Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laguna si Mini
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105
cj98czh
QUOTE(dr_mKe @ 24 Jan 2020, 09:52)
[attachmentid=1628113345]

Literalmente cumparata de la o batranica de 71 de ani. Am contractul si-l pun scanat  radmasa.gif
*




hmmm intrebare.gif https://youtu.be/SrPu-xGrKrk
marian-j
Vine sorela, vine! wub.gif
Amu ii la Wurtzburg sa isi puna opincute noi.
[attachmentid=1628113346]
[attachmentid=1628113347]
Hai, da-i sandale doktore, ce te prinde noaptea lalaind prin Jermania!

<span class='edit'>24 Jan 2020, 17:01:</span>
QUOTE(cj98czh @ 24 Jan 2020, 12:49)

Neah!
Are o bafta doktoru, de numa-numa. A ratat(la mustata) o alta Leguma. Aia era argintie. Pana s-a gandit, pana s-a scarpinat, troaca s-a vandut.
A doua zi, ii pica pleashca-n brate astalalta neagra. Si mai tanara, si cu km mai putini, si all black cum i-o place lui, si mai ieftina, si mai bine pastrata, si mai aproape, etc!
Cata bafta sa ai, ha?!!
Pt. conformitate: iaca sotul proprietarei. Abia i-or mijit tuleiele! sleep.gif
[attachmentid=1628113348]
dr_mKe
Pauză de nani [attachmentid=1628113364]
MuciX
Reno in urma BMW, așa.
mars
Se numeste maturizare wink.gif. Bravo, domnilor! Doua pisici negre, ambele turbate si frumoase wub.gif!
cj98czh
singurul model de Laguna 3 frumos 😀
danyhhh
Ceva detalii legate de motorizare/dotari?

25 Jan 2020, 14:31:
Din ce imi dau seama cred ca e dupa 2012 an de fabricatie, navigatie TOM TOM, fara BOSE cu 4 control si 170 sau 205 caluti turbati. Sa o folosesti sanatos si fara probleme. Inafara de cateva probleme specifice modelului, adica arcuri, flanse, broasca de la usi, nu ar trebui sa fie probleme. Asteptam detalii si impresii!
marian-j
GT, allblack, 2T benzina, cv 6 trepte, 4C, Arkamys 3D TomTom, jante Celsium 18", top zustand, roti de iarna la pachet, 85k, bj 2010. Imediat imi pun boocile in ea.
PS
Bose nu s-a vrut din start!
pishky
baga berea la rece, daca vine brembo si ramane peste noapte macar primeste-l cum se cuvine.
marian-j
Brembo, spre deosebire de mine, NU se atinge de alcoale.

25 Jan 2020, 23:47:
Leguma doktorului a plecat spre Deva.
Masina merge normal. Cu toate plusurile si minusurile specifice modelului.
Sunt toate acolo.
Imi scot basca! Masina chiar este "top zustand". Mult peste starea troacei mele.
Nu mi-e jena sa recunosc. Ba, chiar ma bucur! smile.gif
bion
Ai pus și zahărul de rigoare în rezervor? rolleyes.gif
marian-j
Doctore, chiar daca imi vine sa-i crep capul omologului tau de breasla, nu ma razbun pe masina.
Aia nu are nici o vina!
Ai sa primesti informatii lamuritoare la momentul oportun. smile.gif

26 Jan 2020, 02:58:
Die Schwester s-a dus la ea acasa. wub.gif
[attachmentid=1628113383]


26 Jan 2020, 03:04:
Scz, e prea mare poza si forumul o accepta doar imburdata.
Mie mi-e prea lene sa o rescalez.
Ori va suciti oleaca grumazurile, ori dati scrol.
marksman
Are numere de Satu Mare. 106 T vine de la 106 kW, Turbo? rolleyes.gif
marian-j
Amu de ce ești zgârcit?
Mai pune ceva la chilovații ăia, că doară nu pui de la tine. tongue.gif
marksman
kW fara numar, fara numar, fara numar!
MuciX
Auspuff nu?
tatimeu
Si cat fu leguma?
marian-j
QUOTE(MuciX @ 26 Jan 2020, 19:45)
Auspuff nu?
*


