Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce îmbunătățiri ați făcut DSN-urile voastre?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146
BoR
Prinse doar in buretele banchetei nu stau asa cum trebuie, plus ca in timp buretele se va distruge in zona respectiva.
@ORIJINAL21: Arata ca o bancheta de Clima, dar am sa fac si poze.
danutz19
le`am pus mai mult de decor, nu am dat nimic pe ele
PorumbelL
mc!
Fytze
niste bari mai sport si niste praguri de unde pot cumpara si eu?:-s
gabriel.bv
de cumparat eventual de la cineva care le vinde pe forum(SH) ca in magazin 99,99% n`ai sa gasesti "bari mai sport si praguri" pt SuperNova...bara fata modificata avea userul Micutu11 de vanzare, din cate imi aduc aminte, cauta la bursa(imi cer scuze de off-topic)biggrin.gif

LE: imi cer scuze, defapt vick_supernova are bara de vanzare(modificata)..vezi aici
Eduard 29
sper sa nu se considere reclama dar uite aici, http://www.auto-styling.ro/index.php?main_...dex&cPath=11_53
totusi sunt cam scumpe parerea mea biggrin.gif
Razvan_Ionut
praguri gasesti in autovit cu 50 de lei parca...
vick_supernova
Fytze bara de supernova fata iti dau eu daca vrei tunata.

Cine stie ce suspensie reglabila se potriveste pe supernova si ce modificari trebuie facute?
CT-03-JTR
QUOTE(vick_supernova @ 11 Sep 2012, 22:58)
Fytze bara de supernova fata iti dau eu daca vrei tunata.

Cine stie ce suspensie reglabila se potriveste pe supernova si ce modificari trebuie facute?
*




Potipune arcuri pe fata de mbw e36 sport ( asa am eu de e36 FK) sau poti pune suspensie reglabila de golf 3 dar pe spate trebuie sa puiamortizorul cu arc pe oala ceea ce nu iti recomand.Mai merge suspensia de Polo modele vechi si mai sunt cateva care nu imi vin in minte acum.
leonLED
cica imbunatatire..
CT-03-JTR
Ce material ai folosit ?
powertodacia
leon poze cu interioru...poti?
BoR
[attachmentid=1627836697] [attachmentid=1627836698]
...asa arata spatarele cu tetiere de Clima .
vick_supernova
mersi mult pentru sfat. dar de ce polo se potrivește?
Maskatu
Renault factory default. blush.gif

Momentan provizoriu. Am cautat bison glass mirror dar nu am gasit. Am folosit un dublu adeziv de la tesa. Sper sa reziste.
Fytze
maskat eu am oglinda din aia cu ventuza:D ceva de genu tau e
mai am si eu o intrebare pentru o masina alba ce culoare ar da bine la spoilare si la jante?
CT-03-JTR
"barile" culoarea masinii si jantele depinde ce jante ai poti face diferite combinatii si depinde ce iti place tie.Spre exemplu dupa gustul meu merg jantele culoarile portocaliu,verzi,negre cu buza polisata, roz.Foloseste-ti imaginatia si pune si tu poze cu masina ta.
Fytze
o sa pun cat de curand JTR
shake
maski...tie iti tre una dasta ma ....
Maskatu
Am dat 10 lei pe ea si este originala renault. Am constatat ca este si ceva mai lunga decat cea de o avea masina si se vede si mai clar. biggrin.gif
danxkc
schimbat becuri numar( albe ), becuri proiectoare ( albe ), pozitii ( albe ), becuri far ( h4 albe ) urmeaza in plafoniera de logan albastre standa si cel din dreapta si mijloc alb rece si maine imi cumpar si eu o oglinda
BoR
QUOTE(Maskatu @ 16 Sep 2012, 12:48)
Am dat 10 lei pe ea si este originala renault. Am constatat ca este si ceva mai lunga decat cea de o avea masina si se vede si mai clar. biggrin.gif
*


La fel am constat si eu, doar ca am fixat-o altfel.[attachmentid=1627837557]
Oglinda este sh? Chiar si asa, pretul e foarte bun.
coco_blondu
Danxkc de unde ai luat becurile albe pentru pozitie si ce model(marca) si cele de far ai adaugat inelul pentru a putea prinde becul de far(ca din ce stiu eu inelul becului e mai mic fata de cel original)...
Maskatu
QUOTE(BoR @ 16 Sep 2012, 15:34)
La fel am constat si eu, doar ca am fixat-o altfel.[attachmentid=1627837557]
Oglinda este sh? Chiar si asa, pretul e foarte bun.
*


Evident ca sh. Nu stiu sigur ce model insa iti pot spune ca una noua de solenza costa 50 lei.
danxkc
nu stiu ce marca sunt , le-am primit de la tata din spania, becurile in far sunt philips si da am pus inel . Diseara am sa fac cateva poze !
gerard dacia
ady,unde ai gasit interior cu 50lei,eu am zis ca iti dau cu 100lei parca,nu 150 cum crezi tu ,cand ne intalnim sa vad si eu masinuta
a,si o poza
Axinte
De ce ai astupat bre' grila? Sau e cumva daia' ca la straineze, sa se deschida automat :-?
ORIJINAL21
poate vine aer prin gura de la spoiler..+ aeroterma = ce-i mai trebuie??

