Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
corrado83
as fi venit si eu daca nu eram plecat din bucuresti
its
QUOTE(vis-a-vis @ 15 Apr 2009, 22:47)
Bai sa dea dracu'? PAna acum 2 minute avea DR, acum ai VTR? radmasa.gif


Pai s-a schimbat si am facut si update la profil icon_mrgreen.gif
Din cate imi aduc aminte(de pe motociclism) parca aveai ceva enduro-touring ? Oricum as fi incantat sa-ti prezint noua mea honditza wub.gif
casper
1. hefee
2. vladg
3. its
4. casper (96,96% merg daca nu intervine nimic important, am liber si marti iar vremea pentru mine nu conteaza).


gibonu
QUOTE(yO_ @ 15 Apr 2009, 23:37)
Pentru schela din imagine imi trebuie vreo autorizatie RAR in RO?  biggrin.gif
*



Misto schela. Este productie proprie sau este cumparata?
Am vazut ca si Thule are un model similar.
Sa nu ai probleme cu numarul de inmatriculare pus pe schela, ca judetul Dambovita nu exista in Franta.
senna
Back in business wink.gif

1. hefee
2. vladg
3. its
4. casper (96,96% merg daca nu intervine nimic important, am liber si marti iar vremea pentru mine nu conteaza).
5. Senna
hefee
Sa speram ca nu va ploua. Ne vedem la tren, vagonul de biciclete. Pentru cine va veni cu masina, ne putem intalni in Campina pe la 9-9.15 (trenul ajunge la 8.35). Convenim un loc, telefonic. Eu decat azi mai intru pe net.
tel. 0726150834
corrado83
daca puteati miercuri veneam si eu
VladG
Pai cred ca majoritatea celor care si-au luat in plus o zi de concediu merg miercuri din nou la munca wink.gif
atentat_cu_bomboana
67 km Câmpina - Secaria - Tesila - Brebu - Câmpina .... nu-i cam prin boșcheți? Si 900 m diferenta de nivel intre gara si punctul maxim? blink.gif
http://www.routeyou.com/route/view/91592/c...sila-campina.en
(suprapuneti imaginii din satelit)
Sau am iesit eu cu desenul din traseul lui hefee? Ca astia pe routeyou n-au nici macar DN1 schitat, daramite DJ si DC-urile ...
Miine aflam si noi daca lucram martea.
Zic.
hefee
Ai nimerit traseul!
VladG
O sa iasa pe ansamblu o diferenta de nivel destul de bunicica....
huiduu
Am urmat acest traseu vara trecuta si va pot spune ca este destul de dificil.
Oricum, privelistea merita efortul!

Succes!
kokosmin
Imi place ca a doua parte ca e mai mult la vale god_hand.gif Nu ma pun inca pe lista; vineri-sambata dau un ok.
atentat_cu_bomboana
Noi lucram martea...
[attachmentid=1627516615] la o geanta de roata.

Asta e. Data viitoare.
Drum bun si sa veniti cu poze si filmulete frumoase.
Ma uitam pe harta: O sa aveti de urcat serpentinele alea pe care data trecuta am prins, la vale, evident, 60 km/h...
VladG
@huiduu: Merci!

a_c_b, si la mine se lucreaza marti, dar mi-am luat concediu wink.gif

Ca sa stiti ce ne asteapta, vedeti pozele de mai jos ptr care-i multumesc unui prieten (posibil sa vina si el marti).
Pare mai usor sa parcurgem traseul in sens invers.




L.E: Am observat acum ca doar prima parte e pe traseul nostru, partea a doua din traseu e facuta pe drumul pe la baraj...
Sau sa ramana ca varianta de rezerva. Adica urcam in sensul propus initial si daca suntem prea obositi, coboram pe la Paltinul, direct in Campina, altfel tinem planul initial...


