Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce îmbunătățiri ați făcut DSN-urile voastre?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146
Maskatu
QUOTE(Pisleagmarius @ 8 Sep 2013, 10:36)
ai inteles gresit. mad.gif  nu ma interest pistoanele .
*


blink.gif wacko.gif Ai scris cu markerul pe protectia de la evacuare, ordinea fiselor? In pana ursului, ordinea fiselor este scrisa din fabrica, frumos, pe bobina. white_flag.gif
Capitan_marian
daca nu am stiut.... mad.gif eu am lucrat la Daewoo. nu la dacia... (desi pare nu am lucrat . ) si nu ma interest mecanica ca eu eram tinichigiu. nu aveam eu masina atunci nu ma interesa... rolleyes.gif
neacsugabrie
Daca te uitai pe fise,vedeai numarul pistonului.Unde ai scris tu 4 este fisa cu nr 1.De ce n-ai facut tablite de arama,cu nr stantate (ca la usile de apartament) si le prindeai in nituri de protectia galeriei.
Capitan_marian
173.gif
Razvan_Ionut
pana acum te laudai ca ai lucrat pe santier ca sa iti cumperi toroapa si acum zici ca ai lucrat la daewoo ... mai lasa draq minciunile
Capitan_marian
am lucrat si la masini, si pe santier din 2005 pana in 2007 cand mi am loat permisu si am facut figuri..... am lucrat la masini,,, dupaia pe santier din cand in cand pana acuma in momentu de fata.
Maskatu
Daca vrei sa ne povestesti viata ta poti deschide un topic special pentru asta. Aici subiectul era altul.
Iulikk
Nu-l enerva ca iti arata cariciu unsure.gif
Maskatu
...vopsit cu markerul.
CT-03-JTR
Am schimbat si eu mocheta cu una de solnita,apoi curatenie generala.Masina o voi baga la vanzare dupa ce vopsesc si exteriorul.Au revenit jantele powertech 9j toate 4 si vor urma a fi vopsite albe.
Maskatu
Vanzare? Si taxa o platesti tu?
donlucyan
La cat de mult ai muncit la ea,si cati bani ai bagat se merita sa o vinzi pe nimica toata?
CT-03-JTR
Cine ia masina se descurca cu taxa.Eu o scot de la impozit si mai departe nu ma intereseaza.
Capitan_marian
salut ! ce modificari ai la motor, pune si tu o poza cu motoru sa vad si eu.
donlucyan
Atunci sa o ti mult si bine,pt ca nu o sa o vinzi in veci cu un pret bunicel .
La cum arata 2000e ar fi perfect dar nu cred ca ei nici 1000e.
Maskatu
QUOTE(CT-03-JTR @ 18 Sep 2013, 14:26)
Cine ia masina se descurca cu taxa.Eu o scot de la impozit si mai departe nu ma intereseaza.
*


Nu te intereseaza dar nu da nimeni 1000 de euro la taxa. Cat crezi ca ai putea cere(realistic vorbind), astfel incat sa iti ramana si tie bani si sa plateasca si taxa cine o cumpara?
Iulikk
Poate sa ceara si 1 milion de dolari. Ca nu va primi nimic, e altceva. Oricum, eu iti urez multa bafta la vanzarea masinii.
cata82
QUOTE(ady23 @ 8 Sep 2013, 08:18)
mi'ar fi rusine ca la varsta de 30 de ani sa ma duc sa'mi caut primul loc de munca...
*



Bine punctat Ady.
De aia se duce tara asta de rapa, din cauza unora ca el (pisleagmarius).

Stimabile, la 19 ani (2002) eram in Bucuresti pentru prima data, si acum imi aduc aminte, eram la facultate in primul an la Agronomie-caminul A2 si m-am si angajat ca sofer la o firma de jaluzele pentru eram din provincie si ai mei parinti nu aveau cu ce sa-mi plateasca caminul, intretinerea. In anul doi pana in anul 4 am lucrat ca ospatar in complexul Agronomie, vis-a-vis de Complexul Iolanda Balaci-Soter (stadionul de rugby), singur mi-am cumparat prima Dacie 1300 fabricatie 1978.
ASA CA PUNE OSU LA MUNCA, NU MAI ASTEPTA SA-TI PICE DIN CER SAU SA-TI IASA NU STIU CE COMBINATIE !!!!!!!!!
Maskatu
Maciulie logan. Chiar isi merita banii (40 lei). wub.gif
Mihai_DSN
Este buna ca schimba singura vitezele! tongue.gif
Maskatu
Sa sti ca e mai ok decat cea veche. Este ceva mai bine finisata si un pic mai grea. Face diferenta la condus mai ales in oras. Cu presiune 2...2.2 in cauciucuri(rotile vireaza mult mai usor) si asa nuca, tot sa conduci. biggrin.gif
donlucyan
Arata foarte bine maskatu cu nuca aia.
Maskatu
Atentie daca va cumparati sunt si chinezarii la 30-35 de lei dintr-un material foarte prost si foarte foarte usoare. Cea originala este cea din poza. smile.gif
mariusciprian78
scaune de reno ai ”maciuca ” de logan iti lipsea. tongue.gif
Maskatu
Nu a fost ceva premeditat. Pur si simplu nuca din fabrica se rupsese pentru ca in interior e goala si nu am vrut sa pun chinezarii universale la 20-30 de lei. Vreau sa o pastrez originala pe cat de mult se poate.
ionijhonnie
Colegii... nu vă înțeleg... Ce ați pățit? Nu cumva suntem puțin cam snobi?
Maneta de viteze de la Logan arată foarte bine!
MaRRiaN
Ce i-ai facut ca sa se potriveasca ?
spielbergl
Chiar arata bine maneta! smile.gif
Eu Alex
Si mie imi pare ca da bine!
Iulikk
Măciulie ai, iti mai trebuie Logan. tongue.gif

Si mie imi place cum arata.
Maskatu
Multumesc pentru aprecieri.

