Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laguna si Mini
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105
Iulikk
QUOTE(marian-j @ 7 Jan 2012, 01:37)
Multam fain,Iuliane! cheers.gif
*



You're welcome! Cum ar zice neamțu. icon_mrgreen.gif
argon
QUOTE(Markos @ 6 Jan 2012, 23:08)
Cum ar fi mancarea chinezeasca 38.gif
*



Am vorbit cu un chinez de la fabrica DHS, de cativa ani in Romania, a inceput sa indruge una alta in romaneste, si aia au si hotel si rstaurant, si era mirat tare ce vrajiti sunt ramanii de laturile alea nuimite mancare chinezeasca de la noi, asa in general nu doar dintr-un loc, cica nici nu seamana cu mancarea din China, ei au angajati romani care fac mancarea, si ei chinezii nu se ating de ea ca li urat.

QUOTE(dr_mKe @ 7 Jan 2012, 01:51)
Argoane, iti trimit eu niste maglavais din ala de bujii, un tub intreg, ba chiar doua ! Promite-mi numai ca mergi cu ele in garaj si nu mai iesi d-acolo sa scrii pe forum pana nu le termini  blush.gif

Un week-end barem sa ai alte ocupatiuni. Dupa care orice bujii au sa te multumeasca pe deplin  laugh.gif
*



Prin Deva nu mai treci? Le ungem impreuna.
Markos
QUOTE(argon @ 7 Jan 2012, 16:40)
laturile alea nuimite mancare chinezeasca de la noi
*


Depinde si de unde cumperi. Daca te risti la Wu-Xing sau printr-un mall, înseamna ca ai nervii tari si stomacul beton. Dar mai sunt si altii, mai normali wink.gif
Dodone
Pai, daca tot o dam rau in offtopic...am un prieten , ahtiat supa mancarea chinezeasca. Acum ctiva ani a fost 3 zile in Shanghai in interes de serviciu. Dupa ce a cutreierat mai multe locatii cu papa a ajuns la concluzia ca mancarea chinezeasca de acolo n-are nici in clin nici in maneca cu ce este prin Europa. Si a mancat si prin Europa in multe restaurante "chinezesti".
Markos
Pai se stie ca mancarea "chinezeasca" vanduta în Europa/USA este "adaptata" gusturilor locale. Daca s-ar vinde exact ce mananca galbejitii, ar da faliment restaurantele.
cosmin_2300
Ok, nu au treabă una cu alta, dar care mâncare era mai bună?
Markos
Sarmalele mellow.gif
Laurentziu83
Chinezii normal ca nu se omoara dupa mancarea chinezeasca, dupa cum nici cineva de la tara nu se omoara dupa mamaliga si nici Robinson Crusoe la intoarcerea in tara nu ar fi fost incantat sa-i ofere cineva o nuca de cocos.
marian-j
Salutare,oameni buni!
Vad ca va descurcati si fara mine! biggrin.gif
QUOTE(argon @ 6 Jan 2012, 19:30)
Cat au costat bujiile?
*


85lei/set.La promotie,dupa cum am mai zis.
Oricum aveam in buzunar banii sa le cumpar la pret intreg,ca prea m-ati tocat la cap de m-ati damblagit!
De restul de bani,am cumparat un tricou.Din reprezentanta!Alb si cu sigla reno pe sanul stang.Made in Honduras! happy.gif

8 Jan 2012, 19:02:
QUOTE(Dodone @ 6 Jan 2012, 19:47)
Cu maglavaisul ala american as lasa-o mai moale. Cu el mi-am distrus compresia de la defunctul rechin 315. S-a mai discutat pe forum pro/contra, deviem de la subiect.
*


Ai dreptate,frate Dodone!
Si eu consideram subiectul asta incheiat!
Amin!
Nu bag nimic in Laguna si nici in pisoi nici sa ma pusti!
Sa bage cine-o vrea!
Io nu-s curios!
romeodr
ulei ii bagi??
ai grija ca bag astia acum niste maglavaisuri in uleiuri huh.gif

cica le aditiveaza

de care bagi 5W30..sau 10w40?

