Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce îmbunătățiri ați făcut DSN-urile voastre?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146
Razvan_Ionut
deci e absolut CRIMINALA masina :X
kgw.
Ady23, ziceai ceva de un eleron ? :"> niste detalii poti da ?
ady23
si pozele dupa cum am promis,e cam parfuita,eram la pescuit,
si inca nu am apucat sa le fixez pe toate asa cum trebuie....



@kgw.:in legatura cu eleronu am pe cineva interesat,care o sa;mi dea un raspuns luni.problema lui e ca sunt rupte piciorusele de la stop,in rest e bun.
b 45 bwy
Nota 10,(cu ce ai dat pe stopuri?)
ady23
ms ms..inca mai am de lucru pe ea,sunt date cu lac
b 45 bwy
eu ma gandeam sa pun folie(ca cea de geamuri fumurii),o merge?daca nu cat costa lacul?
ady23
cica sunt unii care si'au pus si folie..iar sticla de lac e undeva la 10 si ceva max20lei...
b 45 bwy
ms mult
donlucyan
ady23-arata bine per total ,cam prafuita dar merge.
-Mai treb aranjata umpik ,barile,usita de la rezervor sa stea cum trebuie.
Bafta mai departe.
CT-03-JTR
QUOTE(ady23 @ 11 Aug 2012, 18:45)
si pozele dupa cum am promis,e cam parfuita,eram la pescuit,
si inca nu am apucat sa le fixez pe toate asa cum trebuie....
@kgw.:in legatura cu eleronu am pe cineva interesat,care o sa;mi dea un raspuns luni.problema lui e ca sunt rupte piciorusele de la stop,in rest e bun.
*




Ady arata super masinuta ta,daca dupa 1 luna ii dai si un polis iese oglinda.Ca sfat da buza aia din fata jos lasa bara simpla si fa-o ori rosie ca masina ori nogru mat + o grila intre faruri normala si aia neagra indiferent ce culoare faci barile.Succes in continuare.
cielo99
Si negreste bine stopurile sa te asiguri ca nu le vad aia din spatele tau. In rest e foarte frumoasa. Stopurile negre ma deranjeaza la orice masina ca va gnditi doar la aspect care oricum se schimba mult cand te impinge unu din spate ca nu-ti vede stopurile, si in fata cred ca ar arata mai bine fara chestia aia de sub bara.
LE: imi plac mult farurile. Arata de nota 10.
Catalin KTA
Salut! De cand nu am mai intrat pe aici am mai reusit sa fac cateva imbunatatiri la Supersonica icon_mrgreen.gif : -geamuri electrice
-lampi in usi
- alarma
-o ceruire si o fustita la bara din spate[attachmentid=1627829266] [attachmentid=1627829267] [attachmentid=1627829268] [attachmentid=1627829269] [attachmentid=1627829270]
ORIJINAL21
QUOTE(cielo99 @ 12 Aug 2012, 16:30)
Si negreste bine stopurile sa te asiguri ca nu le vad aia din spatele tau...Stopurile negre ma deranjeaza la orice masina ca va gnditi doar la aspect care oricum se schimba mult cand te impinge unu din spate ca nu-ti vede stopurile,

*



stii, acum nu mi-o lua in nume de rau..dar mai sunt unii care chiar mai trebuie sa mai mearga sa isi faca un control la ochi ca acum cateva zile am ramas si eu fara bara spate... tot asa nu au vazut stopurile... si apropo: eu nu am folii..
donlucyan
cielo99 -ai mare dreptate in legatura cu stopurile negre ....dar la ady 23 din ce se vede nu sunt inegrite asa de rau ,deci nu e o problema in trafic.Numai un chior nu ar vedea cand pune frana .bafta!
ORIJINAL21
..
CT-03-JTR
Geamuri far clare si bi xenon 8000K + proiectoare clare cu lupa.Inca mai e putin de lucru la ele.
Chestia cu stopuri negre pentru alea ar trebui luat si permisu nu doar talonu.E cea mai mare tampenie daca iti bate soarele in fata si ala din fata ta are stopuri negre ajunge-ti sa faceti schimb de numere de telefon si asigurari.
Virusux
sal JTR. cat tea ajuns sticla clara de faruri si unde le ai facut? stima
ady23
va multumesc pentru laude,inca mai e de lucru la ea..momentan ma bucur de concediu.
in legatura cu stopurile,nu sunt negre,sunt pe rosu,si nu sunt inchise la cuoare,si una peste alta o sa vina leduri bagate in stopuri,deci o sa fie mai puternice...

