Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Partidul Național Liberal
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51
tatabobu
Si uite asa se incuscreste Iucheiu' cu UE 04.gif
maho
Atata timp cat majoritatea votantilor nu e pro-monarhie, vorbim vorbe.
bion
QED ca majoriatea inca gandesc comunist, ca aia au audus raspublica.
Pardon mai fura cativa la Ploiesti.
Asta e visu meu de la 30 de ani.Asa ca puteti sa va dati cu curu de borduri ca nu imi schimb opinia.Voi insa cam la 4 ani dati reset la memorie si tot realegeti aceleasi mizere personaje.Dupa care 4 ani ii injurati. Si iarasi... biggrin.gif
dizzy
Avand in vedere ca MS Regele Mihai 1- ul e la cele vesnice, adaugand ca fiicele lui nu ar putea face fata ca regine, cred ca singura varianta ar fi sa luam ca rege pe careva de afara.
Un reset ar fi de bun augur!
Ar fi:
din UK, din Japonia (hmmm, ar fi o idee), Iordania, Olanda , Spania, Suedia, Thailanda

b76bgaarh
mai bine un habsburg, poate ia si ungaria.
DannyY
Io zic sa facem ca francejii: daca tot am avut republica dupa monarhie, sa ne proclamam imperiu. Dar pentru asta, trebuie sa-i luam gatul unui Ludovic. Pe post de Bonaparte am putea sa-l punem pe Traian al II-lea, aka Baselu.
dizzy
Avem noi un Loti pe aici
Pune-l tu pe Traian si eu plec in Congo
DannyY
Da' de ce sa mai astepti? Mergi in pace.
bion
Io zic sa descapatanam un rus, ca astia de 400 de ani ne-au dat la gioale.Innainte il buzunarim sa ne luam tezauru innapoi. rolleyes.gif
A Laczi megbocsatok neki, enekelj gyonoru hanggal es gitarral. wub.gif
DannyY
Io-te-te unde era Raskolnikov andergraund. Vrei monarhie? Ma ofer pentru functia de Intai Tar al Romaniei, ce zici? Mai gasesc vreo 6 voturi, daca ma agit.
bion
Pai daca ai viziuni de grandomanie mai repede esti talica Raskolnikov ca ala sa credea un Napoleon. Si la origini te tragi din raskolnici. Vezi ca rolul de tar include obligatoriu sfarsitu ca a lui Nicki. biggrin.gif
Dar io nu te cred. Mai degraba ejti un republican basist. tongue.gif
DannyY
Daca e sa vorbim de Tolstoievsky, favoritu' meu era printul Maskin, un idiot. Raskolnikov era cam radical pentru gusturile mele, da' stia sa manuiasca toporu'.
Baselu' m-a lasat rece, io am fost fan Boc.
bion
Pai boc era in simbioza cu base. Avea gura lipita de curu sefului biggrin.gif
Cocojambo
Suparat tare Orban asta ca lumea nu e la lucru la 21.30.

pistritu
https://www.digi24.ro/amphtml/stiri/actuali...zbateri-1215434
S-au facut de ras liberalii, il pupa in dos pe neamt ca sa nu mai fie nici o dezbatere.
Le era frica de Veorik? tongue.gif
ady77
A inceput schimbarea, schimbarea valorilor PSD cu valorile PNL rolleyes.gif wink.gif

https://www.g4media.ro/membrii-pnl-incep-sa...INn1CY.facebook
DragosP
Nu poți să-i acuzi că vor și ei ciolan, parafrazând un coleg de forum...
ady77
Exagerezi, cine a vorbit de ciolan? wacko.gif

Sunt convins ca e vorba doar de competenta icon_mrgreen.gif
b76bgaarh
au inceput sa apara datele pe industrie. daca pana saptamana trecuta venea apocalipsa, ne sufocam, economia e la pamant, dezastru, PIBul creste pe consum.....acum avem crestere economica pe industrie, vedeti ce bine face o saptamana de guvern PNL.

pistritu
Hai ca si-au gasit unii momentul perfect sa boicoteze alegerile... Cand au de ales intre Johannis si idealul feminin al puscariasilor.

