Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
corbex
Si Alain Prost a vrut sa se faca contabil, i-a spus ma-sa ca mai bine sa fie sofer prost decit contabil prost.
bion
Bai m-ai spart wacko.gif Atunci la tine e invers decat la Alain ala? unsure.gif radmasa.gif radmasa.gif
corbex
10561582.gif
bion
[attachmentid=1627647411] smile.gif
cdadan
QUOTE(PaulT @ 9 Aug 2010, 19:39)
zic ca s-ar putea scoate un timp super si pe urcare
*


Merge bine pe linie dreapta ca pe curbe e barcuta, de ... PDG-ul blush.gif

QUOTE(corbex @ 9 Aug 2010, 19:48)
Daca nu mi-ar fi mila de masina (a mea, normal!) l-as putea face pe cdadan sa-si revizuiasca ideile despre ce e aia timpi de urcare! Auzi, laguna by DeLux! Aia-i masina sa cobori din ea, la pitipoance, nu sa urci cu ea. 10561582.gif
*


Io am zis ca voiam sa va bat la un pingpong nu la timpi de urcare. Dar daca tot suntem in zona, nu ar strica o inspectie pe traseul de VTM. Nu de timp, asa, de placere. O idee de dezmorteala pe serpentine mai dadeam si cu 1.4 MPI (Clio Symbol, Solenza). Nu conteaza motorul sau supensia, e chestie de wub.gif
Dar sa nu deviem atentia de la adevarata limuzina. Aia e de pitipoance. Laguna doar asa, buna de carat berea ca are portbagaj mare.
BZN
Si eu care incepusem sa ma gandesc la o cursa... Asa n-are sens, mai bine stau acas'. biggrin.gif
cdadan
Tu hai ca'apoi om vedea noi ... dac'o sa poti sa te tii in fata. biggrin.gif
BZN
Da' de ce imi cedasi locu' I ? As avea mult mai multa satisfactie cand te-as "lua", la aspiratie. biggrin.gif
Sincer, imi pare rau, 99% nu pot veni. Am alte aranjamente pe care le-am amanat si din cauza primei intalniri nationale daciaclub. In treacat fie spus icon_mrgreen.gif , si aia multumita doctorului...
cdadan
Am vazut ca asa se poarta ... dar nu-i problem, te las pe 2. biggrin.gif
Lasa aranjamentele, le mai amani inca o data.
BZN
Mai,as vrea sa ajung, sincer. Insa nu promit, fagaduirea la mine inseamna prezenta 100%... Si daca am promis asta, (in alta parte) nu pot sa renunt. Daca renunta ei, alta treaba... biggrin.gif
PaulT
Pacat ca nu vii... Lasam radarele personale la hotel si bagam o mini cursa de control icon_mrgreen.gif . Dar de care intalnire nationala e vorba? N-am vazut topic...
BZN
Dupe ce l-ati furat...nici nu mai recunoasteti... radmasa.gif
PaulT
radmasa.gif Poate reusesti totusi...
para06
Eu va intreb si voi ma luati la misto :|

Oricum daca e cineva din constanta , putem merge mai multi cu o masina , in loc sa dam banii pe benzina facem ceva mai bun cu ei acolo
tribunul
Nu ei te iau la misto, cred ca tu ii iei pe ei la misto, cand le zici sa vina special pt. tine in week-end-ul ala.
para06
QUOTE(para06 @ 8 Aug 2010, 23:49)
Ma primit si pe mine in excursie? da dupa 1 noiembrie:D
*





Am intrebat daca ma primiti , nu daca organizati una special pt mine :|
tribunul
Pai cum sa te primeasca dupa 1 noiembrie, daca excursia este in august.
argon
a zis noiembrie...tu meri in noiembrie..ca venim si noi...prin iunie.
para06
Si nu se mai organizeaza alta? plange.gif
radian
Nope, asta-i ultima ca se termina stocul...
bogdanelkva
QUOTE(para06 @ 10 Aug 2010, 08:41)
Si nu se mai organizeaza alta? plange.gif
*