CURIOS DIN FIRE!!! wink.gif
marian-j
QUOTE(argon @ 6 Jan 2012, 19:35)
N'as vrea sa te dezamagesc ca si eu sunt in aceasi situatie, am o sursa la reprezentanta Renault din Deva, am fost sa ma interesez de bujii, vin la containar din...china...cu made in France scris pe ele frumos..am cautat si putin pe net: http://cndingjia.en.alibaba.com/product/49...ault_Logan.html
*


Si cui ii pasa unde-s facute?Dai prea multa importanta la amanunte!
E luate de la reprezentanta?
E!
Pa si pusi!Aufwiedersehen!
Am incheiat si subiectul asta!
Mor de curios sa vad ce bujii(meid in Burundi) scoate doftoru' din motorul Lagunei. 04.gif


<span class='edit'>8 Jan 2012, 19:20:</span>
Romica draga,n-am comentat de maglavaisurile din uleiuri! wink.gif
Tocmai iti ziceam,mai deunazi,ca sunt suficiente minuni bagate in uleiuri ,incat sa nu mai trebuiesca si altele!
Din partea mea,pot sa bage in uleiuri si pipi de fata mare!E treaba lor!
Uleiul il cumpar(saptamana ce vine) din reprezentanta!
M-am hotarat sa bag 5W.
Sa vedem cum se comporta. smile.gif

<span class='edit'>8 Jan 2012, 19:25:</span>
QUOTE(argon @ 6 Jan 2012, 19:54)
aia trag speranta, ca respecta niste standarde de calitate  renault, care nu-si ermite sa bage toate ciurucurile in reprezentante.    Astept raspunsul lui marian ce inseamna promotia incepand de azi la bujii, de la cat la cat au ajuns?
*


De la 110 la 85.

<span class='edit'>8 Jan 2012, 19:29:</span>
QUOTE(Markos @ 6 Jan 2012, 22:08)
Cum ar fi mancarea chinezeasca 38.gif
*


Taietei de vinete cu "urechi de lemn" scaldati in sos dulce-acrisor.Manci de pocnesti! 38.gif

<span class='edit'>8 Jan 2012, 19:37:</span>
QUOTE(corbex @ 7 Jan 2012, 10:45)
Cum se procedeaza? Trebuie sa te pishi in rezervor sau merge si direct pe injectoare?  rolleyes.gif
*


Eh,nu executi pipi direct in rezervorul de combustibil ci intr-unul alaturat.Are dop albastru si scrie pe el Ad- blue.Direct pe injectoare,nu tine vrajeala.Trebuie "tintit" foarte precis.De la o anumita varsta incolo,chestia asta e destul de dificila.Daca nu nimeresti unde trebe,risti sa trimiti stropi de "uree" pe bobine.Si atunci chiar ca-i ii bai! ph34r.gif
Si nu te mai mai lua dupa pisicherii astia,ca iara te fac din vorbe! happy.gif
marksman
QUOTE(argon @ 7 Jan 2012, 16:40)
Am vorbit cu un chinez de la fabrica DHS, de cativa ani in Romania, a inceput sa indruge una alta in romaneste, si aia au si hotel si rstaurant, si era mirat tare ce vrajiti sunt ramanii de laturile alea nuimite mancare chinezeasca de la noi, asa in general nu doar dintr-un loc, cica nici nu seamana cu mancarea din China, ei au angajati romani care fac mancarea, si ei chinezii nu se ating de ea ca li urat.


Dincolo de modul in care ai scris, sa-ti raspund si eu la subiect. Daca ar vrea sa faca mancarea chinezeasca asa "ca la mama ei" ar trebui sa importe o cantitate mare de ingrediente. Nu merita transportul si atunci le inlocuiesc cu ce gasesc pe plan local. "Laturi" sunt oriunde, chiar si la ei in China, depinde de unde mananci.

Faza cu angajatii romani care fac mancarea s-o spui lu' mutu, poate ca angajatii aia romani taie carnea si pun condimentele in mancare, sau eventual spala vasele. Bucatarul sef e musai chinez, ca si preparatele alea se fac dupa reteta, nu e ca stransul suruburilor "la mana", ca sa nu mai vorbesc despre denumirile specifice ale ingredientelor s.a.m.d. Ca produsul final e uneori la ani lumina de ceea ce ar trebui sa fie, depinde mult si de loc, si de cat interes isi da bucatarul. Cea mai proasta mancare chinezeasca am mancat-o in Seattle, unde doar denumirea mancarii avea legatura cu China, in rest fiind o amestecatura de "chestii" de pe piata locala, fara gust si fara miros.

