Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
vis-a-vis
Tu de psihologia inversa n-ai auzit? tongue.gif
b76bgaarh
nare efect... va raciti tastele de pomana....

) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Altis (daca nu pleaca in delegatie)
8) UDI
9) Florin
10)its
11)Catalin
12)b76bgaarh - daca nu ploua
corrado83
claudiule pierzi trenu si ramai in urma dupa aia biggrin.gif alergi mereu pe langa el
hefee
de unde iau si io niste vaselina sa ung coroanele de semicursiera?
si, mai ales, de care?
sad.gif
VladG
O, avem scule noi in dotare? smile.gif
Cred ca tre' sa faci un drum pana la un magazin de bicle.
vis-a-vis
Eu mi-am luat vaselina grafitata de la un magazin cu piese dacia. 5 lei un borcan de plastic biggrin.gif
kokosmin
Sunt in zona Bran in weekend-ul ala mad.gif
Fara bicla sad.gif
VladG
Pai nu poti s-o sucesti? Ca doar sambata iesim, duminica poti merge la Bran biggrin.gif
vis-a-vis
Si cand ma gandesc ca acum 2 ani trageam de 3-4 insi sa facem si noi o tura prin Herastrau si acum am ajuns sa avem coltu' nostru. wub.gif
Asta merita inecata cu sprit si limonada, dupa caz cheers.gif
Filip
Mi-ar face placere in viitor (daca se poate sa ma primiti si pe mine biggrin.gif ) sa ma alatur voua intr-o drumetie pe bicicleta. Din pacate nu am antrenament, si am o bicicleta foarte standard. Deci nu stiu daca ma calific. laugh.gif
vis-a-vis
La varsta ta faci fata si cu Pegas d-ala pliant...
VladG
Buna initiativa "Coltului Biciclistului"!

Sa vezi cata-i gasca se strange la Campina biggrin.gif
Chiar sa vrem sa mergem toti cu trenul, n-am avea unde sa le punem pe toate in compartimentul ala, asa ca eu zic sa numaram si masinile disponibile.
Eu o sa vin cu a mea si o sa mai am un suport liber si inca 2-3 locuri ptr pasageri, in caz ca avem vreo duba.
Deci,

Biciclisti:
1) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Altis (daca nu pleaca in delegatie)
8) UDI
9) Florin
10)its
11)Catalin
12)b76bgaarh - daca nu ploua

Masini:
1) VladG (2 suporti, unul liber, liber ptr 2-3 pasageri)
2)
corrado83
ce jmecherie nene biggrin.gif. avem un colt al nostru
its
QUOTE(VladG @ 16 Mar 2010, 22:27)
Buna initiativa "Coltului Biciclistului"!

Sa vezi cata-i gasca se strange la Campina biggrin.gif
Chiar sa vrem sa mergem toti cu trenul, n-am avea unde sa le punem pe toate in compartimentul ala, asa ca eu zic sa numaram si masinile disponibile.
Eu o sa vin cu a mea si o sa mai am un suport liber si inca 2-3 locuri ptr pasageri, in caz ca avem vreo duba.


Avem cool.gif

Deci,

Biciclisti:
1) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Altis (daca nu pleaca in delegatie)
8) UDI
9) Florin
10)its (daca bate Steaua pe Dinamo icon_mrgreen.gif )
11)Catalin
12)b76bgaarh - daca nu ploua

Masini:
1) VladG (2 suporti, unul liber, liber ptr 2-3 pasageri)
2) its aprox 8 -10 bicle plus 1sau 2 pasageri(ramane sa vad daca vin singur sau nu)
*
atentat_cu_bomboana
Aualeu, ce m-am speriat! Am crezut ca s-a prapadit topicul!

Haideti, depasiti si voi recordul ala de 13 participanti.
...
13) dan_dhs (daca ii zice cineva ca se organizeaza iesire) smile.gif
14) ...
casper
si am depasit si numarul cu ghinion biggrin.gif.

