Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
PaulT
QUOTE(cdadan @ 1 Aug 2010, 00:13)
Pe site-ul lor apar suficiente detalii. Nu sunt 11 camere, sunt 10.
9 camere au canapele extensibile, pe langa paturile obisnuite. In aceste 9 camere pot dormi pana la 4 persoane. A 10-a camera e cea cu pat de fier (heavy duty), perdelute, lenjerie tigrisor etc. Preferata lui Markos. Cred ca aceea nu are canapea.
9x4+2=38
*



Corect, pe site-ul lor sunt mai multe informatii...

http://www.valeamariei.ro/ro/pensiune-ranc...argarete-7.html

Cum procedam? Ne orientam catre alta pensiune sau vedem cum ne impartim in asta(daca ne strangem destui...)? Adevarul e ca e cam nebunatica acea camera... radmasa.gif
Markos
o pot ceda totusi unui eventual doritor.. sad.gif
argon
pe lista cu participantii erau 12, cand e vorba de malai sunt doar 5? unsure.gif
Merced
Eu dorm oriunde, o noapte e irelevanta, daca nici nu o sa fiu cu masina chiar n-am stres sa dorm cine stie cat, si nici nu ma intereseaza ce fel de pat e. Eventual sa nu fie dublu si sa-l impart cu careva tot de o suta de kile, ca n-avem loc. tongue.gif
argon
1. PaulT 2+ 1/2(practic o camera, ca am vazut ca nu au decat duble...)
2. Argon 2 + 1/2 (banuiesc tot o camera...)
3. cdadan 2 (o camera)
4.Markos/Radian o camera cu paturi separate
5. DannyY 2 - o camera
6. Merced 1+1surpiza(ex vally?!) - o camera
DannyY
Parca si bunicu' corbex voia sa vina. O fi pe la stina si i s-a gatat gipiaresu'...
Oricum, am inteles ca acum spioneaza si maine primim raportul complet.
Daca va coditi chiar in halul asta, hai ca ma sacrific eu si iau camera aia tongue.gif

@cdadan: cum facusi nene de ma scosesi dator? Poate sacrific o maneca de pufoaica, ma mai gandesc, da' macar sa stiu pen' ce?
vallyyy
QUOTE(argon @ 1 Aug 2010, 10:05)
1. PaulT 2+ 1/2(practic o camera, ca am vazut ca nu au decat duble...)
2. Argon 2 + 1/2 (banuiesc tot o camera...)
3. cdadan 2 (o camera)
4.Markos/Radian o camera cu paturi separate
5. DannyY 2 - o camera
6. Merced 1+1surpiza(ex vally?!) - o camera
*





Sanse mari sa dorm cu Merced sau pana la urma nu conteaza ....ASTA IN CAZUL IN CARE NU VINE PRIETENA .......zilele astea dau si eu raspunsul sigur sper sa-mi vina cascavalul unsure.gif Doamne ajuta !
PaulT
Nici asta nu arata rau si are doar 21 locuri...

http://www.turistinfo.ro/ranca/cazare-ranc...bin-c37004.html
Merced
Pe cine bat la tenis de masa? 04.gif
Asta este o varianta mai realista in ceea ce priveste ocuparea. Douazeci de insi ne adunam, pana la 38 insa e cale cam lunga si nu cred ca se intampla asta in doar trei saptamani. Eu zic sa ne hotaram repede la asta si sa dam un telefon in cursul saptamanii viitoare.
Markos
din partea mea pare ok si asta.
Merced
Doar sa aiba un cuibusor de nebunii pentru tine si radian. blush.gif
PaulT
http://www.turistinfo.ro/ranca/cazare-ranc...sly-c16387.html

Nici asta nu e rea...
Merced.. te provoc la tenis de masa! radmasa.gif
radian
mad.gif

QUOTE(vallyyy @ 1 Aug 2010, 11:40)
Sanse mari sa dorm cu Merced sau pana la urma nu conteaza ....ASTA IN CAZUL IN CARE NU VINE PRIETENA ...
*



Ce lipsit de delicatete esti. Nu te gandesti ca are si Merced un suflet pe care-l ranesti... Cum adica, dormiti impreuna doar daca nu-ti vine prietena??? Adica ce, el e planul B?
Merced
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
PaulT
http://www.turistinfo.ro/ranca/cazare-ranc...iss-c35756.html

Si asta are o camera de "nebunii".... radmasa.gif
Radian, ai dreptate, urat din partea lui valy.. radmasa.gif

1 Aug 2010, 13:50:
http://www.turistinfo.ro/ranca/cazare-ranc...uca-c50305.html

Sunt destule pensiuni mici din care sa alegem...
cdadan
QUOTE(DannyY @ 30 Jul 2010, 08:43)
9. cdandan - 21-22 aug
*


tongue.gif De pufoaica zici? icon_mrgreen.gif


Eu zic sa ramanem pe valea mariei, e mult mai ok. De ocupare nu-mi fac probleme, suntem pe lista pentru vre-o 6 camere, iar daca or sa confirme ageana si b76bgaarh, care tot cu familiile s-au anuntat, 8 camere e rezolvat. Mai erau Andy, corbex si visul. Sa nu ne impacientam, e posibil ca oamenii sa fie plecati in we, sa confirme mai pe seara sau maine-poimaine.
Merced, nu ai cum sa mergi 38 de insi, eu vreau sa stau in camera doar cu nevasta, Paul la fel, nevasta si cu copilul, etc. Cei care veniti singuri va grupati cum vreti, puteti sta 4 intr-o camera, impartiti la 4. wink.gif