@CT-03-JTR:nu ma lasa balta si ajuta'ma si pe mine cu o pereche de sticle clare,sa'ti ajute Dumnezeu
urdavid
pentru: ady23
daca te gandesti cumva sa renuntzi la buza, ne putem intelege la un pretz pentru ea, sunt din oradea
CT-03-JTR
geamurile m-au ajuns 165 ron la un baiat din cluj. proiectoarele le-am facut eu.Ady daca esti interesat imi zici si iti dau numarul baiatului.
Stopuri pe leduri am si eu in program dar nu reusesc sa gasesc un design dragut.
mafiozzo
Geamurile pe supernova mea, 170 au fost cu tot cu montaj, dar nu in cluj ca intr-un orasel din apropiere
ady23
@CT-03-JTR:la design m'am impotmolit si eu,tot incerc cu un prieten pe modele dar nu e niciunu pe placul ochiului...o sa discutam despre sticlele alea.
@urdavid:in legatura cu buza,o sa mai vedem,numa sa termin cealalta bara si ne intelegem noi;)poate ne intalnim intr'o zi sa mai schimbam pareri.
toate cele bune
CT-03-JTR
Maine vine perla candy.Azi am reusit sa finisam putin aripile in mare mai sunt mici retusuri bara spate care mie unu imi place la nebunie cum a iesit si am montat si blocul de lumini si stergatoare de logan.Legat de negative camber problema e putin in dubii mai discut cu inginerii poate ne vine vreo idee creata biggrin.gif.Poze de azi.
Maskatu
La cati bani te duce toata distractia?
Iulikk
Cand iese frumusetea aia wub.gif , who gives a s*it about money??
Bravo!
CT-03-JTR
pana in prezent am cheltuit cam 800 ron.dar mai e sunt abea la jumatatea drumului.

Ms mult iulik eu sunt mai curios cum va iesi nuanta de vopsea biggrin.gif
vick_supernova
b 45 bwy e folie transparenta cu tenta de negru care se pune pe faruri si pe triple nu folie pentru geamuri
ORIJINAL21
ady, daca mai esti interesat..?? [attachmentid=1627830061]

16 Aug 2012, 18:33:
noroc si LA MULTI ANI! celor care-si serbeaza astazi ziua de nastere!!

drunksinging.gif party.gif cheers.gif
ady23
@ORIJINAL21:ms,sa revin din concediu si o sa ma interesez si eu de o pereche.
CT-03-JTR
Noile faruri.
Maskatu
Foarte frumoase. Sunt sigur ca si la itp o sa dea bine masina cu ele.
melomanuu
Poi si le lasi asa cum sunt in poza?? Nu acoperi cumva sa nu se vada aripioarele alea de la lupa?? Nu faci oglinda neagra ceva??? Parca nu sunt terminate, lipseste ceva
CT-03-JTR
QUOTE(Maskatu @ 17 Aug 2012, 20:44)
Foarte frumoase. Sunt sigur ca si la itp o sa dea bine masina cu ele.
*



Super va arata acum cu farurile astea cu culoare candy apple jante pe 15 si tobalau sport mai ales trantita calumea doar ca mai dureaza 1 an jumate pana la urmatorul itp.In ultimul itp nu a iesit asa frumos aveam doar folie neagra pe faruri jante pe 14 de ford albe cu flansi si toba doar pana la aia mica toba mare lipsea.Cred ca data asta il iau si mai usor.Bine ca pe astia de la itp ii intereseaza partea mecanica si franele si mai putin aspectul exterior.

QUOTE(melomanuu @ 18 Aug 2012, 01:53)
Poi si le lasi asa cum sunt in poza?? Nu acoperi cumva sa nu se vada aripioarele alea de la lupa?? Nu faci oglinda neagra ceva??? Parca nu sunt terminate, lipseste ceva
*



Asa vor ramane voi pune urmatoarele poze cu masina gata vopsita si cu toate nebunelile pe montate si vei intelege dc am ales sa le las asa.

Cateva poze cu farurile pe masina si a venit si vopseaua candy apple dark red :X:X:X maxima culoare.
CT-03-JTR
S-a terminat o parte din distractie.Pozele nu fac dreptate realitatii,voi cauta un aparat mai profesional sa fac poze calumea.Am mai cumparat parbriz nou si cheder nou.Suma totala toata distractia si toate modificarile de acum = inca o supernova.
Se merita?....mie unu imi place la nebunie deci da.

Timp de vopsire 5 ore + cuptorul care nu mai stiu cat a stat.
Catalin KTA
cand am vazut a doua
poza am crezut ca ai facut-o roz laugh.gif oricum a iesit foarte bine ,felicitari!!!
ionik_e4
Poate nu-i locul si nici momentul dar nu ma mai pot abtine...cu riscul ca te supar,colegul nostru Maskatu..omul lui Dumnezeu,iti dau cuvantul meu de onoare ca am intrat pe multe site-uri de masini,dar nu am vazut oameni mai gica contra ca tine.Reusesti sa gasesti cate o critica la orice modificare a unui autoturism prezentat pe acest site,certi pe toata lumea,ne spui tuturor povesti despre legalitati,politie,itp-uri si multe altele.Ar trebui sa te mandresti,ca posesor de super nova,ca exista oameni care investesc multa pasiune,timp si bani in acest model,care sa fim seriosi ca nu este unul chiar stralucit..Daca tot nu iti plac sau nu iti convin aceste modificari prezentate pe acest site de ce nu stergi topicurile,sau de ce le mai citesti?Apropo de itp,tu il treci pe bune?Eu nu cred...in rest,spor la modificari,felicitari celor ce le fac si sper sa nu va fi suparat!! cheers.gif
Iulikk
Mamaaa ce-o sa iasa din SN aia visinieee

