Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
vis-a-vis
E lasa, ca nu ne topeste putina ploaie biggrin.gif
Daca o sa fie ca acum, ar fi perfect.
corrado83
o intrebare am eu, de ce nu ne lipim la mai putine masini, sunt multe si foarte goale. iese mai ieftin transportul.
b76bgaarh
pai ne putem lipi.... momentan o masina poate sa stea acasa...dar stai sa vedem care si ce si hotaram vineri...
Doc
Pai hotarati-va mai repede, ca timpul trece repede si e bine sa afle toata lumea din timp.
corrado83
Ma, dar pe mine nu m-ati trecut la masini? Ca eu zisei de acu o saptamana ca vin cu masina.

DUBA:
1. its;
2. Bogdana;
3. vis-a-vis
4. b76bgaarh
5. Pegaso
6. Mihai (foto)
7. Alexandra

Masini:
1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, 1 loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 2 locuri libere) (Pasageri: b76bgaarh, vis-a-vis, Pegaso, 1 loc liber)
4. Liviu (3-4 bicle, 3-4 participanti) ... deci, cam full
5. Casper (2 bicle) (loc liber pentru un pasager fara bicla)
6. Eventual masina lui b76bgaarh (daca se umplu restul)
7. Stefan (un om - probabil Florin si bicla, inca nu stie sigur, fara duba/ cu duba 2 locuri libere) + Mihai si alexandra daca e ok.

Stefan astept confirmare
C a t a l i n
Pai din cate se pare trenul sare din schema... Prin urmare, unde ne intalnim cu masinile? Spunea cineva mai sus de un supermarket prin zona, n-ar fi un loc bun de parcare pe acolo?

Ora ramane 9.00 ?
corrado83
nu ne intalnim la benzinaria petrom (vis-a-vis de fantana miorita) si mergem de acolo toti?
vis-a-vis
Omu-i din Ploiesti, ar cam ocoli, ca sa zic asa biggrin.gif
C a t a l i n
Eu stau in Ploiesti, prin urmare pentru mine ar fi mai utila ora de sosire in Campina, si locul exact. smile.gif
corrado83
am inteles, nu iti apare la profil si de asta. cred ca ramane la 9 in campina, eu insa nu prea cunosc pe acolo. o sa revina vlad cu detalii exacte mai tarziu un pic.
Doc
DUBA:
1. its;
2. Bogdana;
3. vis-a-vis
4. b76bgaarh
5. Pegaso
6. Mihai (foto)
7. Alexandra

Masini:
1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, 1 loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 1 loc liber bicicleta) (Pasageri: Doc, b76bgaarh, vis-a-vis, Pegaso, Sorin)
4. Liviu (3-4 bicle, 3-4 participanti) ... deci, cam full
5. Casper (2 bicle) (loc liber pentru un pasager fara bicla)
6. Eventual masina lui b76bgaarh (daca se umplu restul)
7. Stefan (un om - probabil Florin si bicla, inca nu stie sigur, fara duba/ cu duba 2 locuri libere) + Mihai si alexandra daca e ok.
vis-a-vis
Daca va pierdeti, daca nu ne gasim, 0724955813
C a t a l i n
Asiguri si tractare la deal? tongue.gif
vis-a-vis
Da, care nu mai poate il iau la ștangă.
VladG
Va propun intalnirea generala in Campina, orele 9:00, la intersectia dintre Bvd Nicolae Balcescu (continuat cu Carol I) si Calea Doftanei. E o intersectie mare, semaforizata, cu indicator catre Paltinul.
Vedeti poza atasata.
Ptr cei care plecam cu masini din Bucuresti, in jur de 7:00 in benzinaria Petrom de la Fantana Miorita. Cei care mai au de facut cumparaturi, montat bicle, etc, ar fi indicat un 6:45. La 7:15 plecam, deci ar fi bine sa nu intarziati, caci nu aveti nici scuza decalarii orei, abia duminica se intampla smile.gif
Unii si-au luat plasa asta anul trecut, la Comana biggrin.gif

Tinem legatura si cu cei de pe tren, speram sa nu intarzie trenul prea mult.
Pe bulevardul Carol e parcare in spic, acolo am lasat masinile de fiecare data cand am mers la Campina, insa ne orientam la fata locului, nu cred ca o sa gasim laolalta 7-8 locuri de parcare.
Tel meu: 0723.678.193
its
QUOTE(vis-a-vis @ 23 Mar 2010, 18:01)
Pai si cum decartam benzina? O data la duba si a doua oara la masina de pasageri?
*



Transportul biclelor cu duba e free. Cine are elastice din alea cu carlige la capat sa le aduca sa avem cu ce sa ancoram toate bicicletele in duba.

Pompa, camere , petice etc cine aduce?
vis-a-vis
Este petice, este pompa si camera de 28".
VladG
Si eu o sa iau pompa, petice, camera de 26", un set de unelte compus din imbusi + leviere plastic + presa de lant. O sa iau si Garmin-ul, desi nu cred sa avem nevoie de el, dar vedem la final statistici si trace-ul GPS.
vis-a-vis
Camera video? biggrin.gif
corrado83
cu vremea cum stam?
VladG
Pai n-ai tu camera video? biggrin.gif
Eu o sa iau aparatul foto si Mihai o sa-l ia sigur pe-al lui.
Vremea se anunta numai buna, poate ceva vant, dar pana in 15 km/h.
C a t a l i n
Bun, atunci eu nu mai iau camera foto. O sa car ceva chei, mini-leviere, imbusuri, petice, pompa, camera 26"...