L.L.E: Hauliu! Asta e si mai scarry! (vezi ultimele 2 poze)
VladG
Eu si Casper o sa venim cu masina mea. Ne vedem in Campina, sus, in oras.
0723.678.193
atentat_cu_bomboana
La multi ani, zaxule! fleur.gif
Axe
Azi am fost putin in parc sa dau jos mielu' de paste, am facut si un filmulet, sper sa va placa blush.gif
&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eciclism%2Ero%2Fforums%2Ff7%2Fvideoclipul%2Dfilmul%2Dzilei%2D3211%2Findex5%2Ehtml%23post67383&feature=player_embedded
vis-a-vis
Bai frate, parca-i parte componenta din el...
senna
Nu-mi dau seama, dar tind sa cred ca are pedale clasice....
VladG
Niciodata in iesirile noastre cu bicicletele nu s-a potrivit mai bine zicala aia cu planul de acasa... Se facusera harti, trasee in Garmin, sectiuni, etc, dar la fata locului am dat-o boscheti, la propriu.
Am reunit echipa pe la 9:20, in Campina, Heffe venind cu trenul, iar eu, Casper si Zax, cu doua masini, cu suporti.
Vreme excelenta pentru pedalat, iesim repede din Campina, lasam in dreapta drumul spre Paltinul si o luam vartos la deal. Pana sus deja scoatem limba de juma' de cot si era doar prima rampa de 10%. Ce-i drept atatea indicatoare de rampe-pante de 10% nu cred ca am mai vazut pana acum.
Primul popas:
[attachmentid=1627517596] [attachmentid=1627517597]
Pe cat de greu urcam, pe atat de repede ne pravalim la vale in partea cealalta, cu viteze care mai de care mai saltarete, recordul fiind undeva aproape de 60km/h.
[attachmentid=1627517598] [attachmentid=1627517599]
Dar avantul nu tine decat cativa metri din rampa urmatoare si iar trebuie sa folosim tot arsenalul de foi si pinioane disponibile, ba chiar sa mai si zigzagam intre borduri.
Noroc cu aerul tare de munte, care ne umple plamanii, altfel in Bucuresti n-am fi reusit niciodata efortul asta sustinut.
In urma noastra drumul serpuie pe culmi si, parca pentru a ne face in ciuda, nu pare deloc asa de greu cum ni s-a aratat noua atunci cand l-am parcurs.
[attachmentid=1627517600] [attachmentid=1627517603]
Odata cu kilometrii parcursi, parca si popasurile sunt mai dese si mai mult asteptate. Chiar gasim pretexte de care ne amuzam, mai facem o poza, mai bem nitica apa, mai admiram un peisaj...
[attachmentid=1627517601] [attachmentid=1627517602]
[attachmentid=1627517604]
Ajungem apoi in Sotrile si ce aflam de la localnici nu e chiar pe placul nostru. Spre Secaria nu e drum, asa cum speram noi, ci doar o amarata de poteca peste munte. Inteleg acum de ce nu reusisem in nici un fel in ziua precedenta sa fac iGO-ul sa-mi gaseasca traseul dorit.
O luam pe poteca ce pleca din asfalt chiar prin spatele bisericii si deja trebuie sa coboram de pe cai. Drumul e prea abrupt, plin de noroi, cu rugi pe margine, rugi ce ne lasa urme pe brate si mai presus de toate drumul e plin de ramificatii. Aflam ca trebuie s-o tinem tot inainte si asa si facem. Dupa ce pana acum ne dureau picioarele de la pedalat, acum ne mai dor si mainile de la impins bicicletele la deal.
[attachmentid=1627517608]
Dupa o vreme poposim (ne pravalim) intr-o livada de pruni. Tare n-am mai fi plecat de acolo. Visam la recolta lor si ne tolanim in iarba. Unii, mai infometati, iau o masa frugala.
