Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
hefee
Nici io n-am bicla pricopsita, daca ma gandesc la restu gashtii!
Oricum, bulanu e mai important ca bicla.
Daca te bazezi pe bicla si bulan, vino!
gibonu
Ceva similar cu podul din Norvegia.
[attachmentid=1627608884]
Este in Franta, inainte de Pont de Normandie (malul nordic al Senei).
Ai impresia ca esti in montagne-rousse.
rombul
QUOTE(Liviu @ 2 Apr 2010, 10:01)
La iesirile astea trebuie doar biciclete de concurs. Si trebuie sa vii si cu bonul de achizitie ... sa aiba inscris pe el o valoare de cel putin 4000 ron (sau echivalent), altfel nu esti acceptat.
*


pai nu mai am factura de achizitie si oricum nu am dat pe ea 4000 ron deci nu pot sa vin
multumesc de raspuns
Manuel
168.gif
VladG
Poti sa vii cu 2 bicle, daca impreuna trec de 4000 wink.gif

Vezi cu ce bicla venea Claudiuxyz... cool.gif
vis-a-vis
Sau cu voucherele de la 3 rable (de biciclete) radmasa.gif
rombul
nu am decat una

2 Apr 2010, 11:32:
e noua dar nu pricopsita
iar rable nu colectionez
Serpico
Nu se accepta si bicicleta + diferenta pana la 4.000 de lei la purtator? smile.gif
rombul
nu cred ca se accepta diferente
Cocojambo
sa ma fi vazut pe mie si pe claudiuxyz anu' trecut cu ce bicle am venit. 04.gif

Bine noi am avut difenta de bani la noi. Atunci se accepta. Acu' tre sa vorbesti cu organizatorul, sa ii dai si lui comision eventual.
Altis
Lasa ma ca eu am bicla de 500 lei SH si nu am cazut biggrin.gif
vis-a-vis
Da, am vazut ca le ai cu tumbele...
Altis
Ma, nu am cazut! Corect?


Marti nu e nimic in program? Ca eu revin luni seara in oras, dar mi-ar face placere o iesire....
Stefan
Tu ai liber marti? huh.gif

Eu ma intorc tot luni seara. Poate uichendu' viitor se mai iese pe undeva. Sunt vreo doua propuneri mai sus, dar vad ca nimeni nu s-a aratat interesat.
VladG
Eu pe 10 am ceva treaba la serviciu, deci pas...
vis-a-vis
Si eu am treaba pe 10...

Pentru luni, o ruta pe sosea, uneori stricata, macadam si putina iarba, posibil noroi biggrin.gif
Se baga careva?

[attachmentid=1627608952]

http://www.bikemap.net/route/431198#lt=44.....12514&z=12&t=1
steph
Cam cat la suta e drum prost? Pot sa supravietuiesc cu bicicleta de sosea pe ruta asta?

Daca e de mtb cam ce viteza medie tineti voi?
vis-a-vis
Pe la kilometrul 7, inainte de pod e o portiune de pietroaie cu pamant si cativa caini (uneori), maxim 500 de metri.

De la kilometrul 15 intrarea spre Ganeasa, pana la iesirea din Ganeasa, kilometrul 22, e sosea valurita. Merge, dar nu e o incantare pentru roti inguste.

De la 23 la 25 e pietris. Ar merge usurel.

De la kilometrul 35, unde se termina padurea, e drum de pamant. Daca e uscat, merge. Apoi combinatie cu pietris. Pana pe la 38.

De la 39 la 42 e sosea cu gauri mari, ca dupa bombardament.

Cam asta e drum prost si foarte prost, vezi si tu daca merita smile.gif




atentat_cu_bomboana
O, si suna atit de bine pentru noile mele gusturi, doar ca luni am alt program. Vedeti ca se anunta ploaie pentru luni si marti.
Daca, din cine stie de motiv o aminati pentru marti, poate vin si eu.
Axe
QUOTE(vis-a-vis @ 2 Apr 2010, 14:37)

Pentru luni, o ruta pe sosea, uneori stricata, macadam si putina iarba, posibil noroi biggrin.gif
Se baga careva?

[attachmentid=1627608952]

http://www.bikemap.net/route/431198#lt=44.....12514&z=12&t=1
*


1.vis-a-vis
2.Axe
vis-a-vis
Cred ca vine si corrado, deci 3 insi sigur biggrin.gif
corrado83
1. vis-a-vis
2. Axe
3. corrado
4. bogdana
5...
Doc
As baga si eu, dar depinde de vreme si locul de intalnire.
vis-a-vis
Vremea, cum o da Dumnezeu si locul de intalnire il putem stabili de comun acord. Am pus Herastrau, ca-l stie toata lumea. 04.gif
Doc
E departe de mine Herastrau si oricum ajungeti in zona mea. Hai sa incepem traseul cat mai aproape de iesirea din Bucuresti, nu am chef sa prin centura sau alte zone pline de praf.
vis-a-vis
Care-i zona ta?
Axe
QUOTE(Axe @ 3 Apr 2010, 07:40)
1.vis-a-vis
2.Axe
3. corrado
4. bogdana
5...
*



In mod normal la ture in jurul bucurestiului ne vedem la cat mai aproape de iesire.
Voi precis puneti la cale iesirea asta ca sa puteti manca de paste fara sa va simtiti vinovati. E ca si cum iei colebil dupa o masa copioasa nu ?! radmasa.gif
rombul
cred ca o sa vin si eu daca nu ploua
chiar daca nu am bici pricopsita smile.gif
vis-a-vis
QUOTE(Axe @ 3 Apr 2010, 13:11)
Voi precis puneti la cale iesirea asta ca sa puteti manca de paste fara sa va simtiti vinovati. E ca si cum iei colebil dupa o masa copioasa nu ?!  radmasa.gif
*


