Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
Filip
Mai am un pic si fac 20 de ani... oricum, Argon e posibil sa aiba mai mult de 2 facultati + master. Deci... se poate! smile.gif
laugh.gif
bion
Bucatzica mai sunt si alte scoli profesionale care tin mai mult de 4 si 1/2 ani
Par egazmplu parca arhitectii fac 6 ani fuckerii de doctori 6 + 5 specializare wink.gif
IRONICK
da, dar nu este cazul la argon ...
bion
Bre el are si faculta` aia de moderator DC cool.gif
bucatzel
corect nea bioane, dar argon declara ca lucreaza la o companie de stat.

Tot el isi declara aversiunea fata de anjineri, asa ca ma indoiesc ca ar fi arhitect, iar doctor sigur nu-i, ca-l para dr_mke tongue.gif

Io banui ca-i economist, adica 4 ani de facultate + 2 ani de master, tot la maxim 18 ani ajunge.
bion
Plus gradi si UMDC smile.gif
IRONICK
ecdl mai ...
bion
Universitatea pentru Moderatori Dacia Club 090.gif
Merced
Cu parere de rau va anunt ca trebuie sa plec mai devreme duminica, deoarece in seara aia ma duc totusi la o nunta...
E posibil sa mai vina un amic cu mine, amator de iesiri la munte. In proportie de 90% o sa fiu la locul de campare vineri la ora 18. Acum mi-am cam dat seama ca stau foarte prost cu banii, oribil as putea zice, dar imi rup si de la gura, asta e viata...
Ce ce intampla daca nu trec pe numele meu masina intr-o luna? 04.gif
Despre mancare, eu zic sa aduca fiecare cam ce considera necesar, bautura la fel. Incropim ceva pana la urma. Incerc sa fac rost de o masa plianta si cateva scaune pliante. Sper doar sa se potoleasca cu ploile astea, ca auzisem ca o sa fie super seceta vara asta, si pana acum am vazut doar ploaie peste ploaie.
De un gratar mai mare incerc sa fac rost, dar mai bine ar fi sa mai fie macar unul in plus.
Si hai sa finalizam totusi lista, ca timpul a cam trecut, sa stim si noi cam cum stam, cati suntem sigur, ca sa ne facem planul cum trebuie. Deci intreb a treia oara, care sunteti cu corturile, si care dintre voi apare de vineri?
corbex
Deci camparea voastra e pe primul drum la dreapta dupa cabana careia i se face un parapet sa n-o ia la vale cu mal cu tot. Sa ne spuna si colegii cum se numeste ogeacul la care trag, la Piscul Negru, sa nu zbieram prin curte dupa ei, e si o biserica acolo si sade rusine...
2xGI
Merced .. nu se intampla nimic daca nu inmatriculezi masina pe numele tau,
cu o singura conditie.. sa o treci la financiar la tine in 30 de zile, ce depasaste, platesti o amenda(la mine a fost 25 lei 04.gif ), dupa ce o inscrii la financiar, poti merge cu ea asa pana faci rost de bani pt. identificare si talon nou..
si eu tot in situatia ta sunt!! blush.gif
Filip
QUOTE(Merced @ 9 Jul 2010, 19:04)
Cu parere de rau va anunt ca trebuie sa plec mai devreme duminica, deoarece in seara aia ma duc totusi la o nunta...
E posibil sa mai vina un amic cu mine, amator de iesiri la munte. In proportie de 90% o sa fiu la locul de campare vineri la ora 18. Acum mi-am cam dat seama ca stau foarte prost cu banii, oribil as putea zice, dar imi rup si de la gura, asta e viata...
Ce ce intampla daca nu trec pe numele meu masina intr-o luna? 04.gif
Despre mancare, eu zic sa aduca fiecare cam ce considera necesar, bautura la fel. Incropim ceva pana la urma. Incerc sa fac rost de o masa plianta si cateva scaune pliante. Sper doar sa se potoleasca cu ploile astea, ca auzisem ca o sa fie super seceta vara asta, si pana acum am vazut doar ploaie peste ploaie.
De un gratar mai mare incerc sa fac rost, dar mai bine ar fi sa mai fie macar unul in plus.
Si hai sa finalizam totusi lista, ca timpul a cam trecut, sa stim si noi cam cum stam, cati suntem sigur, ca sa ne facem planul cum trebuie. Deci intreb a treia oara, care sunteti cu corturile, si care dintre voi apare de vineri?
*


