Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
Markos
io-s exact opusul lui blush.gif
Merced
Cel mai frumos ar fi cum zice Paul, sa ocupam respectiva locatie si iesim aproape moka la cazare. Dupaia vedem noi care cum dormim.
dr_mKe
Gaina malai viseaza ! Moca n-o sa stai decat la cort tongue.gif
Eventual obtii reducere sau un pret bun pe meniu la o masa festiva.
Andy_ACS
Intreba cineva de buget - lasand la o parte drumul eu cred ca cu 100-150 ron cu totul ne descurcam. Evident daca cineva vrea sa bea whiskey nu stiu de care o sa cheltuie in plus.
Cazarea din ce am vazut iese la 30-40 ron de persoana, daca ne strangem sa inchiriem toata cabana si mai ieftin.

Bafta!
PaulT
QUOTE(dr_mKe @ 30 Jul 2010, 23:14)
Gaina malai viseaza ! Moca n-o sa stai decat la cort  tongue.gif
Eventual obtii reducere sau un pret bun pe meniu la o masa festiva.
*



Asa e. Maine incepem lista cu nr de participanti?
Merced
QUOTE(dr_mKe @ 30 Jul 2010, 23:14)
Gaina malai viseaza ! Moca n-o sa stai decat la cort  tongue.gif
Eventual obtii reducere sau un pret bun pe meniu la o masa festiva.
*



Pai 26 virgula ceva lei, la ce a calculat Paul, mi se pare cam moka.
Eu zic ca nu ne trebuie masa festiva, sa ne lase sa ne facem noi.
radian
QUOTE(Markos @ 30 Jul 2010, 22:01)
io-s exact opusul lui  blush.gif
*



Bre, ar mai fi o intrebare de baraj inainte de a lua in serios candidatura lu' matale. Ce preferinte muzicale ai, ca, daca dupa o seara lunga la focul de tabara iti vine chef de manele io declansez WW3...
PaulT
Nu numai tu... Daca se aude asa ceva... mad.gif
cdadan
ageana, Andy_ACS, PaulT, argon si DannyY imi datorati cate un miel/purcel. corbex si radian sunt partial iertati, fiindca au dat quote, accept de la ei cate o sticla de tuica. Mancarea si bautura sunt aproape asigurate. tongue.gif
Daca stau bine sa ma gandesc, de la argon accept si un rezervor de benzina.

radian
Iota bre ardeleanu, o gasit reteta succesului... biggrin.gif
Andy_ACS
dar daca se aude Graveworm? in toiul noptii? biggrin.gif
Parerea mea e ca muzica de orice gen ascultata la volum prea mare si mai ales in perioade nepotrivite e o prostie, indiferent de gen.

Bafta!

30 Jul 2010, 23:58:
QUOTE(cdadan @ 30 Jul 2010, 23:50)
ageana, Andy_ACS, PaulT, argon si DannyY imi datorati cate un miel/purcel.[...]
*



De unde si pana cand? biggrin.gif
PaulT
?? blink.gif Si eu tot quote am dat... Doar ca am sters delimitarile si m-am adaugat... Deci sunt iertat? 04.gif
radian
Nope, tu trebuie sa te prezinti cu porcul la Ranca...
PaulT
radmasa.gif Cu porcul legat de carligul de tractare... Asta priveliste pe serpentine..
cdadan
Da parca si petrosaniul tot de ardeal tine. Granita e o idee mai jos ...
Ok, ramanem cu un miel/purcel de la ageana ca el a fost instigatorul. De la restul tuicaaaaa! tongue.gif
Si evident benzina de la argon, ca el are productie.
Andy_ACS
Bine, fie, o tuica merge, si promitem sa nu te faultam la fotbal biggrin.gif

Bafta!
PaulT
cool.gif Am scapat!! Argon ar trebui sa dea benzina tuturor...


