Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Partidul Național Liberal
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51
Han Solo
ti-am zis ca esti ctc-istul nostru wub.gif
DragosP
Vezi mai sus.
Han Solo
cred ca riscam sa intram intr-o bucla infinita aci.

da-mi voie sa te ajut - cand ai dubii, baga-l pe asta: god_hand.gif

o data din cinci merge si un 'si? probleme?'



Pace victorie.gif
Garett
QUOTE(Han Solo @ 15 Apr 2016, 13:43)
ok, la urma urmei de ce nu, numa' ca nu prea imi dau seama ce inseamna a fi 'soroist'.
*


Pai uite, de exemplu, boia, mare "istoric" can-canist finantat copios de soros.
Ti se pare a fi benefic pentru Romania si interesele sale?
Prin "sorosist" eu cel putin inteleg un "hipster multikulti" atat de patruns de "esenta europenismului" incat e in stare nu doar sa nege, ci chiar sa denigreze si sa scuipe tot ce tine de Romania, romani etc doar de dragul acestui "curent". O persoana caruia i se pare nu doar normal ci chiar o "datorie sfanta" sa minimalizeze critice etc orice este legat de istoria romanilor in numele "demistificarii" si "globalizarii".
Han Solo
n-am citit nimic de boia blush.gif
DragosP
@Han Solo:când sunt de acord cu tine, nu-i bine. Când nu, iarăși nu.
Cine sa mai înțeleagă?
maho
QUOTE(ady77 @ 15 Apr 2016, 10:29)
L-am văzut într-un rezumat la Sinteza zilei.

Nu puteai sa zici asa de prima data? Acu'-nteleg de ce obosesti asa repede. biggrin.gif
ady77
Pai nu mai aveam nicio scuza. tongue.gif

L-am vazut pe youtube.

Han Solo
pishoo loomee: http://www.hotnews.ro/stiri-alegeri_locale...na-mod-real.htm

QUOTE
Marian Munteanu: Am consimtit sa imi retrag cadidatura la Primaria Capitalei



LE: pescuita de la Teodor Tita, pe FB:

QUOTE
PNL se întrece pe sine. A lasat azi doi candidați fara sprijin politic: Munteanu si Ciucu.
radmasa.gif radmasa.gif
Garett
Propun sa se comaseze topicul despre pnl cu cel despre imbecilii autohtoni, in fond au acelasi subiect...
corbex
Corect! Dar cei care posteaza acolo se vor umple de reporturi de la hortodocsii lăbărali, indreptatiti sa se simta jigniti in doctrina.
Marty
QUOTE(Kamikaze)
Următoarea lovitură de imagine a PNL-ului va fi să își schimbe numele în "PSD-ul vechi".
Bicicleta galbena
Seria de gafe PNL e fara sfarsit: in sectorul 1 am primit un flyer cu catindatul - Nazare, recomandat de.... de.... hai ca nu ghiciti - de Chilli Man.

Da, tata. Dupa ce s-au cacait 100 de ani sa dea 4 candidati ( si asta ultimul parca nici n-ar vrea sa candideze), dupa ce agramatul Sava a dat mana cu Piedone si nimanui din PNL nu i s-a parut scandaloasa alaturarea, acum Nazare (pe care initial voiam sa-l votez) e garantat Chiliman. M-am uitat pe flyer, nu este vreo contrareclama a PSD.

FMCC.

Ma hotarasem oricum de vreo doua saptamani sa merg cu frantuzoaica, Clatita si cum o mai cheama.



Markos
Nicușor și frantuzoaica și la mine. Chiar dacă degeaba.

Trădez peneleul, pe motiv că a ajuns o adunătură de idioți patentați. Da' să nu mă spuneți unsure.gif
M.C.
QUOTE(Markos @ 31 May 2016, 21:22)


Trădez peneleul, pe motiv că a ajuns o adunătură de idioți patentați.
*


Parca ailalti sunt mai breji.Cu totii sunt o sleahta de nemernici dornici de inavutire,toti o apa si-un pamint. 251.gif
radian
QUOTE(Markos @ 31 May 2016, 20:22)
...Trădez peneleul ...
*



Hai sa zicem ca PNLul ne-a tradat pe noi, fraierii care voteaza...

