Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
vis-a-vis
Puiut de comunist ce esti... god_hand.gif
Merced
mellow.gif
Muttley
Parere: ca sa iasa ceva fain trebuie sa stam toti la un loc, adica sa dormim toti in aceeasi cabana. Ne facem tzapeni, ii aducem o munteanca lu' Pilif, foc de tabara, palavre, samd. Cu fiecare la pensiunea lui, pe versanti diferiti ai muntelui, o sa iasa ca o labutsa d-aia de-ntalnire daciaclub prin nu stiu ce parcare a nu stiu carui oras. Adica oameni crispati, retinuti, maini in buzunare, samd.

Parere 2: astept sa stabiliti data frustrat.gif

Parere 3: fara Marty, driverx (completati voi lista) e degeaba happy.gif
kog
TOT INAINTE!!!
Markos
QUOTE(Muttley @ 14 May 2010, 20:00)
fara Marty [...] e degeaba

bine, sa vad ce pot face...
vis-a-vis
Faceti benzina jumate-jumate tongue.gif
Merced
Grecule, macar tu sa apari. Si eu sunt de acord cu Muttley in ceea ce priveste treaba asta, dar cine se risca sa rezerve atatea locuri pentru cine stie cand? Cam asta e problema.
vis-a-vis
Plm, daca aveam rulote, ne durea la flasneta...
Merced
Ar fi fost o mare smecherie. Rechinu' am vazut ca are carlig, daca pune cineva rulota la bataie nu e problema. 04.gif
kog
de ma enervez vin cu asta la antena icon_mrgreen.gif
Merced
Eu o sa am avatarul atarnat la oglinda in varianta originala. radmasa.gif
Oricum aduci aia pentru mine, cadou ca sa ai trecere in judetu' Arges. tongue.gif
BZN
QUOTE(Muttley @ 14 May 2010, 20:00)
Parere: ca sa iasa ceva fain trebuie sa stam toti la un loc, adica sa dormim toti in aceeasi cabana. Ne facem tzapeni, ii aducem o munteanca lu' Pilif, foc de tabara, palavre, samd. Cu fiecare la pensiunea lui, pe versanti diferiti ai muntelui, o sa iasa ca o labutsa d-aia de-ntalnire daciaclub prin nu stiu ce parcare a nu stiu carui oras. Adica oameni crispati, retinuti, maini in buzunare, samd.
...
*


Perfect de acord. Eu cand am zis c-as prefera "dezorganizat" nu m-am gandit nicio clipa la impartirea grupului, ci la faptul ca-i mai bine un program lejer fara obligatii impuse, fie ele legate doar de rezervare, acont, starea vremii. Daca toarna cu galeata, cum s-a intamplat azi in zona Rucar, ce drac sa faci? In plus, poate unii vor sa apara acolo inca de vineri, conditionati poate (ca si mine) de timp/vreme. Sunt constient insa ca e posibil sa nu gasim atunci cazare, caz in care se cam ingroasa gluma. Asta e, am zis ca nu stau in cort nici batut biggrin.gif , ma multumesc cu masina (mai ales daca vin cu Tico, dorm "bumben") n-oi muri una/doua nopti fara dus.
dr_mKe
Data parca am stabilit-o pe la amiaz asa tongue.gif Cazarea se poate face si toti la un loc, dar in acelasi timp se pot rezerva pentru sambata seara mese la un local. La urma urmei o masa impreuna ne-ar interesa, nu ?
Daca-i de dormit impreuna, io vreau cu Muttley !

radmasa.gif
PaulT
Pai in cazul asta ar trebui sa facem o lista serioasa, stabilim si un deadline pentru inscriere si, in functie de numarul de participanti cautam cazare, negociem pretul pentru un all inclusive...etc. Fiind w/e si vara trebuie sa rezervam din timp...

L.E. Trebuie stransi si banii in avans. Oricum, daca ne strangem 30 masini inseamna macar 50-60 persoane si inseamna ca putem obtine un discount frumusel la cazare + masa(macar mic dejun + pranz). Dar trebuie sa stim cu destul timp inainte...
BZN
Care? Pe lista se inscrisesera 11 persoane...
Putini, da' buni. laugh.gif
Muttley
QUOTE(dr_mKe @ 14 May 2010, 21:24)
Daca-i de dormit impreuna, io vreau cu Muttley !
*


N-ai fumee si acu' vrei cu... te ia mama dracu'!
Dormi cu grecu'!
dr_mKe
Eheeee, eu zic ca daca om fi 15 masini va fi super tare !

Cand ocupi aproape o cabana altfel discuti tongue.gif Adevarat.
FLP
Daca venea argon veneam si eu.

Il luam si pe jeniu, ca doar suntem vecini de cartier.
Avea un loc comod in roata de rezerva....
Merced
Maxim 10 membrii vor fi prezenti. Nu stiu cu mesele pe la localuri, se poate face si asta daca insistati, DESI se poate intinde o masa adhoc la un foc de tabara. De localuri nu ne saturam destul in oras?
Sunt eu responsabil si cu grataru', na... Doar sa-l aduca grecu'.
PaulT
Eu sunt mai optimist... Ce spuneti sa stabilim termenul limita de inscriere la 01 iunie? E ok?
nelu_1985
la pozitia doispe parca.....nelu_1985, orice w/e, (si organizat), nu-s singur
Merced
Asta aviz pentru doctoru', in caz ca vroia sa doarma cu tine? radmasa.gif
nelu_1985
preventiv sa nu-i vina idei
Markos
QUOTE(Muttley @ 14 May 2010, 22:42)
Dormi cu grecu'!
*


haihai!

gluma gluma, da' pan'aici!
dr_mKe
Termenul limita pentru inscrieri este mai mult decat de bun simt.
nelu_1985
QUOTE(Markos @ 14 May 2010, 21:51)
haihai!

