Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
Muttley
QUOTE(vis-a-vis @ 25 Jun 2010, 16:56)
Eu ii zic simplu... Vezi ca maine ma duc pe Transfagarasan, fa si mie 2-3 senvisuri. blush.gif
*


Te dai tu cocos, da' tot retinut si induplecat esti tongue.gif
b76bgaarh
pai el nu sta cu taicasu?
vis-a-vis
QUOTE(Muttley @ 25 Jun 2010, 19:13)
Te dai tu cocos, da' tot retinut si induplecat esti tongue.gif
*


Cocosu' n-are minte, eu sunt un cerebral...
Markos
s-a referit la nuca de cocos, mah.
vis-a-vis
Pai n-are doua? tongue.gif
dr_mKe
Are 3 mai mici, in loc de 2 normale.
gan2ryu
3,dar unul e de decor
tribunul
S-au dus vremurile alea cand se umbla cu cartonul, acum doar la bucata.
marksman
Doctore, vezi ca mai am doi doritori de Transfagarasan, din familie biggrin.gif asa ca la mine poti actualizat lista cu: marksman + 5 persoane

Mr_Devil83
si eu mai aduc vreo 2 masini daca e voie:)

Apropo, facem un gratar si bem ceva bere vin seara?biggrin.gif
Merced
Nu, vom spune rugaciuni urmarindu-l atent pe Filip.

N-am nimic impotriva oamenilor "in plus", doar sa nu fie la final mai multi decat membrii ai forumului. smile.gif
marksman
Daca asta e o conditie, ii inscriu imediat pe toti smile.gif
BZN
Nu mai sunt locuri. laugh.gif
Si stiu unde doreai sa faci inscrieri... icon_mrgreen.gif
marksman
Imediat apar 5 noi membri Daciaclub biggrin.gif
BZN
N-auzi ca nu mai sunt locuri? radmasa.gif
Markos
doar la cort sleep.gif
marksman
de sters
dr_mKe
Daca fiecare vine cu consoarta, prietena, etc, sansele sa fie mai multi non-membri exista cu desavarsire. Nu vad care-i baiul tongue.gif
bygy007
eu urmaresc din umbra biggrin.gif ceea ce se discuta , si ca tot veni vorba , 1 menbru + 3 intrusi (femei , nevasta , sper sora si o prietena) blush.gif , in caz de urgenta , si daca vremea permite, am si cort in dotare ras hohote.gif
vis-a-vis
Am doua-trei locuri la cort, plata-n bere cheers.gif
Merced
bygy om serios, vine cu trei femei. blush.gif
St
QUOTE(vis-a-vis @ 28 Jun 2010, 06:12)
Am doua-trei locuri la cort, plata-n bere cheers.gif
*



radmasa.gif cand ai auzit de femei pac ai locuri la cort.... 053.gif
Merced
Ultima oara cand vorbisem cu el nici macar cort n-avea. laugh.gif
tribunul
Dar nici nu-si imagina 3 meduze la el in cort.
vis-a-vis
Mercede, am cort ma, cred ca-i de seama cu tine radmasa.gif
bucatzel
Si io care te credeam om serios, ca mergi pana acolo cu capra... Desi, daca duci pe capra cort cum cred io... respekt.gif
dr_mKe
Sunat acum cateva minute pentru cazare.

La Piscul Negru au liber 24-25, camere duble cu mic dejun la 150 de lei si apartament de 3 locuri la 250 de lei.

La Balea Cascada au liber pentru 24-25, camere duble la 166 de lei cu mic dejun si camera de 3 locuri la 218 lei.

Pentru Cabana Capra astept mail de confirmare pentru garsoniera de 4 locuri, au camere disponibile, la 170 lei camera dubla cu mic dejun.


Amatorii de cazare ar fi: yours truly + un bun prieten montagnard, BZN, marksman & girlfriendu', Tommy & asupritoarea.

Daca am lasat cumva pe careva netrecut pe lista, va rog sa-mi spuneti cat mai repede pentru ca maine, cel tarziu miercuri vreau sa fac rezervarile
Muttley
Baaaaa, ce hoti! huh.gif
b76bgaarh
pe mine plus pretena o camera dubla
Muttley
Ma uitai pe gugl dupa Piscul Negru, ca nu stia unde-i. Da' io-te-va ce informatii vitale am gasit:

"Camerele sunt dotate cu Tv color conectat la un sistem de televiziune prin satelit, telefon cu acces la linie internationala, grup sanitar, room-service. La parter functioneaza un elegant restaurant de 50 de locuri si o sala de conferinte. Receptia hotelului este un loc cald, primitor si elegant, ce dispune de centrala telefonica si internet.
Pentru intruniri de afaceri, expozitii, diverse conferinte sau alte evenimente importante, hotelul dispune de o sala de conferinte de 50 de locuri.
"

E cam de kkt ce fac eu acum, da' eu vroiam doar:
- pat;
- calorifer cald;
- baie in camera;
- eventual micu' dejun.
Restul le platesc fix damboutzulea.

