Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
radian
Mai, eu de 10 ani incerc s-o conving sa devina soferita si nu vrea, ea de 20 de ani incearca sa ma convinga ca tutunul si alcoolul dauneaza grav sanatatii. Zi si tu acuma, cine pe cine streseaza?
cdadan
Lista era pentru argon, sa mai vada si el fete noi.
Apropo argoane, ai oprit citatul la partea cu tupeul. Si mi-am adus aminte de o aripa de Skoda.

QUOTE(radian @ 21 Sep 2010, 23:03)
de 20 de ani incearca sa ma convinga ca tutunul si alcoolul dauneaza grav sanatatii. Zi si tu acuma, cine pe cine streseaza?
*


Nu stiu, pe mine nu ma bate la cap decat de 10 ani. huh.gif
Merced
Nevestele vor invata sa conduca cand va fi nevoie. Cand vor merge zi de zi, eventual singure, asta daca o sa aiba nevoie sa faca vreodata asa ceva. 04.gif

Cat despre "prospaturi" la intalniri, nu prea cred ca are cine sa vina in plus, s-a terminat lista cu scursuri.
Andy_ACS
QUOTE(cdadan @ 21 Sep 2010, 23:10)
Apropo argoane, ai oprit citatul la partea cu tupeul. Si mi-am adus aminte de o aripa de Skoda.

radmasa.gif tare asta
Nu pare doamna argon tupeista, probabil a fost doar neatentie si lipsa de experienta. Toti am trecut prin asta, insa deoarece ne-a placut sa conducem si ne-au pasionat masinile am evoluat putin mai repede.
b76bgaarh
1. Merced
2. vis-a-vis - 1 pat; doua nopti; 1, 8 sau 17 octombrie
3. Catalin
4. b76bgaarh -[COLOR=red]17 octombrie
5. Vallyyy
6. Corbex
7. cdadan + nevasta; o camera; doua nopti; 1 octombrie (sau 8 octombrie, ii este totuna... biggrin.gif)
8. pault + nevasta; o camera; probabil 2 nopti..mai vedem; 8 sau 17 octombrie
9. radian (posibil + nevasta, desi i-am zis ca pana nu vrea sa-si permis nu are dreptul sa participe la astfel de intlaniri, dar avand in vedere ca de 10 ani incerc s-o conving, treaca de la mine...), 1 noapte
Merced
Hai ma, sa fie data batuta, votati va rog cam cand vreti sa mergem.
DragosP
Dacă se face ceva în 15..17.10 poate mă bag și eu, da' să mai scrieți odată unde, că am ratat... blush.gif
Merced
Voineasa.
DragosP
Aha, la olteni... Mda...
Să zicem. Dacă ar fi să fie, eu îs pentru undeva 15..17.10.
argon
dar ce are? la moldoveni mereai singur.
GoGu
La moldoveni mergeam si eu tongue.gif
Asa, si la Sighetu Marmatiei ajung mai usor daca o iau incetisor pe granita...
DragosP
QUOTE(argon @ 22 Sep 2010, 14:46)
dar ce are? la moldoveni mereai singur.
*


N-are nimic. Vii, că nu te-am văzut pe listă.
argon
pentru mine vii? mandru.gif
Andy_ACS
Nu cred, probabil pentru limuzina biggrin.gif Vrea sa o atinga.
C a t a l i n
Nu stiti nimic... are de root-at un telefon, d-aia vine... tongue.gif
vis-a-vis
QUOTE(Andy_ACS @ 22 Sep 2010, 17:04)
Vrea sa o atinga.
*


Cu cheia naughty.gif
Andy_ACS
Nu se prinde, e vopseaua prea buna si cu experienta (coapta) smile.gif
PaulT
Se zgarie cheia in vopseaua aia... excl.gif
C a t a l i n
vorba aia... zgarie branza...
Merced
Haideti ma lasati vrajeala, limuzina o stie dracu' toata lumea deja si pentru discutii despre mai e cel putin un topic, ca sa nu zic mai multe.
Stabilim exact o data? O lasam pentru 15-17 cu speranta ca vin si cei care au zis ca nu pot in weekendul anterior acestuia?
C a t a l i n
Data ca data, dar la ce ora? radmasa.gif
cdadan
Daca baietii care spun ca "poate" vin pe 15 se hotarasc repede, merita sa reevaluam. Dar asa, pe poate, eu ma abtin. Nu mai stiu care zicea ca poate vine dar mai repede de 15. Prefer 8 octombrie. blush.gif
Propunerile au fost 1, 8 sau 15 octombrie. Votam, facem media tongue.gif sau tragem la sorti?
Fara o lista de participanti si o data fixata, nu avem ce sa vorbim de loacatie sau rezervare. Daca ocupam (sa zic) 7 camere nu are rost sa vorbim la o pensiune cu 12 camere. Cautam una de 7-8 camere, poate gasim asa ceva.
radian
QUOTE(argon @ 22 Sep 2010, 16:02)
pentru mine vii? mandru.gif
*



