Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Partidul Național Liberal
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51
RZV
S-a 'ntors lumea cu susu'n'jos. Neumann citeaza din notnews. sad.gif
Serje
QUOTE
Vasile Blaga: "Suntem un singur partid, am decis ca PNL sa aiba un presedinte unic - Alina Gorghiu"


Da asta nu s-o retras? blink.gif
Sau... doar asa de forma, sa arate ei cat is de integri? radmasa.gif
Serje
Astia o ramas fara candidati? blink.gif
Alina Gorghiu le invita pe Denise Rifai si Simona Gherghe sa candideze pe listele PNL
Sau trebuia sa pun la imbecili autohtoni?
Han Solo
regula unu a unui bun lider este sa se inconjoare de unii mai imbecili ca el icon_mrgreen.gif
neumann
am observat asta la seful tau, un foarte bun lider, de altfel tongue.gif
Han Solo
invat de la cei mai buni buei laugh.gif

a propos, tocmai s-a eliberat un post in echipa mea, trimite un CV tongue.gif
neumann
ma bag ma, cum sa nu, mai ales daca e de spart bani europeni. Am si ceva experienta, uite unii au convins specialijtii de la pruzell ca e musai sa dea cu pietre in riu din elicopter, sa aibe pestele un'sa depuna icre!

klaus
A murit Radu Campeanu.
Nu putea sa lipseasca de la eveniment sa-si dea cu parerea nenea Quintus care se da mare liberal.
Au ramas liberalii cu un decan de varsta liberal pana in maduva oaselor. Fost colaborator si informator al securitatii, care zicea ca nu a putut refuza Securitatea.
Rau a ajuns asa zisa dreapta romaneasca.
paul_p
Pai inseamna ca esti fericit. Cu cat e dreapta mai slaba, cu atat e ma tare stanga ta iubita.
klaus
Cine o fi fost impotriva legii lustratiei propuse la vremea ei de Ticu Dumitrescu?
Ilici?
Ei bine nu, cel mai mare modificator al legii in parlament a fost Quintus.
Quintus care a modificat si legea CNSAS, ca sa fie stabilit de CNSAS doar cei care au facut "politie politica", nu si cei care au colaborat cu securitatea, care au semnat angajamente, care au primit bani.
De ce oare?
De liberal vertical ce a fost? Sau este?

Si partidul liberal il poarta ca pe sfintele moaste pe un colaborator si delator al securitatii.
paul_p
Dupa revolutie PNL a fost condus de japite care l-au terfelit in fel si chip, pana la punctul in care au facut alianta contra naturii cu PSD.
miki
QUOTE(klaus @ 19 Oct 2016, 22:43)
Cine o fi fost impotriva legii lustratiei propuse la vremea ei de Ticu Dumitrescu?
Ilici?

*



Ei nu....
Cirpa kgb-ista o fi sustinut legea cu ambele maini in aer...
Da asta nu-i o scuza relativ la japita epigramista
klaus
Mai tine minte cineva de pentru-scurt-timp-candidatul la primarie din partea PNL, nea exponentu' de ganduri civice, luptatorul pentru libertate contra comunismului si securitatii, Marian Munteanu?
Ala caruia CNSAS-ul i-a dat o tidula ca nu a facut politie politica (in intelesul pus in lege de turnatorul Quintus)?
Ei bine, tidula spune ca Marian Munteanu:
- a semnat angajament cu securitatea
- a turnat la secu
- a luat bani de la secu'
Si cum a clabucit el ani la rand ca nici usturoi n-a mancat, nici angajamente n-a semnat...

