Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
zax
Lucman, chiar te credeam om serios... "Daca nu crapa nimic... luam cort cu noi..." Cort+sac de dormit = vreo 2-3kg in plus cel putin. Mancare pentru 2 zile... inca ceva kg, ca nu poti sta pe 3 snitele. Drum de 95km pe munte... sa inteleg ca ai uitat deja experienta de la Peris? si aia a fost pe asfalt, drum drept si fara jdemii de echipamente in carca... Sincer nu-mi vine deloc sa dau inapoi, mi-ar place sa fac traseul ala... totusi... e de gandit bine inainte.

Vad ca ati mai postat inaintea mea... No, ma bag si eu in rand cu lumea:

1. Lucman (masina cu 2 suporti, ?)
2. VladG (masina cu 2 suporti, 1 liber)
3. zax (masina cu 2 suporti, 1 liber)
4. ...
Lucman
Eu ma intalnesc cu acb azi la o tura prin parcurile capitalei.
Hai sa ne intalnim sa discutam despre tura pe TA.

Eu am sac de dormit - cantareste 500g. In caz de nevoie pot sta in el fara cort sau neopren.
Haleala - mai luam de pe la tarani in drum ceva.
Apa va fi o problema, nu stiu cate izvoare vom gasi pe platou.

Ne intalnim la 20.00 pe undeva sa stam la taclale?
zax
eu nu cred ca pot ajunge in seara asta dar oricum plecarea nu e maine... Incerc dar nu promit nimic. Totusi, hai s afim seriosi cu dormitul asta in sac, fara cort... sau dormitul in cort si plecare apoi a doua zi... si apoi si a 3-a zi caci daca in prima zi nu se fac cei 95 km, sunt sigur ca nu se vor face cei 70+diferenta a 2-a zi.
Lucman
Deci sa avem tel la noi sa sunam la Sprite smile.gif
OK, exista posibilitatea sa ajungem o statistica, nu spun nu. Dar si daca ne iese...... smile.gif
zax
n-ai ce statistica sa ajungi... Merge sau nu merge... Daca nu mai putem gasim o pensiune sau rugam pe cineva sa ne primeasca in gazda si gata... si lipsim o zi de la munca... nu mi se pare nimic riscant, doar mult prea mult "hei-rup" ceea ce va strica placerea... Nu mai stai sa admiri nimic, hai sa mergem ca se-intuneca... mi se pare aiurea... si daca iese ce? prefer sa ma simt bine decat sa fortez limitele doar ca sa am cu ce ma lauda.
Lucman
Aici glumeam smile.gif

Zax, putem sa o facem, totul tine de pregatirea mentala. Data trecuta nu eram pregatiti pentru asa ceva. Acum suntem. Daca avem si mp3 player pentru pastrarea ritmului va fi super ok.
Putem sa o facem. Suntem pregatiti sa facem fata efortului. Putem sa o facem.

Hai Casper, nu mai da cu ochiul smile.gif Cumpara bicla si hai cu noi smile.gif
polonete
lucman...este loc si pt mine in sear asta ? daca da, la 20:00 unde? MS
Lucman
teoretic cred ca ne intalnim la 19.30 la mega Image.
Mai vorbim sa stabilim exact
polonete
notat.
atentat_cu_bomboana
Sunt in mare graba, n-am citit tot ce-ati mai postat de cind am vorbit cu Lucman despe traseu-circuit in Paring.
Vin diseara cu bici' la 19:30 la Mega Image de pe Obregia (la Lucman), vorbim acolo. Nu cred ca vine VladG ca stiu ca merge la sala sa faca... biciclete biggrin.gif
Eventual il sun eu, daca n-ati vorbit deja cu el.

Io viu.
polonete
am vb cu lucman si a_t_b ... cine mai doreste, cine mai pofteste... ora 20:00 Mega Image (cel de la Cultural).
claus
vreun alt reper ? ca nu-s familiar cu zona din seara asta tongue.gif
Lucman
De la BIG pe Bulevardul Alexandru Obregia, mergi pana dai de Mega Image pe partea stanga. 3 statii de la BIG.
Sau in Tineretului ca acolo trebuie sa ajungem.
claus
pe unde intrati in tineretului ? sa ne vedem acolo tongue.gif
polonete
schimbare de plan....toata lumea doritoare de o mica plimbare cu "bolizii" pe podul din Tineretului (de la Polivalenta) la 20:00
claus
superb
Doc
Cam tarziu pentru mine sa vad mesajele cu intalnirea din seara asta. Totusi cand vreti voi sa faceti traseul ala?
atentat_cu_bomboana
Daa, am fost azi sase la plimbare prin oras: Lucman, polonete, alien_x, claus, Virgil si cu mine. Tineretului, Carol si Herastrau.
Alien_x si Lucman erau cu pantaloni noi, de ciclism, din aia cu pampersi inauntru. Frumosi si cica mai ales buni. Sexy, nu mai zic! smile.gif

Io n-am fost sexy, dar am in schimb super-bube! Am cazut de doua ori. Prima oara la trecerea printre o sirma si un cos de gunoi, la iesirea din Tineretului, in curba si pe nisip, si a doua oara pe bulevard in sus, uitindu-ma in spate dupa bajeti, cind m-am suit pe bordura. M-am lovit rau si a trebuit sa ne oprim la farmacie sa-mi iau apa oxigentata si fasa. Dau cu apa si sfiriie, brrr!

