărmanul de tine!) da' ce zice omu' nou e corect.

18 Jul 2016, 11:28:
QUOTE(Fratzica @ 18 Jul 2016, 10:43)
Preotii aia la care te referi tu nu stau pe forum.
*


Nci patriarhul.
Fratzica
Dragos, ca sa terminam poliloghia asta penibila, iti promit ca voi schimba avatarul si semnatura daca se vor indeplini una din urmatoarele 2 conditii:
- nea` Dani nu mai e sef peste biserica.
- CMN devine o cladire cu adevarat utila omului (spital, camin de batrani, orfelinat, primarie... mall).
DragosP
Nu ai ce să-mi promiți.
Regulamentul scrie altceva decât arată avatarul și custom title-ul tău. Punct.
Fratzica
Eu ti-am prezentat oferta mea. Take it or leave it.
DragosP
Mulțumesc pentru ofertă. Eu știam că unde-i lege nu-i tocmeală, cum de altfel ai făcut și tu cu userul Victoras2001: n-ai așteptat să-ți facă nici o propunere.
Fratzica
Te plictisesti rau, asa-i?
DragosP
Nu.
RZV
@DragosP
Nu vreau sa fiu avocatul nu spunem cui, dar poate si avatarul tau, sau al meu, sau al oricui, poate fi considerat "politically incorrect" de unii sau altii. Asta daca incepem sa ne cenzuram si sa ne dam fecioare virgine toti.
Ca Fratzica l-a ars pe Victoras pe baza de basca, e altceva.
DragosP
Pardon, apropos de avatarul meu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.