#stauacasa #johannisenaspacanumasarutapefruntesiimizicecasuntbaiatmare

12 Nov 2019, 17:07:
QUOTE(ady77 @ 12 Nov 2019, 08:13)
A inceput schimbarea,

IRONICK
Pana isi da seama cineva ca miscarea asta tot de PSD a fost generata.
sorin1983
https://www.capital.ro/anunt-major-despre-p...-si-bunici.html

se pare ca nu risca sa ramana fara voturi smile.gif nu mai taie nimic nu mai schimba nimic pana nu se vad stapani biggrin.gif dupa aia or sa apara si problemele cu privire la fonduri si alte chestii biggrin.gif

oricum au invatat repede ca romanii sunt cu gandul la bani si voturile se cumpara:
https://www.capital.ro/ludovic-orban-ar-put...=recomandari_AI

adica sunt bani sau nu?
pistritu
Isi taiau craca singuri de sub picioare, cadea Sasu biggrin.gif si castigase Veorica 168.gif

13 Nov 2019, 02:23:
Ii cere un liberal sasului sa mearga la dezbatere cu Veorik 04.gif
https://www.stiripesurse.ro/amp.php?article_id=1401787
IRONICK
stiripesurse.ro ???? Site-ul de propaganda al PSD-ului?
DragosP
Să-i dea cineva cu pâinică domnului Ironick:
[attachmentid=1628111366]
radian
S-a gasit un liberal sa aiba o opinie diferita si instantaneuu a devenit idolul tau.

DragosP
Nu dragă, eu n-am idoli.
Ideea e că știrea e adevărată, nu cum își închipuie Ironick.
radian
Si daca-i reala care-i problema? E opinia omului. Te asigur ca nu o sa fie exclus din partid pentru ca are propria opinie, de astea face doar PSDul.

In fond si la urma, urmei e treaba lui Iohannis sa decida daca accepta sau nu o dezbatere. Restul toti ceilalti isi dau cu parerea.

DragosP
doh.gif
Tu nu poți citi mai sus de postarea mea?
radian
Ei lasati... Or fi postarile tale pline de umor fin, inteligente si bine documentate, dar pe cuvant ca, cel putin pentru mine, nu reprezinta limita superioara a puterii mele de intelegere...
DragosP
1. Pistritzu citează din "stiripesurse".
2. Ironick bagatelizează-n stil usr/pnl informația, sugerând că nu e adevărată dat fiind sursa.
3. Prostul face screenshot direct din FB-ul celui citat de site-ul "psd-ist", pentru a arăta că de fapt știrea e adevărată. Atât, nimic altceva!
4. De unde rezultă că prostul și-a găsit un idol.

Din afirmațiile tale rezultă mai degrabă că postările prostului (sau cel puțin unele dintre ele) de fapt chiar sunt peste puterea ta de înțelegere.
Acum lăsăm...
radian
Esti constipat. Ca de obicei...
maho
QUOTE(DragosP @ 13 Nov 2019, 10:23)
1. Pistritzu citează

Cine? blink.gif
QUOTE(DragosP @ 13 Nov 2019, 10:23)
3. Prostul face screenshot direct din FB-ul celui citat de site-ul "psd-ist", pentru a arăta că de fapt știrea e adevărată. Atât, nimic altceva!
4. De unde rezultă că prostul și-a găsit un idol.

Din afirmațiile tale rezultă mai degrabă că postările prostului (sau cel puțin unele dintre ele) de fapt chiar sunt peste puterea ta de înțelegere.

Parca ziceai ca
QUOTE(DragosP @ 13 Nov 2019, 09:47)
eu n-am idoli.


13 Nov 2019, 11:16:
QUOTE(b76bgaarh @ 12 Nov 2019, 16:42)
au inceput sa apara datele pe industrie. daca pana saptamana trecuta venea apocalipsa, ne sufocam, economia e la pamant, dezastru, PIBul creste pe consum.....acum avem crestere economica pe industrie, vedeti ce bine face o saptamana de guvern PNL.
*



QUOTE
(BT-CP-Research) Macroeconomie
Indicele productiei industriale (IPI) a crescut cu 1.9% luna/luna, dar s-a contractat cu 1.2% an/an in septembrie.


