Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laguna si Mini
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105
Iulikk
Maine seara ajung acasa, la Mangalia. Miercuri dimineata ma duc la Posta sa pun stickerele, cred ca vineri sunt la tine tongue.gif .
marian-j
Ce sa mai pot zice, in afara de a iti multumi inca o data? biggrin.gif
Raman dator!

20 Dec 2011, 00:47:
QUOTE(dr_mKe @ 19 Dec 2011, 23:26)
Fulia aia defazoare se cam bulea pe orice motor pre 2007. La rece decaleaza axul cu came de admisie pret de cateva grade, daca mai tin eu bine minte.
*


Ahaam,deci e o chestie mult mai complicata decat imi imaginam eu.
Ceva asemanari cu fullile de pe vilbrochen la beamweurile de generatii mai noi?
Markos
Partea haioasa e ca se schimba cu tot cu distributia, atunci cand o ia pe ulei.
marian-j
a scapat.gif
Mai aia-mi lipsea! ph34r.gif
b76bgaarh
partea si mai buna este ca poate sa faca ca toate alea ca motorul nu pateste nimic... o duci pana la schimbul normal de distributie.
corbex
E bine sa ai o axa cu came in portbagaj.
Dodone
Sau e mai bine sa ai motor fara fulie defazoare.
corbex
V-ati pus toti sa speriati omul! Tot ce-ti trebuie e o masina care sa nu fie reno.
Dodone
Ihi, cuum sa nu ? I-am luat la sora-mea Fabia , numai sa nu iau Renault, sa ma acuze cunoscutii ca sunt maniac cu rombu'. Cand am vazut pe forumuri cate probleme tehnice sunt si la grupul VAG m-am luat cu mainile de cap.
npleshea
QUOTE(corbex @ 20 Dec 2011, 10:09)
V-ati pus toti sa speriati omul! Tot ce-ti trebuie e o masina care sa nu fie reno.
*


Lastun? laugh.gif

cdadan
QUOTE(Dodone @ 20 Dec 2011, 12:35)
Cand am vazut pe forumuri cate probleme tehnice sunt si la grupul VAG m-am luat cu mainile de cap.
*


Cand am trecut azi pe la RAR si am vazut cam ce masini (aduse de afara) se inmatriculeaza in Ro, m-am luat si eu cu mainile de cap. Nus' de ce astepti fiabilitate la masini luate cu 2 lei si km fara numar.
hitman1234
Sa nu-mi zici ca nu l-ai salutat pe nea maestre rromica! mad.gif
cdadan
Comparativ cu ce-am vazut, pot sa spun ca masina lui e boboc. sad.gif
romeodr
tongue.gif vezi mai dane ca poti fi si pozitiv... radmasa.gif
marian-j
I-am ramas dator colegului Dodone cu niste poze.
Electrolit "recoltat" dintr-o baterie veche de trei ani,proaspat scoasa de la incarcat:
[attachmentid=1627773953]
Lichid(de iarna) pentru spalatorul de parbriz:
[attachmentid=1627773954] [attachmentid=1627773955]
Acestea fiind zise,am incheiat si discutia privitoare la refractrometru.
on
Azi am predat unei firme de profil toate actele necesare inmatricuarii definitive a Lagunei!
Cu oleaca de bafta,pana de Anu' Nou,"împuiez" frontozoaica cu numerele ce le-a avut madam pe Fordalău.Dar cum nu se cade sa-i punem niste numere "purtate"deja,i-am comandat placute noi. happy.gif
cdadan
QUOTE(marian-j @ 21 Dec 2011, 20:29)
Lichid(de iarna) pentru spalatorul de parbriz:
[attachmentid=1627773954] [attachmentid=1627773955]
*


Asta-i dovada clara ca ti-e defect divaisu'. happy.gif
Iarna trecuta mi-a povestit un tip de la Auchan o faza d-asta: un nene a facut reclamatie la OPC pentru un lichid de parbriz. Au venit baietii, au luat cateva bidoane, au desfacut, au masurat si ce sa vezi ... -6. In conditiile in care pe bidon scria -20.
E o competitie misto in care toti producatorii fura grav "la cantar". Sa vezi distractie cand s-or apuca sa faca acelasi lucru la antigel. huh.gif
romeodr
la uleiul ELF fac deja!!??
marian-j
Asa o fi,coane Dane!E defect,da-ldreaq! laugh.gif
Doar n-o sa acuz o firma austriaca de faptul ca ar umbla cu "ocaua mica". happy.gif
Markos
QUOTE(romeodr @ 21 Dec 2011, 20:46)
la uleiul ELF fac deja!!??
*