31 Jul 2010, 00:28:
Am o minge in portbagaj.. Chiar doua parca..
Markos
QUOTE(radian @ 30 Jul 2010, 23:41)
ca, daca dupa o seara lunga la focul de tabara iti vine chef de manele io declansez WW3...
*


sa am pardon, dar manele postez doar pe deceu, de pe iutub wink.gif
radian
QUOTE(PaulT @ 30 Jul 2010, 23:23)
radmasa.gif  Cu porcul legat de carligul de tractare... Asta priveliste pe serpentine..
*



Bre, pe porc il aduci sa-l halim nu sa admire peisaje montane...
Andy_ACS
QUOTE(PaulT @ 31 Jul 2010, 00:27)
Am o minge in portbagaj.. Chiar doua parca..
*



Excelent, sa iei si tu minge, ca a zis si argon ca aduce, sa avem cu ce juca.
Ar fi interesant sa facem niste echipe inca de aici, pana sa ne intalnim, sa vedem ce iese smile.gif
Apoi mai schimbam

Bafta!
cdadan
Deci am facut rost de mancare, beuturaaa, benzina. Mai ramane sa gasiti cazarea aia moca. In conditiile astea, vin si daca ploua. tongue.gif
Andy, parca vad ca o sa ma prezint cu o batatura in talpa. rolleyes.gif Ma bag doar la sah. biggrin.gif
radian
Se pare ca o sa aveti mai multe mingi decat jucatori.
Andy_ACS
@cdadan - Sa aduci tabla de sah daca ai, eu nu am mai jucat din liceu dar mai tin minte cum se muta piesele, ma bag la o partida smile.gif

@radian - asa se pare, dar de ce zici "o sa aveti" si nu "o sa avem", ce crezi ca scapi ? biggrin.gif
PaulT
Am si ac pentru bagat presiune in ea la greu... icon_mrgreen.gif

radian - lasa sa moara si el fericit(porcul)... cu sufletul impacat.. radmasa.gif

Andy - asa crede el...
cdadan
QUOTE(Andy_ACS @ 31 Jul 2010, 00:35)
@cdadan - Sa aduci tabla de sah daca ai, eu nu am mai jucat din liceu dar mai tin minte cum se muta piesele, ma bag la o partida smile.gif
*


Sah am zis? Scuze ... voiam sa zic sudoku. Ca la ala nu-mi iau nici faulturi, nici bataie.
radian
QUOTE(Andy_ACS @ 30 Jul 2010, 23:35)
... @radian - asa se pare, dar de ce zici "o sa aveti" si nu "o sa avem", ce crezi ca scapi ? biggrin.gif
*



100% scap, mai degraba ma convingi sa particip la un concert Guta decat sa joc o partida de fotbal. biggrin.gif Ultima oara cand am jucat fotbal, eram prin clasa a X-a, baut bine, am fost portar, si numai cine nu a vrut nu mi-a dat gol.... biggrin.gif

Amatori de canasta sunt?
Markos
parca am si eu o minge nefolosita. e branduita, Banca Transilvania mellow.gif
Andy_ACS
Adu-o sa ii dam cu sutul in sigla smile.gif
Chiar ca avem mai multe mingi decat jucatori biggrin.gif
E bine sa luam si ceva jocuri, ca pe langa mancare, bautura si glume legate de limuzina mai mrge si o carte, un sah, un forbal, o tabla. Care aveti e bine sa aduceti, dar mai vorbim noi mai incolo ce aduce fiecare.

Ma duc la culcare ca maine ma trezesc la 7 sa bagam o tura cu bicicletele.
Noapte buna!
PaulT
Se pare ca majoritatea e de acord cu 21-22aug. Ramane de refacut lista cu numarul de participanti, sa vedem cum am sta cu gradul de ocupare la pensiuni...
cdadan
QUOTE(PaulT @ 29 Jul 2010, 12:35)
http://www.turistinfo.ro/ranca/cazare-ranc...iei-c34299.html

Si asta e interesanta. Si la ocupare integrala pretul e chiar foarte convenabil vis a vis de cum arata....
*


Misto pensiunea, eu pe asta o votez. up.gif
Si m-as baga la doua nopti (de vineri seara pana duminica la pranz).
PaulT
Si mie mi s-a parut ca are conditii foarte bune.... Are si restaurant.
argon
de acord, organizaorule, suna din timp, oricum e posibil sa fie prea tarziu, nu va faceti planuri prea mari.
Merced
Atunci o sa pot sa merg de vineri. Ar fi super sa ne adunam sa reusim s-o umplem, iesim si bine la bani, si arata si super locatia. icon_mrgreen.gif
PaulT
De sunat pot sa ii sun dupa ce vedem cati ne strangem, dar la strans bani si altele... nu stiu daca am timp.. sad.gif

L.E. Oricum, cred ca ar fi bine sa avem numarul de participanti pana maine seara.. Ca, vorba lui Argon... e destul de tarziu... Luni la prima ora sa ii sun.

