Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
cristio_79
Up!
Nu se mai aude nimic ?
Merced
Oameni neseriosi... unsure.gif
PaulT
Pai ramasese lista deschisa pana la 1 iunie parca..
Merced
Care vine maine pana in Pitesti sa facem o tura pe Transfagarasan? tongue.gif
Cioby92
creca argon am auzit ca maine e liber unsure.gif
BZN
QUOTE(Merced @ 23 May 2010, 15:37)
Care vine maine pana in Pitesti sa facem o tura pe Transfagarasan?  tongue.gif
*


Nu merge. Am fost eu acum 5 zile pana la baraj si am vorbit cu unii de la intretinere. Sus e zapada de peste 1 metru. biggrin.gif Si erau o gramada pe pietre cazute de pe versanti...
Merced
Am zis pe Transfagarasan bre, nu la Balea. Cat merge, pana la Capra acolo.
Evident, nu se baga nimeni... mellow.gif
BZN
Da, dar farmecul tot la cucurigu' e... wink.gif
Merced
Neah, am fost de prea multe ori pana acolo, mai ales noaptea, ca sa mi se mai para spectaculos. Farmecu' poate fi foarte bine undeva la Valea cu Pesti, la un gratarel.
BZN
Asa nici eu nu mai sunt incantat peste masura, fiind invatat cu muntele. Asa ceva am la 5 km de casa...[attachmentid=1627625215] [attachmentid=1627625214]
Merced
Deci farmecu' l-ar avea intalnirea in general. Ma asteptam sa se ofere domnu' argon, daca pleaca de acum si merge la consum maine dimineata e in Pitesti. radmasa.gif
El zicea de intalniri d-astea, citez "Locco".
dr_mKe
Intalnirea SE FACE. Eu vin chiar daca vin numai BZN si einstein !
vis-a-vis
Si io...
Merced
Eu-s ca si acolo.
PaulT
Eu sper ca lista initiala e inca valabila... Daca cineva nu mai vrea sa mearga ar fi frumos sa anunte...
Merced
Imagineaza-ti cati s-au bagat de umplutura. Eu ma astept la o prezenta de maxim o treime din cei care s-au anuntat initital. Asta in cel mai bun caz.
vis-a-vis
Ne primesti la tine-n cort? naughty.gif
Markos
eu încerc sa mobilizez sfatul batranilor.

e greu, medicamente, tratamente...

vrem sa închiriem un microbuz.
PaulT
La 01 iunie tragem linie...
vis-a-vis
Pe care nara? nu crede.gif
Markos
QUOTE(PaulT @ 24 May 2010, 00:26)
La 01 iunie tragem linie...
*


asa e, sper sa fim toti în viata mellow.gif
bygy007
BZN vad ca stai intr-o zona frumoasa , nu ce inviti pe la tine , de mincat mincam ce aducem de acasa restu ramine problema smile.gif care este data pina la urma sa vad cum imi aranjez cu munca blush.gif
Filip
Eu fac tot posibilul sa vin... deci sunt ca si acolo, important e ca tata ma lasa (adica imi da $$ ). radmasa.gif
BZN
E greu ma, eu is plecat de acolo de 17 ani. E drept ca trec destul de des dar nu pot organiza nimic acolo.
PaulT
QUOTE(Markos @ 24 May 2010, 00:26)
asa e, sper sa fim toti în viata  mellow.gif
*




up.gif
Merced
QUOTE(Filip @ 24 May 2010, 00:29)
Eu fac tot posibilul sa vin... deci sunt ca si acolo, important e ca tata ma lasa (adica imi da $$ ).  radmasa.gif
*



Pune mana si ia legatura cu grecu, iti da el ceva de munca ca sa ai dolari pentru drum...
vis-a-vis
Si noi ar trebui sa punem mana de la mana, sa strangem $ de bagaboanta...
Filip
De ce?!? blink.gif
@Merced... adevarul e ca dupa sesiune trebuie sa-mi gasesc neaparat de lucru, am o varsta... nu se mai poate sa capusez familia. laugh.gif
Merced
radmasa.gif
Ma culc cu zambetu' pe buze...
vis-a-vis
QUOTE(Filip @ 24 May 2010, 00:44)
De ce?!?  blink.gif
*