[attachmentid=1627517605] [attachmentid=1627517606]
[attachmentid=1627517607]
Si hai din nou la deal! Pare insa ca am pierdut si poteca, o apucam de-a curmezisul pantei pana unde ni se pare ca ar fi o spartura in desis. Avem noroc, regasim acolo drumul.
[attachmentid=1627517609] [attachmentid=1627517610]
Dar drumul e din ce in ce mai rau, seamana cu potecile de munte pe care le strabati cu rucsacul in spate, nu impingand la bicle.
[attachmentid=1627517611]
Doar o poza, nu ca am fi fost obositi, Doamne fereste!
[attachmentid=1627517612]
De acum chiar suntem la munte, ne strecuram pe marginea unor rape adanci, mai mult pe langa decat in sa.
[attachmentid=1627517613] [attachmentid=1627517614]
[attachmentid=1627517615] [attachmentid=1627517616]
Atingem culmea si drumul se desparte in doua. Deja alesesem la nimereala cateva bifurcatii, dar fusesem cu totii de acord ca facusem alegerile corecte. Acum habar n-aveam pe unde s-o luam. O parte urca , facand puternic dreapta, alta cobora, tinand oarecum drumul drept. Cei de jos au zis "drept", atunci hai la vale! Doar zax protesteaza, ca-i arata lui Garminu' la deal. Mie-mi arata iGo-u' la vale si mai era si "DREPT". Cu trei la unu votat, o luam la vale!
De aici se duc la dracu toata orientarea, directia, softurile de navigatie, tot! Macar drumul e superb. Coboram pante accentuate, alegem raspantiile din mers si constatam ca ar trebui sa sunam la linia Sprite si sa cantam in cor ca ne-am pierdut. Dar macar drumul e frumos!
Intalnim in sfarsit un suflet de om care ne da vestea neplacuta, dar oarecum banuita de fiecare dupa atata bajbaiala. Suntem de cealalta parte a muntelui fata de Secaria, adica facusem un foarte frumos si foarte mare cerc.
Ei si, inca e drum frumos si mai gasim si o poiana numai buna de pus masa.
[attachmentid=1627517617]
Privim cerul si ne piere tot cheful cand vedem norii negri de deasupra. Rapid iesim in asfalt si chiar atunci incepe o rapaiala teribila, cu piatra si bulbuci si siroaie pe sosea.
Zece minute daca mai intarziam ne prindea pe niste sleauri argiloase unde nu cred ca ne-am fi putut tine pe picioare.
Si toarna tot mai tare. Ochelarii se aburesc, pelerina e fleasca, adidasii mustesc, dar noi pedalam cu spor, ca tot n-avem ce face altceva.
Gasim un adapost, dar ploaia deja s-a mai domolit. Furia apei am simtit-o din plin. Suntem uzi pana la piele si ne e cam frig. Cine are, mai schimba o haina uscata, cine nu, macar a invatat o lectie ptr data viitoare.
[attachmentid=1627517618] [attachmentid=1627517619]
Stropii raresc si plecam la drum, manati de frigul care ne intra in oase. Coboram nebuneste prin suvoaiele de pe asfalt si urcam ce am coborat de dimineata.
De la curent ne zvantam un pic si ajungem cu bine in Campina. La 30 de metri de masini, Hefee face pana. Asta da bafta!
[attachmentid=1627517620] [attachmentid=1627517621]
Urcam biclele pe masini, dam drumul la caldura si o luam usor spre casa. Pe drum vedem ca au mai iesit si altii la plimbare.
[attachmentid=1627517622] [attachmentid=1627517623]
[attachmentid=1627517624]
Si intr-un final cozile de la intrarea in Bucuresti...
[attachmentid=1627517625]