@marian-j: doctoru' stie ca ai renuntat la NGK? biggrin.gif
IRONICK
QUOTE(marksman @ 9 Jan 2012, 08:35)
Dincolo de modul in care ai scris
*
De parca nu te-ai saturat de balivernele lui argon.
marian-j
QUOTE(marksman @ 9 Jan 2012, 08:35)
@marian-j: doctoru' stie ca ai renuntat la NGK? biggrin.gif
*


Nu cred! ph34r.gif
Da' le am încă în portbagaj și pe alea.
Dacă-l văd că începe să se încrunte și i se umflă vâna pe grumaz,schimb repede calimera. peacefingers.gif

Doftore,io mi-am cumpărat marafeturile.
[attachmentid=1627777828]
Ce mai astepți?
Ia-ți și tu oloiu',filtrele,etc. și hai să ne apucăm de treabă.
Ți-am cumpărat și ție un dop nou de baie precum și garnitura aferentă. wink.gif
P.S.
Știe careva de cât e torxul la șuruburile ce fixează bobinele?
Să văd dacă am așa ceva pe acasă,dacă nu,să-mi cumpăr.
argon
S-o gatat Elfu' de ai luat Texaco? huh.gif Apai tu esti chitibusar rau, ti-ai luat si buson cu totul blush.gif
IRONICK
QUOTE(marian-j @ 9 Jan 2012, 14:22)
Doftore,io mi-am cumpărat marafeturile.
[attachmentid=1627777828]
*
Vezi ca iar te grabesti?

[attachmentid=1627777863]

http://www.fa1.pl/index.php?page=shop.prod...emid=15&lang=en
corbex
Vrei sa zici ca Marian e dintre cei care pun ulei scump si se zgircesc la busonul baii? radmasa.gif
IRONICK
Io nu am zis asa ceva, doar ca ingerul care ii spoteste ce sa cumpere este schiop de o ureche si surd de un ochi.
argon
Aha, deci dopul e pentru doctoru'. M-am linistit, marian il stiam om serios.
bucatzel
QUOTE(IRONICK @ 9 Jan 2012, 15:20)
Io nu am zis asa ceva, doar ca ingerul care ii spoteste ce sa cumpere este schiop de o ureche si surd de un ochi.
*



Gizas, da' criptic mai esti. N-ajunge ca imi injur profele de franceza cand postezi pe la "Stiri pe scurt" ?
IRONICK
radmasa.gif
marian-j
Pai daca tot am fost la reprezentanta,ce sa mai bajbai pe net dupa amaratul ala de buson? huh.gif
Am cumparat unul pentru mine si unul pt doctor.
E 12 lei bucata cu tot cu garnitura.Cat naiba puteam sa economisesc la o asemenea suma?1-2lei?
Pentru mine l-am cumparat deoarece am observat ca busonul de pe masina a fost destrans/strans cu dalta! mad.gif
Pt doctor l-am cumparat deoarece are deja garnitura cam tasata si mi s-a parut ca e usor decalibrata si gaura patrata .
Nu s-o gatat Elfu',coane argoane! laugh.gif
Baietii de la reno m-au sfatuit sa bag d-asta.Cica e mai cu motz! wink.gif
Oricum tot de la ei l-am cumparat.
LE
De torxu' ala de mai sus nu zice nimeni,nimic? asteapta nervos.gif
IRONICK
Ala de l-ai cumparat tu se gaseste pe mai toata gama reno, inclusiv la dacia. Dar eu nu la asta m-am referit, ci la unu cu magnet in cap.
marian-j
N-apai fix magnetul ala imi lipsea. happy.gif
Si daca as fi avut de ales intre piesa originala si cea cu magnet,fii sigur ca as fi ales-o pe cea originala.
MuciX
Pai cum ala orijinal n-are magnet? Ala de pe cangou are, asa imi amintesc eu nedumerire.gif
corbex
Din cauza relantiului instabil. Sa-l gasesti usor cind cade.
marian-j
Nenea corbex iara are glume in program! coffee_spitsk.gif
Coane MuciX,astea de luai io,n-au.
A lu' doctoru',sigur n-are nici ala.
Cel de pe Laguna nu stiu inca.Abia maine umblu la el.
Cand il dau jos ii fac o poza.
Sper sa nu-mi fi nenorocit filetul la baie dobitocul care l-a strans cu dalta! 022.gif
Laurentziu83
Mariane, nu stiu ce torx ai la suruburile de la bobine, insa la a mea si la majoritatea Reno-urilor cu bobine in capul bujiilor eu am gasit acolo surub de 10.
Practic iti trebuie o tubulara SUBTIRE de 10 cu care sa desfaci bobinele.
O tubulara groasa nu va incapea pe acolo.
romeodr
mai uite mie asta imi place la marian...el a fost ,de cum si-a cumparat masina,cu ea imediat la RAR,si-a inmatriculat-o...si acum incearca sa o puna cumva la punct.. huh.gif

