Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
dr_mKe
Corbex, propunerea ta suna bine rau. Ramane de vazut cum il urci pe munte pe Marksman fara sa-l lasi sa se alimenteze sanatos cu un mic dejun zdravan. Daramite sa-l trezesti la 6 am tongue.gif

Presupun ca ne vedem de vineri seara ?
corbex
Da, trec vineri sa fac cunostinta cu lumea, vedem atunci cine si la ce ora e dispus sa se scoale. Primele 20 de brazde de coasa se trag pe nemincate, niste ardeleni ca voi nu stiu asta? radmasa.gif
tribunul
Parca nu stii, cand sunt mai multi de 4 e destul de dificil sa faci un program pt. toti, unul se scarpina, unul se piaptana, lu altul ii vine sa se ...

Singurul loc in care se strang toti este in jurul gratarului, fiind zona de munte o sa-i razbeasca foamea mai repede.
corbex
Indiferent ce se va vorbi vineri seara, eu vin simbata dimineata si sun goarna. Cine raspunde, raspunde. La fel ca si tramvaiul 41, nu astept pe nimeni tongue.gif
Merced
Zici de traseul care te scoate la Balea Lac via lacul Capra?
tribunul
QUOTE(corbex @ 13 Jul 2010, 09:43)
Indiferent ce se va vorbi vineri seara, eu vin simbata dimineata si sun goarna. Cine raspunde, raspunde. La fel ca si tramvaiul 41, nu astept pe nimeni  tongue.gif
*



Vrei sa-ti imprumut vuvuzica? are ala micul una, cred ca a aflat tot blocul.
dr_mKe
Corbex, drumetia de sambata la ora 8 nu este posibila: intre 11 si 12 apar colegii de pe drumuri, se face cazarea, se merge la tabara de corturi.
corbex
Manualul tinarului drumetist zice ca nu se pleaca sus daca nu poti baga mina-n foc ca ajungi jos pe lumina.Cica nu-i sanatos. Luind in calcul si ora aia a cerei lipsa a sesizat-o bion si care reprezinta neprevazutul. E o biblie pe care o urmez mai ceva decit Filip p'aia penticostala.
Duminica se poate scula cineva la 8?
tribunul
N-ai cu cine, niste pantofari.
corbex
Shoshonari ! 10561582.gif
Muttley
QUOTE(corbex @ 13 Jul 2010, 10:55)
Duminica se poate scula cineva la 8?
*


Da' cum sa nu... Io ma trezesc cam pe la 6. Daca-s foarte odihnit, poate chiar la 3.
corbex
La tine in pat, in bucresti, presupun...
zax
eu presupun ca oriunde... numai post meridian sa fie smile.gif
dr_mKe
Duminica este posibila treaba, sambata nu. La ora 8 n-au ajuns la intalnire decat cei care au venit de vineri. Nu se face ca subsemnatul care a propus intalnirea sa nu fie prezent la Piscul Negru si apoi la tabara Mershediana.

Amatori pentru duminica ar fi subsemnatul si marksman.
corbex
QUOTE(Merced @ 13 Jul 2010, 09:47)
Zici de traseul care te scoate la Balea Lac via lacul Capra?
*



Si ala e un traseu ce poate fi facut (fara coborirea la Balea, aia-i inutila, exista masini pentru asta tongue.gif , dar ma gindeam la unul care iese direct la Fereastra Zmeilor. Duminica e plin de oameni obisnuiti, daca ei pot, putem si noi. E cel mai accesibil acces pe creasta din tot fagarasul.

Poate sa fie simbata, poate sa fie duminica, ora de plecare-i aia care conteaza. Chiar mergind ca puturosii, putem fi inapoi cel mai tirziu la 4. Ora la care se poate pleca inapoi, ficare la casile lui.
dr_mKe
Pentru ziua de sambata eu raman la ideea turului motorizat al celebrului drum alpin, iar duminica drumetia.
corbex
Pentru mine-i perfect, voi decideti !
DragosP
Da' timp de un grătărel nu vă faceți măi? nedumerire.gif
corbex
Gratarelul e ala care se face dupa grataroi si dupa gratar? Gustarea de dinainte de culcare? Cum sa nu-l faca? Fara el nu poti bea a 27-ea sticla de bere.
tribunul
QUOTE(DragosP @ 13 Jul 2010, 13:23)
Da' timp de un grătărel nu vă faceți măi? nedumerire.gif
*



Ce ti-e si cu oamenii astia, munte si numai munte, nu tu un gratarel, nu tu o bericica, nu tu o manea, o capota de logan ridicata.
Markos
QUOTE(tribunul @ 13 Jul 2010, 13:40)
o capota de logan ridicata

asta ce rost ar avea? mellow.gif
tribunul
Cum? nu stii? nici eu, dar am vazut ca atunci cand se duce romanul la padure in timp ce face gratar ridica capota la masina si o lasa ridicata.
corbex
Ca sa se raceasca aerul conditionat
Muttley
Melteanu' ridicacapota la Loganu' de 1.4 ca sa vada si ceilalti. Sa vada si ceilalti ce scula de motor, ce farama din era spatiala are el intr-a lui posesie. Si ceilalti cand vad, sa se zgarie de invidie daca-i sunt "dusmani" si sa-l felicite daca-i sunt "fratiori".
Ceva de genu' asta.