bucatzel
Fugi bai cu indicii aia macro, ca aia is produsul diavolului, si ai logicii.
ady77
Asta era ca si dat afara din PSD de vreo 2 luni, ca de aia a si fost asa de curajos. Scrie si in articol ca i se retrasese sprijinul politic din 29 septembrie. Eu zic sa si citesti ce postezi si dupa sa adaugi comentariile tale pline de realitate. wacko.gif

Acum ceva timp se lauda ca a venit Dancila la Bacau.
Oricum motivul supararii e ca a fost extrem de capabil si nu a fost in stare sa termine la timp reamenajarea Insulei de agrement. Din aceasta cauza a trebuit sa returneze vreo 8 milioane de lei la bugetul de stat pentru a debloca finantarile pe celelalte proiecte pentru municipiul Bacau.
bion
Minti.
Un simptom al toc decompensat e sa repeti acelasi lucru pe doua topice.
PS Pai normal ca omu e sucarit. Daca nu il face PNL erou la anu poola primarie biggrin.gif
b76bgaarh
https://www.arenaconstruct.ro/industria-est...de-anul-trecut/

cifrele oficiale INS.

va rog sa va mai stergeti la gura, pute.
IRONICK
QUOTE(bion @ 13 Nov 2019, 11:42)
Minti.
Un simptom al toc decompensat e sa repeti acelasi lucru pe doua topice.
PS Pai normal ca omu e sucarit. Daca nu il face PNL erou la anu poola primarie  biggrin.gif
*


Cum mine vb?
ady77
QUOTE(bion @ 13 Nov 2019, 11:42)
Minti.
*


Stiu, uite aici avea sansa sa ii spuna ce crede despre ea

http://gov.ro/ro/media/video/vizita-premie...ul-bacau&page=6
DragosP
QUOTE(bion @ 13 Nov 2019, 11:42)
Un simptom al toc decompensat e sa repeti acelasi lucru pe doua topice.
*


Deci, cu ceva tratament, poate are ceva șanse... up.gif
Măcar să fie mai liniștit...
pistritu
QUOTE(ady77 @ 13 Nov 2019, 11:48)
Stiu, uite aici avea sansa sa ii spuna ce crede despre ea

http://gov.ro/ro/media/video/vizita-premie...ul-bacau&page=6
*


blink.gif
DragosP
QUOTE(IRONICK @ 13 Nov 2019, 11:27)
Primarul Bacăului, exclus din PSD după ce a spus că unii pesediști sunt jenați că trebuie să o susțină pe Dăncilă: Dacă spui adevărul ești dat afară. Metoda execuțiilor staliniste continuă
*


QUOTE(radian @ 13 Nov 2019, 09:46)
S-a gasit un liberal sa aiba o opinie diferita si instantaneuu a devenit idolul tau.
*


Aplică bre aceeași logică și zi-i omului că și-a tras idol...
Doar că știrea e doar parțial adevărată...
maho
QUOTE(b76bgaarh @ 13 Nov 2019, 11:44)
https://www.arenaconstruct.ro/industria-est...de-anul-trecut/

cifrele oficiale INS.

va rog sa va mai stergeti la gura, pute.
*


Situl (pt. "cifrele oficiale") e arenaconstruct?

QUOTE(pistritu @ 13 Nov 2019, 12:13)
Maho=prostul.  Se stie. Nu-i asa IRONICK?
*


unsure.gif
b76bgaarh
situl ala e din tabara rezist.

manaca in continuare. vezi sa mai lasi si pentru bucatzel.
cristic1982
QUOTE(b76bgaarh @ 13 Nov 2019, 12:40)
situl ala e din tabara rezist.

manaca in continuare. vezi sa mai lasi si pentru bucatzel.
*


Ce să mănânce?
La ce faceți referire domnu' postac?
maho
Probabil se refera la "cresterea" productiei industriale, la fel ca_cresterea de exporturi a lui noiman. Te doare acu' de par, nu alta...
Ia de la sursa, barhi! Nasol in opozitie, ha? #placutasuedeza.
DragosP
Și tu și el sunteți la juma' de click de pauză. nono.gif
maho
Eu pt. ce, concret?
Ca tot zicea de cresteri...
axabrt
aha, deci cresterea e scadere.
vezi va ziceam eu ca asa o sa ajungem, da voi, Batman batman
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.