Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Partidul Național Liberal
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51
vijelie
Voi credeti ca in taberele de vara sunt atractii gen Aura Vasile, Mariana Campeanu sau Sulfina Barbu ?
kum
a vutut asta o gramada de lideri blush.gif
george_scala_2004
QUOTE(kum @ 13 Nov 2012, 17:35)
bagamiajpwla'n el de penele si de politicienii pwlii.
Na ma valoare!

A muncit din greu s-ajunga acolo.

Intre timp io-l fwt pe fii-miu la cap: INVATA BAA!

Ma'c sa borasc nitel. Ca dupa alegeri o s-ajunga mai sus. Acu' e doar la un pas de pozitisa de ministru (e adjunct). Dupa alegeri, cand o fi cacarau presedinte, o sa ajunga Udrea 2.
Si uite-asa o sa se invarta roata!
*



QUOTE
Partidul Național Liberal intră într-un nou scandal sexual, după ce pe internet a apărut o înregistrare audio care redă o presupusă discuție dintre Mihai Bălășescu, secretar general adjunct al partidului, și o femeie. Vocea, care pare a fi a lui Bălășescu, mărturisește că a întreținut relații sexuale în biroul lui Crin Antonescu, chiar pe canapeaua acestuia. În trecut, liberalii Marius Nicoară și Paul Păcuraru au fost și ei protagoniștii unor scandaluri cu tentă sexuală.
Comentariile colegilor lui Bălășescu pe tema înregistrării sunt asemănătoare. Ei declară fie că nu știu despre ce e vorba, fie că nu li se pare un subiect interesant pentru opinia publică. Sunt și unii care aruncă responsabilitățile în brațele colegilor. Mihai Voicu, purtătorul de cuvânt al PNL, a precizat pentru “Puterea” că știe de înregistrare și că, în opinia sa, ea nu reprezintă nimic altceva decât “două voci pe internet, dintre care una este aproape neinteligibilă”. Voicu a declarat că alte comentarii nu are de adăugat, dar ne-a spus că “domnul Radu Stroe ar putea da mai multe declarații pe marginea acestui subiect”. În ciuda insistențelor noastre, Radu Stroe, secretarul general al PNL (deci, implicit, șeful lui Bălășescu), nu a putut fi contactat.
Te mai întreb un lucru, dar zi-mi sincer, tu chiar ai fost cu ea în birou la Crin?
Pe canapeaua lui Crin, da.
Pe canapeaua lui Crin?!
Da.
Te-ai f… cu ea pe canapeaua lui Crin?
Da.
Și nu ți-a fost un pic rușine?
Mie?! De ce?!
Păi, totuși, e președintele, te duci cu oricine acolo să te f…?!


http://www.puterea.ro/articol/update_liber...ce_canapeaua_lu

http://www.stiridecluj.ro/politic/sex-pe-c...-limbaj-vulgar-

http://www.evz.ro/detalii/stiri/noul-secre...ri-1010873.html

“CRIN I-A BAGAT LUI Ponta O ,,BOMBA ” SUB BIROU”

QUOTE
Dan Mihalache a intervenit telefonic la B1 TV, fiind intrebat de moderator cum comenteaza informatiile despre presupusa relatie sexuala pe canapeaua din biroul lui Crin Antonescu.

"Este o prostie chestia cu canapeaua. E vorba de cu totul altcineva, mai cautati pe goagal", fara a dezminti insa explicit scena actului sexual din biroul lui Crin Antonescu.


http://www.hotnews.ro/stiri-politic-136085...tati-goagal.htm

http://www.bestjobs.ro/u:11912829

QUOTE
aici este CV-ul:

Experienta
Secretar General Adjunct, Partidul National Liberal, BUCURESTI
Institutii / profesii liberaleAdministratie / Institutii
Mai 2011 - prezent
Director Cabinet Secretar General PNL, Partidul National Liberal/Parlamentul Romaniei, Bucuresti
Institutii / profesii liberaleAdministratie / Institutii
Decembrie 2009 - prezent
Asigurarea intocmirii documentelor sfecifice necesare pentru o buna desfasurare a sedintelor sfecifice conducerii centrale partidului. Intocmirea de referate si raspunsuri adresate institutiei, intocmirea proiectelor de hotarari ale secretarului general.
Project Manager, Prospero, Bucuresti
MarketingMedia
Decembrie 2007 - Decembrie 2009
Organizare evenimente, intocmire buget eveniment, obtinere autorizatii desfasurare evenimente
Referent, Administrarea domeniului public si privat Sector 4, Bucuresti
Institutii / profesii liberale Administratie / Institutii
Decembrie 2006 - Decembrie 2007
Intretinere departament IT. blink.gif
Studii
Universitatea Romano - Americana, BUCURESTI
Facultate (terminat)
2004 - 2008


http://stiri-neconventionale.blogspot.ro/2...azut-visul.html

Doamna/domnisoara care are ca cea mai mare realizare profesionala, citez: "Organizare evenimente, intocmire buget eveniment,obtinere autorizatii desfasurare evenimente", trebuie sa coordoneze SGG care, conform http://ro.wikipedia.org/wiki/Secretariatul...l_al_Guvernului cuprinde

