Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
Markos
QUOTE(DannyY @ 4 Aug 2010, 10:47)
Markos, cum luam legatura cu Marty si Victoras, poate vor si ei sa mearga?

Ma ocup io chiar acum, un pic de rabdare pliz.
bion
Sa-i pui impreuna in pat matrimonial biggrin.gif biggrin.gif
Markos
Update:

1. ageana + 1 (o camera) 1 noapte
2. PaulT 2+ 1/2 (o camera) 2 nopti
3. Argon 2 + 1/2 (o camera) 1 noapte
4. cdadan 2 (o camera) 2 nopti
5.Markos/Radian (o camera) 1 noapte
6. DannyY 2 - (o camera) 1 noapte
7. Merced 1+1surpiza(ex vally?!) - (o camera?) ? nopti
8. Andy_ACS - 1 persoana, 1 noapte
9. Marty 2 (o camera) 1 noapte

Pictoras a zis ca în uikendu ala a planificat o descindere la domiciliul soferului de cisterna. Chestie serioasa, cu SPIR, mascati antitero, televiziuni samd. Cica sa ne uitam la stiri.
cdadan
Cel mai apropiat supermarket pare a fi in Targu Jiu (Kaufland). In Novaci sau Baia de Fier am cautat pe internet si nu am gasit nimic.
Marty vine sigur, sau e din categoria saseberi? tongue.gif
bion
Daca-l lasa Mutu
ageana
Eu am fost pana in Tg Jiu dupa provizii, ala e cel mai apropiat. Deci vreo 60km.
Mai bine aducem fiecare dar spunem inainte. biggrin.gif
Markos
QUOTE(cdadan @ 4 Aug 2010, 12:40)
Marty vine sigur, sau e din categoria saseberi?  tongue.gif
*


îl aduc personal.
radian
In Novaci (18 km distanta de Ranca) exista cel putin un supermarket (Succes, firma locala). Nu stiu cat is de super, hyper, mega, giga, tetramarket, dar 100% au un raion de produse de carne (si n-au mici rai, ma refer la cei pe care ii vand gata preparati la punctele lor de lucru de pe Defileul Jiului).
Merced
Discutam dinainte si aducem de acasa, parerea mea. Daca e neaparat nevoie ne ducem si luam si de acolo, lucruri de care inevitabil uitam.
Markos
Manuele, un munte, ceva? wink.gif
Manuel
QUOTE(Markos @ 4 Aug 2010, 12:59)
Manuele, un munte, ceva?  wink.gif
*




Daca ma urc maine dimineata pe bicicleta, sunt sanse s-ajung in timp util wink.gif Merci de oferta, cand o fi posibil, cu placere. smile.gif

cdadan
Treaba cu mancarea:

vineri seara - cazare, cina in vecini
sambata dimineata mic dejun in vecini sau ceva adus de pe-acasa

sambata pe la 11-12: vine lumea, se cazeaza
dupa 12: plecare spre locul de gratar, cu corbex in fruntea putonului
pe la 2 (aka 14): infulecam gratare (mici, ceva carnita, o salata de rosii+castraveti, paine)
sambata seara: cina in vecini?
duminica dimineata, pe la 9-10: mic dejun in regie proprie, un cremwurstel, oua, branza, o rosie ... chestii de-astea

Bauturile se pot aduce de oriunde si stau la oricine in portbagaj, ca nu sunt perisabile.
Ceva cumparaturi (perisabile) se pot face sambata inainte de masa, din Novaci. La pensiune le punem in frigider si gata.

cum ramane cu?
user posted image
Andy_ACS
Ai incurcat zilele de tot smile.gif
Treaba combinata e complicata mereu.
Eu zic ca gratarul ala mare la care o sa stab de vorba, sa glumin, sa testam limuzine sa il facem comun. Restul fiecare cum vrea (ori pachet de acasa, ori la o terasa pe acolo).
E mult prea greu sa satisfaci poftele a 20 de persoane, asa la gratar e mai simplu - mici, carnati, carne, mustar, paine, legume, bere.
Si cine mai vrea cine stie ce bauturi la fel, mai bine isi aduce, ca de ex unii nu beau alcool, alti nu vor suc cu acid, etc.

Bafta!
cdadan
Hai ca am corectat. wacko.gif
Masa comuna ramane gratarul, dar poate fi si micul dejun de duminica. E simplu de fiert niste cremwursti si fiert/prajit niste oua. Plus branza, o rosie, o bucata de sunca sau salam, un ceai ... probabil vor acoperi toate cerintele.
Andy_ACS
Mie imi plac lucrurile simple si clare, nu complicate:
Asadar:
1. cazare la Belvedere, avem rezervate deja 8 camere cu posibilitatea de a rezerva inca 2 pana pe 14 august. Pret 75 ron camera de 2 persoane.
2. mancare: gratarul va fi facut cu ce aducem de acasa, urmand sa decidem ulterior cine ce/cat aduce. Restul meselor la diwcretia fiecaruia - ori in bucataria de la Belvedere, ori la terasa, ori pachet/conserve
3. alte activitati recreationale: fotbal, ping-pong, table, sah, carti, testat limuzine - urmeaza sa decidem cine ce aduce (mingi, palete, carti, etc)

Zic ca e destul de simplu si clar, un plan in 3 puncte - cazare, mancare, distractie.

