Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
DannyY
N-am permis de camion smile.gif
Plus ca intai trebuie sa veniti cu totii sa-l ridicam de acolo.
Aia care mi l-au mutat 5 metri (pe bani) au jurat ca nu mai calca pe la mine radmasa.gif
argon
QUOTE(corbex @ 18 Aug 2010, 12:01)
Asta-i intilnire sau parastasul DC?
*



pai parca nu vine einstein unsure.gif
Lostboy
Pentru el se face parastasul.
ady77
Pai atunci imi las nevasta in materna si vin si eu tongue.gif
argon
cred ca s-ar ocupa toata Ranca, nu doar o pensiune..
para06
Nu pleaca nimeni din constanta? gun3.gif ca vreau si eu sa vin
Andy_ACS
@para06 - dar tu nu ai masina? biggrin.gif
para06
n-am carnet dry.gif
Merced
Nu cred ca are permis, iar fara nu merge decat prin zona p-acolo. laugh.gif
argon
in schimb vad ca ai avarat cu reno f1, te face mai potent treaba asta? blush.gif
para06
am vrut sa pun alta laugh.gif si nu a mers , si am pierduto pe aia cu numaru:)))

Si da :> ma face mai potent



Acum cred cai mai bine:D
corbex
Tu nu citesti anunturile cu "Interzis minorilor"? La Ranca se bea, se fumeaza, n-ai tu treaba cu d'astea, si, dupa cum ai citit, nimeni nu s-a oferit sa aduca biberoane.
para06
HA HA
Marty
Ete, l-ati suparat si a-nceput sa plinga... Acu' sa-i dea unu' tzitza!
DannyY
In schimb e oferta grasa la pampersi biggrin.gif
bion
Faceti si voi intalnirea in noiembrie sa vina si ala micu`. Se ocupa Marty de el ca e simtitor de felul lui tongue.gif
Markos
aha, joaca bedminton cu el.
bion
No, oina sau beizbol . Oricum ala mic o sa fie lobda icon_mrgreen.gif
cdadan
Marty asa a zis grecu', ca n-are curaj sa nu vina dupa ce a promis ca te aduce. Apropo, sper ca treaba cu salariul e o gluma. Sper sa nu te puna dracu' sa n-apari. excl.gif

Gratar avem acolo si in curte (din ala mobil) si in bucatarie (din ala electric parca). Ne asezam tabara de pranz unde decide majoritatea. Totusi, prefer sa mergem pe dealuri la gratar. Daca stam toata ziua in curte si bem, de ce draq mai mergem la munte? Radiane, nu e musai sa mergi cu masina pe deal. Or mai fi locuri libere (de ex. la mine pe bancheta).
Marty
Ba chiar vorbesc serios! Sunt deja vreo 10 bulioane in datorii, nu mai vreau sa fac altele. Banii trebuiau sa intre vineri, dar ne-au zis ca luni. Luni au zis ca poate AZI. Azi au zis ca maine.
bion
Asa falit e Mutu unsure.gif
corbex
Atunci vii fara salariu, doar cu persoana ta, adusa de markos. Da-l incolo, il iei luni, abia nu-ti sta capul la el in uichend. Crezi ca dintre noi nu-s altii la fel?
bion
@Marty Da cardu e deja stors? unsure.gif
Io am vreo doua unul e uscat ca iasca alalalt mai palpaie. Enervant e ca banca imi da smsuri sa nu cumva sa uit sa mai bag in pusculitza si le-a ginit bozgoroaica. Nu iegzista concordanta intre declaratiile mele sub juramant si ce dzice banca wacko.gif
corbex
Fa si tu ca mine: ia un imprumut cu care umpli cardul, dupa care-l desfiintezi! Sa moara banca de oftica ! radmasa.gif
Ma omora cotizatia la card si dobinda aia de ferentari.

LE Rog onoratul forum sa observe ca, de ceva vreme, colegul Bion, ca membru nu pot sa-i zic, nu-si mai incheie interventiile cu "cu stima, Bion". Ceva e putred in Danemarca !
Merced
Nici eu nu stau bine cu banii, deja e previzibil. Insa nu va las de capul vostru, sa fie clar. blush.gif
Marty
N-am overdrafturi, n-am carti de credit, doar doua carti de debit. Evident ca pe fiecare dintre cele doua am maxim 2 lei ramasi. 04.gif Repet, tocmai m-am intors din concediu si asta mi-a cauzat o gaura de 10 milioane, ca deh, am plecat dupa avans. Acu' astept lichidarea cu interes, sa platesc datoriile si sa vad exact cu cit mai ramin. In principiu ar trebui sa platesc si rata, da' daca nu-mi ajung banii, o platesc la urmatorul avans.
bion
De unde stima coane E recesiune -25%
Inca membru ca-s cu 14 erectii in urma ta biggrin.gif
corbex
Esti mai tinar cu 14 luni? wacko.gif radmasa.gif
bion
Bingo trophy.gif
Marty
Io credeam ca va referiti la ani, nu la luni. huh.gif
Lostboy
Io m-am gândit la cm, dar era prea mare diferența.
tatabobu
QUOTE(Marty @ 18 Aug 2010, 20:13)
Io credeam ca va referiti la ani, nu la luni. huh.gif
*



Ori se tin mai bine decat crezi tu, ori se lauda 04.gif
Marty
04.gif
radian
QUOTE(cdadan @ 18 Aug 2010, 16:44)
...Or mai fi locuri libere (de ex. la mine pe bancheta).
*



Io cu Laguna nu ma dau, ori cu Loganu ori deloc. biggrin.gif
cdadan
QUOTE(Marty @ 18 Aug 2010, 19:06)
Ba chiar vorbesc serios!
*


Atunci punem altfel problema: grecule, ai zis ca-l aduci pe Marty (si a sa domnita). Si ai promis ca de data asta te tii de cuvant.





