Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laguna si Mini
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105
madhorsefuzzy
Ai luat Leguma acum?
MuciX
Pe mine mai degraba ma ingrijoreaza angel eyes aia cu lumina rece. Dar ii schimb, nu-i problema.
mars
Vedea-te-as cu tractor... N-o sa te iert!
b06fcn
QUOTE(dr_mKe @ 10 Feb 2017, 21:28)
Predat tziplă, cu plinul făcut [attachmentid=1628054362]
*


La Temeswar nu a nins deloc? Ca nu vaz gram de zapada...
corbex
Piscatura aia din parbriz o avea?
argon
QUOTE(b06fcn @ 11 Feb 2017, 18:25)
La Temeswar nu a nins deloc? Ca nu vaz gram de zapada...
*



Noi nu suntem asa pacatosi. Azi au fost 8 grade, si zilele trecute cand la Vaslui au fost -25, abia a inghetat balta pe jos.
corbex
Clima reno-subcontinentala

11 Feb 2017, 21:04:
Clima reno-subcontinentala
Victorine
Noi?!... Tu nu erai din Deva?
corbex
Clima reno-subcontinentala
argon
QUOTE(Victorine @ 11 Feb 2017, 21:04)
Noi?!... Tu nu erai din Deva?
*


Si campion pe sate.
AR-18-MOS
Io cand v-am zis ca plimb cainele in maieu si slapi, ati ras.
mars
Clima mediteraneana smile.gif. Fi-v-ar ambrozia...
Flatron
QUOTE(argon @ 11 Feb 2017, 20:51)
Noi nu suntem asa pacatosi. Azi au fost 8 grade, si zilele trecute cand la Vaslui au fost -25, abia a inghetat balta pe jos.
*



Partikip, pardon, konfirm. În județul Hunedoara e caniculă, de fapt în tot lanțul intra Carpatic, nu știm ce-i ăla minus. happy.gif happy.gif
marian-j
QUOTE(Speedy @ 10 Feb 2017, 21:46)
Pleoape? Really? sad.gif
*


Dap.Probleme?

11 Feb 2017, 23:58:
QUOTE(MuciX @ 11 Feb 2017, 08:21)
Pe mine mai degraba ma ingrijoreaza angel eyes aia cu lumina rece. Dar ii schimb, nu-i problema.
*


Rătăciri din tinerețe. blush.gif
Când se arde primul cerculeț, dispar tuate 4 și pun la loc becele cu care l-o făcut mă-sa.Nuș ce-o fost în capul meu. mellow.gif

12 Feb 2017, 00:05:
QUOTE(marksman @ 10 Feb 2017, 10:03)
Tot tractor a luat, numa' ca are alta sigla pe bot.
*


laugh.gif

12 Feb 2017, 00:10:
QUOTE(argon @ 10 Feb 2017, 10:16)
Iara  ambulanta e unde ii sta bine oricarui pemfe..in service?
*


Io tot îl bat p-ăsta-ntr-o zi! mad.gif
MuciX
QUOTE(marian-j @ 11 Feb 2017, 23:53)
Nuș ce-o fost în capul meu.
*


Daca tot umbli, pune niste angel eyes cu lumina calda.
dr_mKe
Toul este asortat ! Alea cu lumină caldă arată ca pișatu boului !

Becuri Philips cu lumină rece, cerculețele Mâțului sunt perfect asortate happy.gif

La fel este și la Ambulanță mad.gif
argon
QUOTE(marian-j @ 12 Feb 2017, 00:53)


Io tot îl bat p-ăsta-ntr-o zi! mad.gif
*



Ora si locul!
bucatzel
Vedeti sa fie vreme frumoasa, ca as veni si io...
cj98czh
Si tu vrei sa il bati pe Argon?
bucatzel
Neh, da' cineva ar trebui sa documenteze evenimentul...
Dodone
Coane Mariene, dacă ai nevoie de ajutor, dă un țârr.
marian-j
QUOTE(argon @ 12 Feb 2017, 15:04)
Ora si locul!
*


La doctor acasă.
Io cumpăr cele necesare, doftoru va frământa aluatul și ne va face pițe, și io aduc beri.Torn la bere în tine până faci plici!
Bag sama că ai uitat că ți-am rămas dator. smile.gif
Ora?Va fi aia când mă voi nemeri prin Deva.


