Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
dr_mKe
24-25 iulie, Transfagarasan, Hotel Piscul Negru

1. PaulT / 2pers+1/2
2. dr_mke & marksman / 2 pers / 2 Loganuri
3. BZN / 1 ins
4. Merced
5. vis-a-vis
6.
7.
tribunul
De ce ai simtit nevoia sa specifici in dreptul lui BZN ca-i doar 1 ins.
Merced
BZN in persoana a specificat, restul am dat copy/paste si am scris ce ne-a taiat capul.
dr_mKe
La fiecare este pus exact cum a scris respectivul in original, n-am adaugat/modificat eu nimic.
dr_mKe
Se mai anunta cineva pe lista ? La sfarsitul saptamanii viitoare ar fi indicat sa definitivam lista, dat un telefon la hotel si vazut de reducere, apoi procedat la plata avansului pentru camera.

24-25 iulie, Transfagarasan, Hotel Piscul Negru

1. PaulT / 2pers+1/2
2. dr_mke & marksman / 2 pers / 2 Loganuri
3. BZN / 1 ins
4. Merced
5. vis-a-vis
6.
7.
Merced
Maine cred ca ajung in zona, o sa ma uit eu si de alte locatii, eventual fac poze. E ok?
C@talin
in ritmu asta incapeti toti intr-o camera wub.gif
bygy007
24-25 iulie, Transfagarasan, Hotel Piscul Negru

1. PaulT / 2pers+1/2
2. dr_mke & marksman / 2 pers / 2 Loganuri
3. BZN / 1 ins
4. Merced
5. vis-a-vis
6. bygy007 ?? lucrez , daca imi pot lua co merg si eu smile.gif
7.
PaulT
QUOTE(Merced @ 12 Jun 2010, 10:16)
Maine cred ca ajung in zona, o sa ma uit eu si de alte locatii, eventual fac poze. E ok?
*




Chiar foarte ok. Vezi ca sunt si pensiuni care dupa ce e pe net au conditii foarte bune si tarife de 80-85ron/dubla. Sa bagi niste poze si cu alea.. biggrin.gif . Cred ca au si loc de campare pe langa ele.
argon
QUOTE(dr_mKe @ 12 Jun 2010, 07:50)
La sfarsitul saptamanii viitoare ar fi indicat sa definitivam lista
*



si daca dupa expirarea 'timpului limita' vor sa mai vina altii care nu pot stii de acum daca pot sau nu atunci?, sau din aia 2 existenti cineva nu mai poate ca intervine ceva?
tribunul
QUOTE(argon @ 12 Jun 2010, 16:12)
sau din aia 2 existenti cineva nu mai poate ca intervine ceva?
*



radmasa.gif
Merced
Ma ideea e pentru rezervare, cine vine poate nu mai prinde in acelasi loc cazare, e liber sa stea insa oriunde si sa ne viziteze. Maine vreau sa fac traseul ala de la Salvamont Arges urc, trec pe langa lacul Capra din cate stiu eu, dupaia cobor la Balea Lac. Sper sa fie vreme buna.
bygy007
garantat , pe lumina excelent pentru plimbari
dr_mKe
Evident, ideea este sa vedem daca obtinem discount. Cu sau fara discount, trebuie sa rezervam camerele daca vrem sa fim toti in acelasi loc.

Argoane, iar n-ai de lucru decat sa faci comentarii bulangiste ?
BeciAcustic
Din pacate in aceasta perioada eu nu pot.....nu imi pot lua liber de la munca desi eu cu dr mike am venit cu propunerea si chiar eu nu pot.... asta este, mi-ar fi placut sa va cunosc dar .... poate data viitoare....
argon
era o simpla intrebare, dar tu nu poti sa pricepi ca multi nu pot stii ce fac peste atata timp, nu-si planifica toata vara functie de intalnirea Daciaclub.
dr_mKe
Avocatul poporului care esti tu radmasa.gif

Cei care stiu deja ca vin pot sa-si rezervele camere cam cu o luna inainte, zic eu. Vom vedea daca suntem suficienti cat sa negociem o reducere.