Ce faci la uleiul ELF?
l@u
lasa-l mai ca este concentrat pe proteve caci se dau premii acum si poate prinde si el unul
romeodr
3020 euro taxa ..crezi ca o mai vinzi vreodata??? radmasa.gif radmasa.gif
marian-j
Eh,coane Markos,colegul Romeo se exprima mai "telegrafic". happy.gif
Probabil se referea la testele de calitate ce privesc uleiurile.
Markos
QUOTE(marian-j @ 21 Dec 2011, 20:59)
Eh,coane Markos,colegul Romeo se exprima mai "telegrafic".  happy.gif
*


Io nu i-as da nici macar o recomandata pe mana.
marian-j
Vine Craciunul,bade!
Fi si matale mai concesiv. biggrin.gif
Markos
Bine, sa zicem ca as cumpara 3 timbre.
marian-j

Citez:
"Iata inceputul unei preafrumoase prietenii!"
Dodone
QUOTE(marian-j @ 21 Dec 2011, 20:29)
I-am ramas dator colegului Dodone cu niste poze.
Electrolit "recoltat" dintr-o baterie veche de trei ani,proaspat scoasa de la incarcat:
[attachmentid=1627773953]
Lichid(de iarna) pentru spalatorul de parbriz:
[attachmentid=1627773954] [attachmentid=1627773955]
Acestea fiind zise,am incheiat si discutia privitoare la refractrometru.
on
Azi am predat unei firme de profil toate actele necesare inmatricuarii definitive a Lagunei!
Cu oleaca de bafta,pana de Anu' Nou,"împuiez" frontozoaica cu numerele ce le-a avut madam pe Fordalău.Dar cum nu se cade sa-i punem niste numere "purtate"deja,i-am comandat placute noi. happy.gif
*


Miltumesc, coane ! Frumoos arata scalele. Din cunostintele mele, aciditatea in baterie tre' sa fie intre 1,28-1,34, iarna. Vara se accepta nim. 1,24. Asa ca, esti linistit.
marian-j
A venit Mos Craciun! biggrin.gif
Pe 21.12.'11 i-am trimis "scrisoare".
Azi am primit cadoul! wub.gif
[attachmentid=1627774292]
Sunt foarte placut surprins de viteza cu care se rezolva treburile pe la mine prin urbe! cool.gif
Dodone
Fruuummmooos ! Ce pufos e brelocul ! Sa le folosesti sanatos, ca udate sunt cheers.gif
Da' ce-ar fi sa te imprietenesti mai tare cu doctoru' pozar si sa postezi niscaiva poze comentate pe topicul de intalniri ?
marian-j
Coane Dodone,doftoru' are multe pe cap.
Nu-mi permit sa-l stresez! blush.gif
Cand o avea vreme,o sa ne trimeata si pozele.
Pana atunci: taci.gif
Markos
QUOTE(marian-j @ 23 Dec 2011, 23:05)
Sunt foarte placut surprins de viteza cu care se rezolva treburile pe la mine prin urbe! cool.gif
*


Daca nu-ti povesteam pe PM despre "bribe" (inexistent în UK, sa fie clar), luai numerele în februarie. Macar nu mai fă valuri mad.gif
Dodone
In TM numerele "la rand" le primesti pe loc iar cele preferentiale cel tarziu in 24 de ore. Daca ai noroc si le comanzi dimineata, ai sanse sa la primesti dupa amiaza. Nu trebuie sa dai nicio spaga de anide zile.
cosmin_2300
Ești conștient că nimeni nu te crede că nu trebuie șpagă, nu? 243.gif
Dodone
Esti constient ca vorbesti fara acoperire ?
Acum 3 saptamani am umblat pt. toate actele pentru masina lui sora-mea, masina recent cumparata din Vest ?
Mai intai informeaza-te si apoi vezi daca are rost sa poluezi topicuri... dry.gif
Oricum, la stilul tau, nici nu ma mai obosesc sa raspund. E pierdere de vreme....
marian-j
Calm,calm,calm. smile.gif
Coane Dodone,colegul Cosmin nu cauta sa te ofenseze.Era vorba de o discutie mai veche ce ma priveste in mod personal. blush.gif
Acuma ma duc sa caut prin pemeuri.Nici daca ma pici cu cera nu pricep ce vrea sa zica grecu'! unsure.gif
Dodone
Am inteles ca e o discutie mai veche, dar eu vorbeam despre ce se intampla in prezent si mi-a raspuns tot despre prezent.
Ma rog, va las in pace.
marian-j
Te rog sa ma scuzi! biggrin.gif
Amu fierb la cocioane(racituri) si muierea "impacheteza" la sarmale!
Bag in duba niste carnati,cu niste coaste de purcel si oarice pulpa impanata! wink.gif
Ti-e clar ca-s cu mintea in alta parte. blush.gif
Special pentru dumitale!
Azi ne-a venit si prima parte a mobilei!
Cu dedicatie,primesti un "first view". wink.gif
Pana de Anul Nou,vom avea unde sa ne primim oaspetii! biggrin.gif

