Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
Filip
@Marty, asta este pentru tine! biggrin.gif


Sa ne spui daca ti-a placut! laugh.gif
ady77
Bre Marty, eu credeam ca nu suporti copiii in avion, dar tu nu-i suporti asa in general.
Lostboy
Mai degrabă pe botul avionului.
Filip
Lasa, sa vedem ce mai zice cand o avea 3 copii ca cel din clipul de mai sus, 2 baieti si-o fata! Si sa se mai si certe intre ei! biggrin.gif

laugh.gif
Marty
Asta m-a marcat profund la vremea lui
yoncv
Vilele din Ranca n-au curti. Asa ca nu va faceti planuri ca stati in curte si nu intra nimeni peste voi.
Lostboy
QUOTE(Marty @ 17 Aug 2010, 15:06)
Asta m-a marcat profund la vremea lui
*



E bine că are spațiu să se desfășoare.
corbex
L-as bate de trei ori pe zi si noaptea d'amiaza !
ady77
Te cred ca si eu mai mint. I-ai sufla in fund de la 1 mm biggrin.gif
Lostboy
Și tot el alege paiul.
bion
Cam multe frustrari pentru varsta lui la martinezu. Daca acu` i se umfla condensatorii cand o fi mai puriu... biggrin.gif biggrin.gif
Clipu e din albumul de familie unsure.gif
PaulT
QUOTE(corbex @ 17 Aug 2010, 14:43)
Biberoane cine aduce?
*




Nu e nevoie. Spre norocul lui Marty sunt trecuti de stagiul asta.. radmasa.gif

Sa revenim la subiect:

Radian aduce:

-5kg de rosii
-15 franzele proaspete
-ardei iuti
-la carne sa treci o cantitate sa vedem cum iesim in cele 10kg..

Corbex aduce:
-2 kg rosii(chiar daca aduce si Radian 5kg... nu cred ca sunt prea multe)
-1mustar(eu as propune sa le iei pe toate trei, diferite sortimente... si asa e o singura persoana responsabila cu mustarul.. daca e ok rog confirmare)
-ceva dulce...

Andy ACS aduce:

-2kg mici (mai bine iei 3kg si avem treimea din cantitate reprezentata de mici)

PaulT aduce:

-branza telemea 1kg(credeti ca e suficient? daca nu plusam..)
-piept pui marinat(daca sunt obiectii spuneti..) si frigarui de pui(ar fi bine de spus cate..) si pot lua si porc(ceafa/pulpa). Produse Angst, special pentru gratar.
-pot lua si cremwurst.. de care se hotaraste(polonezi sau cremwurst normal de pui de exemplu..). Pot sa aduc astea in conditiile in care facem totusi cum am propus, adica total si impartit pe cap de mancator. Daca e ok din partea tuturor, dati va rog copy/paste si adaugati ce aduceti din ce a ramas din lista. NU UITATI CIUPERCILE wub.gif .
argon
bre da scopul intalnirii e indopatul? ca vad cantitati industriale.. personal pot sta o zi nemancat fara nici o problema tongue.gif
PaulT
Ar trebui sa iasa 3 mese... Gratarul/cina/micul dejun
b76bgaarh
ce ma enervati ca nu pot sa vin si eu....

mai usor cu mancarea ca iar ramane de 2 ori mai multa mancare decat se manaca....
bion
La cat potol e acolo or sa umple valea de cactusi cool.gif
Marty
QUOTE(argon @ 17 Aug 2010, 16:03)
personal pot sta o zi nemancat fara nici o problema tongue.gif
*

Stim, ma, tu faci cura de slabire ca sa arati bine-n limo, hugobosule care esti.


