Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laguna si Mini
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105
bucatzel
Da' coane mariane, da' ce-ar fi daca ai tatua o musca zdropsita pe numar acolo unde ar trebui sa vina apostroful? Si cand te intreaba la itp, ii zici ca te-ai grabit, sa nu tii omu' sa te astepte 04.gif

Si daca nu te crede, ii arati musca zdopsita si de pe numarul din spate, sa vada ca ai fost pe graba si cand ai dat cu spatele.
Dodone
@Iulikk
Vezi ultimul meu post . Si Leg te duce cu gandul la Garcea, ala leaga tot, sau la picior, in engleza.
marian-j
Nope!
PUI ramane!
Pe "rechin"am avut numarul ce-l am acum pe "pisoi",TM 03 PUI.O sa va spun eu de unde i se trage numarul,dar nu acum.
Anecdota!
Acum ceva vreme(io aveam rechinul si muierea R5-ul) ne deplasam unul dupa altul spre casa.Io aveam 03 PUI si muierea 33 PUI.Oprim la un semafor.Io primul,muierea dupa mine .
In partea stanga o statie de tramvai cu refugiu.Vara,cald de mureai!Normal,eram cu toate geamurile deschise.
In statia de tramvai,doi pustani toropiti de caldura.Unul dintre feciorasi face o observatie:
-Ui' ma la asta ce numar are:PUI.
Cel de-al doilea:
-Da' si roscata din spate(recte nevasta-mea) tot PUI are!
Deja radeam incetisor! biggrin.gif
La care primul dintre ei trage concluzia:
-Mah,astia umbla in cârd!
Fara comentarii! radmasa.gif
argon
QUOTE(marian-j @ 13 Dec 2011, 00:50)
N-avem voie sa ne modificam numerele!Asa zice lejea.
Vrei sa intram in conflict cu politistii sau cu nesuferitii de la itp? rolleyes.gif
*




QUOTE(Dodone @ 13 Dec 2011, 00:53)
Pai, tu nu modifici nimic pe placuta de inmatriculare. Tu continui cu abtibildul exact de unde se termina placuta. De placuta nu te atingi. Nu are ce sa-ti faca. Am mai vazut cateva de genul acesta si erau de efect.
*



Adica uite'ashe:


user posted image

cosmin_2300
QUOTE(marian-j @ 13 Dec 2011, 00:53)
-Mah,astia umbla in cârd!
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
romeodr
mai marian,vad ca nu ai facut inca nimic sa remediezi problemele tehnice ,ca sa zic asa,ale masinii...si.. ai luat RAR-ul wacko.gif ,nici ca timp..l-a mine 10 zile a fost numai asteptarea in urma programarii..

SINCER,poti spune cat ai dat...SPAGA..sau cum ai facut,ar fi interesant de stiut blush.gif
cdadan
Romica, esti blond. De ce sa nu ia RAR-ul? Ca are niste becuri arse prin bord si nu mai vede noaptea calumea climatronicul?
Apropo, asta cu programarile depinde de fiecare filiala RAR. De ex. io stau 8 zile la coada pentru o amarata de identificare/autentificare sau cum i-o zice.
argon
Poate s-a legat de faptul ca sufla toba pe unde apuca.
bucatzel
Pai cum de ce sa nu ia RAR-ul, ar insemna ca el (romica) si-o luat teapa, ca l-au cautat aia de la RAR si-n ()*() ...