Eu recunosc... 04.gif
VladG
E mai degraba ca si cum te-ai indopa fara grija, stiind ca te scoti apoi cu colebilul biggrin.gif
E cu premeditare.
Doc
Voi vreti sa treceti prin padure sa lasati acolo balastul. wink.gif
bony
hello! am reusit in sf sa imi fac cont biggrin.gif , iesirea de luni o sa fie o placere dupa atatea fripturi, oua, cozonaci, si alte "greutati", sa speram ca vremea o sa tina cu noi.
VladG
meteoblue zice de bine despre vreme.
Daca reusesc sa-mi inving lenea de dupa festin, cred ca o sa ajung si eu, insa nu promit.
Postati si voi un loc de intalnire si o ora.
vis-a-vis
Daca e sa ne luam dupa ce zice Axe, atunci luni, ora 9:00 la Metro Voluntari

user posted image

Iar ruta va arata asa:

user posted image
Axe
Daca pot sa-mi permit un sfat, cel mai bun loc de intalnire pentru iesirea prin Voluntari este avionul rosu de la intersectia Fundeni-Colentina. Astfel mai parcurgem o buna bucata impreuna wink.gif Unii vin la intalnire pe Fundeni, altii pe Colentina sau Tei. smile.gif
corrado83
bine ai venit bogdana, prima postare biggrin.gif
si eu propun sa ne vedem la avion. mai parcurgem din km impreuna.
Doc
Daca vin cu masina n-am unde sa o parchez la avion si nu stiu daca sunt in stare sa vin pe bicicleta dupa festinul de duminica.
casper
as veni si eu, dar sa vin din strafundu bucurestiului pana acolo, si apoi ... inapoi ... nu prea ma incanta ideea, ma mai gandesc, in functie si de vreme.
Axe
QUOTE(casper @ 3 Apr 2010, 21:00)
as veni si eu, dar sa vin din strafundu bucurestiului pana acolo, si apoi ... inapoi ... nu prea ma incanta ideea, ma mai gandesc, in functie si de vreme.
*


nu fii puturos, muta-te la oras radmasa.gif , hai ca si eu vin vreo 20km pana la avion plus 20 inapoi, asa ca poate mai slabesti si tu icon_mrgreen.gif
Inchiriaza un papuc pana la avion radmasa.gif
casper
aproape ca m-ai convins, sincer mi-e greata de drumu de intoarcere,vad ca traseul trece si pe la Branesti unde au carbohidrati sanatosi biggrin.gif. daca o sa vin, si cum nu tin neaparat sa mai slabesc un pic, o sa vin cu masina pana la metro si ma agatati de acolo.
bony
eu ma parasutez direct acolo dintr-un AN2, va doresc un Paste Fericit, si cum spune Donald Trump: totul in viata este noroc. sa aveti parte de el smile.gif
Axe
Propun sa-l chemam pe its cu duba, ne culege pe toti si ne lasa la avion ! 168.gif
Andy_ACS
Ma confesez si eu aici - ieri am mai facut un drum de 45 km cu bicicleta smile.gif
De data asta a durat 3.5 ore ca am oprit pe la jumatate si am facut pauza. Nu m-a mai durut fundul asa tare ca la primul drum lung, si nici febra nu am facut absolut deloc. In schimb eram putin racit si acum sunt racit rau.
Am avut si un rucsac in spate si am transpirat rau de tot la spinare, trebuie sa gasesc alta solutie de transport la drum lung.

Bafta!
vis-a-vis
Andy, bravo dom'le aplauze.gif

bony, in lipsa autorului de drept, iti uram celebrul si traditionalul "Bine ai venit pe forum!"... iar ca sa citez din cineva, probabil mort... "Norocul tine cu cei puternici".
Hristos a inviat!

Ca sa impacam capra si varza... si cum doua puncte de intalnire inseamna timp pierdut. Cine vrea, la 8:40 intalnirea "la avion" (Colentina cu Fundeni... sau pentru cei mai batrani, capatu' lu' 4) si la 8:45 plecarea catre Metro Voluntari.
Cine vine cu masina, o poate lasa acolo, in parcare. Asta presupune ca la intoarcere (daca nu ploua si daca nu e tarziu), sa o taiem prin Padurea Cernica, sa traversam DN2, sa intram in Padurea Pustnicu si sa ne intoarcem pe unde am venit, prin Ganeasa.
Axe
1.vis-a-vis
2.Axe
3. corrado
4. bogdana
5...

La 8.40 eu sunt la avion, asteptam doar sfertul academic wink.gif
Cine se mai prezinta ? Hai nu fiti sfioshi tongue.gif , bagati gramada la lista de mai sus !
steph
Ajung si eu la avion la 8:40.

Vis-a-vis, unde e acel capat al tramvaiului unde se poate lasa masina?

1.vis-a-vis
2.Axe
3. corrado
4. bogdana
5. steph
Axe
Este la vreo doua statii mai sus spre Metro
vis-a-vis
Si nu se poate lasa masina...
steph
Ok, ramane la avion la 8:40?

Am facut "revizia" la MTB si l-am bagat in masina deja.

Va las numarul meu de telefon pe PM da imi dati si mie un semn daca se anuleaza sau ceva.
vis-a-vis
Se pare ca astia suntem toti. Inseamna ca plecam toti de la avion si nu mai facem escala la Metro.
Deci, la 8:40 intalnirea si apoi plecam mai departe.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.