17 Aug 2010, 16:44:
Nea bioane, matale ne onorezi cu prezenta? Sa stiu daca trec pe lista un pachet de pemparshi. 04.gif
Merced
b76bgaarh, da-o naibii de camera si vino si tu. 04.gif
Eu ma anunt cu niste mici. Nu de alta, dar am depistat unii buni, mai exact frate-meu a facut ieri si mi-a lasat si mie. Un pic condimentati, dar gustosi de tot, foarte asemanatori cu cei adusi de Mr_Devil83 pe Transfagarasan, chiar daca nu-s la fel de mari.
Deci doua caserole aduc eu, cam 2kg. Daca mai ia si Andy doua, probabil ca-s suficiente. Restul sa se anunte cu pui, eu unul nu-s mancator de pui in general, pe gratar si mai putin, si cu ceva de porc, niste cefe ar suna bine, ori o fleica mai slaba asa. icon_mrgreen.gif
Zece oua sfrijite de tara aduc si eu, unul mai mic, unul mai mare, dar proaspete si gustoase. Si mai aduc si un kil de carnati proaspeti de oaie cu vita de la Kaufland, care merg ok pe gratar.
De baut am zis, doispe beri probabil, niste vin, niste apa minerala. Suc nu iau. Aduc mustar d-ala ieftin si bun, doua borcane, asa ca corbex poa' sa aduca doar unul, gratarul ala mare sper ca-l prind "liber". Si niste table.
Mai trebuie ceva? unsure.gif
bion
Nu bre ca in timp ce voi va alcolizati neuronul cineva tre` sa munceasca in tara asta.Si m-au gasit taman pe mine 022.gif
Cat despre pampershi cam pe la 1-2 ani se renunta la ei. Incearca o evolutie. Oricum vad o preocupare cu buda si ce si cum smile.gif
Andy_ACS
Deci tablele le aduci tu.
Minge de fotbal zicea argon ca are (parca?)
Poate o tabla de sah si niste carti de joc daca mai are cineva pe acasa.

Bafta!
Merced
Iau jetoanele de hold'em ale unui amic? Se baga cineva? Evident pe sume modice, buy-in-ul 10 lei acolo. Aseara am plecat la noua jumate cu 20 de lei in buzunar, m-am intors la unu' cu patru beri baute si 50 de lei in buzunar. tongue.gif
Marty
QUOTE(Merced @ 17 Aug 2010, 17:02)
Aseara am plecat la noua jumate cu 20 de lei in buzunar, m-am intors la unu' cu patru beri baute si 50 de lei in buzunar.  tongue.gif
*

Ce, ai vindut Pejou'? huh.gif
paul_damian
Puteti face un scurt rezumat pentru cei care am deschis mai tarziu televizoarele, si care n-avem nervii sa citim ultimele 'jde pagini? Unde? Cum? Cat? Cand?
Marty
Ranca. Fiecare cum poate (cazare la pensiune sau masina proprie/cort).Simbata si duminica. Pe 21 si 22 August.
Andreea... !?
Merced
Unde? La Ranca. Pensiunea Belvedere(parca).
Cum? Cu masina. tongue.gif
Cat? Unii de vineri pana duminica, altii de sambata pana duminica.
Cand? Weekendu' viitor, 20-22 august.

@Marty: Nu, am castigat la poker. radmasa.gif
ageana
Moaaaa, Merced, daca poti lua setul de poker, e genial! up.gif
Merced
Il iau, dar am o presimtire ca nu o sa avem timp sa le facem pe toate. tongue.gif
Marty
Ba, da-va naiba, sa nu uitati sa-l luati pe geniu', s-am si io cu ce ma distra...
vis-a-vis
Nu vii cu gagica? nedumerire.gif
Marty
QUOTE(vis-a-vis @ 17 Aug 2010, 17:19)
Nu vii cu gagica? nedumerire.gif
*

Pai io ziceam de distrat, nu de vutut. dry.gif
paul_damian
'utui, nu pot! plange.gif 'le mama lor de nunti si cine le-o mai inventat. Ca io n-am facut tocmai sa nu fiu obligat sa merg, da' se pare ca de rudele apropiate n-am cum sa scap. furios.gif
vis-a-vis
Hai c-ai fost tare. Te-ai ambalat ca sa ne zici ca nu vii radmasa.gif
Marty
Io am una saptamina viitoare. Da' ma-nbat devreme si trece repede.
Merced
Io am fost sambata trecuta. wacko.gif
PaulT
QUOTE(Andy_ACS @ 17 Aug 2010, 17:55)
Deci tablele le aduci tu.
Minge de fotbal zicea argon ca are (parca?)
Poate o tabla de sah si niste carti de joc daca mai are cineva pe acasa.

