Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Partidul Național Liberal
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51
ady77
QUOTE(Bicicleta galbena @ 30 May 2021, 16:16)
Bai da' nu lasati si voi omul sa aiba o speranta, repede ii dati la gioale...

Da, conteaza daca e unul sau altul, da, se pot schimba lucruri chiar si in pln.
Cel putin asa sper  unsure.gif
*



Ne scuzatz!
Intr-o nota mai optimista, plina de speranta, iti spun ca mai rau ca USR+ n-are cum sa fie rolleyes.gif tongue.gif
Habba
Barna si Drula vs. Catu și Bogdan.
S-avem pardon. icon_mrgreen.gif
maho
QUOTE(ady77 @ 30 May 2021, 21:39)
Intr-o nota mai optimista, plina de speranta, iti spun ca mai rau ca USR+ n-are cum sa fie rolleyes.gif  tongue.gif
*


Tot Intr-o nota mai optimista, plina de speranta, si fcsb-ul o sa castige campionatul.
Candva. biggrin.gif
miki
QUOTE(ady77 @ 30 May 2021, 21:39)
Ne scuzatz!
Intr-o nota mai optimista, plina de speranta, iti spun ca mai rau ca USR+ n-are cum sa fie rolleyes.gif  tongue.gif
*


Daca iese Sica Mandolina.... cu siguranta o sa fie mai rau
bion
Lasatz ca si cu gunoaiele pdl care populau dosul lui catzu nu o fi mai bine biggrin.gif
Bicicleta galbena
icon_mrgreen.gif


dizzy
Mulțumim la domnu Cutu că nu le-a mărit alocația copiilor.
Lasă, pentru pensii speciale ie bani.
RDK
Dar îi putem alăpta oriunde, nu?
bgdrenault
https://economie.hotnews.ro/stiri-telecom-2...ontroversat.htm

TRANSPARENTA DIGITALIZARE

4 Jun 2021, 07:41:
QUOTE(dizzy @ 4 Jun 2021, 07:21)
Mulțumim la domnu Cutu că nu le-a mărit alocația copiilor.
Lasă, pentru pensii speciale ie bani.
*



Cum, nu au taiat pensiile speciale? Pai Rares ruj roz spunea ca in zece zile de la ajungere la guvernare rezolva problema.

Cum, nu au terminat cu pensionarii angajati la stat? Irina Alexe mai papa banuti?
HAi mai, e pentru binele tarii?

Vrem alocatii marite? HUUU la munca.....sa nu mai asteptam pomana de la stat
miki
QUOTE(RDK @ 4 Jun 2021, 08:26)
Dar îi putem alăpta oriunde, nu?
*


Si?
E ceva rau?
Unii numai asa vad live o tita natur
RDK
Nu mă pricep, însă am observat că legea respectivă menționează vârsta de 24 luni.
Mă gândesc că ar fi o problemă, altfel nu formulau astfel.
sorin1983
daca m-ar alapta vreuna pe mine probabil ar fi o problema...
Gil26
Nu stiu, intreb doar...pentru un prieten: daca te-ar alapta vreuna, ce probabila problema ar putea fi? 182.gif
QUOTE(RDK @ 4 Jun 2021, 07:26)
Dar îi putem alăpta oriunde, nu?
*


Daca puteti alapta oriunde cred (doar) ca ar fi bine sa verificati daca formularea se aplica si in\pentru cazul dumneavostra. naughty1.gif
cristic1982
Din ciclu PNL și PSD sunt aceași mizerie: https://www.g4media.ro/exclusiv-documente-d...contractul.html
Dar tot clătita este de vina, parcă așa spuneau pe aici niște persoane.
RDK
Un miting ceva sau deranjăm?
bion
Ca veni vorba de guvernanti.Aseara la Tv barna a fost impresionant prin ton si debit verbal.A excelat insa prin a nu spune nimic wub.gif
RDK
Ești în eroare: dl. Bârnă este vicePM fără portofoliu.
Sigur, plin de secretari de stat + consilieri, pe schema PSD, dar fără portofoliu.
Deci efectiv nu ai ce să îi ceri.
IRONICK
QUOTE(RDK @ 9 Jun 2021, 19:38)
Un miting ceva sau deranjăm?
*