24-25 iulie, Transfagarasan, Hotel Piscul Negru

1. PaulT / 2pers+1/2
2. dr_mke & marksman / 2 pers / 2 Loganuri
3. BZN / 1 ins
4. Merced
5. vis-a-vis
6. bygy007 ?? lucrez , daca imi pot lua co merg si eu
argon
nu-s avovatul nimanui, dar deja sau anuntat multi ca nu pot atunci, chiar daca poate unii din lista ar putea si altcanva, dar banuiesc ca o schimbare de data iese din discutie ca ala e singurul uichend potrivit al organizatorului?!
Merced
Ma eu maine o sa opresc la Piscu Negru sa vad ce locatii gasesc, daca e vreo pensiune mai micuta, eventual s-o ocupam pe toata ar fi cel mai bine, nu neaparat hotel zic eu.
dr_mKe
Merced, nu cred ca suntem legati de Piscul Negru sau de alta locatie in mod special. Pe verificate si intrebate la fata locului pe viu este si mai bine tongue.gif Multumiri in avans.


Argoane, ia fii tu bun si termina, pana nu ma decid sa pun pe forum niscaiva poze cu matale, stii doar ca am tongue.gif Santaj pe fata, cu tine nu merge altfel icon_mrgreen.gif Oricum nu ai de gand sa vii, asa ca stai in banca ta.
Merced
Vorbim maine seara, sper sa vin cu niste propuneri. smile.gif
In principiu pe partea sudica, nu cred ca o sa mergem in cea nordica, eventual pana la Balea Cascada, depinde cum o sa stam cu timpul. smile.gif
dr_mKe
coolspeak.gif Merced esti cel mai tare !

24-25 iulie, Transfagarasan, Hotel Piscul Negru

1. PaulT / 2pers+1/2
2. dr_mke & marksman / 2 pers / 2 Loganuri
3. BZN / 1 ins
4. Merced
5. vis-a-vis
6. bygy007 ?? lucrez , daca imi pot lua co merg si eu
C a t a l i n
Nu va grabiti asa tare, lasati-o pentru septembrie... smile.gif
BeciAcustic
Pentru septembrie cred ca as face si eu rost de libere.....
kog
24-25 iulie, Transfagarasan, Hotel Piscul Negru

1. PaulT / 2pers+1/2
2. dr_mke & marksman / 2 pers / 2 Loganuri
3. BZN / 1 ins
4. Merced
5. vis-a-vis
6. bygy007 ?? lucrez , daca imi pot lua co merg si eu
7. kog 3 persoane + un metrosexual sad.gif

slider2
QUOTE(BeciAcustic @ 12 Jun 2010, 17:13)
Pentru septembrie cred ca as face si eu rost de libere.....
*



prin septembrie cred ca as veni si eu.

@kog tipul ala daca e chiar metrosexual este usor sa scapi de el. spune-i ca o sa stati 3 nopti la cort, fara dus, cu toaleta in natura, etc. s-ar putea sa-i treaca...
kog
discut cu el in seara asta tongue.gif
radian
Pentru septembrie votez si eu.
Merced
Eu votez pentru doua.


arssura-vreau doua
argon
decat impunerea datei mai corect era un chestionar, nu e prea tarziu, dar oricum nu va 'trece' ideea ca dom doctor vrea doar uichendul ala se pare.

QUOTE(dr_mKe @ 12 Jun 2010, 16:57)
  Oricum nu ai de gand sa vii, asa ca stai in banca ta.
*


spune drept ca nu vrei sa vin, si scuteste-ma de texte de genul, n'ai nici cea mai vaga idee ce am sau n'am eu de gand sleep.gif
bygy007
care e treaba cu metrosexualul , are treaba cu metroul?? laugh.gif
Merced
N-are treaba. 04.gif

QUOTE(argon @ 12 Jun 2010, 21:24)
spune drept ca nu vrei sa vin, si scuteste-ma de texte de genul
*



Pai si tu ar trebui sa-i faci in ciuda, ca un roman adevarat, nu? ohmy.gif
dr_mKe
S-a votat o data data intalnirii la inceputul topicului. Tu nu vii pentru ca esti putin defect, esti asocial, nu-ti place compania oamenilor, in special a celor de pe forum. Asta-i adevarul adevarat excl.gif
Daca nu vreau sa vii, te pot ofensa fara rusine atat de grav incat sa nu vrei sa mai dai ochii cu mine multa vreme si imi rezolv problema.
Vezi sa n-avem o discutie pe viu, ceva mai acida, legata de bulangismele pe care le tot faci pe topicul asta si atitudinea de amanta geloasa, ok ?



Din cate tin eu minte s-a tot votat si stabilit data intalnirii pe la inceputul topicului. In Septembrie este destul de rece la munte, mai ales la sfarsitul lunii. Cea mai buna perioada este iulie- august si prima parte de septembrie, lucru cunoscut de cei care mai dau pe la munte cu piciorul.

Daca tot doriti sa schimbati data, hotarati-va in timp util, oricum toata luna august eu sunt in concediu, dupa cum mi-am planificat. Dar va rog decideti-va in cateva zile, altfel nu mai ajungem sa ne intalnim anul asta.