*


radmasa.gif , se pare ca nimeni nu-l doreste pe doctoru, da sa nu uitam ca Pilif e singur......
BZN
QUOTE(Merced @ 14 May 2010, 22:45)
Maxim 10 membrii vor fi prezenti. Nu stiu cu mesele pe la localuri, se poate face si asta daca insistati, DESI se poate intinde o masa adhoc la un foc de tabara. De localuri nu ne saturam destul in oras?
Sunt eu responsabil si cu grataru', na... Doar sa-l aduca grecu'.
*


Eu fac focu'. Daca vreti sa ni se duca vorba-n zona. De bine!!!
Merced
Adevaru' e ca partea de intors micii si carnea o prefer decat sa fac focul. Insa de la o vreme la gratare unde nu-i necesar focu' pentru atmosfera, bag niste "brichete" d-alea cu parafina sau ce o fi in ele printre carbuni si se face direct jar. 04.gif
bygy007
Muttley mi-au dat lacrimile nu mai pot ma doare burta vezi biggrin.gif
kog
in cazul asta tre sa il chemam pe autom...
Markos
nu va bagati ca musca'n lapte, va rog io...


am decenii de experienta în domeniu icon_mrgreen.gif


(de gratar zic, nu de transfagarasan sau capra)
nelu_1985
ba sa-mi face-ti si mie loc pe scena ca si io-s bucatar iscusit rolleyes.gif
radian
M-as baga si eu, dar, la ultima varianta de data, sunt plecat in concediu.
BZN
QUOTE(Markos @ 14 May 2010, 23:00)
nu va bagati ca musca'n lapte, va rog io...
am decenii de experienta în domeniu  icon_mrgreen.gif
(de gratar zic, nu de transfagarasan sau capra)
*


Eu ma limitez la foc, cu friptul mai piano. Nu ma poate egala nimeni in a pregati jarul.
PaulT
La numarul de maestri bucatari ce vor fi prezenti la intalnirea in discutie nici nu ne mai punem problema meselor... biggrin.gif Ramane doar cazarea...si de stabilit cine cu cine doarme.. naughty.gif

L.E. Mi-am mai amintit ceva... Cine ii convinge pe Marty si pe Driverx ? nedumerire.gif
Merced
In cazul asta respect pe cei mai in varsta si ii las pe ei sa se ocupe. blush.gif
(ma bucura in "gasca" cam eu sunt singuru' om la gratar sad.gif )

Marty evita sa zica ceva. Iar driveru' e o prezenta cam rara p-aici. Ar trebui sa se convinga singuri. 04.gif
nelu_1985
daca le da cineva un link se conving singuri biggrin.gif
Muttley
driverului ii place rugat.
Marty se muta la Piatra Neamt.
Markos
QUOTE(Muttley @ 14 May 2010, 23:15)
Marty se muta la Piatra Neamt.
*


doar în concedii icon_mrgreen.gif
PaulT
Le-am dat link.... Sper sa nu se supere colegu scala ca m-am bagat pe domeniu lui.. biggrin.gif
Muttley
Crezi ca nu stiau de topic? Niste dihori amandoi.
Merced
Absolut. radmasa.gif

Stelistu' Victoras nu vine? Sau special pentru grecu', poate vine tony-s. radmasa.gif

Na, ca tot eu am dat-o in fotbal. sad.gif
slider2
eu nu promit nimic, ca naiba stie cand termin cu licenta... sad.gif

pentru recunoscut cea mai buna solutie este folosirea lui filip la capacitate maxima. adica il punem sa taie cartoane pentru toti userii prezenti si fiecare isi va trece username-ul si numele adevarat pe respectivul carton tongue.gif
vis-a-vis
Bai grataragiii lu' peste... placajele alea sunt mana cereasca pentru jar...
Merced
Deschid si eu messengeru' de dimineata, offline de la Matli. Rau imi pare ca am inchis fereastra, da' zicea ceva de genu' "ba, sunt romani de 50 de ani care nu scriu asa corect. Sa-mi bag picioarele, eu nu cred ca e grec".

Noroc cu tribunul si deja consacratul "Buna dimineata!" ca ramaneam fara replica.

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Cred ca painea aia de casa anuleaza efectele populare ale painii clasice tongue.gif , iar colegu' nostru s-a ales cu o mare revelatie. radmasa.gif
vis-a-vis
Saracu'... popa.gif
Merced
Serios vorbind acum, buna dimineata! icon_mrgreen.gif
Eu am bifata si ziua de sambata pe telefon, de saptamana trecuta cand am lucrat, da' tu ce cauti treaz la ora asta. blink.gif
vis-a-vis
Pe la 8 m-am bagat in pat, am zis sa ma uit un pic la TV, am lasat si calculatoru' deschis si la 8 jumate cred ca sforaiam biggrin.gif
radian
Administratorii forumului nu sunt interesati de aceasta intalnire?
vis-a-vis
taci.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.