Nu stiu daca ne vor fi necesare 5 pompe, dar daca fiecare vrea cu pompa lui, asa sa fie... tongue.gif
vis-a-vis
A mea-i pt valva de masina. (au fost cazuri cand s-au stricat ambele pompe aflate la vremea aia la noi, noroc ca nu s-a facut pana)
corrado83
imi iau si eu pompa presta, leviere, imbus, presa de lant, petice, lipici, camera presta. ca doar am jante noi biggrin.gif

la nevoie o iau si pe cea auto, sa fie
C a t a l i n
A mea merge la toate valvele... pompa...
Stefan
QUOTE(vis-a-vis @ 24 Mar 2010, 22:26)
Camera video? biggrin.gif
*



Camera video o sa aiba si Marian (Ombun pe ciclism.ro) cred.
Apropo, din grupul lui Marius Scarlat (meduzzu) mai vin inca 5 persoane. Ne intalnim la Miorita. Masina mea e plina, asa cum scrie in postul lui corrado.
C a t a l i n
Deja se pune de-un pluton organizat, cu trena, tricouri distinctive, coborari in sir indian... rolleyes.gif
vis-a-vis
Mi-e ca jumate ne intoarcem dupa 10 kilometri radmasa.gif
C a t a l i n
Pai sunt 2 variante de a scurta, in afara de calea-ntoarsa... Prima pe DN1 la vale, a 2-a prin Breaza...
vis-a-vis
Eu glumeam. Si de-a buselea cu bicla dupa gat si tot ajung la finish tongue.gif
VladG
Si dupa Baiului sunt sigur ca vis-a-vis nu glumeste biggrin.gif

Stefan, la Miorita in Petrom, nu la Fantana, da?
Doc
Maine trebuie sa ma duc sa verific si eu bicicleta. La mine masina pare plina, dar am sa va rog sa faceti o confirmare.
b76bgaarh
docule avem loc 5?

daca nu ma duc eu la casper sau la vlad
VladG
Pai loc probabil aveti, dar de ce sa va inghesuiti?
Poti veni la mine (suntem doar 3) sau la Casper...
Stefan
Da, la Petrom. O sa fie cam inghesuiala. Pana la urma m-am decis sa-mi iau

http://www.bicishop.ro/Suport-bicicleta-Th...oRide--290.html

si bare de la dacoserv, ca au promotie.
VladG
Stiu suportii aia. Arata bine si sunt ca lumea.
b76bgaarh, iti imprumut casca la iesirea asta, claudiuxyz nu ajunge.
Meduzzu
QUOTE(Stefan @ 25 Mar 2010, 10:58)
Da, la Petrom. O sa fie cam inghesuiala. Pana la urma m-am decis sa-mi iau

http://www.bicishop.ro/Suport-bicicleta-Th...oRide--290.html

si bare de la dacoserv, ca au promotie.
*



Cand iti iei suportii ca vreau sa-mi iau si eu Thule 530 FreeRide !?
hefee
Da' ce de lume vrea sa vina sambata!
Io zic ca e nevoie de un bun organizator&coordonator.
Leonte ala de pe ciclism o fi liber?
Stefan
radmasa.gif
Doc
La mine e loc pentru 5 persoane, doar vin cu vaporul. Vedeti voi cum va impartiti si pot veni doar 4 persoane la mine ca sa fie mai bine pentru ceilalti.
corrado83
docule schimba poza ma. e istorie
casper
la mine mai am un loc liber cu bicla impachetata in portbagaj si un loc pt un pasager, sau doi pasageri .

sunt curios cine se mai suceste pe ultima suta de metrii din cauza vremii sau alte motive mad.gif

b76bgaarh
caspere ma primesti si pe mine ca pasager....

bicla o sa o pun in duba....
vis-a-vis
Pegaso nu mai vine, nu-l lasa nevasta biggrin.gif
QUOTE(Doc @ 24 Mar 2010, 21:05)
DUBA:
1. its;
2. Bogdana;
3. vis-a-vis
4. b76bgaarh
5. Pegaso
5. Mihai (foto)
6. Alexandra

Masini:
1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, 1 loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 1 loc liber bicicleta) (Pasageri: Doc, b76bgaarh, vis-a-vis, Pegaso, Sorin)
4. Liviu (3-4 bicle, 3-4 participanti) ... deci, cam full
5. Casper (2 bicle) (loc liber pentru un pasager fara bicla)
6. Eventual masina lui b76bgaarh (daca se umplu restul)
7. Stefan (un om - probabil Florin si bicla, inca nu stie sigur, fara duba/ cu duba 2 locuri libere) + Mihai si alexandra daca e ok.
*


Stefan
Nici Florin nu mai vine. Dar s-ar putea sa mearga un coleg de la serviciu. Cate bicle intra in duba aia? Eu m-am decis sa nu-mi mai iau suport acum.


LE: typo.
vis-a-vis
QUOTE(its @ 17 Mar 2010, 04:25)
2) its aprox 8 -10 bicle  plus 1 sau 2 pasageri
*


Eu cred ca merg in duba, am cu cine vorbi de motoare biggrin.gif
VladG
Snt doar 6 deocamdata ocupate in duba, mai e loc sigur.
Doc
Hai sa vedem cum facem impartirea pe masini, daca nu ocupam locurile nu are rost sa mai venim cu toate.
Meduzzu
pai hai... cine incepe... eu sunt "repartizat" la Casper cu tot cu bicicleta
b76bgaarh
eu m-am auto propus la casper fara bicla....bicla la duba
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.