eu,intai am fost cu ea in service verificat agregatul,schimbat,bujii,ulei,cap bara,reglat directie,cumparat cauciucuri,trusa sanitara,stingator,verificat antigel,lichid frana,test clip...
....si dupa aceea am fost la RAR,si mi-am inmatriculat masina..
blush.gif


de moda veche radmasa.gif

Laurentziu83
Bine ca recunosti ca el a cumparat o masina buna iar tu o gioarsa. biggrin.gif
romeodr
NORMAL cum putea fi altfel..nu contest

ideea era de sistemele de actionare in logica lor!
argon
QUOTE(marian-j @ 9 Jan 2012, 16:39)
De torxu' ala de mai sus nu zice nimeni,nimic? asteapta nervos.gif
*



Ce torx, e surub de 6, merge cu tubulara de 10.
Dodone
QUOTE(IRONICK @ 9 Jan 2012, 15:45)
Ala de l-ai cumparat tu se gaseste pe mai toata gama reno, inclusiv la dacia. Dar eu nu la asta m-am referit, ci la unu cu magnet in cap.
*


Corect. Si la Dacia mea batrana era asa, la model 1300 /1978, ultimul lot din tara care s-a fabricat cu multe subansamble de import (avea placuta dreptunghiulara de UAP langa telescop dreapta fata si romb de alama de Renault pe aripa interioara dreapta fata).

9 Jan 2012, 21:25:
QUOTE(corbex @ 9 Jan 2012, 16:32)
Din cauza relantiului instabil. Sa-l gasesti usor cind cade.
*


radmasa.gif Super tare, frate !:ad sub masa:

9 Jan 2012, 21:28:
QUOTE(Laurentziu83 @ 9 Jan 2012, 19:46)
Mariane, nu stiu ce torx ai la suruburile de la bobine, insa la a mea si la majoritatea Reno-urilor cu bobine in capul bujiilor eu am gasit acolo surub de 10.
Practic iti trebuie o tubulara SUBTIRE de 10 cu care sa desfaci bobinele.
O tubulara groasa nu va incapea pe acolo.
*


Si la masina mea suruburile sunt cu cap torx. Am vazut ca la altele sunt cu hexagon.

9 Jan 2012, 21:30:
QUOTE(romeodr @ 9 Jan 2012, 20:14)
mai uite mie asta imi place la marian...el a fost ,de cum si-a cumparat masina,cu ea imediat la RAR,si-a inmatriculat-o...si acum incearca sa o puna cumva la punct.. huh.gif

eu,intai am fost cu ea in service verificat agregatul,schimbat,bujii,ulei,cap bara,reglat directie,cumparat cauciucuri,trusa sanitara,stingator,verificat antigel,lichid frana,test clip...
....si dupa aceea am fost la RAR,si mi-am inmatriculat masina..
blush.gif
de moda veche radmasa.gif
*


Stii de ce ? Pt. ca, conu' Marian poate rolleyes.gif . Tu... ?

9 Jan 2012, 21:33:
QUOTE(Laurentziu83 @ 9 Jan 2012, 20:31)
Bine ca recunosti ca el a cumparat o masina buna iar tu o gioarsa. biggrin.gif
*


coffee_spitsk.gif

9 Jan 2012, 21:34:
Coane, daca ai nevoie de set de torx-uri, da de stire. Oricum treci zilnic pe langa domițilu' meu.
romeodr
POATE ,pai asta am zis si eu !!! wink.gif
dr_mKe
Torxuri am io vre-o 3-4 dimensiuni, daca nu il chemam pe argon cu flexu, eu n-am tupeu sa operez asemenea fineturi in locuri stranse.

