Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
Merced
Bine ca nu e intalnire cu tematica pescareasca, cine stie cine vroia sa dea la fund cu rama groasa. naughty1.gif
BZN
QUOTE(dr_mKe @ 12 May 2010, 22:25)
Dat fiind ca nu doresc sa atestez la topicul lui argoneatza, ca dupa aia nu mai am unde sa-mi spal bitzikla, deschisei topicul cu pricina chiar aci la Jurnal de bord, ca sa pot vedea si io cum e sa fii in papuci de pacient cu sindrom Pickwick  tongue.gif

Perioada iulie / august mi se pare ideala, cu accent pe august, cazare la cort sau la cabana, ramane de vazut cum doreste fiecare

Fac apel la seriozitate si la mistocareala strict pentru atmosfera  tongue.gif

Lista arata deocamdata asa: 

1. dr_mke
2. kog
3. beci acustic
4. BZN
5. Merced
6. PaulT
7. marksman
8. vis-a-vis
9. remesh
10. argon
11. nelu_1985
*


A trecut atat de mult timp de la prima strigare? Acum imi dau seama cata dreptate avea argon cand zicea ce zicea...

Merced
Eu v-am zis de la inceput ca nici jumate din cei care isi vor manifesta interesul nu vor aparea. Insa am incredere ca vor aparea si surprize. In orice caz eu vineri seara am pus cortul.
BZN
Pana cand stai? Mai vine cineva cu cortul? Ce stii? Doar nu-l pui singur. mad.gif
Merced
Pana duminica dupa-masa. Din cate inteleg mai vine Mr_Devil83, sambata. Vineri nu stiu ce sa zic, posibil sa vina un fost coleg de-al meu cu mine. Si cam atat din cate stiu eu.
skija
cand plecati? pe 24-25? ca eu ma duc sambata la o nunta la Rm. Valcea si intoarcerea spre Bucuresti o fac duminica pe Sibiu-Transfagarasan.. va mai gasesc p-acolo? doar sa va fac cu mana, asa.. la oha...
Merced
Depinde la cat te intorci tu. Eu o sa plec mai repede probabil, ca ma duc in seara aia la o nunta, dar poate restul mai zabovesc un pic. Eu zic ca la ora 15 gasesti lume acolo, parerea mea.
kaspersky
baa, da' unguri primiti???
Jack Daniel's
Nu, dar de un ativirus au nevoie! smile.gif
einstein1984
QUOTE(kaspersky @ 18 Jul 2010, 01:51)
baa, da' unguri primiti???
*


Pai nu zicea argon ca vine cu nevasta?
Merced
Si unguri, si tigani, primim si manelisti, aviz amatorilor. De pe DaciaClub sa fie. laugh.gif
dr_mKe
Mi-s dupa 2 garzi in 3 zile. Revin maine wacko.gif wacko.gif
Mr_Devil83
deci pana la urma cati mergem?

3?
corbex
Vin si eu, dar sint fara cazare. Nici gratare nu fac, dar vin sa cunosc lumea. Puneti si voi o pancarta cu DC unde va puneti corturile icon_mrgreen.gif
bygy007
daca e vreme frumosa vin si eu (ca nu am bani de cazare) dar sa vedem pina joi vineri , ca parca vad ca o sa fie ploaie , .... si ce rost mai are
Merced
Haideti ma ca nu suntem chiar trei, doar la cabana au fost nu stiu cate rezervari, deci...

Iar cu plouatul, a tot plouat vara asta din iunie si pana acum, poate intr-un weekend s-o potoli un pic...
CGDBZ
Cazare moca smile.gif [attachmentid=1627640882]
Merced
Nici cu cortu' nu-ti cere nimeni bani. blush.gif
Jack Daniel's
QUOTE(Mr_Devil83 @ 18 Jul 2010, 13:52)
deci pana la urma cati mergem?

3?
*


1, doctoru'! sad.gif
Markos
QUOTE(skija @ 18 Jul 2010, 01:04)
va mai gasesc p-acolo? doar sa va fac cu mana, asa..

daca vii cu tentatii de-astea, sigur te asteapta lumea mandru.gif
Merced
Tinand cont de ultimele evenimente si de faptul ca mai mult ca sigur voi veni singur, si nu in ultimul rand de faptul ca dintre toti cei care stau la cort, eu sunt singurul care vine de vineri, e foarte posibil sa vin sambata dimineata, cu toata lumea. Chiar nu cred ca are sens sa stau sihastru o noapte p-acolo, insa cine stie ce chef imi vine in momentul respectiv.
Markos
ma, nu stai singur, stai cu ursu..
Merced
Nici nu e problema de urs, ma doare in basca de urs. Insa ma voi plictisi mult prea repede. De baut nu beau singur, ce sa fac, un gratar la misto, sa "aranjez" locul, sa adun niste lemne pentru urmatoarea seara si cam atat. Plus ca singur fiind nu prea pot pleca departe de cort, ca lume o sa fie prin zona pana la urma, cine stie ce de ciorditori am noroc sa ma intorc sa nu mai gasesc ceva dupaia...
Daca eram sigur ca nu e nici dracu' pe o raza de 10km, ar fi fost o delectare sa ma duc. rolleyes.gif
Mr_Devil83
bun, deci am stabilit, eu cu merced bem. aduc eu 1 lada de bere sau un bax de ursus.