Santaj sentimental ... rolleyes.gif
Io zic ca vine Marty, din mai multe motive:
- unu la mana daca nu vine e neserios
- doi la mana n-o sa-i pice bine we-ul, n-o sa aiba el odihna acasa
- si trei, o sa crape de ciuda cand o sa vada poze si o sa auda povestile de dupa expeditie drunksinging.gif
LE: si era sa uit una tare. Daca apare ainstain? unsure.gif
corbex
QUOTE(Marty @ 18 Aug 2010, 20:13)
Io credeam ca va referiti la ani, nu la luni. huh.gif
*



Si el tot la ani se referea, i-am salvat eu onoarea.
Markos
QUOTE(cdadan @ 18 Aug 2010, 21:08)
Atunci punem altfel problema: grecule, ai zis ca-l aduci pe Marty (si a sa domnita). Si ai promis ca de data asta te tii de cuvant.

da ma, ma tin de cuvant!


daca iau ban aici, tinem legatura pe tilifuane.
cdadan
Cu riscul sa-mi iau din nou niste fluieraturi.

Pentru sambata seara, la cina, propun urmatoarea combinatie: ciuperci cu mamaliguta. Ciupercile (pleurotus!) se maruntesc si se fierb o idee, pe urma se calesc in unt si se pune peste ele un sos alb, cu smantana. Se mai asezoneaza dupa gust cu patrunjel, poate usturoi ... Nu ma dau in vant dupa mamaliguta sau mancare fara carne, dar asta e o combinatie care merge unsa.

Serveste onorata adunare asa ceva? Daca da, aduc eu cele necesare si ma ocup de preparare.
Merced
Normal, si cu friptanele langa, ca alea merg cu orice. 04.gif
radian
Gata primele pregatiri:

- Am dat comanda pentru 20 de franzele, pe care le iau sambata dimineata la 7.30. Sper sa mai fie calde pana ajung cu ele.

- Am preparat un borcan de pasta de ardei iuti. Marca personala... Ardeii, cu seminte cu tot, tocati marunt, marunt in mixer, apoi pasta calita cca. 15 minute cu putina sare si ulei de orez. Iar o sa ma bombane nevasta-mea 2 zile ca i-am "otravit" mixerul...
PaulT
QUOTE(cdadan @ 18 Aug 2010, 22:25)
Cu riscul sa-mi iau din nou niste fluieraturi.

Pentru sambata seara, la cina, propun urmatoarea combinatie: ciuperci cu mamaliguta. Ciupercile (pleurotus!) se maruntesc si se fierb o idee, pe urma se calesc in unt si se pune peste ele un sos alb, cu smantana. Se mai asezoneaza dupa gust cu patrunjel, poate usturoi ... Nu ma dau in vant dupa mamaliguta sau mancare fara carne, dar asta e o combinatie care merge unsa.

Serveste onorata adunare asa ceva? Daca da, aduc eu cele necesare si ma ocup de preparare.
*




Eu sunt pentru! Maine sa centralizam totusi cam ce se aduce, macar pentru gratarul de sambata care va fi in mod cert comun.
Markos
QUOTE(radian @ 18 Aug 2010, 22:30)
Am preparat un borcan de pasta de ardei iuti. Marca personala... Ardeii, cu seminte cu tot, tocati marunt, marunt in mixer, apoi pasta calita cca. 15 minute cu putina sare si ulei de orez.

38.gif
Merced
Asa ma gandeam si eu. biggrin.gif
Andy_ACS
Gurmanzilor biggrin.gif
Mai bine hai sa facem echipele de fotbal si de ping pong smile.gif
Ar fi funny sa facem doua echipe de aici, fara sa ne cunoastem, si sa vedem ce iese acolo. Daca sunt prea dezechilibrate mai schimbam dupa

Bafta!
vis-a-vis
Eu am de gand sa fac Transalpina sambata sau duminica. Se mai baga cineva? tongue.gif
Andy_ACS
Astia nuvor nici fotbal nici plimbare. Sau dorm toti la ora asta biggrin.gif
Merced
Mergem pe motor duminica dimineata, dar nu ma alergi p-acolo ca s-ar putea sa fiu matol. icon_mrgreen.gif
Markos
io m-as baga la un șah. da' nu pe bani!
PaulT
QUOTE(vis-a-vis @ 18 Aug 2010, 23:34)
Eu am de gand sa fac Transalpina sambata sau duminica. Se mai baga cineva? tongue.gif
*




O "strategica"... ceva? biggrin.gif
vis-a-vis
Nu prea stiu traseul... si singur nu m-aventurez p-acolo. Nu de frica, dar n-as vrea sa mancati tot gratarul cat timp ratacesc eu pe coclauri tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.