Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
atentat_cu_bomboana
vladg, ma bag si eu in vorba: asa e, toti baietii pot confirma ca nu ti-e bine sa iesi doua zile la rind distante mari daca n-ai antrenament de stat in sa! smile.gif
si bravo pentru suporti! ce faci, pleci cu bici' in Tunisia?

@cei 8 hotariti din lista plus cine mai pofteste: Haideti sa facem cum zice vis-a-vis si sa mergem duminica pe DN1 pina la Tincabesti, apoi stinga prin Peris pina la DN1A si sa ne intoarcem prin Buftea. 78 km, pompe de roti, camere, aparat foto, crema de plaja, slipi, maci, stîrci, alea-alea, stiti povestea.
VladG
QUOTE(atentat_cu_bomboana @ 5 Jun 2008, 16:41)
si bravo pentru suporti! ce faci, pleci cu bici' in Tunisia?

*



Eu am oarece planuri pentru we viitor (sau unul dintre urmatoarele), dar daca le spun aici, cred ca se arunca dupa mine cu diverse obiecte. radmasa.gif
Adevarul e ca nici eu nu sunt teribil de convins ca o sa reusesc, dar vreau sa fac Transfagarasanul, de la Hidrocentrala, deci de jos, nu de la baraj, pana in Transilvania, in 2 zile, cu oprire la Balea Lac.

Se mai baga cineva la asta? blush.gif
Mutzunache
Si pe mine ma bate gandul...vorbim duminca.
zax
ia vedeti sa nu va invineteasca gandul asta de va bate pe voi....

A... si Mutzu, vezi ca intrebarea lui Vlad e una capcana... el de fapt are nevoie de sofer pentru asistenta wink.gif
atentat_cu_bomboana
eram precisa! eram preciiisa! smile.gif
vladg are masina cu cutie automata, pentru gagice. deci invitatia nici macar nu vi se adreseaza. doar se dadea mare!
cristyyy2003
So...am respectat Ziua Mediului si astazi m-am deplasat cu bicicleta.
Fu' oki, mai putin fumul inhalat de numeroasele masini ce asteapta programul RABLA.

Mutzunache
Deci duminica la ce ora, 6 30 biggrin.gif Herastrau pe partea cu Arcul de triumf?
VladG
@zax si @a_c_b: Bre, und' am zis eu de una alta, asistente, cutii automate, etc...? Hai ca acu' ne sterge lucman pe toti d'aci.
Invitatia ramane valabila, dar cine se inhama trebuie sa stie ca nu va fi deloc usor wink.gif
magelan_explorer
QUOTE(senna @ 5 Jun 2008, 13:30)
Pai eu pot merge atat sambata cat si duminica, hai la Branesti sambata in formatiune redusa, sa ma antrenez pt duminica 78km  smile.gif
*


ok
noi suntem doi
ne preluati de la cora pantelimon
stam in zona
doar sa-mi zici ora precis si va asteptam
in fata la cora
senna
Ok, eu sunt singur, slabe sanse sa mai conving pe cineva. Ora de incepere, propuneti voi, eu as alege orele 10.00 caci e traseu scurt!
hellcat
O scurta intrebare poate stie cineva...exista la noi in tara vreun dealer de biciclete KTM, adica unde pot s-o ating inainte s-o cumpar? smile.gif
Mutzunache
Biciclete KTM
Lucman
Senna Plecarea trebuie sa fie cel mult la 8. Nu e ok sa plecam cu soarele sus pe cer. Am spus 8 pentru neuronii lui visu, altfel as da plecarea la 7.
atentat_cu_bomboana
QUOTE(Mutzunache @ 5 Jun 2008, 15:49)
Deci duminica la ce ora, 6 30 biggrin.gif Herastrau pe partea cu Arcul de triumf?
*



Mutzunache, nu fii copil! Nu ne vedem la 6:30, e prea devreme. vino tu la ora aia, noi venim la 8:00 smile.gif
Ne vedem la intrarea de la Arcul de Triumf, la ceasul ala de cinta la ora exacta.

aurelian7, VaLyO, claus... mai veniti?
zax
QUOTE(Lucman @ 6 Jun 2008, 14:29)
Senna  Plecarea trebuie sa fie cel mult la 8. Nu e ok sa plecam cu soarele sus pe cer.
*


Senna pleaca sambata, traseu scurt, nu duminica cu noi.
Oricum baieti, sfatul nu e chiar rau. Cand incepe sa arda soarele se cam strica treaba, placerea e cat e racoare.