Acum stau si ma gandesc ce frumos arata traseul ala desenat pe harta si ce am ales noi din el. Nci macar nu am mai putea merge a doua oara pe acolo, ca nu l-am mai nimeri, cu siguranta. Dar a fost frumos, chiar daca ne-a plouat si am ratacit drumul.
Au fost 39.45km, 3 ore si 42 de minute de pedalat efectiv, iar media a fost 10.6km/h, incluzand aici si portiunile de impins.

Pe data viitoare!
atentat_cu_bomboana
Ahaa, deci de-asta n-a postat nimeni nimic pina la 10 seara, ai stat si-ai scris offline, ai gatit-o.
Foarte frumoasa povestirea ta, sa n-aiba somn Lucman, de ciuda! smile.gif
Deci chiar a fost “prin boșcheți”, gura pacatoasa ce sunt! Dar peisajele sunt superbe. Si-apoi are sa va treaca, o sa ramineti numai cu ce a fost frumos. Zânelor! In sfirsit, altceva decit pina acum.

Totusi, hefee, cum ai intocmit traseul, dupa harta turistica? Eu l-am desenat pe routeyou urmarind localitatile scrise de tine, pe ce parea a fi drum (vazut din satelit, mrrr!).

Zaxule, ai slabit si mai tare sau mi se pare?
@VladG: Si chiar ai bagat in casa bicicleta aia murdara?! Of, cind te gindesti ca aveam compresor de apa, si ce banet as fi scos! biggrin.gif

Frumos, bravo voua.
hefee
Cu asta l-am facut:
http://www.ro.map24.com/
Doc
Se baga cineva: http://primaevadare.ro ?
zax
QUOTE(atentat_cu_bomboana @ 20 Apr 2009, 19:27)
La multi ani, zaxule!  fleur.gif
*


multumesc frumos smile.gif

Foarte tare povestirea domnu' Vlad. In directorul cu pozele de la iesirea asta va fi si un link catre postul tau caci merita pastrat. In timp ce citeam ma simteam de parca as fi fost inca acolo.

Am facut si eu ceva, ca ma cam plictiseam: [attachmentid=1627517697]
corrado83
eu ma bag.
Axe
QUOTE(Doc @ 22 Apr 2009, 10:10)
Se baga cineva: http://primaevadare.ro ?
*



Asa baieti, vine clipa adevarului, verificarea cunostintelor smile.gif)
VladG
Sunt dator cu o ciorba lui Zax... blush.gif
Am localizat pe Google Earth locul unde am gresit drumul. In a doua poza se vede figurat si varful pe langa care trecea drumul cel bun.
Daca se deruleaza harta spre nord, drumul apare mai evident si coboara in Secaria.
Avem nevoie si de o busola.

Mai mergem odata? biggrin.gif
kokosmin
N-am putut decat sa ROTFL ... cum sa va rataciti cu GPS la voi rolleyes.gif

Cine de pe aici a experimentat o montare de camera video pe casca? A functionat lucrul manual? Ma uitam la ceva micro-camere din alea tip spionaj, poate sunt mai usor de pus.

E interesanta "primaevadare", sa anuntati daca va inscrieti. Si daca e valabila optiunea de intorcere tot pe 2 roti unsure.gif
VladG
Geaba ai GPS la tine, daca sageata de directie se invarte precum acul de busola cu magnetul langa el si nu poti gasi nordul, ca nici soarele nu prea se vede.
In padure nu e ca pe sosea biggrin.gif
Doc
Eu m-am inscris deja, ar trebui sa faceti si voi acelasi lucru.
zax
QUOTE
Prima Evadare este un concurs prietenos de ciclism cross country ....
Prin organizarea acestui eveniment se mai doreste:
  ......   
    * Promovarea traseelor si padurilor din nordul Bucurestiului intr-un mod mai activ in comparatie cu varianta gratarelor.


tare bine suna... imi place de baietii astia, promoveaza niste lucruri sanatoase pentru societatea in care traim... Un lucru nu inteleg... de ce sunt taxati participantii? Adica ei se lauda cu o initiativa de promovare a ciclismului dar de fapt promovarea asta se face pe banii celor ce ii ajuta... Nu stiu, mie personal mi-e putin neclar principiul asta pecuniar... Dar ma rog, contra banilor ei ne ofera posibilitatea de a merge 50 km pe propriile noastre biciclete asa ca m-as inscrie dar... f@%k! n-am casca... e asta e, ghinion mellow.gif

In alta ordine de idei, eu vineri se pare ca voi avea o zi libera asa ca as vrea sa verific daca se poate ajunge pe bicicleta pana in Poiana Izvoarelor (ceva mai sus de Busteni). E un traseu de 3-4 ore mers pe jos (dus) cu bicicleta nu ar trebui sa dureze mai mult de 2 ore si daca totul merge bine se mai poate face o plimbare (atat cat se poate) pe traseul catre Malaiesti apoi o intoarcere prin Diham... O plimbarica frumoasa prin padure. Inca nu stiu sigur daca voi putea merge, sigur va fi din pacate abia maine mai pe dupaamiaza dar in caz ca se va putea, mai am un loc de bicicleta pe masina... daca e cineva interesat si-si poate lua liber, astept pm smile.gif
Axe
Vlad , cum se comporta carbonul cand se rataceste ?! wacko.gif
kokosmin
Am fost pe jos spre Poiana Izvoarelor acum 2 ani; sunt unele pasaje cu abrupturi sau pante verticale, o sa ai de carat bicla un pic huh.gif Da' e de urcat, nu gluma.
VladG
QUOTE(Axe @ 22 Apr 2009, 23:17)
Vlad , cum se comporta carbonul cand se rataceste ?!  wacko.gif
*