Pana una alta asta-i lista curenta:

24-25 iulie, Transfagarasan, Hotel Piscul Negru

1. PaulT / 2pers+1/2
2. dr_mke & marksman / 2 pers / 2 Loganuri
3. BZN / 1 ins
4. Merced
5. vis-a-vis
6. bygy007 ?? lucrez , daca imi pot lua co merg si eu
7. kog 3 persoane + un metrosexual sad.gif


einstein1984
In caz ca are argon de gand sa vina, ma anunt si eu in trecere in una din cele 2 zile. Nu stiu inca in care din ele, insa ma intorc seara la Bucuresti. Nu e nevoie sa fiu trecut pe lista.
Ah, si ca sa fie clar, vin si daca nu vine argon.
vis-a-vis
Nu te trece-m...
sorin1983
Care este...
Merced
E careva dispus sa mearga de vineri seara? Eventual prima noapte la cort?
Bulldog
QUOTE(bygy007 @ 12 Jun 2010, 21:35)
care e treaba cu metrosexualul , are treaba cu metroul?? laugh.gif
*



Metrosexualii e aia care fac sex in Metro. Ala cesh end kerry
bygy007
ahaaa eu am crezut altceva radmasa.gif
tribunul
QUOTE(einstein1984 @ 12 Jun 2010, 23:17)
In caz ca are argon de gand sa vina, ma anunt si eu in trecere in una din cele 2 zile. Nu stiu inca in care din ele, insa  ma intorc seara la Bucuresti. Nu e nevoie sa fiu trecut pe lista.
  Ah, si ca sa fie clar, vin si daca nu vine argon.
*




Manusa a fost aruncata.
the fast and furious


Tocmai am realizat ca sunt posesor de dracie de 5 ani si ca nu am facut Transfagarasanul niciodata . Si asta repede pana nu raman fara ea. Chiar ma gandeam cum si cu cine sa ajung pe acolo, fie drumu bun sau rau.
Poate o sa fiu si eu trecut pe lista daca s-a stabilit o data anume. Cu timpu liber ma descurc eu.
Merced
Pai daca vrei sa mergi, te treci singur.
argon
QUOTE(dr_mKe @ 12 Jun 2010, 22:05)
atitudinea de amanta geloasa
*


m-ai prins, de cand am auzit ca dormi cu marskman in camera nu mai am liniste blink.gif
QUOTE(dr_mKe @ 12 Jun 2010, 22:05)
nu-ti place compania oamenilor, in special a celor de pe forum.
*


nu-i frumos sa generalizezi.
QUOTE(einstein1984 @ 12 Jun 2010, 22:17)
In caz ca are argon de gand sa vina, ma anunt si eu in trecere in una din cele 2 zile.
*


it's a date!
QUOTE(einstein1984 @ 12 Jun 2010, 22:17)
Ah, si ca sa fie clar, vin si daca nu vine argon.
*


nu te cred!
M.C.
QUOTE(dr_mKe @ 13 Jun 2010, 00:05)
S-a votat o data data intalnirii la inceputul topicului. Tu nu vii pentru ca esti putin defect, esti asocial, nu-ti place compania oamenilor, in special a celor de pe forum. Asta-i adevarul adevarat  excl.gif
Daca nu vreau sa vii, te pot ofensa fara rusine atat de grav incat sa nu vrei sa mai dai ochii cu mine multa vreme si imi rezolv problema.
Vezi sa n-avem o discutie pe viu, ceva mai acida, legata de bulangismele pe care le tot faci pe topicul asta si atitudinea de amanta geloasa, ok ?


Probleme in Paradis? nedumerire.gif nu crede.gif
dr_mKe
Argon este un bulangist notoriu, dupa cum este bine stiut. Se plictiseste, in Matiz este cam cald pe vremea asta, compresorul ala cat un mar nu face bine fata, de la caldura o fi iritat, etc, samd radmasa.gif


Revenind la subiect, data ramane sau se modifica ?
C a t a l i n
Revenind offtopic, se impun niste poze, pentru racorire... smile.gif
PaulT
Cu Argon....

Ca sa ne mentinem off-topic - eu sper sa vina Argon, si sa vina si einstein1984.... Poate se imprietenesc...
bmwh548
Potoliti-va cu impacarile astea...sau vreti sa fiti superstaruri la ora 5? tongue.gif
M.C.
Si daca vine,einstein 1984 o sa ne incinte ochii cu securista lui,speram! 124.gif
PaulT
??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.