Bai nene, deci, daca @Merced face atatea eforturi, si credeti-ma, il inteleg, stiu ce-i aia sa "stai oribil cu banii", nu stiu, poate poate fac si eu un efort si vin, dar cu cineva din Bucuresti, pentru ca e prea scump sa vin cu Daciana mea, (nu e nici cea mai economica masina). Nu stiu, sa vedem.
Merced
Pai atunci ma duc la primarie si rezolv, iar identificarea o mai las un pic, ca nu stiu cum o sa am bani si de centrala(ma rog, am luat centrala si caloriferele, dar pana mea, tevile, manopera, birocratia) si de facut masina, si de nunta, si de mers cu voi. Plus ca mai visam sa bag si cateva zile de mare. smile.gif
Filipe, daca vrei sa mergi te urci in tren cu legitimatia de student si tichetele alea, costa sub 15 lei un drum, si de la Pitesti mergi moka pana la locul de campare. Daca ai cort, ti-l iei cu tine si ai rezolvat toata smecheria. Din putinul meu fac cumva si ajut si pe cine mai are nevoie. E loc in Pejo pentru inca doua persoane, poate chiar trei, aviz amatorilor.
argon
la financiar se trece dupa ce ai trecut-o la politie, cel putin aici.
CGDBZ
Nu te primeste la politie cu actele daca nu ai viza de la financiar .Trebuie sa te duci in 30 de zile de la data contractului de vanzare cumparare altfel iei amenda de care spunea cineva mai sus.
Merced
Bine, am retinut, ma duc sa rezolv cu financiarul, dar daca ma duc dupa 40 de zile la identificare si dupa numere, se intampla ceva?
argon
vezi intai daca poti rezolva cu financiarul dar am banuiala ca te va trimite sa o inmatriculezi intai la politie, si la urma la ei, exact cum am patit eu.
Merced
Nu cred.
argon
asa e, am incurcat eu, nu o poti radia fiscal de pe fostul pana nu ai inmatriculat-o pe tine, asa e aici, vad ca fiecare judet are alte reguli, vezi tu, succes.
Ionut_Nedelcu
La politie iti cere fisa de inmatriculare stampilata de la financiar. Primul dum la financiar si apoi la politie cand ai timp si bani.
argon
fisa aia de la financiar stampilata de luare in evidenta e valabila 30 de zile , deci cand ai timp si bani pe parcursul a maxim o luna. In talon ti-a scris instarinat catre la data de cutare?
Merced
Da, mi-a scris pe talon, de fapt eu i-am zis, ca sa fie totul ok din punctul lui de vedere.
In fine, sa incheiam offtopicul.
O sa ma duc la Primarie intai, si de acolo ma descurc.
Markos
QUOTE(Filip @ 9 Jul 2010, 20:35)
nu stiu, poate poate fac si eu un efort si vin, dar cu cineva din Bucuresti, pentru ca e prea scump sa vin cu Daciana mea

hai ma ca te iau io, ca mi se rupe sufletul sad.gif
Merced
Grecule, din postul doctorului care nu raspunde pe mess inteleg ca deja iti datorez alea saseberi? tongue.gif
Markos
indubitabil cool.gif
Merced
E bine atunci. biggrin.gif
dr_mKe
Alooooo, eu am fost plecat la pedalat mai, m-am intors la 11:30pm acasa. Uiti shi duovada: [attachmentid=1627638782] m-am intalnit in toiul noptii cu un prieten pe drumul dinspre Hunedoara spre Deva tongue.gif

Mershede, dar ai numarul meu de telefon inca, sper tongue.gif Amu tu nu raspunzi la mess laugh.gif
Markos
loganu ala e de curse? mellow.gif
slider2
da. curse... de soareci.
argon
QUOTE(dr_mKe @ 9 Jul 2010, 22:45)
    m-am intalnit in toiul noptii cu un prieten pe drumul dinspre Hunedoara spre Deva  tongue.gif
*




sper ca cel cu cealalta bicicleta, ca ...monstrozitatea aia e masina de pitzipoanca in calduri.
dr_mKe
Ala-i baiat de comitet, nu ca tine tongue.gif
DragosP
Văzând poza am crezut că e transpunerea vizuală a bancului cu "am dat ieri peste..." unsure.gif
dr_mKe
Bine mai linucsisto tongue.gif


Sugestii de program pentru 24-25 iulie ?
corbex
V-as propune o urcare scurta, da' nu cred ca va sculati la ora potrivita, ca sa ramina timp si de libatiuni.
dr_mKe
Io fac si o urcare mai lunga tongue.gif La prima vedere par asa mai sedentar ca Merced, dar in realitate sunt sportiv bun icon_mrgreen.gif
radian
Si modest ... biggrin.gif
dr_mKe
Da, si modest, am uitat sa subliniez tongue.gif
corbex
Ramine partea a doua. Cu sculatu' cum stai? icon_mrgreen.gif
radian
Perversule... Poate omul o fi avand "inclinatii" normale...
corbex
Tocmai d'aia! se aude ca unii vin cu prietenele....
slider2
pai normal ca mainile nu sunt detasabile, le porti mereu cu tine tongue.gif
Mr_Devil83
doctorul pedaleaza si azi cu 4 atmosfere in rotile de bicicleta:D
dr_mKe
Ma antrenez pentru Transfagarasan mai, pana la Tebea am fost astazi tongue.gif

BZN
Lasa ca te alerg eu...
marksman
cu Tico?
dr_mKe
Tico-l pun in rucsac si urc asa cu el tongue.gif


Prima idee despre program:

Vineri 23 iulie, seara tarliu, obosit dupa urcat muntele pe dooo roti, ma duc sa ma intalnesc cu Merced, sa reperez tabara de corturi, etc

Sambata 24 iulie: -orele 11-12: receptia preadistinsilor oaspeti in cele 2 locatii de cazare
-orele 12-2: se da drumul la gratare, pulpiiiiii si virsle la gratar
-orele 2-6: plimbari pe Transfagarasan cu machina, poze, etc
-de la ora 6 incolo: gratareala hardcore, alcooale, pepsi icon_mrgreen.gif

Duminica 25 iulie: -ora 10 am reintalnirea la tabara de corturi pentru alta tura de gratare
-ora 12 program de voie
DragosP
Auzi, da' voi nu mâncați nimic? nedumerire.gif
IRONICK
asta am vrut sa zic si eu ... radmasa.gif
marksman
@DragosP, IRONICK:
QUOTE(dr_mKe @ 12 Jul 2010, 10:17)
[...] gratare, pulpiiiiii si virsle la gratar

                          -de la ora 6 incolo: gratareala hardcore, alcooale, pepsi  icon_mrgreen.gif
[...]
DragosP
radmasa.gif
Era o întebare pusă la mișto, că văz că doctoru' numa' la foale se gândește!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.