Exista. In fiecare zi in fata la Parlament!
RDK
Nu șefule, miting din ăla adevărat, cu zeii diasporei, cu mwe guvernului, cu giustiție apărată etc.
Știi tu, cum era schema acum 3-4 ani
miki
Pai organizeaa ceva si-ti pronit ca eu vin
dizzy
Dupa ce termini de plans de grija primaritei, propui si o solutie pentru curatarea sectorului?
Ai un contract in vigoare - nu-ti platesti facturile, cam o ciufulesti legal in toate tarile civilizate - cu toata justitica endependenta.
Din partea mea, sa se duca dracului Romprest si toti ai lor, dar pe acte si contracte Clatita s-a infasurat singura in rahat.
miki
Cine plinge?
dizzy
Aia de mor de dragu' ei . Acum si-o dau mafiotii la gioale prin sectoru'1
Sa plece ai lor, sa vina ai nostri.
Intre timp a crescut sensibil numarul de gropi

Primul pas- desfiintezi contractul - in mod legal- daca nu poti - nasol.
Pas 2 - dai la pretenii tai.
Cam mare graba sa faci direct pasul 2
maho
Pai cica primul pas s-ar putea face daca onor prefectul labaral ar declara alerta, da' se pare ca prietenia pnl - psd bate interesul cetatenilor. Pt. el nu-i suficient de nasol, se mai gandeste.
sorin1983
eu zic ca sta dupa usa cine trebuie sa preia salubrizarea si de asta se tot grabesc lucrurile.
alerta sanitara ciuciu pt. ca romprest a strans gunoaiele. si daca tot se discuta ce inseamna aceasta alerta si ce baze legale are?
dizzy
Crezi?
Cea mai cinstita guvernare din toate timpurile nu poate face asa ceva.
Ej rautacioz.
Dovada ca ii doare-n bascheti si pe guvernantii astia de bobor
RDK
Voi știți că situația asta e posibilă fiindcă prin 2008 administrația USL Chiliman a decis ca cetățenii sectorului 1 să nu mai plătească taxa de gunoi iar firmele să fie plătite direct de primării?

Soluția:
În plus, compania Romprest a propus introducerea unei taxe de minim 100 de lei pentru firmele generatoare de deșeuri din sector. Potrivit lui Velicu, dintre cele 32.000 de firme active în S1, doar 4500 au contracte cu operatorul de salubritate. Restul aruncă gunoiul la ghenele blocurilor sau pe stradă în așa zisele depozite necontrolate, care reprezinta în jur de 2000 de tone pe an. Pentru acest serviciu, primăria plătește în jur de 50 de milioane de lei pe an, bani pe care primăria i-ar economisi dacă ar introduce o astfel de taxă de salubritate pentru firme, a explicat Velicu.

Ce părere are dna primar despre aplicarea justă a principiului "poluatorul plătește"?
Continuăm să subvenționăm gunoaiele altora?
Habba
QUOTE(maho @ 10 Jun 2021, 10:09)
Pai cica primul pas s-ar putea face daca onor prefectul labaral ar declara alerta, da' se pare ca prietenia pnl - psd bate interesul cetatenilor. Pt. el nu-i suficient de nasol, se mai gandeste.
*


Prefectu' e USR+(mai exact +ist) de-a lor, nu labaral.
Asta daca te refereai la partid, si nu la altceva. laugh.gif
IRONICK
QUOTE(RDK @ 10 Jun 2021, 11:52)
Ce părere are dna primar despre aplicarea justă a principiului "poluatorul plătește"? Continuăm să subvenționăm gunoaiele altora?
*
Deci nu esti de acord sa se plateasca parcarile la o valoare corecta, dar gunoioul, da.
einstein1984
1400 de lei de persoana pe an ridicatul gunoiului, cica de 5 ori mai raudecat la altii...
tatabobu
Zici ca doar de 5 ori? La mine costa 11.42 RON/luna de persoana. Adica sub 140 de lei pe an de persoana.
maho
QUOTE(Habba @ 10 Jun 2021, 14:05)
Prefectu' e USR+(mai exact +ist) de-a lor, nu labaral.

Mea pulpa. blush.gif
DannyY
QUOTE(tatabobu @ 10 Jun 2021, 16:16)
Zici ca doar de 5 ori? La mine costa 11.42 RON/luna de persoana. Adica sub 140 de lei pe an de persoana.
*


9 lei/luna/gospodarie pe-acilea, pe la peizani.
RDK
@Ironick
În continuare nu cred că scumpirea parcărilor amenajate va conduce automat la dispariția mașinilor staționate ilegal (trotuare, banda 1 etc).
Accept ideea de a strânge bani cumva pentru întreținere și dezvoltare, dar latura punitivă lipsește cu desăvârșire, așa e când la butoane vin șomeri ONG-isti timorați de golanii cu mașini "pă avarii".
b34uen
@RDK Firmele in sect. 1 au majoritatea contract cu Romprestul, cel putin cele stradale. Cand vine cineva in control de la primarie iti cere contractul de salubritate.
RDK
Teoretic așa e.
Eu l-am citat pe Romprest.
Tu ce cifre ai?