Pentru duminica face cineva un rezumat complet? Unde merem, pe ce traseu, cati km de unde plecam si la ce ora? Stiu ca s-a scris dar azi is mai greu de cap si trebuie sa le am pe toate la un loc ca sa pricep. iar ora d eplecare as propune-o un 7-7.30 ca oricum mai dureaza 20-30min pana ne punem in miscare si deja soarele incepe sa arda tot mai devreme.
atentat_cu_bomboana
QUOTE(senna @ 5 Jun 2008, 13:30)
Pai eu pot merge atat sambata cat si duminica, hai la Branesti sambata in formatiune redusa, sa ma antrenez pt duminica 78km  smile.gif
*



@zax, senna e adjudecat pentru tura de duminica. Singur a sters semnul de intrebare din dreptul lui pe lista. Ce face inainte si dupa ziua de duminica, e treaba lui!
S-a taiat de pe lista? Nu. Vezi, asta inseamna ca merge cu noi. Nu-l izgoni! smile.gif

(Si eu m-am cam pierdut printre mesajele astea, da' sa stii ca am studiat inainte sa-ti raspund. Sunt om serios! Daca nu crezi, intreaba-ma)

@vladg: eu mi-as lua saboti de rezerva daca as fi in locul tau si as avea vitejia ta sa merg pe Transfagarasan... Multa bafta si sa ni te intorci sanatos si voios! Pina atunci, insa, distractie placuta la team-building!

@lucman: duminica vii cu rucsacul de test? Am ceva de masurat pe el... Daca il lasi acasa, nu-i nicio problema, il vad doua minutele cind ne intoarcem acasa.
Mutzunache
Deci, la 7 la ceasul care canta, la Arcul de Triumf....
VladG
@a_c_b: Merci. Cu TF s-ar putea sa mai aman nitel, ca se aud zvonuri ca ar deszapezi doar fata nordica, ramane de vazut...
Sabotii sunt noi si nu cred ca reusesc sa-i tocesc de tot doar prin coborarea aia. Daca se intampla, ii schimb ptr tura urmatoare, dar sa ma vad mai intai "sus" biggrin.gif
Sa aveti vreme frumoasa we asta!
vis-a-vis
Eu ziceam ca pe la 7:00 sa va astept pe DN1 in dreptul academiei de politie...
Mutzunache
Greseala, vin..
vis-a-vis
radmasa.gif
Mutzunache
Vin ma, vin, am crezut ca nu pot, dar se poate...nu mai rade..
bear_mc
Ma primiti si pe mine ? icon_mrgreen.gif
Mutzunache
Pana la urma unde ne vedem?
Lucman
ca sa centralizam si sa sumarizam.

Eu va propun ca sa nu o mai dam de gard, Duminica la ora 7 la Arcul de Trimf.
Traseul e cel de Peris.

OK toata lumea?
zax
io-s ok si cu ora si locul. Sunt de acord si cu traseul, care-o fi el, dar mai puneti odata harta va rog, sa o vaza si ochiu' meu, sa stie pe unde merge, care este.
bear_mc
Dintre cei care nu se baga la traseul de 78 de km care merge maine seara prin Tineretului sau Carol ? Trebuie sa fac rodajul la bicla laugh.gif si mi-e urat singur. biggrin.gif
Doc
Am trecut si eu pe 2 roti de cateva zile si prea rau nu este in afara de conditia fizica precara. smile.gif
Mutzunache
Este ok. Ora 7, la Arc.
senna
@bear mc Da-mi pm cu nr tau de tel si ora la care vrei sa te plimbi in Carol sau Tineretului si te-as putea insoti wink.gif
Pt sambata merg cu magellan & co, iar duminica propun sa ne vedem la ora 8 caci caldura e aliatul meu intrucat vreau sa scap de burta transpirand cat mai mult smile.gif) si de insolatie ma pot feri cu o sapca wink.gif
magelan_explorer
QUOTE(senna @ 6 Jun 2008, 11:00)
Ok, eu sunt singur, slabe sanse sa mai conving pe cineva. Ora de incepere, propuneti voi, eu as alege orele 10.00 caci e traseu scurt!
*


ok,ne vedem la 10 in fata la cora
(unde intorc tramvaiele la rond)
vezi poate mai gasesti adepti
noi suntem doi
cand mai facem rost de o bicicleta vom fi trei !
cineva..interesat...branesti...!? smile.gif
V a L y O
Salutare. Maine se face un drum pana la Giurgiu. Daca sunt doritori, intalnirea e la 7:45 la iesirea din Bucuresti (Gara Progresul). Vor veni si cativa de pe forumul acesta.
claus
eu de abia maine (sambata) pot spune daca pot merge sau nu tongue.gif
Lucman
Bun. Va rog sa confirmati acum ca sa stim pe cine avem de asteptat maine la Arcul de Triumf la ora 7.