QUOTE
Departamentul pentru Relații Interetnice, structura fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
Institutul Național de Statistică (INS)
Agenția Națională pentru Romi (ANR)
Oficiul Român pentru Adopții (ORA)
Oficiul Registrului Național al Informațiilor Secrete de Stat (ORNISS)
Autoritatea Națională pentru Reglementarea și Monitorizarea Achizițiilor Publice (ANRMAP)
Departamentul pentru Strategii Guvernamentale (DSG)
Structurile, organele de specialitate ale administrației publice centrale si instituțiile publice finanțate prin bugetul Secretariatului General al Guvernului:[1]
Aparatul propriu de lucru al primului-ministru, structura fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
Aparatul propriu de lucru al viceprim-ministrului, structura fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
Departamentul pentru Relația cu Parlamentul, structură cu personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
Departamentul pentru Afaceri Europene, structură cu personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
Corpul de Control al Primului-ministru, structură fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
Departamentul pentru Lupta Antifraudă - DLAF, structură fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
Departamentul pentru Relații Interetnice, structură fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
Institutul Național de Statistică (INS)
Agenția Națională pentru Romi (ANR)
Oficiul Român pentru Adopții (ORA)
Autoritatea Națională pentru Reglementarea și Monitorizarea Achizițiilor Publice
Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor (CNSC)
Institutul de Investigare a Crimelor Comunismului și Memoria Exilului Românesc (IICCMER)
Institutul pentru Studierea Problemelor Minorităților Naționale (ISPMN)
Agenția Națională Anti-Doping (ANAD)
Comisia Națională de Acreditare a Spitalelor (CoNAS)
Autoritatea pentru Valorificarea Activelor Statului (AVAS)
Agenția Națională pentru Resurse Minerale (ANRM)
Inspectoratul de Stat în Construcții (ISC)
Autoritatea Națională de Reglementare în domeniul Energiei (ANRE)
Comisia Națională pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN)
Departamentul pentru Românii de Pretutindeni (DRP)


Secretariatul General al Guvernului funcționează în subordinea Primului-ministru și este condus de secretarul general al Guvernului, care are rang de ministru si este ajutat de un secretar general adjunct cu rang de secretar stat...doar secretar de stat! si un secretar de stat... wacko.gif

La 27 ani avem un ministru care pana acum a organizat petreceri si a facut secretariatul la PNL! Partea de "intretinere departament IT" nu cred ca este relevanta, doamna/domnisoara neavand studii de specialitate." Intretinerea" probabil se refera la stergerea de praf a tastaturilor, mouse-ilor si alte periferice conectate la cutia aia respingatoare numita Unitate Centrala.
Dupa cum se vede bine din CV-ul ei, tipa este analfabeta. Ce "calitati " poseda? Votati usl = votati tot ce poate fi mai rau pentru noi toti...
Markos
Bravo ei! biggrin.gif
tribunul
Zici ca-s blestemati liberalii astia.
kum
'tu-mă-n gura de fraier... Mi-am amintit cand am respins-o la interviu p-aia de a pozat la pagina 5 mad.gif
corbex
In partidul libertin s-a tinut sedinta in care a fost aprobata comisia de evaluare a aptitudinilor profesionale. In unanimitate a fost aleasa canapeaua din biroul lui Cacarau.
ady77
QUOTE(vijelie @ 13 Nov 2012, 16:41)
Se recupereaza la coada la moaste.
*


Nu era coada azi, ca am avut treaba azi pe la Iasi si am trecut si pe la moastele Sfintei Paraschiva.

Apropo cum e corect: Iașul sau Iașiul? Ca era plin orasul de: "USL iubeste IASUL".
corbex
QUOTE(ady77 @ 13 Nov 2012, 21:42)
Apropo cum e corect: Iașul sau Iașiul? Ca era plin orasul de: "USL iubeste IADUL".
*


Asa e corect.
Markos
Ce glume ai în program, tataie doh.gif
ady77

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Dar eu chiar vreau sa stiu. icon_mrgreen.gif


Iubeste IADUL de a avut curaj sa vina la putere dupa PDL?
Markos
moldo, corect e "Iașul", "Iașului".
corbex
Cind mai ai dubii, repeta in gind: ardeiasu, ardeiasu, ardeiasu...Iti amintesti instantaneu.
vijelie
De ce azi Cacarau avea sprancenele pensate ?
Markos
QUOTE(corbex @ 13 Nov 2012, 21:52)
Cind mai ai dubii, repeta in gind: ardeiasu, ardeiasu, ardeiasu...Iti amintesti instantaneu.
*


Scrie-le ăstora, zi-le că-s moldoveni pansați analfabeți.