Mariane, oloiul este bine mersic in portbagaj, cu filtrele aferente tongue.gif Maine ma uit si la placutele de frana, sa vaz daca nu trebuiesc inlocuite si dansele. Oricum am setul luat pentru BremboMax-uri prin pivnita pe la marksman tongue.gif
Dodone
Eu am un set de 10 torx-uri, tip L, numa' bune de lucrat pe acolo cu ele. Pana vineri inclusiv le pot imprumuta. Sambata tre' sa dau jos o bara fata de la o masina care nu se defecteza. Adica VW Passat B5. Doar asa pot da jos un far, sa-i repar rotitele de reglajul in inaltime. Conu' stie, ca el a descoperit buba.
corbex
Doctore, vezi ca baietii vor sa-ti distraga atentia! Intreaba-i ce bujii au luat.
cj98czh
QUOTE(Dodone @ 9 Jan 2012, 22:31)
tre' sa dau jos o bara fata de la o masina care nu se defecteza. Adica VW Passat B5. Doar asa pot da jos un far, sa-i repar rotitele de reglajul in inaltime. Conu' stie, ca el a descoperit buba.
*




Ia incearca la Meganul care il ai si da jos farul fara sa dai jos bara biggrin.gif


P.S. la B5 si pentru distributie trebuie data jos "fata" si radiatoarele date deoparte biggrin.gif


Mariane ..... pai ce Laguna este aia fara Elf in inima ei .... data viitoare asculta pe aia care au Renault de multi ani si folosesc doar Elf fara nici o problema si mult, multi km ... biggrin.gif
Dodone
@cj98czh
La M1 nu tre' sa desfac vreo 30 de suruburi si priza de aer.
Cauza pt. demontarea a juma' de fata pt. sch. distributie e faptul ca motorul a fost proiectat sa fie montat transversal, nu longitudinal. Dar na, e VW, e miezu', ei are voie sa greseasca, se trece cu vederea si se schimba rapid subiectu'...
cj98czh
La B5.5 se da jos spoilerul in max. 10 minute nu stiu ce suruburi multe desfaci tu .. biggrin.gif
Dodone
Sunt vreo 30 de surubele.Continuam discutia in p.m., ca ne injura astia cu bujiile lor...
marian-j
QUOTE(Laurentziu83 @ 9 Jan 2012, 19:46)
Mariane, nu stiu ce torx ai la suruburile de la bobine, insa la a mea si la majoritatea Reno-urilor cu bobine in capul bujiilor eu am gasit acolo surub de 10.
Practic iti trebuie o tubulara SUBTIRE de 10 cu care sa desfaci bobinele.
O tubulara groasa nu va incapea pe acolo.
*


Coane Laurentziule,acorda-mi baremi atata credit incat sa ma crezi pe cuvant ca pot deosebi un surub cu cap torx de unul cu cap hexagonal. happy.gif
[attachmentid=1627777996] [attachmentid=1627777997]
Tubulare am destule.
[attachmentid=1627777998]
Mai am in pod inca vreo doua truse mai mici.Slava Domnului!
Daca te uiti oleaca mai atent,observi ca am si in trusa mare niste torxuri.Din pacate,sunt intr-o montura cam butucanoasa si mi-e teama ca nu incap!
Dar problema e ca si rezolvata! wink.gif
Daca n-are doftoru' ce-mi trebuie,fug pana la uica Dodone acasa si ii cer "snopul"! biggrin.gif


QUOTE(romeodr @ 9 Jan 2012, 20:14)
mai uite mie asta imi place la marian...el a fost ,de cum si-a cumparat masina,cu ea imediat la RAR,si-a inmatriculat-o...si acum incearca sa o puna cumva la punct.. huh.gif

eu,intai am fost cu ea in service verificat agregatul,schimbat,bujii,ulei,cap bara,reglat directie,cumparat cauciucuri,trusa sanitara,stingator,verificat antigel,lichid frana,test clip...
....si dupa aceea am fost la RAR,si mi-am inmatriculat masina..
blush.gif
de moda veche radmasa.gif
*