Ce frumos! Ce induiasator! Cum luptatorii contra secu erau de fapt acoperitii secu... Si cum se aduna ei in PNL, la varful partidului, ca doara securistii unde sa fie, in pleava PNL-ista? Nu, merita sa fie in conducerea PNL, nu alta.
Markos
Băbăieți, eu recunosc că am epuizat - după ce mi-a deschis klaus ochii - cam toate opțiunile de vot sad.gif

Liberalii sunt praf, e limpede:
QUOTE(klaus @ 19 Oct 2016, 22:33)
Au ramas liberalii cu un decan de varsta liberal pana in maduva oaselor. Fost colaborator si informator al securitatii, care zicea ca nu a putut refuza Securitatea.
Rau a ajuns asa zisa dreapta romaneasca.
*



Ăia ai lu' Nicușor sunt niște nenorociți ordinari:
QUOTE(klaus @ 20 Oct 2016, 16:45)
Nu sunt nicio noua speranta in politica. Sunt exact sau chiar mai rau ca aia "vechi", sunt niste grobieni, niste amorali, plini de extremisti, niste intoleranti, niste infatuati, dispretuitori fata de cei cu alte opinii, manipulatori, minicinosi si ipocriti.
*



Marian Munteanu e (sau a fost) cu secu':
QUOTE(klaus @ 20 Oct 2016, 17:57)
Ei bine, tidula spune ca Marian Munteanu:
- a semnat angajament cu securitatea
- a turnat la secu
- a luat bani de la secu'
Si cum a clabucit el ani la rand ca nici usturoi n-a mancat, nici angajamente n-a semnat...
*



Nasol.. Ia să vedem, cu ce opțiuni am rămas? Hm, PSD și alde Tăriceanu, atât.. E ceva de capul lor, cine mă poate lămuri? unsure.gif
miki
QUOTE(Markos @ 20 Oct 2016, 19:26)
Băbăieți, eu recunosc că am epuizat - după ce mi-a deschis klaus ochii - cam toate opțiunile de vot sad.gif

Liberalii sunt praf, e limpede:
......

Ăia ai lu' Nicușor sunt niște nenorociți ordinari:

....Nasol.. Ia să vedem, cu ce opțiuni am rămas? Hm, PSD și alde Tăriceanu, atât.. E ceva de capul lor, cine mă poate lămuri?  unsure.gif
*



Pai a lu' nicusor ar ramine.
Pentru ca n-au furat (inca) , si oricum par mai manierati
Chiar daca unii ar ocoli nitel legea cind e vorba de "viata privata" - ca e cam lux, in principal se comporta in spiritul jocului democratic

Sau poate vrei pe patraulea?
Sau marinarii, ca sa ne ridem nitel
corbex
Io zic sa nu renunti la Tariceanu.
bion
Cetateni cu Marean raguseati in piata si ati luat bastoane si bocanci cat cuprinde de dragul lui.Purtati tricouri cu el in chip de Mesia. Cam scurta memoria.
La vot ce e drept in corpore cu bolsevicul icon_mrgreen.gif
miki
neee ... ca ala-i satana
bion
Dreac va intelege. Jos Iliescu . Votat Iliescu. Jos PSD . Votat Firea. Pe rege l-ati aclamat si ridicat in brate cu mertz cu tot. Jos monarhia . Traiasca republica. Voua va e bine cu unu ca Ceausescu. A dat serviciri case si buletin de B si ura intelectualii. tongue.gif
corbex
Adica n-a fost bun? Ceausescu.
bion
Pentru unii mama si tata. Au si supt de la el.
miki
saracu' cum s-o fi chinuit el sa-i sature cu o singura tzatza
Markos
Avea și Leana două, deci trei în total.

Nu mi-ați răspuns cu pesede și alde.
miki
cum nu?!
nu zisei ca tariceanu-i satana?
cum sa votezi cu satana?
corbex
Elitele au votat intotdeauna cu liberalii.
klaus
QUOTE(miki @ 20 Oct 2016, 20:55)
cum  nu?!
nu zisei ca tariceanu-i satana?
cum sa votezi cu satana?
*


Aista, Tariceanu, a devenit satana inaite sau dupa ce a format ALDE?
As fi curios daca atunci cand era la PNL era neprihanit si merita votat dar cum a facut ALDE a devenit satana si de ce ar fi devenit asa dintr-o data.
Markos
Hopaa, am aflat cu cine votează klaus blush.gif
miki
QUOTE(klaus @ 20 Oct 2016, 21:14)
Aista, Tariceanu, a devenit satana inaite sau dupa ce a format ALDE?
As fi curios daca atunci cand era la PNL era neprihanit si merita votat dar cum a facut ALDE a devenit satana si de ce ar fi devenit asa dintr-o data.
*