În altă ordine de idei, primăreasa voastră a aflat acum o oră că.. nu există contract.
b34uen
Nu e primareasa mea. Eu am doar afacerea in sectorul 1. Iar pe mine nu ma intereseaza cum il cheama pe primar. Eu am relatii cu primaria sectorului 1 si pentru ca sunt pe Calea Victoriei si cu primaria generala. Din punctul meu de vedere spagile au ramas aceleasi, s-au schimbat doar buzunarele. Iar Romprestul sa ma lase ca ne-a fost impus, a venit cu preturi duble fata de Rebu, si ia minim 150 lei de la firme care au 1/2 sac de gunoi pe saptamana.
Si chiar nu stiu carciuma, magazin sa alta afacere in jurul meu care sa nu aiba contract. Eu le fac copii la acte nu de alta.
RDK
La 6 e primarul meu, restul sunt primarii voștri.
Nicușor Dan e primarul nostru. wub.gif
ady77
QUOTE(RDK @ 10 Jun 2021, 21:58)
Teoretic așa e.
Eu l-am citat pe Romprest.
Tu ce cifre ai?

În altă ordine de idei, primăreasa voastră a aflat acum o oră că.. nu există contract.
*


Pai e cam penală atunci, ca achm câteva zile a postat plățile făcute către Romprest, plăti făcute fără sa existe contract??!??
Bicicleta galbena
Evident ca exista, dar mai este o hotarare judecatoreasca de anulare, emisa acum cativa ani si, se pare, ignorata de absolut toata lumea. Cum a fost posibil nu stiu, ramane sa vedem.

dizzy
Dualitatea contractului care este dar mu este.
Este cand vrem, dispare in ceata cand nu ne convine si reapare miraculos. Medicamenteee.
RDK
Alice în Țara Minunilor, versiunea românească.
bgdrenault

https://www.hotnews.ro/stiri-politic-248765...i-poporului.htm

O fi bine, dl Geo?
IRONICK
Nu PSD-ul zicea caComisia de la Venetia e rea. Acum este buna?

Intre timp, Tudorel Bubosul il face sef pe fi-su.
Merita, dupa ce a maltratat legile justitiei si a favorizat infractorii.

Universitatea ”Alexandru Ioan Cuza”: Fiul cel mare al rectorului Tudorel Toader este unicul candidat pentru un post de lector universitar / Cum a reușit Ionuț Toader să bifeze criteriile – cheie în mare viteză
bgdrenault
QUOTE(IRONICK @ 23 Jun 2021, 14:44)
Nu PSD-ul zicea caComisia de la Venetia e rea. Acum este buna?

Pai da, dar PNL si ceilalti spuneau ca ce spune comisia e litera de lege.
Stai sa vedem acum ce litere se aplica.......

23 Jun 2021, 14:53:
QUOTE(IRONICK @ 23 Jun 2021, 14:44)
Intre timp, Tudorel Bubosul il face sef pe fi-su.
Merita, dupa ce a maltratat legile justitiei si a favorizat infractorii.


Le o cam trage, deci..........
Ha, pai cum frate.......cine i la putere? Si usr nimic? Nici o fata(director ceva) cu fundul de pamant?
Bot tace? Dar Ceausescu?

Hmm, nu i bine, dl Geo, nu i bine
maho
Ti-ai reparat "u"-ul de la laptoc? tongue.gif
Pai aia au intrebat ceva (n-au acuzat, n-au protestat), cred c-o sa primeasca raspuns.
bgdrenault
Nu, nu se poate repara, sau ma rog, la ce il folosesc, nu merita.

VAd ca Orban fuge de intrebarea reporterilor vizavi de scrisoarea comisiei. Dar tare mai fuge...........
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 23 Jun 2021, 14:51)
Pai da, dar PNL si ceilalti spuneau ca ce spune comisia e litera de lege.
Stai sa vedem acum ce litere se aplica.......

<span class='edit'>23 Jun 2021, 14:53:</span>
Le o cam trage, deci..........
Ha, pai cum frate.......cine i la putere? Si usr nimic? Nici o fata(director ceva) cu fundul de pamant?
Bot tace? Dar Ceausescu?

Hmm, nu i bine, dl Geo, nu i bine
*


Pai aia au pus o intrebare! Nu le-au zis sa faca nimic, ce litera de lege sa aplice?
O sa le raspunda ca Renate Weber s-a comportat fix invers ca un avocat al poporului, a fost avocatul infractorilor.
Vezi ca te-ai mozolit iar la gura.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.