Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
marksman
Duminica e la regim, n-ai vazut ca n-a scris nimic de mancare?
dr_mKe
Mai, eu am consum de dizel. Ieri la 100 km am consumat 6 banane tongue.gif
IRONICK
QUOTE(DragosP @ 12 Jul 2010, 11:23)
mișto radmasa.gif
La acelasi lucru m-am gandit si eu ... biggrin.gif
DragosP
QUOTE(dr_mKe @ 12 Jul 2010, 11:17)
Duminica 25 iulie: -ora 10 am reintalnirea la tabara de corturi pentru alta tura de gratare
*


QUOTE(marksman @ 12 Jul 2010, 11:25)
Duminica e la regim, n-ai vazut ca n-a scris nimic de mancare?
*


Conașule, mai aruncă o privire! radmasa.gif
dr_mKe
Mi-s la regim bre ! Am dat jos 12 kile !

Ia puneti careva bitzikla in masina si scot io untu din voi tongue.gif

Uitasem un detaliu important ! Eu si Marksman aducem virsle de Brad icon_mrgreen.gif
marksman
Naiba se trezeste la ora 10 duminica!...
dr_mKe
Iara plecam la amiaz spre Lipova sa-i halim sunca lui Kog si ajungem la 12 noaptea inapoi radmasa.gif
argon
QUOTE(dr_mKe @ 12 Jul 2010, 10:25)
Mai, eu am consum de dizel. Ieri la 100 km am consumat 6 banane  tongue.gif
*



aia 100 km erau facuti pe DN, nu-i asa? frustrat.gif
marksman
QUOTE(dr_mKe @ 12 Jul 2010, 10:36)
Iara plecam la amiaz spre Lipova sa-i halim sunca lui Kog si ajungem la 12 noaptea inapoi  radmasa.gif
*



Era vorba de Transfagarasan. Duminica asta fac eforturi suplimentare.
dr_mKe
Am mers la Tebea ieri, n-ai citit ? 50% din drum este in urcare. Tu pici dupa nici 10 km pe bici radmasa.gif

Ia zi argoneatza, vii pe Trans cu limousina ?
argon
dar vai, n-as vrea sa va afum albastru, ca oricum nu ma depaseste nimeni.
dr_mKe
N-are cum sa te depaseasca nimeni, daca nu vii radmasa.gif Pe coborare te depasesc si cu bicicleta tongue.gif

Evident ca voi filma coborarile pe bici tongue.gif
bz_26_zzz
Eu am fost ieri pe Transfagarasan si am vazut o masina rasturnata pe serpentinele alea. Aveti grija cum conduceti. unsure.gif
dr_mKe
Este o inscenare miseleasca radmasa.gif
bz_26_zzz
Masina asta a fost atractia traseului. Toata lumea oprea si se minuna smile.gif)
corbex
dr_Mke:

Deci urcam? Eu urc si fara voi, dar daca tot ne adunam, e mai vesel in grup.
In plus, vreau sa vad cum arata , pe dos, niste plamini de doctor.

bz_26_zzz: n-ai mai vindut iepurii aia? Ia-i la capra, daca ne scremem creierele 2-3 insi, nu se poate sa nu le gasim o intrebuintare !
tribunul
Am auzit ca sus la tunel au facut parcarea 5 lei, stie cineva daca-i adevarat?
Merced
Sus, adica la Balea. Normal ca au facut, ca doar cine-i intreaba de sanatate? Eu mai sus de campsite nici nu cred ca merg cu masina, am vazut deja de prea multe ori incat nu-mi mai trezeste vreun sentiment.
dr_mKe
@ corbex: n-o sa-i vezi pe dos, stau destul de bine cu conditia fizica. Nu uita ca oi fi dupa ce l-am si pedalat de sus pana jos bicycle.gif
corbex
eu ziceam de urcatul cu picioarele... tongue.gif

In cazul asta ar fi bine sa iei cu tine niste ghete/bocanci (sa tina gleznele), un pulover, o jacheta, un tricou de schimb (e criminal sa te apuce vintul sus cu tricoul transpirat), un rucsacel in care sa incapa toate astea + o sticla de apa/suc + oarece energizant/de mincare. La ce ora apreciezi ca ai putea fi sculat-echipat simbata? Vin sa te iau la ora aia (o sa mai fie ceva de mers si cu masina), pe tine singur sau impreuna cu inca 3 amatori (atiti incapem in masina).
dr_mKe
Nici asa n-ai sa-i vezi. Comentez mult, ca nu-mi place sa merg pe jos tongue.gif

Btw, chiar sunt cu plamanii radmasa.gif


Treaba de sambata depinde de cati km adun joi si vineri cu bitzoakla. Eu raman pana luni sau marti tocmai pentru "promenada" alpina.
bz_26_zzz
QUOTE(tribunul @ 12 Jul 2010, 14:07)
Am auzit ca sus la tunel au facut parcarea 5 lei, stie cineva daca-i adevarat?
*