In masina cica nu vrea sa dormim, si asta din cauza mea, ca pe Transfagarasan e frig noaptea si am sa racesc io dry.gif
Chestia-i ca are dreptate sad.gif

In fine, de nevoie probabil am sa iau si eu o camera dubla.
Da' sunt de parere c-ar trebui sa ne cazam cat mai aproape de restu', adica de cei ce stau la cort, sa ramanem cumva grupati.
Deci, Merced? asteapta nervos.gif
DragosP
Ia o cameră triplă dacă-l vrei pe merced! tongue.gif
Muttley
Detaliez... Merced, unde va "cazati" cu corturile?
Mai detaliez: care-i cea mai apropiata cabana de corturile voastre?
vis-a-vis
ausba, da' o rulota nu po' sa iei si tu din franta?
Muttley
O leg de avion cand se uita aia-n alta parte.
einstein1984
QUOTE(dr_mKe @ 28 Jun 2010, 11:45)
Sunat acum cateva minute pentru cazare.

La Piscul Negru au liber 24-25, camere duble cu mic dejun la 150 de lei si apartament de 3 locuri la 250 de lei.

La Balea Cascada au liber pentru 24-25, camere duble la 166 de lei cu mic dejun si camera de 3 locuri la 218 lei.

Pentru Cabana Capra astept mail de confirmare pentru garsoniera de 4 locuri, au camere disponibile, la 170 lei camera dubla cu mic dejun.
Amatorii de cazare ar fi: yours truly + un bun prieten montagnard, BZN, marksman & girlfriendu', Tommy & asupritoarea.

Daca am lasat cumva pe careva netrecut pe lista, va rog sa-mi spuneti cat mai repede pentru ca maine, cel tarziu miercuri vreau sa fac rezervarile
*


argon nu e nici bun, nici prieten nici montagnard. Sa inteleg ca si-a luat rulota SH din germania si nu vrea cazare?
kog
QUOTE(Muttley @ 28 Jun 2010, 11:20)

- pat;
- calorifer cald;
- baie in camera;
- eventual micu' dejun.

*



+1
tribunul
Din putina mea experienta in turismul romanesc, daca puteti renuntati la micul dejun, luati doar camera.
corbex
Astea se vind impreuna, teoria este ca micul dejun e un bonus radmasa.gif
Intre multele spatii de cazare de la Piscul Negru, e posibil sa fie si mai ieftine.
tribunul
Iar pe o camera dubla cu baie proprie, tv, frigider, ac, nu as da mai mult de 80 lei.
slider2
eu in continuare va recomand Pensiunea Avrig. intr-adevar este ceva de mers pana acolo, dar sunteti cu masina si nu pe jos. mancarea este foarte buna, iar pentru camera platiti doar strictul necesar (pat, caldura, baie, tv). nu va baga pe gat alte tampenii.
Merced
Cea mai apropiata cabana de campsite-ul teoretic ar fi fost Valea cu Pesti la care se lucreaza de zor, deci e inchisa. Si mai e una, dar nu stiu cum ii zice, stiu ca-i tot aproape insa. Lasa-ma sa stiu eu sigur ca am masina cat de cat in regula, si dau o fuga repejor pana acolo, si mai iau niste numere de telefon. Incerc maxim weekendu' viitor, doar sa mai gasesc vreo doua-trei persoane doritoare, sa nu ma rupa la motorina. Eventual chiar si forumisti doritori mai din zona. blush.gif
b76bgaarh
da pe partea cealalta a lacului la vidra parca?
Markos
ar mai fi o varianta alternativa la Cernica, se poate cu corturile, e si mai aproape de Bucuresti, mai ganditi-va.
corbex
La Pantilimon, linga Dobroiesti, e si mai bine. Are pajiste, stuf, alea-alea
Muttley
Ma, eu banii aia-i dau, aia 1.5 - 1.7 milioane pe o noapte de somn si atat. Da' parca nu-i dau, si asta din principiu. Mai da-i dracu', in alte locuri e 70-80 de lei cazarea, numa' aici e dublu.

Iar la asta se adauga... "De ce nu mi-ai zis pan-acu' ca te duci sa te-ntalnesti cu driverics?!? mad.gif ", "credeam ca mergem intr-o ecscursie romantica"
... iar dupa 1.13 minute... "Da' nu vrei tu sa te duci singur?!?"

vis-a-vis
Te-ai scos...
Muttley
Da.
Vin pe jos.

Sau te referi la faptu' ca pot veni sa beau ca porcu'? Belea. Eu nu beau.
bygy007
din 3 doar 2 sint disponibile ca nevasta nu vi-o dau naughty1.gif
vis-a-vis
Si ce, nu te lasa femeia sa bei, sau cum? smile.gif
tribunul
QUOTE(Muttley @ 28 Jun 2010, 16:48)
Sau te referi la faptu' ca pot veni sa beau ca porcu'? Belea. Eu nu beau.
*



De ce se face comparatie cand e vorba de beut cu porcul? ca doar asta nu bea asa de mult cum bea o vaca.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.