Bafta!
*




Eu am minge... E in portbagaj deja. icon_mrgreen.gif

17 Aug 2010, 18:54:
QUOTE(PaulT @ 17 Aug 2010, 17:01)
Nu e nevoie. Spre norocul lui Marty sunt trecuti de stagiul asta.. radmasa.gif

Sa revenim la subiect:

Radian aduce:

-5kg de rosii
-15 franzele proaspete
-ardei iuti
-la carne sa treci o cantitate sa vedem cum iesim in cele 10kg..

Corbex aduce:
-2 kg rosii(chiar daca aduce si Radian 5kg... nu cred ca sunt prea multe)
-1mustar(eu as propune sa le iei pe toate trei, diferite sortimente... si asa e o singura persoana responsabila cu mustarul.. daca e ok rog confirmare)
-ceva dulce...

Andy ACS aduce:

-2kg mici (mai bine iei 3kg si avem treimea din cantitate reprezentata de mici)

PaulT aduce:

-branza telemea 1kg(credeti ca e suficient? daca nu plusam..)
-piept pui marinat(daca sunt obiectii spuneti..) si frigarui de pui(ar fi bine de spus cate..) si pot lua si porc(ceafa/pulpa). Produse Angst, special pentru gratar.
-pot lua si cremwurst.. de care se hotaraste(polonezi sau cremwurst normal de pui de exemplu..). Pot sa aduc astea in conditiile in care facem totusi cum am propus, adica total si impartit pe cap de mancator. Daca e ok din partea tuturor, dati va rog copy/paste si adaugati ce aduceti din ce a ramas din lista. NU UITATI CIUPERCILE  wub.gif  .
*




Cu asta e ok? Continuam in stilul asta?
Markos
ba, io aduc asa:

- multa bere. DAB la cutie. sa fie icon_mrgreen.gif
- o sticla de J&B. sa fie icon_mrgreen.gif
- niste carne de gratar, io as prefera ciafa de porc. cam cata sa iau? unsure.gif
corbex
Adu porcu !
Trebuie sa mai aducem persoane la cita mincare se anunta radmasa.gif
Markos
n-ai înteles, io aduc în primu rand beutura blush.gif
bion
Sa trimita porcu`.
corbex
Cu atit mai mult, beutura tine si de foame.
bion
Dzishere banatzana: Mancarea`i fudulie beutura`i tcemelie
Markos
corect.
corbex
Cine ajunge de vineri sa puna gheata pentru geibi-ul tau icon_mrgreen.gif
Marty
Nu stiu de ce am impresia ca baliti ca vacile in fata monitoarelor. nedumerire.gif
argon
QUOTE(PaulT @ 17 Aug 2010, 16:06)
Ar trebui sa iasa 3 mese... Gratarul/cina/micul dejun
*



bulimicilor, nu am mai mancat 3 mese pe zi..de nu mai stiu cand tongue.gif
corbex
Io nu mai maninc de luni.
Marty
QUOTE(argon @ 17 Aug 2010, 19:24)
bulimicilor, nu am mai mancat 3 mese pe zi..de nu mai stiu cand tongue.gif
*

de cind ti-ai luat limo, ca sa ai bani sa platesti rata. wink.gif
argon
3 rate sleep.gif
bion
argoane ce sa faci ai masini de la orezari si astia-s usurei asa ca supensiile- s plapande biggrin.gif asa ca foame nepoate
corbex
Pe timpul lui Gheorghiu Dej, ca sa-ti iei masina, haleai iaurt, ca era ieftin. Ce vremuri !
Acu' abia te scoti cu fripturi, ca argentinienii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.