Cam tarziu cu pozele.. dar, a iesit frumos.. victorie.gif smile.gif
spoilerul spate, cum ti-a iesit?
gerard dacia
QUOTE(Axinte @ 17 Sep 2012, 19:28)
De ce ai astupat bre' grila? Sau e cumva daia' ca la straineze, sa se deschida automat :-?
*


da,bre se deschide cum vreau eu..............racire are (montat radiator logan diesel care este mult mai mare si mai inalt)
CT-03-JTR
Misto gerard a iesit belea dar ai nevoie de jante mai late si mai maricele ca parca nu incadreaza masina astea.Grila aia nu prea imi place,e interesanta ca la GSI dar parca nu da bine,in rest PI&@#^OASA
vick_supernova
gerard fai ceva si la faruti vopsestele interioru sau punele folie pe ele ca sunt cam utate asa.punei gria ca da mai fain
ionijhonnie
@ gerard dacia

grila aceea este bună pe timp de iarnă.

PRO: culoarea metalizată, calitatea vopsirii, acele puncte metalizate, design bări față+spate, radiatorul de golan,

Neutru: bările sunt chituite de caroserie si de aripi, eliminarea mânerelor uși

Contra: acea dunga albă (nu prea este pe gustul meu), culoarea jantelor,

În concluzie: Îmi place mașina și apreciez munca depusă și efortul financiar.

P.S. : Dacă nu vrei să divulgi numărul de înmatriculare, poți edita fotografia, adică să ștergi caracterele, înainte de a le atașa pe forum. Cred că ți-ar fi mai simplu și mai ușor
gerard dacia
QUOTE(vick_supernova @ 18 Sep 2012, 21:14)
gerard fai ceva si la faruti vopsestele interioru sau punele folie pe ele ca sunt cam utate asa.punei gria ca da mai fain
*


?????????????faruti??utate?nu prea am inteles daca te refereai la faruri o sa vina sticla clara si o poza
Fytze
gerard dar nu aveai jantele alea cu sclipici?
ORIJINAL21
"JTR", las'o asa...

Gerard, a iesit faina wink.gif
CT-03-JTR
QUOTE(ORIJINAL21 @ 19 Sep 2012, 00:19)
bai, JTR.. daca tie nu iti place masina, nu jigni omu... tie ti-ar place daca ti-ar zice Gerard ca masina ta este" PISA#^OASA "??

BV LUI.. BANII LUI, FACE DUPA GUSTUL LUI.. mie, unu' imi place cum a iesit. bv!
*




Mai citeste odata postul nu puteam sa scriu PIZD---OASA asa ca am cenzurat sa zic asa nu pisacioasa cum ai inteles tu.

Sincer masina lui gerard imi place foarte mult mai ales culoarea,singurele obiectii au fost jantele ca sunt prea mici si grila in rest 10+ arata chiar mult mai bine ca a mea si recunosc,chiar nu am ce sa critic si nici motiv de invidie.
gerard dacia
QUOTE(Fytze @ 18 Sep 2012, 23:27)
gerard dar nu aveai jantele alea cu sclipici?
*


ba da ,sunt cu sclipici si jantele si masina
Fytze
imi plac jantele u le-ai vopsit?
gerard dacia
QUOTE(Fytze @ 19 Sep 2012, 16:41)
imi plac jantele u le-ai vopsit?
*


vopsitorul,care a vopsit masina
Fytze
gerard dar cat tea costat vopsitu masini? ai bagato si la cuptor?
CT-03-JTR
Fytze esti din constanta ?
Fytze
sunt din bucuresti. dc intrebi?
Iulikk
A vazut avataru' in care faceai pe Baywatch biggrin.gif .
Fytze
=)))) pei ce sa fac si eu distractieeeeeeeeeeeeeeeeee:D
vick_supernova
scuze eram un pic cam obosit.zicea ca daca nu te superi sa ii vopsesti interiorul la faruri sau sa le pui folie pe ele si ar mai fii grila sa o faci fara stema si fara plasa aceea in spate.
Mihai_DSN
Ce parere aveti daca s-ar "confectiona" ca un fel de cutiuta din polistiren o carcasa pt. baterie,pt a proteja bateria la iarna?Ar fi de folos sau..... nedumerire.gif ast sa veniti cu idei
Razvan_Ionut
se gasesc in comert gentute pentru baterie. intreaba-l pe userul anecula_08 si iti zice el de unde a luat.
Iulikk
De ce / de cine sa protejezi bateria?
Ryco1
QUOTE(Mihai_DSN @ 20 Sep 2012, 17:00)
Ce parere aveti daca s-ar "confectiona" ca un fel de cutiuta din polistiren o carcasa pt. baterie,pt a proteja bateria la iarna?Ar fi de folos sau.....  nedumerire.gif  ast sa veniti cu idei
*


Am vazut la o Skoda Fabia asa ceva,dar cred ca era din fabrica dotata cu husa acea.Era ceva in genul unei genti frigorifice.Cred ca o geanta frigorifica ar fi OK.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.