QUOTE(MaRRiaN @ 22 Sep 2013, 22:00)
Ce i-ai facut ca sa se potriveasca ?
*


Am scris in topicul celalalt. Nimic special, doar putina banda izolatoare pe plasticul ce este turnat pe tija schinbatorului. Gasesti poze detaliate si explicatii acolo.
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=3898314
CT-03-JTR
update....

maine pun si cu interiorul mai clare.Primeste si I.T.P inca 2 ani.
Maskatu
Daca o vinzi de ce mai bagi bani in ea?
CT-03-JTR
Asta chiar e o intrebare idioata....
Maskatu
Nu mai idioata decat a baga mii de euro intr-o masina si a incerca sa o vinzi cu 1300, adica fix cat ar fi una stock. wink.gif
CT-03-JTR
Poate...dar din aceeasi idiotenie investesti si tu in masina ta.Ce fac cu banii mei nu te intereseaza pe tine.
Maskatu
In primul rand nu te intrebasem cu rautate sau ironic. Pur si simplu nu vad sensul in a mai investi bani acum pe ultima suta de metri cand vrei sa o vinzi. E pacat. Mai bine ii pui deoparte pentru urmatoarea masina. In al doilea rand singurele "investitii" notabile in masina constau in scaunele de megane si maciulia de logan adica vreo 280 de lei in total. Grosul banilor au intrat in piese fara de care masina nu ar putea functiona corect, sau deloc. In al treilea rand eu stiu sigur ca nu voi vinde masina. Ramane la mine pentru totdeauna si asta nu pentru ca ar fi taxa, ci pentru ca pur si simplu nu vreau. Masina functioneaza foarte bine si cu toate ca nu are imbunatatiri de luat ochii, au intrat suficienti bani in piese, poate mai multi decat ai dat tu pe modificarile ce le tot faci.

La jurnalul de costuri ajunsesem la 6.500 de lei si asta era prin 2011. O sa fac un update in viitorul apropiat.

Bafta la vanzare si totusi poate te razgandesti. 1300 de euro este o suma foarte mica pentru ce ai facut tu masinii tale. Mai bine o pastrezi pentru tine sau cineva apropiat decat sa o dai pe cateva mii de lei. Taxele sunt mici, mai nasol cu rca-ul, dar in ct este ceva mai ieftin decat in bucuresti.

cius!
CT-03-JTR
Sincer am vrut sa o vand pentru ca aveam nevoie pentru plata unor cursuri si carnetul de marinar pentru a pleca in voiaj dar am rezolvat-o.Masina a primit azi si ITP asa ca totul este in regula si iese de la vanzare.Viitorul meu este mai important decat un morman de fiare indiferent cati bani am bagat in ea.

Poze cu masina de azi.
Maskatu
E ok atunci. Vad ca ai refacut aripile. O revopsesti total sau doar aripile? Sau o lasi asa?
CT-03-JTR
voi revopsi doar jumatatea de jos o nuanta mai inchisa decat culoarea masinii si lacuita toata.daca tot o mai tin macar sa o fac sa arate bine la exterior.
Killik
Abia astept sa vad poze cu masina revopsita. Cred, daca nu sigur este cea mai frumoasa "Supersonica" din cate am vazut. Felicitari.
sorin1983
[attachmentid=1627909603] [attachmentid=1627909602] [attachmentid=1627909604]
CT-03-JTR
Este un stil de tuning,are un nume dubios dar este foarte vechi.Sincer nu este nimic de ras in asta masinile sunt ceas.Mie unu imi place stilul asta.

Mai e putin de munca la interior.Trebuie neaparat alt volan.
ionijhonnie
tu ai raspuns la postul meu cu acel link catre galeria foto de pe dacia club... Nu-i asa?

Dar unde puii mei este postul meu? Afost sters? Pe ce motive?
sorin1983
imbunatatita:
http://mercador.ro/oferta/vand-super-nova-...html#3a85c0f74a
Eu Alex
QUOTE(sorin1983 @ 29 Sep 2013, 09:42)


radmasa.gif
O noua aplicatie/intrebuintare pentru barele de portbagaj radmasa.gif
ionijhonnie
A.. DA!
Este ...și foarte colorată!
donlucyan
A cui este sorcova aia care este de vanzare?
Maskatu
De ce? Te bagi la cumparare?
donlucyan
Nu ma bag la cumparat,am intrebat doar.
La cum arata sa ceri 30mil,e imposibil.Adica omu cere cat vrea pe ea doar este masina lui.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.