Asta e propunerea mea, daca aveti alta propunere spuneti si hotaram. Deja ne lungim prea mult pentru o singura zi, prea multe planuri, trebuie ceva simplus si definitiv.

Bafta!
DannyY
Cu Marty s-au facut 9 camere.
In rest, din partea mea e OK.

Cine are gratar? Cat de mare?
Eu am deja un sac de mangal de 3 kile pregatit. Nu am gratar flotant.

Merced
Gratarul pe care-l pot lua eu cred ca-l stiti deja. tongue.gif
pastrama
Baaaaaaaaa, iar prind buala pe voi!
Si de buala ce prind, ma gandesc ca poate vin si io. Numa` ca e greu de tot sa promit ceva. Ca nu e timp deloc in perioada aia aleasa de voi. plus ca pe 21 e si ziua mea. plus ca de 1 luna si inc-o luna de acum incolo tot fac naveta Ct-Bv si nu stiu dinainte cand tre sa plec si cand sa ma-ntorc.
Asa ca o sa anunt cu cateva zile inainte daca vin sau nu. Gasesc io vreo cusca de caine pe-acolo sa ma cazez. Daca vin, vin si cu "bagaju" dupa mine.

Momentan nu ma bagati in seama, ca nu pot sa promit nimic si nu vreau sa va incurc dijiaba.
Merced
Perfect, sa-l supere cineva pe pastrama sa vina si el, avem si bautura asigurata. tongue.gif
Markos
QUOTE(pastrama @ 4 Aug 2010, 15:06)
plus ca pe 21 e si ziua mea.

la fix, dai de baut drunksinging.gif

io zic ca putem rezerva lejer toata pensiunea pentru o noapte, sigur se mai gasesc amatori pe ultima suta de metri wink.gif
Merced
Mai degraba se vor retrage pe ultima suta de metri, cam asa se intampla in general.
argon
Si daca o rezervati toata si raman 2 camere libere sa zicem, nu iese mai ieftin decat daca am luat camerele separat independent?
PaulT
Pai ne lasa tot 75 ron camera si daca luam doar 8(9). Eu sunt sigur ca se va umple pana la urma.. biggrin.gif
cdadan
QUOTE(PaulT @ 4 Aug 2010, 15:21)
Eu sunt sigur ca se va umple pana la urma.. biggrin.gif
*


QUOTE(Merced @ 4 Aug 2010, 15:11)
Mai degraba se vor retrage pe ultima suta de metri, cam asa se intampla in general.
*



Argoane, daca rezervam si ocupam 8 camere, platim 75 lei/ camera. Daca rezervam 10 si ocupam 8, platim 93,75. Separat ar fi 90 lei/camera. Eu nu am o problema, ca nu-i o suma mare, dar vad ca o parte din colegi sunt atenti la buget.

Cum facem pana la urma? Rezervam 8 camere? Sau 9? sau toate 10? wacko.gif
Pentru diferenta de camere avem prima optiune pana pe 14-15 august. Cine nu se hotaraste nici atunci, sa vorbeasca de cazare cu corbex. tongue.gif
Andy_ACS
rezerva 9, ca atat s-au anuntat deja.
daca mai sunt doritori pana pe 14 o rezervam si pe a zecea, daca se hotarasc dupa isi gasesc singuri.

Bafta!
Lostboy
QUOTE(Markos @ 4 Aug 2010, 15:10)
io zic ca putem rezerva lejer toata pensiunea pentru o noapte, sigur se mai gasesc amatori pe ultima suta de metri  wink.gif
*


Same here, nu pot promite. Sper să pot sta măcar o noapte.
Andy_ACS
Pai atunci de ce sa riscam sa luam toata pensiunea de azi, din moment ce daca rezervam 8 camere putem sa le luam si pe celelalte doua pana pe 14?
Nu vad rostul de a rezerva integral, cand nu suntem siguri ca se umple. Cine se hotaraste dupa 14 isi gaseste cazare separat.
Nu ca ar fi diferenta foarte mare de bani, dar (cel putin eu) nu sunt obisnuit sa arunc banii degeaba daca nu e nevoie.