Maine avem nori fara ploaie. In jur de 23 de grade, vant dinspre Est de cam 16 km/h dupa rasaritul soarelui.

1. Lucman
2. Atentat_cu_bomboana
3. Mutzu
4. Zax

Restul bagati voi.
vis-a-vis
Eu la 7:20 sunt la academia de politie blush.gif

1. Lucman
2. Atentat_cu_bomboana
3. Mutzu
4. Zax
5. Vis-a-vis (7.20 Academia de Politie)
Mutzunache

1. Lucman
2. Atentat_cu_bomboana
3. Mutzu
4. Zax
5. Vis-a-vis (7.20 Academia de Politie)
6. bear_mc
magelan_explorer
9:45.vergului.senna pedaleaza puternic.coafura rezista.
9:50.tot vergului.nepotu strange pedala.magelan umfla rotile.
10:00.cora.plecam spre branesti.pedalam puternic.coafura rezista.
ajungem la pusnicu.alimentam la pompa.pardon:la bar.
traseu spre branesti.drum prin padure pe marginea lacului(super).
branesti.manele,bemveuri,cocalari,scutere chinezesti.
Fugim inapoin in padure.nepotu se decide sa se faca haiduc.
renunta.mergem prin padure.iesim in satul piteasca.drumul se infunda la manastire.
ne intoartem in branesti.minodora la maxim.mai multe bemveuri.mai multi cocalari.
plecam spre bucuresti.ajungem in bucuresti.ne despartim cu lacrimi.ne revedem si saptamana viitoare!
claus
oare o ploua maine ? tongue.gif
ca, cel putin azi, eu nu ma asteptam sa ploua
Mutzunache
Maine innorat, 23 grade, putin vant.
atentat_cu_bomboana
@magelan_explorer: si? si? nu ne mai tine in tensiune, vrem sa stim cum se termina: coafura rezista... pina acasa? smile.gif
Bravo voua, sa mai faceti. Cu cit mai departe de Capitala, cu atit mai bine. O sa vedeti.
Poate facem un singur grup mare saptaminile urmatoare.
vis-a-vis
Nu stiu ce zic astia, dar eu vad ca-i imputita treaba biggrin.gif
padre
Acum sincer, o sa lasati o ploicica amarata sa va tina-n case?? radmasa.gif biggrin.gif
Racky
1. Lucman
2. Atentat_cu_bomboana
3. Mutzu
4. Zax
5. Vis-a-vis (7.20 Academia de Politie)
6. bear_mc
7. Racky (daca nu ploua)

Eu stau in Muncii. Intalnirea mare se da la Arcul de Triumf ?

Apropo, in caz ca dau chix eu si mister bear_mc, are cineva vreo funie pentru a ne remorca ? icon_mrgreen.gif
atentat_cu_bomboana
Da, intilnirea mare e la Arcul de Triumf.
Doc
Deci maine la ora 7:30 la Arcul de Triumf? Se vine cu masina? Lasati si voi niste numere de tel in pm ca sa dea omul de voi.

1. Lucman
2. Atentat_cu_bomboana
3. Mutzu
4. Zax
5. Vis-a-vis (7.20 Academia de Politie)
6. bear_mc
7. Racky (daca nu ploua)
8. Doc

Hai claus te bagi pe maine?
cristyyy2003
Pleaca cineva din zona Dristor?
Doc
Eu plec din Popesti si trec pe la Dristor. 0751.194.100 este numarul meu.
Mutzunache
Ora 7 la Arc, nu la 7 30.
Doc
Ma da matinal esti tu, tare imi este ca vii cu masina pana la arcul de triumf.
claus
1. Lucman
2. Atentat_cu_bomboana
3. Mutzu
4. Zax
5. Vis-a-vis (7.20 Academia de Politie)
6. bear_mc
7. Racky (daca nu ploua)
8. Doc
9. claus

ok, am intelees.. 7 dimineata la arcul de triumf tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.