De cind a batut palma cu psd....
Era pnl inca
paul_p
QUOTE(klaus @ 20 Oct 2016, 21:14)
Aista, Tariceanu, a devenit satana inaite sau dupa ce a format ALDE?
As fi curios daca atunci cand era la PNL era neprihanit si merita votat dar cum a facut ALDE a devenit satana si de ce ar fi devenit asa dintr-o data.
*


Tariceanu a fost dintotdeauna o jigodie. Atat de jigodie incat a trimis PNL in ograda PSD.
klaus
Sa intreb de ce l-ati votat (aia care l-ati votat), cand era in PNL, daca era asa jigodie de la inceput?

Ia sa vad, are vreunul sange in instalatie sa recunoasca ca l-a votat?
miki
Io as avea...
Da'nu l-am votat biggrin.gif
Serje
QUOTE
"Roberta Anastase a greșit la momentul respectiv(n.r. cu numărarea voturilor) și am criticat-o și eu și Partidul Național Liberal. Dar să știți că un om care își cere scuze ulterior și spune 'da, domle' dacă am greșit, îmi cer scuze și pun capul în pământ în fața celor pe care i-am nedreptățit', merită să fie acceptat nu de PNL, ci de societate.Eu sunt de acord că oamenii mai și greșesc, dar nu cred că este singura în măsură să greșească. Ea este una dintre puținele care a spus 'dacă am greșit îmi cer scuze și regret că am afectat categoriile respective'


Deci asa se face la partidele care o inteles ce vrea strada si s-o reformat radmasa.gif daca o gresit ca o furat, isi cer scuze, baga capu in pamant si ... merg inainte, is oameni noi si curati
radmasa.gif radmasa.gif
nasty
Încă o pomană electorală

"Reducerea cotei TVA la energie termica ar duce si "la imbunatatirea sanatatii publice, generata prin cresterea nivelului de accesibilitate a cetatenilor la consumul de energie termica, respectiv prin stimularea consumului de energie termica din sistemul public", sunt de parere initiatorii."

2 Nov 2016, 19:53:
Congresul National PNL a propus prim ministru
bion
Jenanta adunatura aia a PNL.Birocratu a balmajit ceva . Tanti a balmajit si ea niste platitudini. Aia din sala cascau se uitau la ceas au aplaudat ceva legat parca de niste bani.
nasty
Go Ciolos, go PNL

"Partidul National Liberal organizeaza, duminica, incepand cu ora 17.00, in Piata Revolutiei din Capitala, un miting pentru lansarea candidatilor la alegerile parlamentare dar si de sustinere a propunerii de premier Dacian Ciolos, potrivit unor surse din partid fiind vorba despre un eveniment inedit, cu prezentator si discursuri ale unor personalitati din afara politicii, sustinatori ai acestui partid, precum Tudor Giurgiu."
ady77
Tehnocrat independent, cum s-a stabilit!
corbex
Le-a mai lasat Blaga niste bani pentru autobuze. Astept o manifestare similara de la Nicu Șordan, care sa-l separe definitiv de imaginea politicianului de tip vechi.
neumann
QUOTE(paul_p @ 19 Oct 2016, 22:47)
Dupa revolutie PNL a fost condus de japite care l-au terfelit in fel si chip, pana la punctul in care au facut alianta contra naturii cu PSD.
*



Pe cand alianta cu matrozu' provenit tot din FSN si al carui frate era in biznisuri cu mafia tiganeasca a fost una extrem de naturala..


QUOTE(nasty @ 2 Nov 2016, 14:21)
Încă o pomană electorală

"Reducerea cotei TVA la energie termica ar duce si "la imbunatatirea sanatatii publice, generata prin cresterea nivelului de accesibilitate a cetatenilor la consumul de energie termica, respectiv prin stimularea consumului de energie termica din sistemul public", sunt de parere initiatorii."