Restul ce fac? cine face gratarul ?
dr_mKe
De mancat ma pot ocupa eu icon_mrgreen.gif
Muttley
Cine are cartofi acasa, sa-i aduca. Ii plac doctorului tare, sigur va va fi recunoscator.
Mr_Devil83
Am notat, 1 sac de cartofi pt doftorul biggrin.gif
dr_mKe
Kufurite-ai din avion Muttli radmasa.gif
marksman
Doctore, mai rau decat sa te apuce cufureala la debarcare, pe scara avionului, nu cred sa fie. biggrin.gif
bucatzel
Ba da... sa te-apuce iarna intr-un tren de-al CFR-ului.
skija
unde va gasesc? sus la Balea sau pana in Cascada, cu corturile?

o sa trec duminica pe la 16.00..
Merced
In partea sudica, cand cobori ultimul drum spre stanga inainte de cabana in constructie Valea cu Pesti.
skija
adica jos la Vidraru?!

ok... poate ne vedem
Muttley
QUOTE(Merced @ 19 Jul 2010, 17:28)
.......cand cobori ultimul drum spre stanga inainte de cabana in constructie Valea cu Pesti.
*


Merced teoreticianul infailibil radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
kog
hai regruparea! Cati suntem, si cam pe la cate sa fim pe transfagarasan?

sa vedem

1 kog+2 prieteni fara metrosexual
dr_mKe
1 kog+2 prieteni fara metrosexual
2 mke & cristi + 2 biciclete
3 marksman & co (grup in toata regula)
4 mr_devil83
5 markos
6 b76baargh
7 merced
8 muttley
9



Sosirea la Piscul Negru va recomand sa fie cam pe la ora 11 pentru check-in si apoi pentru mersul incolonat spre tabara lui Merced.

Eu aduc virsle de Brad tongue.gif
kog
daca e virsle e ok.
Merced
Eu o sa iau niste mici, niste bere, ceva sa halim cat de cat. Ca oricum presupun ca punem totul la comun, cred ca o sa ajunga lejer pentru toata lumea.
skija
[quote=dr_mKe,19 Jul 2010, 20:10]
1 kog+2 prieteni fara metrosexual
2 mke & cristi + 2 biciclete
3 marksman & co (grup in toata regula)
4 mr_devil83
5 markos
6 b76baargh
7 merced
8 muttley
9 skija (doar duminica daca va mai gasesc)


Muttley
Ba, da' ainjtain nu e-n lista? Io vroiam sa ma ia cu el huh.gif
Merced
El e invitatu' surpriza. El cu argon.
Muttley
Vine argon numa' daca se duce tigaia aia de Espero dupa el in casa, ii arde una-n cap, il baga-n portbagaj si stie drumu' singura pana pe pietroi. Slabe sanse pt asa ceva insa...
dr_mKe
Mii de scuze amice BZN, uitai sa te pun pe lista. M-oi revansa c-o virsla si cu un citric !

1 kog+2 prieteni fara metrosexual
2 mke & cristi + 2 biciclete
3 marksman & co (grup in toata regula)
4 mr_devil83
5 markos
6 b76baargh
7 merced
8 muttley
9 skija (doar duminica daca va mai gasesc)
10 BZN



PaulT si restul, lista ? icon_mrgreen.gif
b76bgaarh
eu aduc 6 cutii de bere, o sticla de vin de tara, o sticla de vin de magazin, vreo 2 sucuri, apa, ceva dulciuri.

acum cu gratarul: daca ploua mai facem ceva sau mergem mai bine la o carciuma si ne hranim?

bucatzel
QUOTE(Muttley @ 19 Jul 2010, 22:30)
Vine argon numa' daca se duce tigaia aia de Espero dupa el in casa, ii arde una-n cap, il baga-n portbagaj si stie drumu' singura pana pe pietroi. Slabe sanse pt asa ceva insa...
*



coffee_spitsk.gif

Ma duc sa caut ceva sa-mi curat monitorul.
kog
eu ce sa aduc? paine, ceva cozonaci? Impletitura cu mac?
corbex
Mac? A zis cineva "mac"? valuri.gif
kog
defapt nu e impletitura cu mac ci mac cu impletitura happy.gif
corbex
C-ai amintit de impletituri: funii mai exista la voi? ca daca exista funii, exista si cinepa... rugaciune.gif
kog
din pacate nu, nici macar industriala
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.