La nivel national cred ca sunt putini candidati PNL care sa nu mai fi fost alesi sau macar sa fi candidat si pe listele a cel putin alte doua partide. Nu ca la alte partide n-ar fi exact la fel ...
DragosP
QUOTE(Markos @ 31 May 2016, 20:22)
Trădez peneleul
*


Cam târziu te-ai prins... Eu din decembrie 2012 am zis "pas".
gabize
Care penele?
Toți o apă și-un pământ, ascunzând în spatele unor acronime politice mai mult sau mai puțin consacrate aceiași pepinieră: FSN. Un urmaș al pecereului după care văd, cu surprindere, că mai sunt mulți care lăcrimează.
aphophis
QUOTE(Markos @ 31 May 2016, 19:22)
Nicușor și frantuzoaica și la mine. Chiar dacă degeaba.

Trădez peneleul, pe motiv că a ajuns o adunătură de idioți patentați. Da' să nu mă spuneți  unsure.gif
*


pokey_eye.gif erau asa de o gramada de timp, numai ca nu ai vrut sa vezi. Cand il aveau pe antonescu la bord crezi ca erau mai breji?
george_scala_2004
QUOTE
"Si eu si Vasile Blaga in calitate de lideri am stat intotdeauna la dispozitia colegilor nostri cam toti au spus acelasi lucru: rezultatul este unul bun nu este cazul sa facem congres, nu este momentul unor miscari intempestive, nimeni nu se tine de un scaun."


QUOTE
"PNL a obtinut la aceste algeri locale cel mai bun scor de dupa 1990. La Bucuresti rezultatul a fost departe de cel pe care ni l-am dorit


http://www.hotnews.ro/stiri-alegeri_locale...a-precedent.htm

...nesimtirea e mare...da' mai mare e cadoul pe care il vor primi de la psd...asa ca nu se pune problema vreunei demisii...se vehiculeaza numele lu frunzaverde si al lui busoi...cu astia vor sa ce??? modernizeze?

QUOTE
    E o înfrângere devastatoare. În urmă cu 24 de ore nimeni nu își imagina un București 100% roșu.


QUOTE
    Cel mai mare pericol cu care se confruntă PNL acum este triumful ideii că reforma internă și integritatea sunt niște tâmpenii ineficiente.... Nu: singura șansă a PNL este să accelereze reforma internă. Întinerirea. Modernizarea. Schimbarea. Fără găști și lupte de putere. Printr-o voință unanimă. E mult prea facil și e absolut inutil să găsim un vinovat sau doi. Problema e structurală, nu contextuală. Criza e strategică, nu cauzată de erori tactice (chiar dacă ele au existat, slavă Domnului: validarea lui Marian Munteanu în două ore, fără o verificare a biografiei, a fost una din ele; atacarea lui Nicușor a fost a doua).


http://www.hotnews.ro/stiri-alegeri_locale...rma-interna.htm

...o minte lucida...probabil va fi exclus...
george_scala_2004
Da, a fost:

QUOTE
Conducerea PNL a decis să îi excludă din partid pe Theodor Paleologu și Cristian Bodea. Paleologu despre excludere: "Suită de imbecilități piramidale ale conducerii PNL"


http://www.mediafax.ro/politic/conducerea-...ii-pnl-15494232
tony-s
Ce scandal a fost când a fost exclus zgonea din PSD - ca cică e dictatura la pesedei ca omul doar și-a expus punctul de vedere...când se întâmpla fix același lucru la pedelei - totul e ok dupa propaganda -digi,irealitatea et comp....
george_scala_2004
http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualit...tru+o+functie+i

'ai de capu nostru...asta era speranta/opozitia la psd/usl/alde???
Bicicleta galbena
Cei doi caraghiosi din fruntea partidului care doreste puterea in toamna continua neobositi sa farame partidul, cu o noua lovitura de baros: discutii cu UNPR pentru fuzionare/absorbtie. Marii strategi ai PNL s-au gandit ca absorbtia acestui PSD mai mic, mai stupid si mai rapace e o masura tocmai buna pentru a mai curata imaginea partidului (cu Gabi Oprea, acest David Beckham al politicii noastre!) si pentru clarificarea ideologica, desigur.

http://m.hotnews.ro/stire/21097826

Da' chiar nu-i ia nimeni de guler pe carpanosii astia doi, sa-i dea de-a azvarlita pe scarile sediului, mama lor de viermi!! mad.gif mad.gif


tony-s
Gabi oprea va fi reevaluat si zilnic își va bea cafeaua la cotroceni cu werner si julien.