Bafta!
Markos
ok, rezervam 8 deocamdata.
b76bgaarh
deci trei sferturi din cei care vin, vin sa vada daca markos e grec sau nu....

incepem pariurile? cine tine bani?
Lostboy
Radian. E cu el în cameră. biggrin.gif
Andy_ACS
Pai si cum vad daca e grec sau nu? cine il controleaza? biggrin.gif

Bafta!
corbex
Daca o fi grec, e la a treia generatie in romania. Scrie prea bine romaneste biggrin.gif
Andy_ACS
are secretara...
DannyY
Ba-i contabila.
Chiar, pe Marcela cui i-o lasi? wink.gif
bmwh548
N-auzi ca Victoras nu merge la Ranca?
cdadan
Pana acum treaba sta dupa cum urmeaza (sa ma corectati daca gresesc):

1. ageana 2 (o camera)
2. PaulT 2+ 1/2 (o camera)
3. Argon 2 + 1/2 (o camera)
4. cdadan 2 (o camera)
5. Markos/Radian (o camera)
6. DannyY 2 - (o camera)
7. Merced 1 (1/2 camera?)
8. Andy_ACS 1 (1/2 camera?)
9. Marty 2 (o camera)

Vali si-a exprimat intentia insa nu a confirmat, Marty +1 e pe raspunderea lui Markos, Andy a confirmat o persoana si a 2-a doar cu semnul intrebarii, la fel Merced, cu sanse chiar mai mici pentru a 2-a persoana. In cazul cel mai defavorabil, poate Andy si Merced se vor sta impreuna, in cazul in care vin singuri?
Ma bazez pe faptul ca Markos in dimineata zilei de 21 va fi in drum spre Ranca, nu spre Constanta. Si va fi in masina cu Marty +1. rolleyes.gif

Maine dimineata ar fi cazul sa confirm rezervarea (8 camere) si sa platesc un avans. OK?
Markos
QUOTE(cdadan @ 4 Aug 2010, 19:36)
Ma bazez pe faptul ca Markos in dimineata zilei de 21 va fi in drum spre Ranca, nu spre Constanta. Si va fi in masina cu Marty +1.  rolleyes.gif

de data asta, DA.


ma omoara ala daca-l las balta cu gagica cu tot frustrat.gif
Merced
Deci locuri in masina mai ai sau nu? Adica in caz ca nu vine nici "consateanul" vallyyy si nici eu nu vin cu nimeni, am loc in greco-mobil? huh.gif
Markos
evident, pana acum suntem 3 în grecomobil. cu tine, 4.
Merced
Bine. Vedem cum stam peste cateva zile exact, te anunt daca vin cu tine sau iau rabla mea. smile.gif
radian
QUOTE(Lostboy @ 4 Aug 2010, 15:01)
Radian. E cu el în cameră.  biggrin.gif
*



Hiada bre, daca vii si matale luam o camera tripla... biggrin.gif

QUOTE(Andy_ACS @ 4 Aug 2010, 15:08)
Pai si cum vad daca e grec sau nu? cine il controleaza? biggrin.gif

Bafta!
*



Sa-l controleze cine-o vrea, io nu pun mana... biggrin.gif


C@talin
fericilor sad.gif
Andy_ACS
QUOTE

1. ageana 2 (o camera)
2. PaulT 2+ 1/2 (o camera)
3. Argon 2 + 1/2 (o camera)
4. cdadan 2 (o camera)
5. Markos/Radian (o camera)
6. DannyY 2 - (o camera)
7. Merced 1 (1/2 camera?)
8. Andy_ACS 2 (o camera)
9. Marty 2 (o camera)

*



Eu vin cu o prietena, am vorbit astazi si mi-a confirmat.

Bafta!
BZN
Cu o prietena sau prietena? blush.gif
pastrama
Cu una din ele. mandru.gif
Andy_ACS
De ce presupuneti voi ca intre baieti si fete nu poate exista o relatie de amicitie? smile.gif
Ca sa fie mai clar - cu o amica, o cunostinta, e mai bine asa?

Bafta!
BZN
Poate exista dar sa imparti si camera/patul...
Chiar nu m-am putut abtine. smile.gif
Merced
Tura asta nu ne mai insotesti? 04.gif
Andy_ACS
QUOTE(BZN @ 4 Aug 2010, 23:26)
Poate exista dar sa imparti si camera/patul...
Chiar nu m-am putut abtine. smile.gif
*



Pai eu am inteles ca sunt camere cu doua paturi, numai aia a lui Markos si Radian e matrimoniala cu pat dublu smile.gif

Bafta!
BZN
QUOTE(Merced @ 4 Aug 2010, 23:27)
Tura asta nu ne mai insotesti? 04.gif
*


As vrea dar nu stiu inca daca pot, am programata o intalnire in intervalul ala. Eu nu ma anunt decat cand sunt sigur de prezenta si acum nu e cazul. Insa nu e exclus sa apar. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.