M-am uitat io la niste Akrapovic pt mine, dar imi trece. Mi s-o prabusit moaca cand am vazut scorurile. Deci, pas. Cel putin deocamdata.
Amu o sa-l sacai pe doftor, poate gaseste el fusta aia ce se poate pune sub bara posterioara. Am vazut-o pe net, dar nu am reusit sa o identific ca reper.
Asa ceva:
[attachmentid=1628113453]
marksman
Remus, Fox...
marian-j
Nu tevile is urate, marksule, ci felul in care au fost lasate de izbeliste sub bara.
Zici ca is niste tevi de calorifer.
Vezi ca am editat mai sus. smile.gif
Ma rog, in poza de mai sus este un sistem custom.
Exista niste fuste de gen care se prind direct de bara masinii, fara sa mai modifici nimic. Doar ascund tevile alea spanzurate sub bara.
marian-j
Le stiu, coane, pe alea.
Multam de sfat.
Nu asa ceva imi doresc. blush.gif
cj98czh
m-am prins .. ce iti doresti tu se poate face relativ usor de baietii care fac spoilere pt. ciuningari ... se poate construi si prinde cum spui tu din fibra de sticla ..vopsit dupa ... ti-o fac cum ti-o doresti tu ..
marian-j
Link?
cj98czh
trebe de la tine din localitate ... ca or sa aiba nevoie de spoilerul tau smile.gif
dr_mKe
Deocamdata nu ma streseaza. Ma dispera becurile din DRL si cele de pozitie. Pozitiile le aranjam urgen, sa vedem DRL cum le pasalim la culoare....
cj98czh
da ce ai cu DRL-urile ca se vad chiar fain ziua ..
dr_mKe
Sunt galbene ca pisatul, pe bune, oribile. Gasit niste becuri de la Bosch, care se lauda ca-s super white. Iau pentru ambele coupe-uri, sunt ieftine. Probam. Vedem. Leduri greu de gasit.
marian-j
Da, aici ii dau dreptate la doftor.
Is galbui becurile alea. Am pus noi, Hella. Tot galben-mictiune.
Am vrut sa pun led, dar mi-o dat Ironiku' peste bot de mi-o trecut cheful. wacko.gif
cj98czh
leduri am pus eu .. si le-am dat jos dupa 2 zile ... ca nu esti vazut cu ele .. am cautat de mi s-acrit sa gasesc puternice ...nici vorba .. am pus bec cu filamnet de care trebuie .. dar noi ..

cu ce a venit ? P21W ?
dr_mKe
Ezact !
marian-j
QUOTE(cj98czh @ 29 Jan 2020, 00:50)
leduri am pus eu .. si le-am dat jos dupa 2 zile ... ca nu esti vazut cu ele .. am cautat de mi s-acrit sa gasesc puternice ...nici vorba .. am pus bec cu filamnet de care trebuie .. dar noi ..

cu ce a venit ? P21W ?
*


Daca imi permiteti.
Io mi-am facut temele de casa cu ce mi-o recomandat Ironiku'. Sau cel putin asa imi place sa cred. rolleyes.gif
Lasand la o parte chestiile de superamanunte, este foarte importanta amplasarea ledurilor pe suprafata becurilor.
Clujene, tu daca ti-ai pus becuri care nu au amplasate corect ledurile fata de focarul lampii destinate, e clar ca le-ai pus degeaba. Is "oarbe" ca niste cartite. Daca ti-ai fi pus becuri cu leduri care bateau in focar, orbeai lumea pe strada cu ele! E cu cantec aci! Lampile proiectate sa foloseasca sursa de lumina led sunt foarte atent construite, astfel incat sa fie perfect vizibile, asta fara sa derajeze ceilalti participanti la trafic. Este o discutie asemanatoare cu csenoanele.
cj98czh
eu am HP24W .. acolo nuai foarte mult de unde alege ... + ca trebe bara jos sa umblu la ele .. chestie nu tocmai usoara .. asa ca am cautat, luat pe recomandari de la cunoscatori, .. umblat doua zile .. dat din nou bara jos, pus noi .. si asa raman ..
marian-j
Ioai, da! Stai ca imi amintesc ceva. hp-urile parca is ceva becuri dedicate pt pejo si citronel, ha?


