Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
VladG
Pai cam putine masini... Eu as mai avea un suport la a mea si atat. Deci as putea sa iau inca o bicla si 4 persoane (daca se face rost de vreo duba).
Altis
Am zis ca e posibil sa intervina ceva...ma rog, incercam sa zic - asta inseamna ca in principiu merg. Daca nu se trezeste vre-un turbat cu semnare de avize sambata sunt liber.
corrado83
si eu am o masina mica cu 2 suporti dar nu am carnet:)) sunt biciclist pana pe 6.smile.gif)
VladG
Pai sa conduca Bogdana si o mai ajuti si tu din pedalele biclei. tongue.gif
Vezi, daca nu esti cuminte, l-ai suparat pe nea' politistu'
Gluma, gluma, dar acum imi dau seama ca nu e Cafenea. Hai sa ne limitam la organizarea excursiei, pe cat posibil biggrin.gif

Cred ca cel mai important e ca am ales un traseu, strangem echipa, iar cu ce ajungem acolo nu conteaza chiar asa de mult..
Ca sa fiu sincer, nu prea as merge cu trenul pentru ca sigur nu scap uscat la ducere si mi-e ca se duce dracului tot cheful de pedalat. Pe de alta parte la intoarcere... cheers.gif
corrado83
nu e rentabil ca bog are gratis la tren, vedem ce si cum
VladG
Am bagat traseul si in Garmin. Ptr cine vrea sa-si incarce fisierul gpx, il atasez cu extensia txt
Rezulta si aici 52.2km
vis-a-vis
Nu dam si pe la Cornu, sa-i numaram ouale lu' Nastase?
Doc
Eu am vreo 3-4 locuri de bicla, insa e scump transportul. Daca va convine, vin cu vaporul.
claudiuxyz
Se vede ca ati tacut aproape 4 luni, acum nu va mai opriti. biggrin.gif
Poate reusesc sa vin daca imi tine locul colegul la servici.
VladG
Cornu o sa fie peste munte, nu cred ca-l zarim, insa nici nu pierdem mare lucru.
Bagati si ceva antrenament inainte, ca sunt ceva rampe la iesirea din Campina, spre Sotrile. Si casca ar fi binevenita, caci ce se urca se si coboara si se prinde ceva viteza smile.gif
Voi dona eu o casca - POLISPORT - (cea pe care am avut-o anul trecut), dar nu stiu daca-mi vine cea noua pana atunci. Primul care o solicita - AICI - (dintre prietenii biciclisti), a lui e.
Stefan
aia pierduta prin bucegi?
atentat_cu_bomboana
VladG, mai bine faceam schimb de casti si o donai acum pe asta neagra a mea. Stii ca imi placea mult mai mult aia gri!
Ce casca iti iei? Si, mai ales, cind o vinzi? biggrin.gif

Dupa cum ziceam, ma enervati. Da' nu pot. Ca tre' sa am grija de VladD smile.gif
Colac peste pupaza, sã pusã si cicloburu sa incarce pe motociclism poze de la Comana din februarie anu' asta.

Gute Reise, fetelor!
claudiuxyz
QUOTE(VladG @ 10 Mar 2010, 11:10)
Voi dona eu o casca - POLISPORT -  (cea pe care am avut-o anul trecut), dar nu stiu daca-mi vine cea noua pana atunci. Primul care o solicita - AICI -  (dintre prietenii biciclisti), a lui e.
*



Vlad, ai uitat ca eu nu am, poate asa ma convingi sa port si eu ca altfel fac pe viteazul in continuare.
hefee
Io oricum vin cu trenu. D'aia si traseul de pe bikemap incepe din spatele garii biggrin.gif
crez ca biggrin.gif cu ala de 7.30 o sa venim. Ca are si "vagon" de biciclete.
VladG
Asa e, casca pierduta si regasita in Bucegi, dar nu dupa ea plangeam atunci, ci dupa ochelari smile.gif

Facem asa. A_C_B primeste casca de la mine, care e la fel cu a ei, dar fetele sunt mai sensibile la culori, iar claudiuxyz va primi casca de la A_C_B. Si nu o VAND, o DONEZ.

Ptr casca noua am vb pe bike24, poate saplimentez comanda in curs, sa o am la iesirea de la Campina. Sa vad ce iese.

A_C_B, ai grija de VladD, sa-l pui sa pedaleze pe spate, sa prinda miscarea biggrin.gif Ma gandeam ca nu prea ai cum sa vii, poate mai spre vara.
atentat_cu_bomboana
Nu, da-i-o lui Claudiuxyz asa cum e, cind va vedeti, ca mi-am amintit ca acum casca ta gri are suport de camera de filmat. Scuze de incurcatura si merci oricum.

O s-o donez si eu pe a mea, la vremea ei, in vara. Cred ca-mi iau un Met din ala smecher (era vreo 350 lei acum un an), negru mat.
Sau sa-mi iau roz mat? rolleyes.gif

Nu facem si noi, pentru o vreme macar, o gasca adaptata noilor conditii? Senna, Lucman, a_c_b ...

Asi
e traseu mtb? gropi? rampe mari?
Daca e cald as veni si eu, dar eu sunt cu o cursiera la care raportul maxim de care dispun este 28/53, si minim 12/53 adica la o rampa mai urata e nasol ca nu mai am ce schimba.