Să te semnezi complet, cu gradul și UM icon_mrgreen.gif
corbex
0215 mai exista?
ady77
Ai uitat unde lucrezi? Chiar esti bosorog batran icon_mrgreen.gif
tribunul
Pai nu vrea acum Cacarau sa-si puna sef acolo un mare lider liberal.
Markos
QUOTE(ady77 @ 13 Nov 2012, 22:07)
Ai uitat unde lucrezi?
*


O fi-n concediu biggrin.gif
aphophis
QUOTE(vijelie @ 13 Nov 2012, 21:54)
De ce azi Cacarau avea sprancenele pensate ?
*


o fi auzit de duduia aia din pnl, pe care subalternii o ardeau pe canapeaua lui. Si dupa ce a ridicat-o pe madama valean, s-o fi gandit ca tara are nevoie de un nou parlamentar-europarlamentar de succes ph34r.gif
tribunul
Nu cred ca era canapeau lui, a lui e ocupata non-stop.
aphophis
probabil duduia aia avansa in pnl si in functiile din stat, cand cacarau era plecat la latrine sa lupte cu tiranul icon_mrgreen.gif
Markos
Ideea e că la 27 de ani e celebră.
radian
Iepurila, asa-i ca tu ai vazut femei dezbracate doar pe plaja?
tribunul
Si nevasta lui Cacarau cum a avansat in partid dupa ce l-a intalnit pe mai marele lider liberal.
aphophis
moshule, asa ca aia a avansat doar pentru intelijenta ei? Faptul ca incalzea paturile diversilor mahari pnl, e o .. conspiratie pedelisto-masonica, nu? wink.gif

<span class='edit'>13 Nov 2012, 22:26:</span>
QUOTE(Markos @ 13 Nov 2012, 22:23)
Ideea e că la 27 de ani e celebră.
*


lasa ca daca are nevoie de sfaturi despre cum sa ajunga europarlamentar, cred ca ii indica doamna valean, ce.. organ trebuie sa studieze wink.gif
dacis
QUOTE(kum @ 13 Nov 2012, 20:40)
a vutut asta o gramada de lideri
*

Hai, ba, nu fiti rai. Ca nu-s asa multi. Doar importanti! Apropo de lideri, oare Crinutu Cacarau servea somnic pe canapea cand ala infingea steagul in solul patriei cu demozela?

QUOTE(vijelie @ 13 Nov 2012, 21:54)
De ce azi Cacarau avea sprancenele pensate ?
*


blink.gif blink.gif blink.gif
Bre, da' ciudat spirit de observatie mai ai tu!

QUOTE(aphophis @ 13 Nov 2012, 22:18)
Si dupa ce a ridicat-o pe madama valean, s-o fi gandit ca tara are nevoie de un nou parlamentar-europarlamentar de succes
*


QUOTE(tribunul @ 13 Nov 2012, 22:25)
Si nevasta lui Cacarau cum a avansat in partid dupa ce l-a intalnit pe mai marele lider liberal.
*

Bre, ca nu va place Antonescu pot sa inteleg. Dar sa ziceti asemena chestii despre Adina Valean, care a avut o cariera politica parlamentara importanta cu mult inainte ca Antonescu sa fie marele boss la PNL e magarie. Ca Antonescu i-a matrasit pe Cioroianu si pe Daianu de pe liste ca sa o cocoate pe ea cat mai sus, da, asa a fost. Dar cam asta-i tot.
aphophis
madama valean a ajuns in parlament tot pentru ca ii incalzea patul lui cacarau. Gurile rele (in mod sigur pedeliste) zic ca legatura lor dureaza de cand era antonescu ministru la tineret si sport, pe cand madama era (parca) invatatoare sau profesoara. Cariera respectivei decoland dupa ce l-a cunoscut pe cacarau
xcss
QUOTE(dacis @ 13 Nov 2012, 23:17)
blink.gif    blink.gif    blink.gif
Bre, da' ciudat spirit de observatie mai ai tu!
*


Nu-i simtu' lui, li s-a dat consemn:

http://www.realitatea.net/lazaroiu-antones...ul_1051909.html
Markos
QUOTE(kum @ 13 Nov 2012, 20:05)
Ai citit siviul lu' duduia?
*