21 Jun 2016, 23:21:
Oprea va fi reevaluat si zilnic își va bea cafeaua la cotroceni cu werner.
Markos
Prea multe cafele.
DragosP
Găbițu copreșe dinte al PNL-ului. blink.gif
Tata Puiu, coleg al brătienilor. radmasa.gif
b76bgaarh
Interesu national o cere, hastag colectiv.
aphophis
QUOTE(Bicicleta galbena @ 21 Jun 2016, 20:52)
Cei doi caraghiosi din fruntea partidului care doreste puterea in toamna continua neobositi sa farame partidul, cu o noua lovitura de baros: discutii cu UNPR pentru fuzionare/absorbtie. Marii strategi ai PNL s-au gandit ca absorbtia acestui PSD mai mic, mai stupid si mai rapace e o masura tocmai buna pentru a mai curata imaginea partidului (cu Gabi Oprea, acest David Beckham al politicii noastre!) si pentru clarificarea ideologica, desigur.

http://m.hotnews.ro/stire/21097826

Da' chiar nu-i ia nimeni de guler pe carpanosii astia doi, sa-i dea de-a azvarlita pe scarile sediului, mama lor de viermi!! mad.gif  mad.gif
*


nu stiu ce e asa de surprinzator. Pnl-ul dovedeste pe zi ce trece ca e o jumatate cu drepturi depline a uslamului.
yoncv
Nu e surprinzator. E doar trist.
tony-s
Pedele vrea majoritatea in parlament ca sa-l dea jos pe ciolos...cu fiecare săptămână de guvernare a guvernului meu de incompetenti scad din procentele pedeleului.
M.C.
A ramas doar numele PNL,care de fapt este tot un PSD,PDSR,FSN,urmasii comunistilor.
Nesimtiti,intineaza istoria partidului. 251.gif
Cind te gindesti ca I.C Bratianu a murit in inchisorile comuniste,iar nemernicii astia isi bat joc.
Toti o apa si-un pamant.......
maho
Sa mai stergem nitel prafu' (care s-a ales) de pe pnl: se apropie alegerile, si ca sa nu rateze, dau o data cu stangu-n dreptu'*, si inca o data cu dreptu-n stangu'. Perfect, si-a vazut base visul cu ochii, i-a facut si p-astia praf...


* tocmai ei vorbesc de guvernare? Astia ("tehnocratii") macar au mai miscat cate ceva pe ici-colo, in puncte esentiale, chiar si cu cate un rateu ca Biris.

Plm, vin alegerile si n-am cu cine sa votez. mad.gif
klaus
La cata pensia are Zegrean (io zic ca este peste 12.000 lei, ca sa nu zic ca mai probabil e spre 20.000 lei) dorinta lui de a fi parlamentar poate e ca vrea sa fie oleaca "imun".
Eu l-as vota.
Trebuie sa fie printre parlamentarii aia si cineva care sa-i invete cum se intepreteaza legea spre binele lor. Ori cine e mai experimentat decat Zegrean in intepretari de lege? In afara de DNA, bineinteles.

Din cate mi-aduc eu aminte Zegrean a fost avocat inainte de a fi la parlamentar.
De ce nu se face din nou avocat? La o somitate ca el cred ca ar curge clientii rauri-rauri...
Bicicleta galbena
Mda, s-au intors din concedii cu forte proaspete.
Tampenii noi aveeeeeeemm! De floare si bostan, baeeeti!

"Un senator PNL vrea taxă pe meniul de nuntă. „Țara asta are destule fluxuri din care să trăim foarte bine cu toții” "

http://www.mediafax.ro/politic/un-senator-...-totii-15686246





Han Solo
de pe FB:

QUOTE
vasile blaga a demisionat.

exista acum un soi de armonie la pnl. un semipartid cu o semiconducere


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
dizzy
QUOTE(klaus @ 10 Sep 2016, 22:01)
La cata pensia are Zegrean (io zic ca este peste 12.000 lei, ca sa nu zic ca mai probabil e spre 20.000 lei) dorinta lui de a fi parlamentar poate e ca vrea sa fie oleaca "imun".
Eu l-as vota.