Ciociolinule...
Markos
QUOTE(b76bgaarh @ 22 Sep 2010, 09:44)
1. Merced
2. vis-a-vis - 1 pat; doua nopti; 1, 8 sau 17 octombrie
3. Catalin
4. b76bgaarh -[COLOR=red]17 octombrie
5. Vallyyy
6. Corbex
7. cdadan + nevasta; o camera; doua nopti; 1 octombrie (sau 8 octombrie, ii este totuna...  biggrin.gif)
8. pault + nevasta; o camera; probabil 2 nopti..mai vedem; 8 sau 17 octombrie
9. radian (posibil + nevasta, desi i-am zis ca pana nu vrea sa-si permis nu are dreptul sa participe la astfel de intlaniri, dar avand in vedere ca de 10 ani incerc s-o conving, treaca de la mine...), 1 noapte
10. Markos - o camera cu buda
*


copii, io n-am mai intrat de ceva timp pe-aici, dar parca v-am promis ca vin oricand si oriunde, corect?
radian
Hmmm, oricand si oriunde? nedumerire.gif
vis-a-vis
Daca era: "Oriunde, oricand", plagia sloganul lui Aro tongue.gif
argon
QUOTE(Markos @ 23 Sep 2010, 23:55)
copii, io n-am mai intrat de ceva timp pe-aici, dar parca v-am promis ca vin oricand si oriunde, corect?
*



si daca nu e beutura? unsure.gif
Merced
Mergem sau ce facem? Stabilim o data exacta ca sa ne apucam sa gasim loc si sa rezervam?
vis-a-vis
Te mananca talpile de plimbare? biggrin.gif
Merced
De niste ceafa d-aia si pasta de la radian, bere de la grecu', etc. tongue.gif
vallyyy
Eu merg pe orice data ar fi ......doar ca ar fi bine sa stim din timp pentru provizii financiare wacko.gif .
cdadan
QUOTE(Markos @ 24 Sep 2010, 00:55)
10. Markos - o camera cu buda
*


Doar buda? Tre sa faci poze si la bideu.

QUOTE(Merced @ 24 Sep 2010, 12:09)
Mergem sau ce facem? Stabilim o data exacta ca sa ne apucam sa gasim loc si sa rezervam?
*


Sunt 3 oameni care s-au trecut pe lista cu perioada preferata, in fiecare caz apare 8-10 octombrie. Alte pareri?
Richelieu
QUOTE(GoGu @ 22 Sep 2010, 14:58)
La moldoveni mergeam si eu  tongue.gif
Asa, si la Sighetu Marmatiei ajung mai usor daca o iau incetisor pe granita...
*


In perioada asta nu as recomanda Sighetul.
corbex
Se deschide iar puscaria? ohmy.gif
DragosP
Probabil că se strică mustul sau prunele! wink.gif
radian
Deci, in 8 - 10 octombrie ne intalnim sigur...
argon
QUOTE(radian @ 5 Oct 2010, 18:47)
Deci, in 8 - 10 octombrie ne intalnim singur...
*


vis-a-vis
Da, ramane cum am stabilit, la anu' ras hohote.gif
Andy_ACS
Si la multi ani smile.gif
PaulT
La ce vreme e afara.... mad.gif
radian
Hmmm, pai, sa vina iarna, si facem un gratar la zapada, cu vin / tuica fiarta. Va tenteaza ideea?
vis-a-vis
Punem mana de la mana si punem de-un frate d-a lu' Ghitza. O pomana porcului, un sorici...
PaulT
QUOTE(radian @ 6 Oct 2010, 09:18)
Hmmm, pai, sa vina iarna, si facem un gratar la zapada, cu vin / tuica fiarta. Va tenteaza ideea?
*




Pai decat noroiul de acum, parca mai buna e zapada. Macar stim o treaba... laugh.gif Dar cica in a doua jumatate a lui octombrie o sa avem 20-25 grade Celsius ziua... biggrin.gif Acum sincer, pe vremea asta nu merita mers niciunde. Visule.. ar merge.. radmasa.gif sa fie proaspat..
bygy007
eu cred ca nu ne mai intoarcelm la 20-25 grade , cred ca ne paste o iarna destul de grea anul asta , si cum eu sint din sud , cred ca prima zapada va fi pina in decembrie, cel putin in sud , rusii ziceau ca vor avea cea mai rece din 1000 de ani incoace
einstein1984
QUOTE(radian @ 6 Oct 2010, 09:18)
Hmmm, pai, sa vina iarna, si facem un gratar la zapada, cu vin / tuica fiarta. Va tenteaza ideea?
*


Eu prefer la carbuni incinsi...
C a t a l i n
Se gasesc amatori sa te incinga... radmasa.gif
vis-a-vis
La cazanu' cu smoala? biggrin.gif
argon
QUOTE(PaulT @ 5 Oct 2010, 23:25)
La ce vreme e afara.... mad.gif
*



ce vreme e? saui intalnirea e in Bucuresti? azi a fost de tricou, soare, frumos blink.gif
Merced
Stim, in zona perfecta a Devei, restul cam facem frigu'.
Nu ca ar conta, ca am putea sta ca oamenii si in pensiune, dar ma rog.
argon
n'ai de unde sa stii de la cucurigu din Pitesti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.