29 Jan 2020, 01:32:
QUOTE(cj98czh @ 29 Jan 2020, 01:24)
eu am HP24W .. acolo nuai foarte mult de unde alege ...  + ca trebe bara jos sa umblu la ele .. chestie nu tocmai usoara .. asa ca am cautat, luat pe recomandari de la cunoscatori, .. umblat doua zile .. dat din nou bara jos, pus noi .. si asa raman ..
*


Si, pana la urma, ce ai pus:becuri oem?
cj98czh
si pe dacia si pe alfa, etc .. pe langa ce ai zis tu .. [attachmentid=1628113454] cam 100 ron/buc.

Da, am cumparat exact ce am dat jos prima data .. Osram, mai mergeau dar am zis ca le-a ajuns si macar nu mai am de lucru .. am undeva si o poza cu Vagonul cu un ochi avand bec clasic si in celallat led ... de la 30 de m de masina era diferenta cat casa .. ziua pe soare .. in favoarea celui clasic ..

caz inchis pt. mine ca nu mai am de gand sa imi bag degetele acolo decat de musai ..
marian-j
Amin!

einstein1984
cu respect, fusta spate de origine http://boutique-accessoires-renault.fr/138...t-laguna-3.html
si trebuie si aia de fata ca sa se asorteze
http://boutique-accessoires-renault.fr/138...t-laguna-3.html
si de praguri http://boutique-accessoires-renault.fr/138...t-laguna-3.html

va mai trebuie?
marksman
403 Forbidden
einstein1984
la mine merge, dar goguleste matale cu 7711424362
marksman
Iti merge fie pentru ca esti pe proxy-ul corect, fie e accesibil din intranetul matale.
Ca sa-l scutesc pe marian-j: 754 EUR, fara transport.
cj98czh
QUOTE(einstein1984 @ 29 Jan 2020, 08:14)
cu respect, fusta spate de origine
va mai trebuie?
*



doar acces acolo ne mai trebuie ... dai ? [attachmentid=1628113456]
einstein1984
nu e intranet http://boutique-accessoires-renault.fr/ si cauta acolo. o fi banat la matale la munca jupa spate e 438 de euro
cj98czh
Imi arat poza daca caut dupa cod ... [attachmentid=1628113457] dar nu pot intra pe pagina ... si este de la ei nu de la mine ca nici de pe tel nu pot intra ..

Asa ceva vrea marian smile.gif si are dreptate .. este diferenta mare intre .. cu si fara ... [attachmentid=1628113458]
einstein1984
lol, stai ca m-am prins, io am Ip de FR si de aia ma lasa, pe voi va vede romani si zici ca dati tepe cu carduri false 168.gif
MuciX
Ce ștrengar ești. Nici de la nemți nu vrea. Le-o fi teamă și de ăștia, dar alte motive, pesemne.
einstein1984
firma respctiva vinde in franta continentala si nicaieri altundeva
cj98czh
cu 100 euro iti fac baietii unul like original ... sa si le bage in dos aia ..
einstein1984
da da, original care s ecrapa la prima pîatra
cj98czh
se crapa pe dracu ... de banii aia iti faci 5 ... o schimbi anual ... si vinzi masina ..
marksman
QUOTE(MuciX @ 29 Jan 2020, 08:36)
Ce ștrengar ești. Nici de la nemți nu vrea. Le-o fi teamă și de ăștia, dar alte motive, pesemne.
*


Nici de la americani, finlandezi, polonezi sau unguri. Proxy de Franta nu mai am, de cand nu mai tin (administrativ) de ei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.