Biciclisti:
1) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Altis (daca nu pleaca in delegatie)
8) UDI
9) Florin
10)its (daca bate Steaua pe Dinamo icon_mrgreen.gif )
11)Catalin
12)b76bgaarh - daca nu ploua
13) dan_dhs (daca ii zice cineva ca se organizeaza iesire)
14) casper
15) ...
VladG
Sa-l stearga cineva pe its din lista... tongue.gif
hefee
Atentie sa nu depasim dracu numaru mediu de participanti de la masa critica din comuna bucuresti. radmasa.gif
Stefan
adica 3, maxim 4.
corrado83
mai avem nevoie de cativa si strangem de 2 echipe de fotbal, poate facem si un meci dupa smile.gif

felicitari casper pentru bicicleta
vis-a-vis
Ce bicicleta? tongue.gif

Cand eram mic, jucam leapsa pe biciclete. Ala sport de intretinere, nu ce facem noi acum biggrin.gif
hefee
Maine (20 martie) vreau sa vaz cum mai merge bicla, asa ca o sa ies pe ruta asta:
http://www.bikemap.net/route/415312
Plec pe la 9-9jumate. Daca mai vrea careva, stabilim la tel 0726150834 ora exacta.
Pentru cine n-a mai fost p'acolo, sa stie ca trebuie mtb. Merge si cu o semicursiera, dar sa nu ma'njure dupa aia.
Io merg mai incet si apreciez ca o sa dureze cam 4 ore, cu tot cu pauza de bere.
Axe
Faptul ca s-a deschis "coltul biciclistilor" este o dovada in plus a faptului ca lumea incepe sa inteleaga situatia dramatica in care se desfasoara traficul si vede bicicleta ca pe o posibila EVADARE !!! Chiar asta este, este solutia de a descongestiona traficul. Daca 30% din soferii de azi ar incepe sa utilizeze bicicleta, ne-am intoarce la valorile de trafic auto din 1990, toate ar merge mai bine : RATB, salvari, pompieri, politie, aprovizionare etc....
Nu mai vorbesc de beneficiile starii de sanatate a celor care merg pe bicicleta.
Liviu
Asta e un discurs inaltator, asa, cu ocazia celui de-al 1000-lea post ? tongue.gif
[attachmentid=1627604186]
b76bgaarh
bre nu stiu ce este dar eu cica trebuie sa fac joging, sa merg pe bicicleta, sa inot..asta mia zis tanti medicul primar doctor.....de familie.... si cica nu am voie tenis (najpa rau), echitatie, gimanstica aerobica (parca eram femeie si ma duceam numai la aerobic...)
zanzie
QUOTE(hefee @ 19 Mar 2010, 10:59)
Maine (20 martie) vreau sa vaz cum mai merge bicla, asa ca o sa ies pe ruta asta:
http://www.bikemap.net/route/415312
Plec pe la 9-9jumate.
...trebuie mtb...


Mergeam noi (toti 3 avem mtb) dar ora e criminala.

@b76bgaarh, care-i buba? Coloana?
b76bgaarh
si coloana si o amarata de vena.. care a inceput sa se "umfle" ... nu nu e la cap ci la picior...
casper
ms corrado tongue.gif

visule e vorba de acest Cube AMS R1 Mag
vis-a-vis
Ce ma, te durea noada de ai luat cu suspensie spate?
casper
deh , daca nu am si io suspensii naturale cum au altii tongue.gif, oasele mele doare tare biggrin.gif
Doc
Hai ca s-ar putea sa apuc si eu un loc la munte...cu toacla. Sper sa fie vreme buna, ca si asa nu am mai dat la pedale de anul trecut.

Casper...cand faci cinste?
Axe
QUOTE(b76bgaarh @ 19 Mar 2010, 15:07)
si coloana si o amarata de vena.. care a inceput sa se "umfle" ... nu nu e la cap ci la picior...
*


daca sunt varice se pot inchide cu niste injectii, fara operatie


QUOTE(casper @ 19 Mar 2010, 18:07)
deh , daca nu am si io suspensii naturale cum au altii tongue.gif, oasele mele doare tare biggrin.gif
*


tu esti ala care zgarie saua ?

QUOTE(Doc @ 19 Mar 2010, 19:01)
Hai ca s-ar putea sa apuc si eu un loc la munte...cu toacla. Sper sa fie vreme buna, ca si asa nu am mai dat la pedale de anul trecut.

Casper...cand faci cinste?
*


da chiar .... ?!
Meduzzu
Salutare ! Mi-a zis Stefan ceva de coltul biciclistilor si de o tura pe daciaclub si vad ca iarasi vreti sa bateti recordul de participare. S-ar putea sa ne mai alaturam vreo 5-6 persoane pana pe 27 martie. Bafta !
vis-a-vis
N-o sa avem loc in tren (nu ca mi-ar parea rau) 04.gif
Stefan
Daca se vine cu duba pentru biciclete, vin si eu cu masina - intra 5 persoane, incl. eu.