5 lei parcarea
dr_mKe
Da-o-n fras de parcare ! Mergem si parcam in drum sa nu mai poate intra / iesi nimeni de acolo si le cerem taxa de protectie tongue.gif
Muttley
Stati asa sa ma prind si eu...
UNDE a ajuns parcarea cu plata? In varful muntelui?!? A cui proprietate e zona aia? Mie-mi pute tare a abuz.
argon
E domeniul public in administrarea vreunui SRL ceva cu legaturi portocalii.
bz_26_zzz
Cum vii dinspre Curtea de Arges spre Balea Lac, sunt 2 parcari. Una pe stanga si alta pe dreapta. In cea de pe stanga nu era nimeni ca sa te taxeze, pe cand in cea de pe partea dreapta, cea cu lacul, te taxeaza o cucoana cu 5 lei.
Muttley
Nu e vb de cei 5 lei, puteau fi 1 sau 50, mi-e tot una. Da' am vazut chestii asemanatoare prin multe locuri cu potential turistic - vezi Bran. Insa macar acolo era clar curte asociata nu stiu carui hotel mancat de termite. La Scarisoara de exemplu, e chiar penal. Da' fie, era un "gard" din sfoara de canepa.
La Balea insa nu este nicio curte, niciun gard, e "camp" la cota +2000.
Bag salamu-n ea tara, daca-mi cere vreo cucoana bani pe parcare acolo, se culege de la poalele muntelui.
Maskatu
Si iti taie bon ceva? Sau iti cere asa la misto? Ca mai erau drogati dastia prin centru care cereau bani de parcare si cand le cereai legitimatia, o luau la fuga.

Teoretic daca spatiul pentru parcare nu este delimitat clar, si nu este semnalizat in sensul asta, iar ciumpalacul nu iti da bon stampilat si nu are legitimatie, poti sa nu ii mai dai nici un ban si daca nu ii convine sa sune la comunitari, ca ajung repede la cota 2000.... happy.gif
dr_mKe
Foarte frumoasa tara avem, pacat ca-i locuita. Acu' sa nu incep eu cu ardelenismele mele extremiste ca stricam topicu'

12 Jul 2010, 18:59:
Mie sa-mi spuneti ce parere aveti de program !

Cui ii face cu ochiul propunerea lui Corbex cu mica drumetie ? Intai sa spuna stimabilul si unde vrea sa ne duca, sa nu ne trezim cu un traseu de 6 ore tongue.gif
bion
La o serbare pdl cu micisibere moca biggrin.gif biggrin.gif
Markos
Am vorbit eu cu corbex despre turism autohton. Daca sunt amatori de pescuit, ne poate caza aici la juma' de pret. La iarna, daca exista amatori de ski, ne face lipeala aici cu 40% reducere.

Ideea e sa fim minim 12, cat e o celula de baza cica.
bion
Grecule cica emilu` inchiriaza sanii( ai cui a lui nutzi unsure.gif )
Ssssshhht corbex ( PARTIDUL ) scrie
corbex
Nu se mai poate, vine Traian insusi cu Mircica si Antonel, sa le faca update ideologic, in fosa din spate, in doctrine politice autentice, provenite direct de la emitent. Ramine pentru o data viitoare. radmasa.gif

12 Jul 2010, 19:19:
QUOTE(bion @ 12 Jul 2010, 19:00)
La o serbare pdl cu micisibere moca biggrin.gif  biggrin.gif
*



Lula mici! Eu sint de moda veche, cind ca argument zanganea unul dintr-un lant si-o bita.
bion
Esti ursar tongue.gif
Hai la mistocareala pe alea cu partidu`si shefu matale ca aici e montaniarzi seriosi si vine doktor bacsi si ne spurca ca-i stricam topicul.Ardelenii astia-s tare iuti la manie biggrin.gif
dr_mKe
Amu' daca-i musai biggrin.gif
bion
No tunie frasu-n ei cu politicile lor smile.gif Servus draga!
corbex
Pai cam 6 ore va dura o plimbare, doua dus, una de cazut in reveerie si 2 de intors. Adica 8+6=14.
Nici macar nu pierdeti masa la cantina.
bion
2+1+2=6
corbex
NU vreau sa-i sperii, da-s 6 in cap, sa traiti, coane Fanica !
bion
O ora in duba la SMURD pentru reanimare
corbex
Te-apuci tu sa ma dai in git !
bion
Vine batistutza ala cu elicopteru` si colegii or sa vada moca Fagarasul by cioaper. O sa-ti fie recunoscatori rolleyes.gif
dr_mKe
Corbexe, tu vrai sa ne duci pe Negoiu ?
corbex
Negoiu-i traseu de o zi numai dus. Ceva accesibil pentru toata lumea, sint colegi care n-au urcat nicaieri, niciodata, misto-ul e specific cafenelei, dar chestiile serioase nu se exclud. Caut pe goagal si va pun poza. Fereastra Zmeilor-Trei pasi de moarte ! radmasa.gif

Nuuu, nu trebuie sa-i facem, ne uitam doar la ei !
dr_mKe
Ahaaaa, de la Balea Lac pe creste tongue.gif
kog
eu rezist cam la orice catarare. Try me!
corbex
Nu dinspre Balea, dinspre Capra. Varianta scurta. Chiar din valea pe care am propus-o, mai la inceput, pentru campare.
bion
Doktor bacsi esti la scoala de plamani de la Padurea Verde unsure.gif Iti rezolv de-o garda in 25 iulie biggrin.gif
dr_mKe
Ba nu, amu' la Clinicile Noi mi-s mai. Taci cu zgarda, ca-s miercuri si sambata asta.
bion
La aia de taie la plamani wacko.gif Acolo nu cunosc nu pot sa te fac cu o garda sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.