<span class='edit'>2 Nov 2016, 19:53:</span>
Congresul National PNL a propus prim ministru
*




Din putzul gandirii. Tre' sa fii mare om, sa vii cu idea ca eliminarea unui impozit pe.. termoficare e o pomana electorala. Plm, avem cele mai ieftine maybach si S klasse din europa, si cea mai scumpa caldura. Da' lasa ca ne serveste notniuz, cioloj si tehnocratii ideologie pe paine. N-ai bani de impozit, stai in frig, ce pe vremea lu ceajca nu inghetai?
Am asa o sila de slugi care fac apologia stapanilor, in loc sa se solidarizeze pentru o viata mai buna.
maho
Reducerea cotei tva inseamna "eliminarea impozitului pe termoficare? unsure.gif Cand s-a redus tva-ul la alimente de baza a fost ok...
neumann
taxa pe valoare adaugata e de fapt un impozit, conform definitiilor economice.

Pai si io zic ca e ok eliminarea tva la termoficare.
corbex
Orice eliminare de taxe e ok. In legislatira viitoare parlamentarii isi vor lua lefurile si indemnizatiile la coltul strazii, in palarie.
klaus
Madam Turcan e presedinte interimar al PNL.
Dat fiind istoricul doamnei, basista pana la moarte, nu mai ramane decat sa se uneasca PMP cu PNL si sa-l puna pe matroz presedinte PNL.
Ar fi un vis!
corbex
Si prim ministru, mai racoleaza 3 pesedei.
klaus
Visul e mai tare decat credeam.
Madam a cam fost pe la rusi (intre 1993 si 1996), la studii.
O zice chiar CV-ul doamnei: "1996 - 1999 - Institutul Puskin, Moscova, Rusia, diplomă în rusă comercială"
Sa-i vad acusilea pe aia de la PNL cum mai zic ca PSD-ul are legaturi cu Rusia...
maho
QUOTE(klaus @ 13 Dec 2016, 13:44)
Dat fiind istoricul doamnei, basista pana la moarte, nu mai ramane decat sa se uneasca PMP cu PNL si sa-l puna pe matroz presedinte PNL.
Ar fi un vis!
*


Deloc irealizabil. Pe pnt-cdisti i-a terminat primii, cu pnl-ul a durat ceva mai mult, dar e pe topogan; inceputul topoganului a fost prin 2008/2009, plecarea lui tariceanu dupa ce-a "duduit" economia, venirea lui crin, tembelismele lui ghise, de ultimul an nu mai vorbesc.
neumann
Hmm. Deci ramane alde noul pnl?
RZV
Rahat cu perje ALDE...cu Gratiela, Varujan, Gerea, Motocicleanu, plus aia lu' Dom' profesor Voiculescu...
Never ever. icon_mrgreen.gif
paul_p
QUOTE(klaus @ 13 Dec 2016, 15:04)
Visul e mai tare decat credeam.
Madam a cam fost pe la rusi (intre 1993 si 1996), la studii.
*

Cu rusii ca cu rusii, dar n-o fi oare si ea vreo fiica sau macar nepoata de-a lui Soros?
miki
QUOTE(klaus @ 13 Dec 2016, 14:44)
Madam Turcan ....
Dat fiind istoricul doamnei, basista pana la moarte, nu mai ramane decat sa se uneasca PMP cu PNL si sa-l puna pe matroz presedinte PNL.


Si o sa se cheme PLM
neumann
QUOTE(Catalin Zamfir @ deputat PNL)
Eu cred ca doamna Turcan ar fi bine sa nu se gandeaca prea mult sa-l invite pe pretiosul domn Ciolos in PNL. Nu de alta ,dar ne mai trage o scatoalca.Tocmai ce-a zis in ultima zi de campanie, asa ca sa ne mobilizeze electoratul, ca inca nu corespundem standardelor domniei sale.Si acu' am fi si penibili, ca l-a invitat Nicusor primul


Speculam de ce Cioloj le-a tras-o fara numar la PNL-isti? Interesant cum zicea maho pe-aici cu cata bucurie n-a votat el cu PNL-ul. De fapt asta e lucrul cel mai interesant la alegerile astea, atacul si distrugerea PNL. USR cu 9% nu e deloc surpriza, probabil au avut cel mai costisitor vot si s-au bagat sume enorme de la miliardari anonimi (sa nu supar pe nimeni).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.