Pai cam ia foc... Noroc cu ploaia, care l-a stins repede biggrin.gif

@Zax: Io n-am cum sa vin. Sa-mi zici cum o sa stai cu febra musculara dupa atata impins de ghidon wink.gif
VladG
wub.gif
Dar nu cred ca frecventeaza cercurile noastre, asa ca ea cu focul ei, noi cu ale noastre. Tu cand mai vii cu noi, ca de antrenat te antrenezi zilnic?
vis-a-vis
Am luat o pauza, probleme cu spatele...
N-am bicicleta adecvata, i-am pus cauciuc de sosea, de 23 mm... plus ca am pinioane mici 14-28 si foi destul de mari 28-38-48. Greu de catarat.
Am cam investit tot banii in mobra si nici n-am apucat sa merg cu ea anul asta. Mai am de lucru biggrin.gif
Daca faceti una mai mult pe sosea si p-acilea p-aproape, ma bag... altfel, va insotesc cu gandul.
Lucman
100 de biciclisti pe Dn1 la ore de maxima audienta? Pe interzis accesul biciclistilor? Sa te intorci seara pe Dn1? Cu ce ii cara inapoi pe cei ce capoteaza pe drum?
atentat_cu_bomboana
Ce ziceti, se poate merge cu bicicleta HT de la Cota 1400 (Cota 2000) spre Piatra Arsa cu coborire apoi pe Piciorul Pietrei Arse – Poiana Stinii Regale – drumul de Cota – stinga Sinaia (sau dreapta telegondola), si asta fara sa te manince ursul? Ma gindesc la ceva pentru simbata, sa nu mai umblu cu panglici dupa mine wink.gif
zax
QUOTE(kokosmin @ 22 Apr 2009, 22:23)
Am fost pe jos spre Poiana Izvoarelor acum 2 ani; sunt unele pasaje cu abrupturi sau pante verticale, o sa ai de carat bicla un pic  huh.gif  Da' e de urcat, nu gluma.
*


Intr-adevar, daca-mi aduc bine aminte sunt vreo 2 sau 3 urcusuri mai rele unde e de impins bine la bicicleta iar in rest se urca constant pe o panta nu foarte abrupta si numai pe pamant. Cum spuneam, e o plimbare cu bicicleta prin padure, dar padure de munte. Nu e un traseu de facut in mod normal, d-aia nici nu l-am propus pentru grup si nici nu e un traseu pentru cineva care nu are un minim antrenament. Anul trecut, dupa iesirea de la bolboci am fost cu piciorul acolo si mi s-a parut prea greu, fiind urcare constanta, acum insa, dupa Transalpina si iesirea de sambata il privesc cu optimism biggrin.gif

QUOTE(VladG @ 22 Apr 2009, 23:25)
@Zax: Sa-mi zici cum o sa stai cu febra musculara dupa atata impins de ghidon wink.gif
*


lasa ca si daca o imping tot drumul tot nu imping la ea mai mult decat am impins sambata blush.gif
Lucman
Ati facut o excursie nemaipomenita. Nu stiu daca atunci cand erati in padure pierduti de mamica si urland de foame era la fel de placut, dar acum privind in spate cred ca ati fost incantati smile.gif
Mor de ciuda ca nu am fost cu voi, dar sunt convins ca anvelopele mele de 19mm nu faceau fata la acest traseu.
Si aveam si busola smile.gif
VladG
Va ziceam mai demult ca ma documentez ptr o excursie mareata la vara.
N-am reusit sa am toate datele, dar poate mai completam cu informatii. Unii dintre noi mai au conturi si pe alpinet si poate mai lanseaza cate o intrebare pe acolo (eu nu mai am, din pacate).