suspectez ca ai dreptate
Markos
Un pic surprinzătoare mișcarea de azi a lui Iohannis - scoaterea totală din joc a lui Vasile. Probabil că va urma aducerea lui Cioloș pentru a "salva partidul" nedumerire.gif
RZV
Stai relax, ca e doar inceputul.
Mai urmeaza si altii de la nu spui care partid. laugh.gif
Asta daca e sa se respecte algoritmul.
radian
Si-a dat Blaga demisia de onoare. Jegos ordinar. Daca avea un strop de onoare nu accepta postul pe care l-a detinut stiindu-se cu bube-n cap si in stilul mioritic "poate am noroc si de mine nu se leaga".
ady77
QUOTE(Markos @ 28 Sep 2016, 14:59)
Un pic surprinzătoare mișcarea de azi a lui Iohannis - scoaterea totală din joc a lui Vasile. Probabil că va urma aducerea lui Cioloș pentru a "salva partidul" nedumerire.gif
*


Nu are cum sa vina Ciolos, cel putin nu inainte de alegeri. Ar insemna sa nu isi tina cuvantul de onoare.*






*din madam Gorghiu.
klaus
QUOTE(Markos @ 28 Sep 2016, 14:59)
Un pic surprinzătoare mișcarea de azi a lui Iohannis - scoaterea totală din joc a lui Vasile. Probabil că va urma aducerea lui Cioloș pentru a "salva partidul" nedumerire.gif
*


Probabilitatea a devenit aproape certitudine.
Ciolos Premier!
Sa cantam oda bucuriei! Un astfel de demers salvator de natie merita!
Aleluiah! Aleluiah!

De Bok isi mai aduce cineva aminte? Macar ala era in partid de la inceput.

Oricum, de admirat ca acum au luat-o baietii din timp, sa nu fie asa batator la ochi. La Johannis in 2 saptamani de la un nemembru de partid a ajuns presedinte si candidat la presedentie. Acu treaba e mai organizata.
Bicicleta galbena
QUOTE(klaus @ 29 Sep 2016, 10:57)
De Bok isi mai aduce cineva aminte? Macar ala era in partid de la inceput.


*


In ce partid? FDSN>PD>PD-L>PNL ?
Si daca isi aduce aminte cineva, ce? O face cu placere?

Manca-l-ar puscaria si pe el de slugoi.


neumann
QUOTE(Bicicleta galbena @ 29 Sep 2016, 11:14)
Manca-l-ar puscaria si pe el de slugoi.
*



Pe Cioloj? Da' ce-a facut?
RZV
QUOTE(klaus @ 29 Sep 2016, 10:57)
Probabilitatea a devenit aproape certitudine.
Ciolos Premier!
Sa cantam oda bucuriei! Un astfel de demers salvator de natie merita!
Aleluiah! Aleluiah!

De Bok isi mai aduce cineva aminte? Macar ala era in partid de la inceput.

Oricum, de admirat ca acum au luat-o baietii din timp, sa nu fie asa batator la ochi. La Johannis in 2 saptamani de la un nemembru de partid a ajuns presedinte si candidat la presedentie. Acu treaba e mai organizata.
*



Parerea mea e ca Ciolos se va pisha cu bolta pe toate declaratiile lu' KWJ, si a altora care-i cer imperativ implicarea intr-unu' din partide. Si va astepta linistit alegerile, din postura relaxata de spectator. Da' e doar parerea mea. wink.gif
neumann
ti-ai facut planul la semnaturi pentru USR? Daca nu, lasa vrajeala si treci mai bine la munca.
RZV
Ce ma? Iar ai mancat de pe jos? radmasa.gif
Ce treaba am io cu semnaturile lu' Dan?
radian
QUOTE(RZV @ 29 Sep 2016, 12:21)
Parerea mea e ca Ciolos se va pisha cu bolta pe ... implicarea intr-unu' din partide...
*



up.gif
neumann
QUOTE(RZV @ 29 Sep 2016, 14:29)
Ce ma? Iar ai mancat de pe jos?  radmasa.gif
Ce treaba am io cu semnaturile lu' Dan?
*



Cine e Dan?

29 Sep 2016, 14:55:
QUOTE(radian @ 29 Sep 2016, 14:30)
up.gif
*



up.gifup.gifup.gif

QUOTE
Dacian Ciolos a participat aseara la reuniunea liderilor PPE/ Premierul ar fi declarat ca isi doreste ca un guvern liberal sa continue ce a inceput
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.