Better than sex! wub.gif
CT-03-JTR
QUOTE(ionik_e4 @ 22 Aug 2012, 21:25)
Poate nu-i locul si nici momentul dar nu ma mai pot abtine...cu riscul ca te supar,colegul nostru Maskatu..omul lui Dumnezeu,iti dau cuvantul meu de onoare ca am intrat pe multe site-uri de masini,dar nu am vazut oameni mai gica contra ca tine.Reusesti sa gasesti cate o critica la orice modificare a unui autoturism prezentat pe acest site,certi pe toata lumea,ne spui tuturor povesti despre legalitati,politie,itp-uri si multe altele.Ar trebui sa te mandresti,ca posesor de super nova,ca exista oameni care investesc multa pasiune,timp si bani in acest model,care sa fim seriosi ca nu este unul chiar stralucit..Daca tot nu iti plac sau nu iti convin aceste modificari prezentate pe acest site de ce nu stergi topicurile,sau de ce le mai citesti?Apropo de itp,tu il treci pe bune?Eu nu cred...in rest,spor la modificari,felicitari celor ce le fac si sper sa nu va fi suparat!! cheers.gif
*




Spun si eu o parere si sper sa nu te superi nici tu,iti dau dreptate si tie dar ii dau dreptate si lui maskatu,e bine sa mai fie cate unu care e mereu opus pentru ca asa putem face diferenta intre ceea ce vrem noi sa facem modificari si alte tampenii si oameni ca maskatu care ne mai aduc cu picioarele pe pamant.Eu unu il apreciez,ma enerveaza dar il apreciez si am tinut cont si de sfaturile lui.Fara oameni ca el care sa critice nu am ajunge sa ne depasim noi insine si am face numai tampenii numai modificari fara sa ne gandim de mai multe ori la siguranta noastra si a celor din trafic.

Oricum sunt constient ca viitorul lui comentariu despre ce am facut eu si cati bani am bagat e ca nu se merita ca sunt prea multi bani si ca mai bine o vindeam si cu cat am dat pe toata joaca asta imi luam un golf 4 si are dreptate.Dar tot ca mine fac si sunt banii mei si decizia mea wink.gif dar e bine de stiut.

In masina inca mai am de investit...mult pana va fi cum vreau eu.Doar un cheder de geam de usa e 50 lei si vreau sa le schimb pe toate.Vreau sa punla punct tot exteriorul pana nu da frigu.Maine voi face poze cu ea la soare si cu geamurile montate.

Mersi iulikk de aprecieri;)
Iulikk
QUOTE(CT-03-JTR @ 22 Aug 2012, 23:16)
cu cat am dat pe toata joaca asta imi luam un golf 4
*



Parca nu ai fi din Constanta. Repeta dupa mine: GOLF TREI CU NUMERE DE TEXAS. rolleyes.gif
CT-03-JTR
QUOTE(Iulikk @ 22 Aug 2012, 22:28)
Parca nu ai fi din Constanta. Repeta dupa mine: GOLF TREI CU NUMERE DE TEXAS. rolleyes.gif
*




Sunt mai multe decat cainii vagabonzi.smile.gif)))
ady23
arata foarte bine..felicitarile mele fleur.gif
Maskatu
Ma simt flatat sa fi devenit oaia neagra. Nu de alta dar poate macar asa mai reveniti cu picioarele pe pamant si realizati ca nu suntem in hamerica la pimp my ride unde galonu de benzina este mai ieftin decat ceasca cu ceai.

Da imi place cum a iesit la culoare masinuta de mai sus, si nu, nu sunt omul lui dzeu cum zicea cineva mai sus. Si eu as revopsi masina dar in bucuresti fara 600-700 euro la cuptor, nu ai ce cauta. Plus de asta in bucuresti nu exista luna fara sa nu iti zgarie sau atinga careva masina.

In rest nu imi bat capul cu explicarea legilor. Vad ca voi circulati dupa codul rutier din las vegas.
ionik_e4
Aveti dreptate mai avem nevoie si de critici...sa ne traiasca!! cheers.gif
CT-03-JTR
Una peste alta biggrin.gif..peste 2 saptamanai polish profesional biggrin.gif deja fomeile de la mine din cartier cauta oja aceasi culoare smile.gif))
shake
felicitari !
alex_DNK
bravo tie , omule ! respect pentru tot ceea ce faci cu masina.
Iulikk
up.gif
DEzmi
a iesit superb...bravo si bafta in continuare cu masina
CT-03-JTR
Va multumesc pentru aprecieri wink.gif
ionik_e4
Frumos exemplar!!!Respectele mele!Apropo...cu o oferta de polish mai bunicica ma poti ajuta si pe mine?(pret)Ca suntem plina de zgarieturi...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.