24 Dec 2011, 12:54:
QUOTE(Markos @ 23 Dec 2011, 23:43)
Daca nu-ti povesteam pe PM despre "bribe" (inexistent în UK, sa fie clar), luai numerele în februarie. Macar nu mai fă valuri  mad.gif
*


Bre Zorba,esti matale sigur ca mie doreai sa mi te adresezi? huh.gif
Am cautat cu(mare) atentie prin cutia postala si vreau sa te asigur ca nu am primit niciodata vre-un mesaj de la matale.
Recunosc faptul ca sunt un uituc fara pereche dar:
1.Mi-as fi amintit(cu siguranta!!) daca mi te adresai pe calea mesageriei private.
2.Termenul de "bribe" imi este total strain.Cunostintele mele de ingleza sunt undeva pe la nivelul genunchiului de broasca.
3.Daca cumva mi-ai trimis totusi un mesaj,dar de pe o "clona",ai pus-o!Deja stau cu soarecu' pe butonul de "Report"! icon_mrgreen.gif
G I M
Coane, eu cred ca Markos a facut o gluma, am impresia ca batea subtil un apropo.
marian-j
Se prea poate,coane G I M.Grecu' e mereu pus pe glume! biggrin.gif
Din pacate,e prea subtil pentru mine.Tot nu ma prind! blush.gif
In fine.O las asa. happy.gif
on
Azi m-am invrednicit de am am pus numerele pe frontozoaica.
Ia uite ce fain le sta una langa alta! wub.gif
Alaska blau und Abyss grün.
[attachmentid=1627774417]
Am reintregit "cârdul"! happy.gif
33 PUI se afla in continuare pe fostul nostru R5.Amu circula prin Arad.
Noah gata cu masinile!
Inapoi la pregatit bucatele pentru oaspetii de maine!
Craciun fericit va doresc! imbratisare.gif
Alex4u

Sarbatori Fericite Nea Mariane ! wub.gif
marian-j
La fel si dumitale,Alex draga! biggrin.gif
Raduchu
Craciun Fericit domnule Marian cheers.gif !
Razvione
Craciun fericit coane ! cheers.gif
marian-j
Va foarte multumesc,dragii mosului! biggrin.gif
Va doresc si eu un Craciun fericit si sa va distrati fain la chefuri!! imbratisare.gif cheers.gif
romeo3108ro
cheers.gif Craciun Fericit si tie si alor tai maestre si ai mare grija ca nu stiu cat mai dureaza si incep sa se supere fargonii si altii ca esti pe primul loc la jurnal de bord tongue.gif
cosmin_2300
QUOTE(Dodone @ 23 Dec 2011, 23:54)
*


Omule, eu glumeam radmasa.gif
De asemenea, stilul meu?! rolleyes.gif
marian-j
Atata bai sa fie,colega Romeo,ca mi-s io cap de lista! biggrin.gif
Stai numa' oleaca sa-mi pun(si) Laguna la punct si ma voi "dizolva" in peisaj!
Iti multumesc foarte frumos pentru urari!
Cu voia dumitale,imi permit sa-ti doresc sa petreci cel mai fain Craciun! party.gif

Cosmine draga,se pare ca am reusit sa-l suparam pe colegul Dodone. blush.gif
Da' da-i pace numa'!Il impac io cumva! biggrin.gif
Aseaza-te linistit la masa de Craciun si sa-ti tihneasca toate cele! cheers.gif
dr_mKe
Pfoai ! Are numere ! In mod clar, cum vin din conced' nu scapa fara un schimb de bujii laugh.gif
Filip
In anii 90 ambele modele erau visul oricarui manager. Sa le ai pe-amandoua... e super, chiar si un deceniu mai tarziu. Arata super masinile. up.gif
ArtVandelay
Altu' care are impresia ca anii 90 au fost acum 10 ani biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.