Pai vezi Romica tata,ce frumos ne putem intelege! biggrin.gif
Io cand am trecut RAR-ul m-am axat strict pe ce ma interesa!
Directia si franele nu aveau probleme,setul legislativ il aveam de la Fordul ce l-am vandut,i-am pus si eu gume de iarna,mi-am "carpit" toba intermediara si gata!I-a durut fix in cot p-aia de la RAR ca n-am io bujiile schimbate,uleiul si antigelul deasemenea sau ca nu mi-am verificat unghiurile.Am trecut testele?Le-am trecut! cool.gif
E drept ca daca se aprindea becul la abs pe perioada testarilor,o berbeleam grav!
Sa zicem ca la acest capitol am avut oleaca de bafta! rolleyes.gif
"si acum incearca sa o puna cumva la punct."
Nu incerc sa o pun "cumva" la punct!
O pun la punct asa cum se cuvine!Incet,cu rabdare,cat pot de bine si in limita posibilitatilor financiare!
Spre deosebire de matale,io n-am cumparat frontozoaica asta ca sa o scot imediat la mezat!
Va mai adasta la mine in curte inca mult si(sper!) bine!
Acestea fiind zise,te las pe matale sa tragi concluziile! biggrin.gif
Markos
QUOTE(marian-j @ 9 Jan 2012, 23:08)
Pai vezi Romica tata,ce frumos ne putem intelege! biggrin.gif
*


Chiar, puteti merge împreuna la vara la Paris, sa vedeti sagrada familia si balșoi teatr biggrin.gif
marian-j
QUOTE(argon @ 9 Jan 2012, 20:48)
Ce torx, e surub de 6, merge cu tubulara de 10.
*



Bade argoane,daca matale reusesti sa desfaci niste suruburi torx cu tubulara de 10,ma inclin cu respect! biggrin.gif
QUOTE(dr_mKe @ 9 Jan 2012, 22:26)
Torxuri am io vre-o 3-4 dimensiuni, daca nu il chemam pe argon cu flexu, eu n-am tupeu sa operez asemenea fineturi in locuri stranse.

Mariane, oloiul este bine mersic in portbagaj, cu filtrele aferente  tongue.gif  Maine ma uit si la placutele de frana, sa vaz daca nu trebuiesc inlocuite si dansele. Oricum am setul luat pentru BremboMax-uri prin pivnita pe la marksman  tongue.gif
*


Maine muncim! wub.gif
Placutele ale poti sa le uiti daca se potrivesc discurile Brembo pe Laguna!Mi-s interesat maxim sa ti le cumpar!Cu placute cu tot!
Btw,discurile unde-s?Tot in pivnita?
Adu unul cu matale sa vedem ce si cum.

QUOTE(Dodone @ 9 Jan 2012, 22:31)
Eu am un set de 10 torx-uri, tip L, numa' bune de lucrat pe acolo cu ele. Pana vineri inclusiv le pot imprumuta. Sambata tre' sa dau jos o bara fata de la o masina care nu se defecteza. Adica VW Passat B5. Doar asa pot da jos un far, sa-i repar rotitele de reglajul in inaltime. Conu' stie, ca el a descoperit buba.
*


Sarumana!Mie doar maine imi trebuie.
Daca nu ma descurc,te sun!
Multam fain! smile.gif
dr_mKe
Pai le-oi lua cu mine maine atunci tongue.gif
marian-j
Multam-fain!Tura asta io platesc pizza!Clar?
Mai e cineva curios de o pizza,undeva in jur de ora 20,maine seara la Giovanna? rolleyes.gif
Vin si cu niste beri in por'bagaj! laugh.gif
bucatzel
Pai daca tot ma mutai prin apropiere, incerc si io sa vin.
marian-j
Cand gatam claca,dam un tilifon.
Daca se poate,esti binevenit! biggrin.gif

<span class='edit'>10 Jan 2012, 00:41:</span>

QUOTE(Markos @ 9 Jan 2012, 23:12)
Chiar, puteti merge împreuna la vara la Paris, sa vedeti sagrada familia si balșoi teatr  biggrin.gif
*


Buna idee!
Da' stii ce-mi dete amu prin minte?
Daca tot ne vom afla la Paris,io as vizita si poarta Brandemburg!
De mult ma caznesc sa aflu pe unde are montata sigla beamve,cvadriga aia de-i deasupra.
kum
QUOTE(marian-j @ 9 Jan 2012, 23:20)
Bade argoane,daca matale reusesti sa desfaci niste suruburi torx cu tubulara de 10,ma inclin cu respect! biggrin.gif

...
*


Hmmm nedumerire.gif... Tu chiar nu stii ce poate Argon, nu? huh.gif
l@u
Sunt suruburi cu cap hexagonal dar si cu gaura ptr.torx, asa ca partial toata lumea are dreptate ,greseala este de exprimare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.