Plus ca ar fi Ombun cu masina.
VladG
Mor cand vad ce vreme e afara si eu sunt la serviciu.
Cel mai tare ar fi sa ploua saptamana viitoare biggrin.gif
Eu zic ca daca mergem si cu duba si cu trenul o sa fie loc. Doar pe tren nu e o solutie, oricum nu am putea sta toti impreuna.
Stefan
Breaza, Romania (Prahova)
Saturday, Mar 27
A brief shower in the morning; otherwise, a thick cloud cover. Winds from the S at 8 km/h.
High: 14 °C

mellow.gif
Axe
Ultimele stiri : maine tura scurta si usurica la Mogosoaia, revenire dupa hibernare, intalnire 9.30 la TNB(teatrul national-intercontinental), atentie locurile sunt rezervate ! respekt.gif
VladG
Eu pana luni-marti n-am bicla. As fi venit la o incalzire...
hefee
QUOTE(hefee @ 19 Mar 2010, 10:59)
Maine (20 martie) vreau sa vaz cum mai merge bicla, asa ca o sa ies pe ruta asta:
http://www.bikemap.net/route/415312
Plec pe la 9-9jumate. Daca mai vrea careva, stabilim la tel 0726150834 ora exacta.
Pentru cine n-a mai fost p'acolo, sa stie ca trebuie mtb. Merge si cu o semicursiera, dar sa nu ma'njure dupa aia.
Io merg mai incet si apreciez ca o sa dureze cam 4 ore, cu tot cu pauza de bere.
*


Varianta asta nu se mai poate face ca podul de la Gostinari s-a daramat asta iarna. Acum arata ca'n poza.
Varianta a fost iesirea pe european prin Vidra-Sintesti-Jilava.
vis-a-vis
Cam subtire-n declaratii, domnu' hefee tongue.gif

Azi am venit cu bicla la munca, deja am febra biggrin.gif
Cred ca pe la munte o sa fie crima. Apropo', va luati costumatie de ploaie?
hefee
Io-mi iau pelerina.
N-am ce sa povestesc. Singura pata de culoare a fost trecerea prin Sintesti. Pentru cine nu stie, p'acolo is numa tigani d'aia cu palate. Nu chiat ca la Buzescu, da' p'acolo. Cea mai tare casa (si mai deosebita) e a lu unu, Ciotoi (asa scrie pe frontispiciu). Seamana cu tribunalu din Targoviste, numa ca e vopsita in rosu.
In rest, meleurile erau la porti, portile deschise si cainii ma latrau.
Data viitoare poti sa ma iei cu nea, dup'aia cu bre etc radmasa.gif
vis-a-vis
Cu nea, mai treaca mearga, dar "bre"-ul nu-l suport tongue.gif
Eu am avut bicla gata abia ieri dupa amiaza, ca as fi mers. Ar mai trebui un portbagaj si un suport de 1.5 litri de la Maros si gata cu investitiile pe anu' asta...
VladG
Mi-am facut rotile in we, am pus solutia ptr tubeless in ele. Sunt belea.
Deseara imi fac si franele si-s gata de drum.
Vremea arata ok, ceva vant, dar ne descurcam noi.
Suportul al doilea l-a rezervat corrado. In masina mai am un loc ptr un pasager.
Altis
Din pacate eu nu am sa fiu in Bucuresti in w-e.
Distractie placuta... va invidiez!
b76bgaarh
am bicla pt iesireeeee

ne grupam si noi pe masini/tren etc???
Liviu
Si cam care ar fi planul de traseu ?
Intalnire la Campina unde? La ce ora? Cand se pleaca? Cat se estimeaza ca va dura tura? Cate opriri se vor face? Unde se vor face? ... ma rog .. d'astea .. organizatorice. Stie cineva un loc unde se poate manca o masa decenta? Venim cu mancare de acasa?

Intreb pentru ca, in cazul in care vin, vreau sa stiu la ce sa ma astept, rezonabil vorbind .. momentan imi este clar doar ca o sa ajung noaptea acasa smile.gif.
corrado83
haide ma ca acuma ai bicla nu te mai plange.
casper
Liviu, de mancare, dimineata trebuie sa inceapa cu niste McCarbohidrati tongue.gif, ar fii bine sa iti iei ceva sandwiciuri cu tine, cred ca stii ca si ceva dulce ar prinde bine, daca nu tie altora biggrin.gif, apa cat crezi ca bei, eu nu stiu traseul, dar se vor face opriri ori de cate ori va fii nevoie, la sfarsit de tura in functie de cat de obositi vom fii poate bagam o ciorbita undeva, cat despre transport si ora de plecare-intalnire ... ii dau predau legatura lui Vlad.

eu o sa vin cu masina, am numai 2 suporti care sunt deja ocupati, momentan mai am doar un loc liber pentru un pasager, fara bicicleta, asta in cazul in care vine Its cu duba si reuseste sa ingesoaie in duba bicicleta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.