Daca (sa presupunem ca) nu vom ocupa 10 camere, ci doar 6 sau 8, rezervam 6 sau 8 camere. Ar fi ok sa ocupam toata pensiunea, dar daca suntem putini si nu se poate, nu cred ca-i crima daca (teoretic) vor mai fi cativa turisti pe acolo.
PaulT
Corect, vedem pana maine eventual cati ne strangem si hotaram ce sa facem. Important e ca avem de unde alege. biggrin.gif
Andy_ACS
QUOTE(PaulT @ 1 Aug 2010, 13:24)
Merced.. te provoc la tenis de masa!  radmasa.gif
*



Ma bag si eu la un ping pong, desi nu am mai jucat de mult smile.gif
Maine va spun daca vin singur sau cu inca un prieten - o sa il intreb exact daca merge.
A ramas sambata si duminica pe 21-22 august, da?

Bafta!
cdadan
QUOTE(Andy_ACS @ 1 Aug 2010, 14:40)
Ma bag si eu la un ping pong, desi nu am mai jucat de mult smile.gif
*


Ok, imi aduc si eu paleta. Jucam la dublu. 10412898.gif

Mai era o intrebare: toti cei care au confirmat vor sta doua nopti (de vineri seara pana duminica la pranz)?
Andy_ACS
Parca era vorba de sambata dimineata pana duminica la pran, sau ati schimbat planurile cat am fost eu plecat?
cdadan
Nu am prins partea asta, dar banuiam.
Eu vreau sa merg de vineri, macar o zi (intreaga) sa stau linistit pe acolo. Asa in doua zile, una o pierd pe dum, dus-intors. Sunt singurul sau vin si altii de vineri?
PaulT
Si eu as vrea sa ajung tot vineri seara/ dupa amiaza. Mai ales ca vrem sa ne plimbam intens pe Transalpina...
cdadan
Perfect. Pai trebuie sa vedem cine vrea doua nopti si cine vrea doar o noapte.

1. PaulT 2+ 1/2 (o camera) 2 nopti
2. Argon 2 + 1/2 (o camera) ? nopti
3. cdadan 2 (o camera) 2 nopti
4.Markos/Radian (o camera) ? nopti
5. DannyY 2 - (o camera) ? nopti
6. Merced 1+1surpiza(ex vally?!) - (o camera?) ? nopti
7. Andy_ACS +1? (o camera?) ? nopti

ageana (2 persoane), corbex, visul?
PaulT
Si doctorul?
cdadan
Zicea ca aproape sigur e prins la munca, ar veni dar nu stie daca poate. unsure.gif
Merced
Depinde de unde mergem si cat va fi cazarea. Teoretic as putea pleca de vineri, practic nu stiu ce sa zic. La mine oricum e semn de intrebare si daca voi veni, dar fac tot posibilul.
argon


1. PaulT 2+ 1/2 (o camera) 2 nopti
2. Argon 2 + 1/2 (o camera) 1 noapte
3. cdadan 2 (o camera) 2 nopti
4.Markos/Radian (o camera) ? nopti
5. DannyY 2 - (o camera) ? nopti
6. Merced 1+1surpiza(ex vally?!) - (o camera?) ? nopti
7. Andy_ACS +1? (o camera?) ? nopti
radian
Eu o noapte.
PaulT
Nici la mine nu e 100% sigur ca vin de vineri. Vreau sa o fac, sa vad daca o sa pot..
vallyyy
Eu propun sa stam 2 nopti si sa nu depaseasca 70 de lei camera /dubla ( adica 35 de lei de persoana ) ......asa ne incadram si noi cat de cat intr-un buget de vreo 150 de lei .....eu unu nu am de unde mai mult, daca eram in timpul anului scolar mai era ceva , dar e vacanta sad.gif
ageana
Pleaca omul in uichend si gaseste lista plina si toate camerele ocupate nono.gif
Deci lista e asa pana acum:
1. ageana + 1 (o camera) 1 noapte
2. PaulT 2+ 1/2 (o camera) 2 nopti
3. Argon 2 + 1/2 (o camera) 1 noapte
4. cdadan 2 (o camera) 2 nopti
5.Markos/Radian (o camera) ? nopti
6. DannyY 2 - (o camera) ? nopti
7. Merced 1+1surpiza(ex vally?!) - (o camera?) ? nopti
8. Andy_ACS +1? (o camera?) ? nopti

In principiu cam astia suntem pt pensiunea asta (10 camere, nu?).
Deci cine suna, cum facem?
Merced
Eu sun sa fac o gluma prin telefon. Da' cine suna sa faca rezervarile?
cdadan
QUOTE(ageana @ 1 Aug 2010, 23:14)
In principiu cam astia suntem pt pensiunea asta (10 camere, nu?).
*


Din cei care s-au inscris pe primele liste, mai trebuie sa confirme b76bgaarh, care spunea ca nu vine singur, corbex si visul.
Mai sunt o gramada care nu au confirmat 1 sau 2 nopti. Nu e o problema, daca majoritatea doresc doar sambata noaptea, cei care vor si vineri rezerva separat.
vis-a-vis
Eu nici nu stiu sigur daca vin, dar in principiu doar o seara.
Andy_ACS
Eu sigur doar o noapte - sambata spre duminica, nu pot mai mult din cauza serviciului.
Maine va spun si daca vin singur sau cu un prieten.