24 Feb 2017, 21:48:
QUOTE(Dodone @ 20 Feb 2017, 15:48)
Coane Mariene, dacă ai nevoie de ajutor, dă un țârr.
*


Am notat! wink.gif
Victorine
Intreb si io pe topicul bănățenilor, unde recomandati un polish + folie la faruri in Cimișoara? Asta daca aveti experienta cu asa ceva. Multam!
marian-j
http://www.motorkraft.ro/

<span class='edit'>24 Feb 2017, 22:59:</span>
Meseriași!Factură, garanție, omologari, etc.Nu sunt ieftini!

24 Feb 2017, 23:11:
Colegul Dodone și-o cărat toate renoaile acolo. smile.gif
dr_mKe
Eu nu sunt de acord, am fost cu Prestijul și numai meseriași nu sunt dry.gif dry.gif dry.gif dry.gif dry.gif dry.gif dry.gif dry.gif
Victorine
Atunci baga alta sugestie, daca ai.
marian-j
QUOTE(dr_mKe @ 26 Feb 2017, 17:07)
Eu nu sunt de acord, am fost cu Prestijul și numai meseriași nu sunt  dry.gif  dry.gif  dry.gif  dry.gif  dry.gif  dry.gif  dry.gif  dry.gif
*


Tu ești decât cusurgiu și cârcotaș!Da' de aia tot în Timișoara vii să îți dregi tigaia!! mad.gif
Te-o întrebat colegul Victorine ceva, da' te faci că ploo.Bagi strâmba și apoi taci abscons ca un melc! mellow.gif
Dodone
Băieții de la MOTORKRAFT mi-au polishat si girofarurile de la bălțata de serviciu, a fost o premieră și pentru ei. A ieșit super ! Îmi pare rău că nu am salvat pozele și filmările făcute înainte/după lucrare. Nu ar mai fi avut doftoru' ce să mai cârcotească...
dr_mKe
No offence, dar ziceai de oloiu semi-sintetic că-i sintetic .................

Polish făcut fără decontaminare, fără ceară după, etc, samd, așa au lucrat la Prestij. Am fost un mare prost că nu m-am documentat atent înainte de a merge la ei blush.gif
marian-j
Io nu știu ce bați tu câmpii acolo cu decontaminarile tale!Te-ai dus să îți lustriești farurile sau să le dezinfectezi de nosocomialele de la județean?
Ok, am priceput!Nu ai fost mulțumit.E părerea ta, ținem cont de ea, dar nu ți-a băgat nimeni marfa pe gât.
Io zic doar atât, și încheiem bâlciul:farurile mele arată și azi fix la fel ca atunci când le-au recondiționat ăia.End of story!
pishky
nea marian, cu tot respectul, brembo stie ce indruga acolo.
E departe temesvar, nu stiu daca baietii aia fac bine sau nu, dar ce vrea el e plauzibil si are lojica.
dr_mKe
Yup, fara decotaminare facem si noi 2 gratis, in hala, dupa programul itepistic tongue.gif
Dodone
QUOTE(dr_mKe @ 14 Mar 2017, 08:23)
No offence, dar ziceai de oloiu semi-sintetic că-i sintetic .................

Polish făcut fără decontaminare, fără ceară după, etc, samd, așa au lucrat la Prestij. Am fost un mare prost că nu m-am documentat atent înainte de a merge la ei  blush.gif
*


Ceară după !!? La Motorkraft după polishare se pune folie specială, pe 3 calități, în funcție de buzunar.
Polish-ul și cele 3 paste pentru polișat - de granulații diferite - costă 150 lei. Mai departe e prețul foliei de protecție. Eu am ales de fiecare dată folie 3M, care costă 150 lei, cu manoperă inclusă.
Auzi coane Mariene, ceară după poliș dă faruri... radmasa.gif

<span class='edit'>15 Mar 2017, 16:28:</span>
QUOTE(marian-j @ 24 Feb 2017, 22:53)
http://www.motorkraft.ro/

<span class='edit'>24 Feb 2017, 22:59:</span>
Meseriași!Factură, garanție, omologari, etc.Nu sunt ieftini!