Edit: ar mai fi... Ritualul obliga la stat cu un picior in fata ceiluilalt si cu mainile-n san, asta la privitori. Mandru' proprietar sade cu carpa-n mana, si mai freaca din cand in cand carcasa de la filtru.
bmwh548
Si le explica celorlalti ce carbelitor misto are el la motorul ala (am avut ocazia sa ascult un taximetrist care perora despre carburatorul lui care nu se infunda de pe Loganul de 1.4).
bion
Da aia cu 1300?
Io de cand me duc la iarba verde( blink.gif )deci aprox 100 de ani am observat ca obligatoriu se salta capacu la motor, se verificau zemurile si incepea stergerea asidua cu un chilot vechi a motorului.Asta in timp ce se bea bere se ragaia si se besea sperand ca altii nu aud din cauza muzicii date la maxim. Ehe pe vremuri scoteau difurile puse sub luneta si le puneau pe acoperisul cazanului sa auda tot natu si s vada lumea ca are omul boxe luate de la shop cu 12 dolari parechea.Mai pufaia bizonu` si snagoave bagate in pachete vechi de Marboron. Daca avea pompa de picior musai umfla o roata si racnea la Frosa care transpirata facea salata ce rosii cu castraveti ca acum are fix 2,2 presiunea si ca de aia tragea dreapta cand au fost la botez la verisoara de la ... radmasa.gif
tribunul
Markos mai are de invatat despre anumite ritualuri mioritice.
Markos
hai ca m-am prins.. blink.gif
dr_mKe
Domnii Markos si b76barghghhhghgg sunt rugati sa-i trimita subsemnatului un PM cu numele pentru Hotel, in cazul in care nu vor ajunge in timp util sambata, pentru ca rezervarile sunt facute pe numele subsemnatului mai sus mentionat.
radian
QUOTE(dr_mKe @ 13 Jul 2010, 23:06)
...subsemnatului mai sus mentionat.
*



radmasa.gif subsemnatul de mai sus...
dr_mKe
Mai sus mentionatul de mai jos tongue.gif
tribunul
QUOTE(radian @ 14 Jul 2010, 00:20)
radmasa.gif subsemnatul de mai sus...
*



Aerul tare de munte isi face efectul.
St
Din pacate sunt nevoit sa renunt la tura de pe Trasnfagarasan.
Distractie placuta si sa aveti parte de vreme buna!
vis-a-vis
Idem si eu...
Merced
Eu momentan sunt in grafic...
argon
n'ai mai dat nici un semn cu stii tu ce..
Merced
Pai numai ca sa bati drumul ti-as zice ca le iau. radmasa.gif
cristio_79
QUOTE(dr_mKe @ 14 Jul 2010, 00:06)
pentru ca rezervarile sunt facute pe numele subsemnatului mai sus mentionat.
*


Daca tot ai propus, faci si cinste cu cazarea.
tribunul
Parca a zis ca face cinste cu un cico, de la cico la cazare ... e cale lunga.
cristio_79
La valoarea lui, banii pentru cazare e maculatura
tribunul
Ala valoros e altul.
bygy007
pina acu am citit , cam dubioasa vremea , la cort ?? sa vad cum mai evolueaza in viitor
Muttley
Pretena mea nu mai poate sa mearga, asa ca vin singur, iar masina ei nu-mi permit s-o iau. Nici n-are rost sa mai stau peste noapte.
Deci vizavi, 'ai cu tocilar.gif , il pacalim ca ii dam bani de benzina, iar cand se da jos sa faca pipi, ii rechizitionam frijideru' happy.gif
Merced
Dupa cum spuneam la inceput, pana la final se vor retrage multi. laugh.gif
tribunul
De ce bre se retrag?
einstein1984
Bre muttley, daca-l iau si pe vis a vis si pe tine urc cu a 1-a panta spre baraj. Am auzit ca te-ai ingrasat.
tribunul
Daca-ti mai ramane un loc liber, ma sacrific ca sa faci un adevarat test de anduranta. biggrin.gif
vis-a-vis
ras hohote.gif
einstein1984
Tribunule, te iau si pe tine, ca daca imping 3 e mai bine decat 2. Dar tu la cate kile bati???
P.S. Sa vezi ce fading fac la coborare!!!!!
BZN
Vad ca incepe lumea (toata?) sa se dea la fund...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.