Bafta!
DannyY
1. ageana + 1 (o camera) 1 noapte
2. PaulT 2+ 1/2 (o camera) 2 nopti
3. Argon 2 + 1/2 (o camera) 1 noapte
4. cdadan 2 (o camera) 2 nopti
5.Markos/Radian (o camera) ? nopti
6. DannyY 2 - (o camera) 1 noapte
7. Merced 1+1surpiza(ex vally?!) - (o camera?) ? nopti
8. Andy_ACS +1? (o camera?) ? nopti

Markos, ai promis ceva (hint: zdrente umane banate), remember?

@cdadan: Uite vinovatu' nr 1, io am facut copy-paste, nu ma apucam sa scriu de zombie:
[attachmentid=1627644909]
corbex
am precizat deja, sint fara cazare.
Mi-am scos scaunul mortului, am taiat in doua bancheta din spate si mi-am pus o minicanapea, din portbagaj pina in bord. Studiez inca locul unde sa amplasez noptiera.
Dupa ce-i veti da solutia corecta baiatului cu home cinema-ul, o sa ma gindesc serios sa-l pun si pe ala, e cam scump dar sigur se merita !
Andy_ACS
Colegul meu nu vrea sa vina, asa ca o sa vin singur.

QUOTE
1. ageana + 1 (o camera) 1 noapte
2. PaulT 2+ 1/2 (o camera) 2 nopti
3. Argon 2 + 1/2 (o camera) 1 noapte
4. cdadan 2 (o camera) 2 nopti
5.Markos/Radian (o camera) ? nopti
6. DannyY 2 - (o camera) 1 noapte
7. Merced 1+1surpiza(ex vally?!) - (o camera?) ? nopti
8. Andy_ACS - 1 persoana, 1 noapte


Bafta!
DannyY
QUOTE(corbex @ 2 Aug 2010, 07:43)
Studiez inca locul unde sa amplasez noptiera.
*


Simplu, pe coltarul de langa piscina, dar iti ramane prea putin spatiu pentru gratar.
radian
Sau mai bine sub frigider, lipita de cabina de dus. biggrin.gif
b76bgaarh
eu am zis ca nu stiu cum stau cu lovele..... ca e luna u cheltuieli f mari.....
Andy_ACS
Daca nu suntem macar 10 persoane eu zic ca nu are rost sa mai facem intalnirea.

Bafta!
vis-a-vis
Lasa, ca nu se stie... Si daca-s 3-4 insi si tot e bine. E un inceput, lumea se va mobiliza mai bine pe viitor, daca va deveni serioasa treaba wink.gif
corbex
O sa fim citiva, oriciti vom fi, va fi o intilnire binevenita, pentru mine problema ramine ca si la precedenta, sa dau de voi. De data asta rog de pe acum pe acela dintre voi care e sigur ca nu va lipsi si care stie amanunte despre locul intilnirii sa-mi puna un numar de telefon pe PM. Daca se poate...
Andy_ACS
Pai daca se tine intalnirea trebuie sa stabilim exact cum ne intalnim, cum ne recunoastem, eu nu cunosc pe niciunul din voi si nici la Ranca nu am calcat vreodata, asa ca...
BZN
Luati-va intre voi adrese mess si numere de telefon... Asa va "constrangeti" unul pe altul. biggrin.gif
vis-a-vis
QUOTE(Andy_ACS @ 2 Aug 2010, 12:04)
Pai daca se tine intalnirea trebuie sa stabilim exact cum ne intalnim, cum ne recunoastem, eu nu cunosc pe niciunul din voi si nici la Ranca nu am calcat vreodata, asa ca...
*


Vezi ca-i topic cu mutrele multora si cateva pagini mai incolo, cu cei care au fost pe transfagarasan. E imposibil sa nu dai de ei tongue.gif
corbex
Ranca e aproape un oras. Are si ulite. Iar ulitele se intind pe toate coastele.
Andy_ACS
Pe tine te stiu din pozele de la biciclete biggrin.gif
Dar iti dai seama ca e greu de retinut o persoana din 2-3 poze, cel mai sigur e sa schimbam ceva numere de telefon, eventual sa ne zica unul din organizatori sau cineva care vine de vinerea numarul lui pe PM, sa stim la cine apelam.
Insa mai e timp, acum e devreme.

Bafta!
bion
Unde vezi o parcare cu Dacii acolo e ( doare adunare DC) smile.gif [attachmentid=1627644968]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.