Revenind la plan, ma gandesc la o excursie de 3-4 zile in zona muntilor Capatanii-Buila Vanturarita. Nu va fi nevoie de cort, deci vom fi relativ usor echipati, distantele sunt rezonabile, ar fi cam 3 zile de pedalat intre care am putea intercala una de refacere/relaxare.
Prima parte a traseului (primele 2 zile) ori o cunosc, ori am informatii despre ea, e ok, putem merge pe biciclete.
Despre ziua a treia nu prea am deloc informatii, aici trebuie completat si de vazut daca trebuie deviat traseul, daca poate fi parcurs doar pe bicla sau mai are si zone de impins, cat de lungi si de dificile sunt, cat de mult ar lua sa facem aceasta portiune, etc.
Mai concret, se merge cu masinile pana la Malaia, aproape de Voineasa si apoi pe/pe langa biciclete:

1.Malaia – Ciungetu(km9) – Lacul Petrimanu (cazare cabana)
Excursii: - L Galbenul
- Iezerul Latoritei;
- Cascada Dracilor

2. Lacul Petrimanu – Curmatura Oltetului(km6) – Polovragi(km33) – Pietreni

L.E: Am modificat traseul ptr ziua a treia, cel initial era inaccesibil ptr biciclete. Traseul nou pare mai practicabil, desi mai sunt ceva portiuni necunoscute. Multumiri lui claudiuxyz pentru sugestii wink.gif

3. Satul Pietreni - Cheile Costești - Izvorul Priboiului - Valea Prislop - Cantonul Silvic Prislop - Valea Prislop - Plaiul Netedu - Vârful Netedu (1757 m) – Vârful Lespezi (1822 m) - Vârful Govora (1958 m) - Șaua Zmeuret (racord cu traseul crestei principale a Munților Căpățânii) - Malaia

Cu violet am trasat zona necunoscuta a traseului. Pe harta nu e foarte clar ce e drum forestier si ce e poteca de picior.
Deci, a fost cineva pe acolo, macar cu rucsacul in spate, sa ne spuna si noua?
Axe
QUOTE(VladG @ 23 Apr 2009, 00:35)
wub.gif
Dar nu cred ca frecventeaza cercurile noastre, asa ca ea cu focul ei, noi cu ale noastre. Tu cand mai vii cu noi, ca de antrenat te antrenezi zilnic?
*



Pai , acum sambata sau duminica se organizeaza vreo tura ceva ?! smile.gif
VladG
Nu stiu, oricum eu nu sunt disponibil we asta. sad.gif
hefee
@VLAD Eu sunt dispus sa merg in "excursie". Pune, te rog, niste date posibile si ne punem de acord pentru o data concreta. Eu as opta pentru sfarsitul lunii mai-inceputul lunii iunie.
VladG
Cred ca e totusi un pic prea devreme, s-ar putea sa mai prindem inca noroaiele de dupa zapezi sau chiar zapada.
Eu ma gandeam la o data cam cu o luna mai tarziu.
corrado83
baga cineva o tura in weekend?
atentat_cu_bomboana
Pai... Eu da, ca nu mai fac pe dragonul chinezesc pe la Cota 1400, am scapat. Merg cu țițirișca la plimbare, ma lasa dan_dhs si cu Peaty in Brașov sau in Râșnov.
Eu sui pe bicicleta pina in Poiana si, daca ma simt ok dup-aia, ma bag cu bicicleta la gondola sau la cabina pina la Postavaru, ma fâțâi pe acolo pe sus si la sfirsit ma dau la vale pe Drumul Rosu inapoi pina-n Poiana. Sau sa cobor pina in Brasov?... Si ma recupereaza ei de undeva sa ma duca acasa.

Sa ma uit pe o harta...
Suntem trei intr-o masina, cu trei suporti, si loc liber nu mai avem, dar daca aveti cu ce veni, noi pe la 8:30 iesim din Bucuresti si ne putem intilni pe undeva.
senna
Duminica vreau si eu o tura, m-am inzdravenit. Dispus sa vin cu masina, intra 2 bicle cu rotile din fata demontate wink.gif Insa nu incepand cu o ora prea matinala smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.