Argoane, vezi ca-i poza cu "colonul" nou ceva mai sus.
cdadan
Pai n-a zis c-a pus ceva abtibilde NASA care au tinut doo zile?
argon
Nici n'am sugerat vreodata ca ar merge el Marian cu ele asa, era vorba daca a fost la RAR inainte sa le schimbe.
marian-j
Pai nu v-am zis ca toba am "carpit-o" cat sa trec RAR-ul?Daca stiam ca e asa ieftina nici nu ma mai complicam cu carpaceala.
Inainte de asta,am testat masina cat m-am priceput de bine ca sa evit surprizele,i-am pus gume de iarna bune si gata.Oleaca de emotii cu becul la abs dar a stat cuminte si nu a facut figuri.
Pe aici pe la noi,e foarte liber la RAR.Nu mai e(nici pe departe!) inghesuiala ca pe vremuri.A trecut totusi o saptamana pana am primit nu stiu ce confirmare din Bucuresti privitoare la norma euro a motorului,sau cam asa ceva.
Colega Romeo,te-as invita respectuos sa-ti tii insinuarile pentru matale.Nu am dat nimic nimanui in afara de ce e scris pe factura.
Va mai ziceam zilele trecute ca incepusem sa sesisez niste tacanituri neregulate la directie,undeva jos la picioare.Azi,inainte de a schimba toba l-am rugat pe nenea mecanicul sa dam o tura cu masina sa asculte si el.A auzit si mi-a spus ca trebuie sa schimb pivotul stg.N-avea joc vizibil dar e posibil sa se fi corodat sfera metalica rectificata si de acolo zgomotele. I-am zis sa-l schimbe fara discutie.Tot el mi-a sugerat(telefonic) sa schimb si bieleta bara stabilizatoare dr fata deoarece i s-a parut ca si aia ar induce ceva zgomote.I-am zis s-o schimbe.As fi schimbat-o io si pe cea din stanga dar s-or terminat paralele alocate.Da' aia nu-i mare lucru.Sa vad cu ce bani raman maine dupa ce vin de la reno.Daca mai imi raman vreo 45 ron in buzunar,o cumpar si mi-o schimb singur.
Acum ca s-a facut liniste sub masina sesizez distinct un fasait tot mai accentuat undeva in zona galeriei de evacuare.De vazut nu vad nimic deoarece e plin de scuturi termice pe acolo si deasupra mai e si admisia.O alta problema ce trebuie studiata(si remediata) cat de curand.
Dupa cum va spuneam,pe zi ce trece,mi se adevereste presupunerea ca masina asta a stat foarte mult timp nefolosita prin Germania si s-a "copt" stand!
romeodr
..mai nu insinuam nimic..era o pura curiozitate,eu am cumparat masina in 11.11.2011,la ora 11 si 11 minute radmasa.gif ..a doua zi m-am programt telefonic la RAR,si am fost programat pe 23.11.2011,la ora 11 radmasa.gif .pe bune,era intr-o miercuri,si Cartea a venit abia luni...28.11..la tine vad ca a mers ff repede,plus ca te plangeai ca ai pus ceva la tobe si a fost degeba..etc..acum vad ca ai mai multe probleme mecanice,nu ai schimbat nici uleiul...in fine ,plus probleme la sistemul de franare...
mai,daca l-ai luat pe bune..RAR-ul FELICITARI..!!
Dodone
Eu am fost la RAR cu o masina importata recent, cu 1-2 zile +/- fata de conu' Marian. Am facut programare telefonica pe la ora 10 dimineata si mi-a spus ca dupa ora 14 mai sunt locuri. Woow blink.gif ! M-am programat miercuri 30 noiembrie ora 13. La ora 12.40 am ajuns pe pista indicata de la ghiseu (se lucreaza pe 3 piste, cam doua echipe /pista), moment in care a venit inspectorul si mi-a preluat masina. La ora 13.15 deja plecam acasa, cu toate formularele completate. In data de 02.12 (ca 01.12 a fost liber) la ora 11.00 am mers sa vad daca CIV-ul e gata si asa si era.
Cam asa se lucreaza mai nou la RAR Timisoara.
romeodr
mai ce sa zic urmatoarea masina o RAR-uiesc la Timisoara..!! blush.gif
Dodone
Am uitat sa spun ca inspectorul a fost politicos si mi-a raspuns la toate intrebarile. L-am rugat sa-mi treaca si toate seturile de anvelope ce se pot monta pe masina si asa a facut.
M.C.
Poate un pic offtopic.
Dar avind in vedere ca sunteti citiva din Timisoara,
Ce mai stiti de bion?
Nu a mai aparut pe forum de ceva timp. sad.gif
Sper sa nu aiba probleme mari.
Scuze conu'Marian !
marian-j
N-am avut prilejul sa-l cunosc inca pe nenea bion.
Sa speram ca n-o fi bai mare.