1. PaulT 2+ 1/2(practic o camera, ca am vazut ca nu au decat duble...)
2. Argon 2 + 1/2 (banuiesc)
vallyyy
Problema la mine este ca am dat ceva pe okazii in valoare de 1 mil ,abia marti aflu daca a ridicat coletul si abia atunci ma pot pronunta ( deh nu sunt bani ,criza ,studentie si nicaieri de angajat) ......la intalnirea asta chiar vreau sa vin ( cu sau fara prietena) .......cazare gasesti si cu o saptamana jumate inainte crede-ma .....daca o suni sa rezervi de acum iti zice , sa ma sunati cu o saptamana inainte pentru confirmare (nr. persoane ,nr. camere)
cdadan
Eu cred ca aceia care s-au pus pe lista cu mai mult de o persoana (impreuna cu nevasta, copil/copii) doresc cate o camera de familie. Ma uit in urma si vad 6 familii = 6 camere ocupate. Teoretic, daca se tin toti de cuvant. Cei care vin solo se pot "combina" dupa preferinte si buget, in camere sunt si canapele, pot sta lejer cate 3-4 oameni.
Puneti pe lista si cdadan +1, o camera. Indiferent de vreme, da-o dracu'. wink.gif
PaulT


1. PaulT 2+ 1/2(practic o camera, ca am vazut ca nu au decat duble...)
2. Argon 2 + 1/2 (banuiesc tot o camera...)
3. cdadan 2 (o camera)
Markos
user posted image

Asta e de vis rolleyes.gif
PaulT
Baga-te cu ea pe lista... biggrin.gif Arata bine... Toate par sa aibe mobilier in stare f buna..
radian
Se pare ca eu si Markos vom vrea o camera, dar nu cu pat matrimonial...
PaulT
Lui Markos ai vazut ce camera ii place...

1. PaulT 2+ 1/2(practic o camera, ca am vazut ca nu au decat duble...)
2. Argon 2 + 1/2 (banuiesc tot o camera...)
3. cdadan 2 (o camera)
4.Markos/Radian o camera cu paturi separate
DannyY

1. PaulT 2+ 1/2(practic o camera, ca am vazut ca nu au decat duble...)
2. Argon 2 + 1/2 (banuiesc tot o camera...)
3. cdadan 2 (o camera)
4.Markos/Radian o camera cu paturi separate
5. DannyY 2 - o camera

PaulT
Au afisat preturile de la 31 iulie pana in septembrie... 1200ron/ noapte toata pensiunea... Daca nu ne strangem destui va trebui sa schimbam locatia... sad.gif
tribunul
Cate camere sunt, si in ce configuratie?
PaulT
http://www.turistinfo.ro/ranca/cazare-ranc...iei-c34299.html

38 locuri in 11 camere...
tribunul
M-am uitat la ei pe site si tot nu am gasit configuratia camerelor, o fi de vina ora tarzie sau berea?

Vad doar camere "dubla lux", camerele de la 1 la 11, adica toate camerele, oare cum le-au iesit 38 de persoane la 11 camere duble?
Markos
11 camere se strang lejer.

probabil ca 38 e capacicatea maxima în cele 11 camere, ca sa nu cada tavanul.
cdadan
Pe site-ul lor apar suficiente detalii. Nu sunt 11 camere, sunt 10.
9 camere au canapele extensibile, pe langa paturile obisnuite. In aceste 9 camere pot dormi pana la 4 persoane. A 10-a camera e cea cu pat de fier (heavy duty), perdelute, lenjerie tigrisor etc. Preferata lui Markos. Cred ca aceea nu are canapea.
9x4+2=38
Markos
QUOTE(cdadan @ 1 Aug 2010, 00:13)
A 10-a camera e cea cu pat de fier, perdelute, lenjerie tigrisor etc. Preferata lui Markos.

p-aia n-o dau la nimeni wub.gif
radian
Mai, eu vreau doar sa dorm in camera aia... Esti sigur ca mai vrei sa mai stam impreuna in aceeasi camera? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.