QUOTE
Aptitudini:  Integrare rapida in echipa

mandru.gif
Garett
QUOTE(dacis @ 13 Nov 2012, 19:58)
PS Cred ca musiu Garett ar pretui la maxim datele statistice iesita din gurita 'mneaei...  dry.gif
*


Fix la date statistice e buna pitzi aia! biggrin.gif

QUOTE(kum @ 13 Nov 2012, 22:36)
'tu-mă-n gura de fraier... Mi-am amintit cand am respins-o la interviu p-aia de a pozat la pagina 5 mad.gif
*


Huh? Parca erai IT-ist! La ce interviu venise, pt videochat? tongue.gif

Lasand gluma la o parte astia din pnl parca-s drogati, se ambitioneaza sa repete toate prostiile pdl-ului! Daca o pun ministru chiar ca o sa caut alt partid pe care sa-l sustin!
ady77
Noroc ca mai apare Base si ne face sa uitam de erorile USL, cel putin pe mine m-a convins sa merg la vot.
maho
QUOTE(kum @ 13 Nov 2012, 17:35)
Na ma valoare!
Ma'c sa borasc nitel.
*



QUOTE(dacis @ 13 Nov 2012, 18:58)
Este ca sunteti invidiosi pe seniorii care au beneficiat de serviciile fetei?
*


Unu' n-ar recunoaste ca n-ar da-o jos din pat....

QUOTE(vijelie @ 13 Nov 2012, 20:16)
Voi credeti ca in taberele de vara sunt atractii gen Aura Vasile, Mariana Campeanu sau Sulfina Barbu ?
*


coffee_spitsk.gif
D-aia o fi scos akm-ul Anders Breivik, ala.

QUOTE(Garett @ 14 Nov 2012, 06:47)
Lasand gluma la o parte astia din pnl parca-s drogati, se ambitioneaza sa repete toate prostiile pdl-ului! Daca o pun ministru chiar ca o sa caut alt partid pe care sa-l sustin!
*


Nu prea ai de unde alege. sad.gif
vijelie
Pivniceru, de acord cu Basescu: MCV va fi negativ, din pricina duhurilor necurate din vara

Penelista Pivniceru
DragosP
A zis și ce fel de duhuri necurate? Alea care încă-s pe la Cotro?
vijelie
Exclus

[attachmentid=1627850192]
DragosP
Ești fonf: aia a fost o exorcizare nereușită! sad.gif
vijelie
Acu fara misto, preotii din poza sunt din Romania?
DragosP
Probabil că da, dar sunt episcopi.
vijelie
Dan Mihalache:
"Pe mine personal mă lasă rece [...] parteneriatul strategic româno-american. Dacă parteneriatul româno-american stă în domnul Horia Georgescu [presedinte ANI], mai bine fără".

Penelistul Dan Mihalache.
corbex
Cind apare si la noi gradul de cardinal? rolleyes.gif
dacis
QUOTE(vijelie @ 14 Nov 2012, 13:38)
Acu fara misto, preotii din poza sunt din Romania?
*

Depravatule! Deaca erai roman sadea stiai cum ii chiama pie toti, iar la macar jumate stiai si data nasterii! tongue.gif

QUOTE(corbex @ 14 Nov 2012, 15:43)
Cind apare si la noi gradul de cardinal?
*

Niciodata. La noi vor fi decat ordinali!
vijelie
As incerca sa pup monitorul dar mi-e teama ca tot pe Base il nimeresc. wub.gif
Garett
QUOTE(corbex @ 14 Nov 2012, 16:43)
Cind apare si la noi gradul de cardinal? rolleyes.gif
*


La noi e "decat" colonel!

@dacis: cum era mantra aia ca austeritatea e panaceu?
http://m.hotnews.ro/stire/13615841
Bancile s-au ingrasat, G&S s-a umflat de-a binelea, reset and new game!
Prostimea doar a platit, ca deobicei...
vijelie
Eu cred ca Garett si-a castigat dreptul de a deschide un topic despre FMI.
corbex
Nu cred sa stie chiar atitea despre FeMeI ca sa deschida un topic. El e familist serios.
Garett
Moș, moș, da' tot la prostii se gândește! biggrin.gif
tribunul
QUOTE(vijelie @ 15 Nov 2012, 09:39)
Eu cred ca Garett si-a castigat dreptul de a deschide un topic despre FMI.
*


Are toate motivele mai ales acu dupa ultima intalnire cu plagiatorul cand i-a zis ca nu poate sa le dea banii la generali pt. pensiile smechere.
vijelie
Becali, în conflict cu Adriana Săftoiu: "Pufuleț! Pufulețul lui Băsescu" - "Nu mi-e frică de tine!"

Intre ei, penelistii happy.gif
corbex
A mai zis si ca el nu se cearta cu proaste. Deci nu se cearta cu nimeni in PNL.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.