In alta ordine de idei:leguma e la reno de azi dimineata de la 8.
Tot astept un semn de la ei si nimic.Cat naiba dureaza sa schimbe becurile alea?
Incep sa ma ingrijorez. frustrat.gif rugaciune.gif
argon
Daca era Megan 2(nu de 1.4) intelegeam sa taxeze doo ore jumate, da' asa e ciudat rau unsure.gif
Dodone
Daca e pe mana lui Loredan stai linistit ca stie ce face. Da' parca era pisoias albastru, nu leguma... mad.gif
argon
Bemfeu' e pisoi, Laguna e un pastarnac.
Dodone
Da, asa e, referitor la Bimăr smile.gif . Da' nu -s de acord in ruptu' capului cu apelativul de pastarnac. Eventual, lebada albastra... wub.gif
Daca mai jignesti Lagunele pe forumul asta butonez reportu' post-336-1110552439.gif
argon
E verde! nu albastra, de acolo leguma blush.gif
Dodone
Fratele meu alb, daca e verde ineamna ca eu am fost zombie cand am fost langa ea... wacko.gif
SAu, trebuie sa redefinim ce inseamna verde... huh.gif
argon
Fratele meu zombi, nustiu pe unde umbli matale, dar masina lui marian e verde, si in acte si in realitate, asta daca grun inseamna tot verde.
marian-j
E verde-albastrui. smile.gif
Abyss-green scrie in fisa tehnica detaliata.
Colegul Dodone a vazut-o intr-o zi noroasa si urata si mai era si toata zoita cu mazga.
Ca sa concluzionam:in civ scrie verde.
Depinde foarte mult de incidenta luminii.
Seara zici ca-i neagra! wink.gif
argon
Scoate-un castravete noaptea afara, ca e tot negru.
Dodone
Frate argoane (na, ca ti-am pus username-ul la vocativ tongue.gif ) sa stii catipul de lumina conteaza destul de mult la nuanta de pe masina lu' conu' Marian. Pentru mine verde e asta:
[attachmentid=1627772380]
Ma rog, si asta e o nuanta mai deosebita, dar sigur nu spune lumea ca e albastru.
Noaptea, e clar. Obiectele nu au culoare ci grade diferite de reflectare a luminii, in functie de tipul si intensitatea acesteia. In lipsa luminii, totul e ....negru.
Coane Mariene, incep sa te cunosc tot mai mult. Ma asteptam sa intervii cu exact raspunsul postat ! Pot sa jur. Mare om, mare caracter worship.gif
iulia_boris
voi nu stiti vorba aia 'noaptea toate matzele-s negre'? s-o stapanesti sanatos,coane marian!
corbex
Daca are culoarea din poza de mai sus, mai bine umbli doar noaptea rolleyes.gif
Dodone
Moncher, gusturile nu se discuta. Daca-i spui asta lu' sora-mea ma omoara. Eu i-am ales masina. Si nuanta, ca putea fi o alta culoare, nu vreau sa-i pomenesc numele.
Si vezi ca esti offtopic happy.gif .
iulia_boris
ba-i frumos si 'brotacelu'..mie-mi place.. smile.gif te binedispune..
corbex
Normal, doar e culoare femenila! biggrin.gif
iulia_boris
eram precisa ca vei replica,corbex.. radmasa.gif
corbex
Nu se putea altfel, imi pierdeam reputatia de misogin.
tatabobu
Da' la ghei nu te gandeai si tu? Ca poate le-o fi simpatica si lor culoarea.
dr_mKe
Mandru ca bradul de craciun bordul la Laguna, cu becuri noi noutze tongue.gif

[attachmentid=1627772422] [attachmentid=1627772423] [attachmentid=1627772424] [attachmentid=1627772425]
bmwh548
Fie-ti mila, ai sa gauresti 'coperisul halei cu pistoanele omului.
C a t a l i n
Mai rău face mersul subturat. Accelerarea până în limitare pe loc, cu motorul cald, e chiar benefică, se mai dezmorțește și motorul tongue.gif.
M.C.
QUOTE(dr_mKe @ 14 Dec 2011, 20:03)
Mandru ca bradul de craciun bordul la Laguna, cu becuri noi noutze  tongue.gif

[attachmentid=1627772422] [attachmentid=1627772423] [attachmentid=1627772424] [attachmentid=1627772425]
*


Eeeee,daca era cu LEDURI ,era mult mai frumos!! icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Totusi,eterna intrebare tehnica ramine!
LEDUL,ce rol are LEDUL ? tongue.gif tongue.gif
dr_mKe
Cand argon este in apropiere pe o raza de 15km, ledul rosu sta aprins continuu !








radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
C a t a l i n
Nu e ledul verde, ăla de remat/reciclare?
Dodone
Caterinca cu budinca biggrin.gif .
argon
Pfoaa..poza doi...a mai scazut o linie la ulei, a mai picat o toba..iar a ajuns doctoru la pedale mellow.gif
Dodone
E clar. Inca un schimb de ulei motor...
C a t a l i n
QUOTE(argon @ 14 Dec 2011, 19:55)
Pfoaa..poza doi...a mai scazut o linie la ulei,
*




Iar numără cu ochelarii 3d pe ochi. radmasa.gif
marian-j
Malitios,ca de obicei,coane C a t a l i n-e.
Stiu si eu ca la biata leguma ii statea mai bine la Remat,dar puteai sa mi-o spui asa mai voalat nu sa mi-o arunci direct in obraz. happy.gif
Pe de alta parte,poti considera masina asta ca si iesita la pensie! rolleyes.gif
Va face "miscare" putina,va fi ingrijita cat m-oi pricepe de bine,isi va primi "medicatia" la timp,etc.
La toti ne-ar place sa ne cumparam masini noi si stralucitoare.Din pacate,unii dintre noi(aici ma includ si pe mine) suntem nevoiti sa ne intindem fix atata cat ne e "plapumioara". blush.gif
QUOTE(iulia_boris @ 14 Dec 2011, 14:34)
[...]  s-o stapanesti sanatos,coane marian!
*


Sarutmanusitele,domnuca Iulia! biggrin.gif

Doctore,multam-fain de poze!O sa fac si io poze cand iti faci bucati frijideru'! biggrin.gif
Pentru restu' lumii:se pare ca Sambata ce urmeaza o sa facem claca!Io-mi schimb diverse piese pe la masina si doftoru',dimpreuna cu colegul marksman isi pregateste masinuta pentru plecat prin Siberia! wink.gif

Neica Dodone,te lasai la urma,da' nu te superi matale pentru atata lucru! biggrin.gif
In primul rand, vreau sa-ti multumesc pentru "pila"! worship.gif
Ai avut dreptate!Loredan este un om de toata isprava!Finut,cu bun-simt si sfatos ca un bunic! Inca un om de nota 10+!!Sa nu-ti mai spun de seful de compartiment!Il stii matale,cel ce l-am cunoscut cand am fost la reno!Iata un nou motiv sa ma bucur ca am intrat inapoi in "tagma" posesorilor de renoaie! biggrin.gif
Toate cele bune iti doresc!
P.S.
Am fost si la zapciu sa-mi platesc biru'.
C a t a l i n
Eee, departe de mine așa gânduri negre... voiam doar să spun că lui hargon i se potrivește mai mult un led verde, el e ecologist de fel, strânge tot felul de gunoaie. De aia detectorul hargonian ar trebui să aibă, zic eu, semnal vizual verde.

Asta nu înseamnă că mașina dumitale e un gunoi, nicică trebuie sau merită să ajungă la hargon.
corbex
QUOTE(dr_mKe @ 14 Dec 2011, 19:03)
Mandru ca bradul de craciun bordul la Laguna, cu becuri noi noutze  tongue.gif
*


Cu atitia consumatori suplimentari, n-ar fi de trebuinta o baterie mai mare? rolleyes.gif
marian-j
Scuze,Cataline! blush.gif
Mi-s obosit si tracasat si nu prea mai sesizez "nuantele".
'tu-i maica ma-sii de treaba!Am stat aproape un ceas la coada,ca sa dau bani la stat! mad.gif
Asta fiind seara,dupa ora 17,dupa ce mi-am servit toti clientii si m-am mai si rugat de doctor sa ma duca pana la reno sa-mi recuperez leguma,in asa fel incat sa nu-mi incomodez colegii sa ma care(unul dintre ei) pana acolo.

Nene corbex,cum stii matale sa pui de degetul pe rana! biggrin.gif
Se pare ca ma urmareste "blestemul" lu' taica Henry.
Ia uite ce baterie am pe leguma:
[attachmentid=1627772522]
Sper ca apreciezi faptul ca mi-am invins lenea si m-am deplasat pana la masina ca sa fac poza! rolleyes.gif
Ma bate gandul sa-i pun o baterie mai tzapana ca asta de-i pe ea zici ca-i de Lastun.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.