Las' ca vezi tu...
Altis
Vede pe dreq, o sa puna mainile la ochi si o sa urle "MAMAAAAAA!!!!"
Tiberiu-Andrei
Treceti-ma pe lista!
Mai convenabil mi-ar fi in august, dar....se pot face sacrificii! wink.gif
Sa nu uit, domnia mea nu poate sta decat in cort. :mrgreen:Ridicarea cortului se face numai cu ajutorul unei femei, ametita in prealabil cu niste vin.
Cat despre organizare, bine zice Merced.....daca nu suntem toti in acelasi loc e degeaba.

PS1: ma angajez sa v-aduc niste paine adevarata, cu cartofi.
PS2: BZN, frumos Craiul! biggrin.gif
radian
Mai bine ai aduce salam cu cartofi... Este un produs specific zonei, delicios!
bmwh548
C@taline pe Diana ai invitat-o?
vis-a-vis
QUOTE(Filip @ 30 May 2010, 16:00)
QUOTE(vis-a-vis @ 30 May 2010, 08:25)

Pai acu' pe bune, te-ai invartit prin Bucuresti si imprejurimi de cateva ori si pe urma vrei sa faci Transfagarasanul... E cam riscant. Glumim noi, dar pe acolo nu-i de joaca.
*


Pai am zis eu undeva ca vreau sa fac raliu pe transfagarasan? Merg si eu normal ca omu`, stiu sa fac o frana de motor, stiu in ce treapta sa fiu in functie de cat de abrupt e drumul, stiu ce poate masina, am bun simt in exploatare, nu tai curbele etc.
Nu-s ciumpalac d-ala care scoate din viteza la vale ca sa faca economie. laugh.gif
PS: nu mai zic ca daca e sa vin, vin cu Ydaniel, deci e totul ok. smile.gif
*


Pai daca mergi prea incet, faci o zi pe drum biggrin.gif
ydaniel asta, a mai fost pe la munte? tongue.gif
kog
a fost, dar nu pe transfagarasan popa.gif
Filip
Normal, e expert in condus pe trasee montane!
vis-a-vis
Am gasit cu ce sa fac Transfagarasanu' yupy.gif
Merced
QUOTE(Filip @ 30 May 2010, 17:00)
Normal, e expert in condus pe trasee montane!
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
bogdanelkva
QUOTE(vis-a-vis @ 30 May 2010, 20:20)
Am gasit cu ce sa fac Transfagarasanu'  yupy.gif
*


asta la coborare.dar cu ce urci?cu scarile rulante? radmasa.gif
vis-a-vis
Tot cu d-aia tongue.gif
dr_mKe
Marti se inchide lista zice-se tongue.gif
vis-a-vis
De ce? nu crede.gif
dr_mKe
Nu stiu. Nu asa se hotarase la un moment dat ? blink.gif
Merced
Nu poti spune ca inchizi lista. Cineva daca vrea sa vina, poate sa se hotarasca si in ziua aia. Ma rog, poate inchidem lista in caz ca astia care suntem siguri prezenti vrem sa ne cazam in [aproximativ] acelasi loc.
Apropo, pe ce data a ramas pana la urma? Ca mi-e lene rau sa ma uit in urma pe topic.
Filip
Ai rezolvat cu alternatorul la Dacie? Ziceai ca nu-ti mai incarca...
Merced
Eh, am pus altul pe care-l aveam in casa nou, dar am impresia ca e praf si ala, tot nu incarca. Deci am schimbat si alternatoru' si releul, aceeasi chestie.
Pana la urma cat mai merg eu cu ea, mai am si o baterie de rezerva ramasa de pe masina de piese a lui Muttley, cred ca nici nu ma mai complic, le pun pe redresor pe ambele si o luna ar trebui sa mearga lejer...
corbex
Reimprospatare: 24-25 iulie[SIZE=14]
Merced
E ok. smile.gif
Muttley
Daca e vorba de 24-25 iulie, chit ca vin de la aeroport direct la cortu' lu' Pilif... vin si eu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.