Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Partidul Național Liberal
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51
radian
Am avut un coleg de facultate din Turt, Satu Mare, acum locuieste in Satul Mare, cu acelasi nume de familie. Si cum inainte de '89 litera "â" era foarte rar folosita, profesorii il strgau, aproape fara exceptie Căcău. Se oftica in draci.
dizzy
De ce nu se folosesc de momentul casatoriei ca sa scape de nume din astea, e peste intelegerea mea.
IRONICK
PNL, cum era aia cu premierul care face ce vrea?
O sa se pise Ciolacu pe voi la propriu. Pardon, deja se pisa, ca nu vrea sa numeasca un pnlist.
sorin1983
QUOTE(dizzy @ 11 Feb 2023, 15:27)
De ce nu se folosesc de momentul casatoriei ca sa scape de nume din astea, e peste intelegerea mea.
*


Un țăran vrea să-și schimbe numele...
- Domn' primar, apăi vreau să-mi schimb numele, că e urât și nu-mi place!
- Dar cum te cheamă? Îl întreabă primarul.
- Căcat Ion ...
- Mda, zice primarul, urât nume. Și cum ai vrea să te cheme?
- Căcat Vasile.
radian
Dlumita asta era la moda acum vreo 50 de ani...
sorin1983
pai daca se discuta si azi acelasi subiect probabil se aplica nu?
Bicicleta galbena
Campanie la firul ierbii. Rareș Bogdan către Nicolae Ciucă într-o piață din vestul țării: Niște pătrunjel, domn’ președinte, ia uitați ce miros are.

https://www.g4media.ro/campanie-la-firul-ie...-miros-are.html

Greu de suprimat senzatia de voma.
Da, e fix acelasi Rares Bogdan care urla din rarunchi, congestionat la față, Cîțu Presedinte! mai acu doi-trei anisori. Acum il invita pe Ciuca sa-i miroasa mararul, ca si cum ar fi fost plantat de el insusi. Vrednic este!

Si apoi.... lauda asta cu roadele pamantului... si Dragnea gusta tomate romanesti (zice-se). Altii se plimba cu rovere pe Luna sau Marte, dezvolta AI, produc cipuri sau roboti industriali* ... Noi ne laudam cu parfumul patrunjelului, care imi imaginez cat cantareste in PIB dry.gif


* O sa ziceti ca si noi producem software de miliarde - doar ca firmele nu sunt romanesti, in afara de UiPath care sunt mai rasariti.

M#!e Rares Bogdan.


radian
Politician care sa-mi provoace mai multa scarba ca Rares Bogdan de mult n-am vazut pe prima scena politica.
bgdrenault
QUOTE(Bicicleta galbena @ 11 Nov 2023, 08:44)
M#!e Rares Bogdan.


Pastrati asta pentru clipele placute ale vietii. Chiar ti ar place Rares Bogdan aplecat la poalele tale? radmasa.gif

In alta ordine de idei, la fel si cu mos craciun plangacis, aka , Ciolacu, cata imagine incearca sa si creeze cu romanii cu dubla cetatenie adusi din Gaza. Ma indoiesc ca e meritul lui, dar s-a umflat ca orezul.

Asta dupa ce cu cateva zile inainte a avut o marlanie totala cu faptul ca Taromul nu i crucea rosie. Oamenii aceeai nu veneau la plaja. Chiar daca ai fi avut dreptate( desi era discutabil, taci naibii din gura

11 Nov 2023, 11:22:
QUOTE(radian @ 11 Nov 2023, 08:48)
Politician care sa-mi provoace mai multa scarba ca Rares Bogdan de mult n-am vazut pe prima scena politica.
*




Da, dar si a pus femeia aproape dezbracat pe facebook? Si a pus.......cine mai e ca el biggrin.gif
radian
Un exhibitionist.
bgdrenault
Un sforar, nu mi tin minte, dar cred ca ruperea de usr el a initiat o.

Dupa minciunile cu pensiile speciale, am vazut ca i fan pesede acum
maho
QUOTE(Bicicleta galbena @ 11 Nov 2023, 08:44)
M#!e Rares Bogdan.
*


Si de la mine una, si mai e destula ("pana ramane de un metru") pentru restul uselistilor (ciuca, ciolacu &co.) care se plimba prin piete si fac poze cu babele potential votante.
@bgd. nu, el era ala care urla ca in primele 15 zile dupa alegeri desfiinteaza pensiile speciale. Ruperea de usr a facut- Citu, la sfaturile prezidentului.
bgdrenault
asa o fi, mie imi pare un pervers
si la propriu si la figurat
Gil26
la fel ca multi alti "politicieni" (sau ma rog aproape toti) de pe plaiurile mioritice postdecembriste sad.gif
bgdrenault
bineinteles ca nu i singurul
sorin1983
rares ruj roz radmasa.gif
axabrt
Ce se tâmplă cu turcana?
Arată din ce in ce mai de plastic.
Am văzut titlul că madama a zis , a făcut , bineînțeles reportaje "plătite" că na, e alegeri, da m am uitat la poza și drept să vă spun n am recunoscut o.
[attachmentid=1628156427]
bgdrenault
se face frumoasa pentru alegatori. Statuie de ceara
IRONICK
[attachmentid=1628157717]
axabrt
Ciucă: Trebuie să ieșim să vorbim cu oamenii, să îndepărtăm îndoielile față de ceea ce am făcut, să recunoaștem ce nu am reușit


Pai nu e nici o îndoiala prin ce ați făcut că PNL e coorva psed
maho
Burduja, la Digi: "în 4 ani, bucureștenii vor avea constant căldură și apă caldă. Mai mult decât atât, factura va fi redusă la jumătate față de cât e acum".
rolleyes.gif
Altu' care nu merge cu metroul.
Ar fi rândul Fierei, să promită că-i va plăti pe bucureșteni ca să consume apă caldă și căldură. radmasa.gif
Bicicleta galbena
QUOTE(maho @ 26 Apr 2024, 19:24)
Burduja, la Digi: "în 4 ani, bucureștenii vor avea constant căldură și apă caldă. Mai mult decât atât, factura va fi redusă la jumătate față de cât e acum".
*


Da, dar multumita lui Nicusor Dan!

maho
Asta n-a zis-o.
Acu ' e Firea. icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.