Ba da,noi astia mai noi de pe forum.Veteranii cu a lor,noi cu a noastra.Fiecare cu a lui. radmasa.gif
radian
Hai bre, ca acceptam si grupa mica. biggrin.gif
corbex
Domnu' coleg, nu trebuie sa te primeasca cineva, daca vrei sa vii, vii, inca nu stim ceva rau despre tine ca sa-ti dam picioare-n cur la sosire, aici sintem numai oameni civilizati, oameni cu bani (cistigati cinstit, pe forum), tot ce trebuie sa faci e sa-ti sincronizezi intentia cu grupul organizator. In noiembrie e frig, inainte de hibernare ursii cauta carne proasopata, nu vrem sa te expunem, incearca sa ajungi acum, nu stim mare lucru despre tine dar te vom recunoaste dupa lazile cu bere .
vis-a-vis
Dragi copii, s-a confirmat ca pot veni si eu 100%. S-a stabilit cum ramane cazarea? Eu as pleca de vineri... Mai sunt locuri la cabana?
Andy_ACS
Bravos!
O veste buna. Ne vedem acolo smile.gif
Lostboy
Pe saltea cu Markos.
radian
QUOTE(vis-a-vis @ 10 Aug 2010, 11:02)
Dragi copii, s-a confirmat ca pot veni si eu 100%. S-a stabilit cum ramane cazarea? Eu as pleca de vineri... Mai sunt locuri la cabana?
*



Pai te acceptam numai in proportie de 100%. N-am chef de filme de groaza, vineri sa apara din matale doua maini si un picior, sambata sa apara mana ailalta cu capul in palma... biggrin.gif
vis-a-vis
tongue.gif
DannyY
Pe cate roti ai de gand sa vii? Please, mai mare sau egal cu doi biggrin.gif
vis-a-vis
Daca repar rezervorul in timp util, vin cu negresa...
argon
..
Altis
Ha! Aia-i a ta? Mereu am fost curis daca as putea sa merg pe asa ceva biggrin.gif

Vis-ule, daca ma iei pasager cre-ca ma bag si eu la Negresa!
argon
vizaviule, daca-l iei, nu uita tricoul.
PaulT
QUOTE(vis-a-vis @ 10 Aug 2010, 12:02)
Dragi copii, s-a confirmat ca pot veni si eu 100%. S-a stabilit cum ramane cazarea? Eu as pleca de vineri... Mai sunt locuri la cabana?
*



aplauze.gif
cdadan
Visule, rezolvam cu cazarea. Daca ajungi vineri, cu atat mai bine.
Markos
QUOTE(Steel Tormentor @ 8 Aug 2010, 10:35)
Fir intins tongue.gif
*


hai mersi!
corbex
N-a prins nici un peste, dar a ajuns la al 873-lea tzintzar !
Ata-i delta la tine? Unde-i stuful ? Unde-s pasaricile?
Markos
na ma stuf! ala era doar un lac mai mare.. la cate tone am prins, cine mai are timp de poze, ha?
corbex
Inca n-am vazut sau auzit despre un pescar care sa prinda o Godzila si sa nu-si faca poza cu ea !
Markos
pai am prins tone d'aia mici. da caca pturez ceva important, fii sigur ca te anunt biggrin.gif
corbex
Te prezinti la raportul pe companie ! tongue.gif
b76bgaarh
bre da pasaricili???? unde is....
ady77
QUOTE(Markos @ 10 Aug 2010, 15:53)
pai am prins tone d'aia mici. da caca pturez ceva important, fii sigur ca te anunt biggrin.gif
*



Esti superstitios? Sa stiu ce iti urez icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Andy_ACS
Ureaza-i noroc la pescuit smile.gif)
corbex
O sa prinda, o sa prinda ! Macar un somn sanatos pe zi, tot prinde. Cam dupa ora 2.
argon
Eu tot nu sunt hotarat pe ce drum sa mergm se poate o recapitulare? sunt 2 posibilitati, din Petrosani, si din Sebes, in jos, care drum e mai bun... ca n'am chef de offroad. Chiar daca e dublu la lungine prefer sa fie bun, degeaba e scurt si prost, cum prefere Radian.

daca e ca in clipul asta, eu fac stanga imprejur
vis-a-vis
Ia uite cum mi-am batut eu tasta de pomana...
argon
da link tongue.gif
corbex
QUOTE(argon @ 11 Aug 2010, 11:15)
Eu tot nu sunt hotarat pe ce drum sa mergm se poate o recapitulare? sunt 2 posibilitati, din Petrosani, si din Sebes, in jos, care drum e mai bun... ca n'am chef de offroad. Chiar daca e dublu la lungine prefer sa fie bun, degeaba e scurt si prost, cum prefere Radian.

daca e ca in clipul asta, eu fac stanga imprejur

*


N-ai vina in tine, Argoane! Putina adrenalina, ce dracu' !
Filmul ala e de dinainte sa inceapa lucrarile, nu mai e cazul, poate citiva kilometri de la pod in sus, dar partea aia era si inainte mai buna decit cea din film.
vis-a-vis
QUOTE(PaulT @ 29 Jul 2010, 12:09)
Pentru cei ce vin din Deva ar fi ok traseul Deva-Petrosani-Tg.Jiu-Bengesti-Novaci-Ranca(pentru a evita urcarea dinspre Obarsia Lotrului).
*


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.