<span class='edit'>24 Feb 2017, 23:11:</span>
Colegul Dodone și-o cărat toate renoaile acolo. smile.gif
*


Și nu doar renoaie: Passat 2003, Opel 2008, va urma foarte probabil Ford Ranger 2016, Focus 2017.
Aș fi pus folie și pe girofarurile de la bălțata de serviciu, da' m-ar fi costat vreo 6 foi, F.S.N. -ul meu pe 2 ani s-ar fi dus naibii, cu anticipație... oricum, de mâine mănânc sleit câteva zile, m-a prins că am cumpărat capace de roți pentru bălțată... slap.gif
P.S.
F.S.N. = fond fără știrea nevestii icon_mrgreen.gif
dr_mKe
Precizare, eu am facut la ei polish de vopsea, caroserie. Polish la faruri bunicel poate sa faca orice prost.

Sincer cool.gif
Dodone
Pîi, noi de poliș faruri vorbeam, nu de caroserie... huh.gif
marian-j
Dă-i pace, că iară o citit pe diagonală.

Da, orice prost poate face un poliș la faruri.Că încinge policarbonatu' cu flexu', ce mai contează?Îi fix același lucru ca un poliș dat manual, cu apă multă pe dispesor, și urmat de o folie 3M Windshield aplicată pe suprafață uscată.Mai dai și 3 sute de lei.Apsolut nerentabil!
Policarbonatul ce acoperă farurile ambulanței piroș dă semne clare de oboseală.O s-o rezolvăm la mine în hală, după încheierea programului itepistic.
marksman
Iar vine doftoru' la Tm si nu da telefon???
AR-18-MOS
Iti dau eu un telefon daca n-ai. mellow.gif
MuciX
Sa ii dai și un iTelefon, sa se joace candy crush cat vorbește cu doftorul. De obicei durează. smile.gif
dr_mKe
Ce tot zici acolo Mufixe, ai renunțat la virșli ? dry.gif
MuciX
Nu-mi spune ca e o noutate pentru tine. tongue.gif
bion
Deci satul o sa fie in sarbatoare. Dr. Auspuff si flacara rosie descind.Dupa polishare se va petrece o iluminare. rolleyes.gif .
marian-j
Dă laitning!Asăm! wub.gif
dr_mKe
Ambulanța va merge în curând la detailing complet, dar la Deva, la fostul meu coleg de banca din clasele primare sleep.gif

O duc la polișat și ceruit din motive de scădere a consumului, așa mi s-a promis sleep.gif
corbex
Adica o sa consumi mai putini vîrstli? Da' la saorma scade consumul?
marksman
QUOTE(dr_mKe @ 25 Mar 2017, 11:25)
Ambulanța va merge în curând la detailing complet, dar la Deva, la fostul meu coleg de banca din clasele primare  sleep.gif

O duc la polișat și ceruit din motive de scădere a consumului, așa mi s-a promis  sleep.gif
*


Dacă o să-i faci review pozitiv o să mă duc și io cu tractoru'.
marian-j
Notă spre mandea:a nu se mai parca la mine în curte tractoare TDI!
Toate pisicile mele, precum și cele ale vecinilor, mai puțin pisoiul beemve, îs unse pe spinări cu oloi de dizăl! mad.gif
marksman
Poate le place oloiul de la TDI smile.gif
tzavalau
biggrin.gif "oloiu' da dizal" face bine la "blana"!!! radmasa.gif
marian-j
Pfuuuu, câta-i prafu' s-o așternut p-aci.Nimic de semnalat.Am trecut la sandalele de vară pe ambele tigăi.În rest, doar carburant ars.Mi-s invidios pe doctor câtă treaba are.Ah, era să uit: am umplut rezervoarele spălătoarelor de parbriz cu lichid de vară.Cam atât am avut de zis.Ceau! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.