Ceva plat organizati?
VladG
Da, sunt cateva rampe destul de abrupte. Cam greu cu cursiera daca nu ai antrenament ca lumea.
its
Mi-am amintit ca am cont si pe forumul asta cool.gif

QUOTE(Stefan @ 9 Mar 2010, 23:24)
1) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Altis (daca nu pleaca in delegatie)
8) UDI
9) Florin
10)its (i'm not dead yet  tongue.gif
*



PS daca ma supar fac rost de duba si duc 10 biciclete si 2 oameni tongue.gif
Liviu
Sincer, as incerca si eu sa vin dar sunt prea multi parametri in ecuatie ca sa pot da un raspuns sigur de pe acum. Iar daca vin, mai aduc unul-doi prieteni (unul chiar forumist pe aici)... dar ramane sa vedem. Mai e mult pana la sfarsitul lunii.
corrado83
bravo, bravo, welcome back
vis-a-vis
QUOTE(VladG @ 9 Mar 2010, 17:28)
Ce optimist esti!
*

Ce ziceai? tongue.gif


QUOTE(its @ 11 Mar 2010, 23:12)
Mi-am amintit ca am cont si pe forumul asta  cool.gif
QUOTE(Stefan @ 9 Mar 2010, 22:24)

1) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Altis (daca nu pleaca in delegatie)
8) UDI
9) Florin
10)its (i'm not dead yet  tongue.gif  ) 
*

PS daca ma supar fac rost de duba si duc 10 biciclete si 2 oameni tongue.gif
*


VladG
Ce sa zic? Ma bucur.
Vad ca iti tunezi bicla... biggrin.gif

Daca vine ITS cu duba, ne-am scos. Mai vin si eu cu masina si inca o masina si aia suntem (la lista actuala).
Bina, daca cineva vrea neaparat cu trenul, nu-i problema, ne vedem in Campina.

Abia astept! blush.gif
vis-a-vis
Da, mi-am luat angrenaj cu foi de 42-32-22 si set de 8 pinioane 11-34... Sa vedem ce iese.
corrado83
trebuie sa iasa bine acum. ai cuplu
VladG
Da, o sa poti sa urci mult mai bine rampele mai abrupte, iar cand o sa le vezi la fata locului, chiar o sa apreciezi diferenta wink.gif
Lucman
Ce discutii interesante pe aici.
Trebuie sa imi recapat antrenamentul. Pauza cea mare se apropie de sfarsit)
Victoras2001
O sa plec din Crangasi, si-o sa ajung la mama dracului. Sau nu?
Acum plec de acasa. Daca mai are cineva chef, ne intalnim pe traseu. tongue.gif
corrado83
o dar ce vesti bune ne aduci. te asteptam cu placere
Victoras2001
Pai hai
C a t a l i n
1) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Altis (daca nu pleaca in delegatie)
8) UDI
9) Florin
10)its
11)Catalin

Deocamdata n-am suport exterior pentru toacla pe masina, asa ca ori vin cu trenul, ori rabatez bancheta in Nova, si as mai avea loc de o persoana si o bicla...

PS: vin doar daca e vremea frumoasa.
Doc
Nu imi dau seama, iesirea pe ce data este?
corrado83
sambata pe 27 martie
b76bgaarh
o prima prognoza meteo...avem si noi?
corrado83
men gandesti prea departe si prea ireal. sa asteptam 2-3 zile inainte ca sa vedem o prognoza reala.
Stefan
Saturday, Mar 27
Considerable cloudiness. Winds from the WSW at 20 km/h.
High: 17 °C Realfeel®: 13 °C

LE: pusesem pt Bucuresti biggrin.gif. Asta cica e Breaza
b76bgaarh
prima prognoza suna bine....

colegu corrado... pe mine ma intereseaza pt ca trebuie sa ma duc la tara sa imi aduc unele obiecte de vestimentatie.....


zaxule nimic???
mutzu nici tu???
corrado83
am inteles. teoretic daca nu e vreme nici nu mergem. noi speram la vreme asa ca acum.
Stefan
Io merg si pe ploaie.
VladG
Si eu merg pe ploaie, insa doar daca ma prinde pe traseu biggrin.gif
vis-a-vis
In doua saptamani scoti limba de cald...
VladG
Sa speram.

Claudiuxyz, nu te treci pe lista? Sa stiu daca iau cu mine casca.
claudiuxyz
Vlad, te grabesti, pot sa-ti dau saptamana viitoare raspunsul, dorinta exista.
Yochanna
ok... eu sunt inca la capitolul ''studiu de piata '' pt bicicleta.
Oricum, voi avea nevoie de antrenament pentru a putea tine pasul cu voi pe o distanta mare. Prin urmare, voi reveni cu niste preturi si producatori, dupa care voi apela la parerea voastra, pentru a-mi alege modelul.
In principiu, ma puteti lua in calcul la intalniri viitoare , spun pas celei de pe 27.

b76bgaarh
vlade iao oricum ca o inchiriez eu daca este....
VladG
Yochanna, poti sa postezi pe celalalt topic despre cumpararea biclei. Sa ramana aici doar ptr iesiri. Te asteptam la urmatoarea wink.gif

b76bgaarh, o sa o iau oricum atunci, daca nu vine claudiuxyz, ti-o imprumut ptr tura respectiva.
vis-a-vis
barhi, iar ne minti. Sa dea dracu' daca nu cu prima ocazie, iti torn vodca-n limonada.
b76bgaarh
daca sunt fara masina cu cea mai mare placere.....
rombul
pun pariu ca nu vine smile.gif

15 Mar 2010, 18:10:
radmasa.gif
Stefan
Fara pariuri din astea pesimiste.
Puneti pariu ca vine. E o diferenta de nuanta, si totusi inseamna acelasi lucru.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.