Planuri pentru Paring n-am facut. Vorbim zilele astea cu totii pe forum, cei interesati, sa vedem cum ne organizam.

Noapte buna, Bucuresti...
claus
noapte buna, bucuresti.. eu acum am ajuns acasa
bine ca n-a fost mai rau, la a doua cazatura.. sa fi fost vreun combo, cu o masina din spate.. sau alt biciclist din spate smile.gif

trebuie sa imi iau si eu pantaloni sexy, macar pentru confortul sporit al ouălelor, daca nu si pt materialul lor tongue.gif
ah, si plimbarea, ca plimbare.. da' tongue.gif muuulte pauze
Lucman
A fost super aseara. O plimbarica scurta de vreo 20 km, derapaje necontrolate pe strada si Renommierschmiss-urile lui ACB smile.gif

Per total a fost super !
Doc
Deci ma repet, ati stabilit ceva pentru weekend-ul asta? Mergem la Ranca?
Lucman
weekendul asta eu suntt plecat, acb pleaca, zax e si el prin alta parte, vladg la fel, visu nu mai stiu nimic de el, se pare ca a dat cu dusmanul picioarelor. Ranca trebuie sa fie pe 26-27. Sa vedem cum facem un traseu circuit dar mai scurt.
vis-a-vis
Eu am dat cu dihania de pamant si m-am bulit la un genunchi.
Va urmaresc indeaproape biggrin.gif
atentat_cu_bomboana
Aualeu! Sunt alaturi de tine, vis-a-vis. Sa te faci repede la loc, da? Ca avem treaba cu tine.
Intre timp imi trec si mie bragging-scar-urile de care zicea Lucman biggrin.gif
Doc
Mdea v-ati cam dat la fund rau. Rusinicaaaaaaaaaaaa!!!

Vis-a-vis cum ai reusit? Eu inca sunt in stadiul de pregatire, dar spre surprindea mea nu este chiar asa de greu.
vis-a-vis
"Fugeam" de niste caini prin fata blocului, ma uitam dupa ei in spate si cand am intors capul mai iesise unul in fata... am apasat prea tare frana pe fata si am fost jos biggrin.gif
Lucman
Asta cu frana fata si hop in sant vad ca te urmareste visule, indiferent daca ai motor sau nu smile.gif
Hai sa te faci bine repede.
atentat_cu_bomboana
@VladG si zax:
Citi kilometri sunt de pedalat pe traseul propus de tine, VladG, pentru simbata la http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=112...dpost&p=1443344?

Ca, daca sunt multi, ma gindesc sa renuntati/renuntam la traseul "optional" de duminica si sa rupeti/rupem traseul de pedalat de simbata in doua zile, cu innoptare la Obirsia Lotrului in felul urmator:
1) simbata: urcus Rinca - Papusa - Urdele - apoi lasi pe dreapta obirsiile Latoritei si Virful Muntinu si cobori usor stinga urmind tot DN67C (Transalpina) pe linga Cășărie pina in firul Lotrului - Obirsia Lotrului (somn si intilnire cu masinile care vin si ele prin Petrosani - Groapa Seaca pe DN7A)
2) duminica: masinile suie bicicletele inapoi pe Lotru in sus pina aproape de Cășărie (le ajuta nitel), apoi bicicletele intra pe traseul Strategica pe interfluviul Lotru-Latorita si coboara in Ciungetu (pe valea Latoritei, inainte de confluenta cu Lotrul) de unde sunt recuperate de masinile care coboara pe DN7A pe Lotru prin Voineasa.

Citi kilometri are in total traseul? Dar pe zile? A doua etapa e mult mai usoara.
Cum va suna?

Am vorbit cu Lucman si e posibil sa venim si noi: Lucman, alien_x si cu mine. Trei oameni cu o masina si doua biciclete. Sofer simbata - alien_x; sofer duminica - atentat_cu_bomboana. Sau invers, depinde care are pumnul mai greu! smile.gif

VladG, vino cu informatii noi despre zona, daca mergi in weekendul asta cu ATV-ul, sa stim si noi.

Sus e o frumusete! Urdele - Muntinu... O minunatie! Pacat ca nu sunem in forma, sa ne abatem nitel pe picioare la lac la Cilcescu, sa facem o baie (printre maci si stîrci, da-da-da!) biggrin.gif

(visez cu ochii deschisi...)
VladG
Vin cu vesti bune, sau macar promitatoare: maine plec intr-adevar cu ATV-ul la Voineasa ( de fapt am inteles ca ar fi vreo 23 de ATV-uri smile.gif) si a doua veste e ca mi-a venit si camera comandata, asa ca o sa incerc sa trag pe film pasajele mai importante, comune cu planurile noastre, ca sa avem obiect de studiu.
Planul de we asta e sa fac in sens invers (la deal) Strategica si sa ne intorcem peste culmi, spre Oasa si apoi Voineasa.

Revenind la traseul de biciclete, nu stiu exact cati kilometri sunt, cred ca in jur de 50, poate un pic mai multi, dar e important ca sunt in principal la vale.

@a_c_b: planul tau suna bine, ca impartire pe zile, km , efort, dar are o scapare majora, care-l face imposibil de pus in aplicare, si anume nepotrivirea intre starea drumurilor de acolo si masinile cu care vom merge sad.gif
Smartul meu ar ajunge de la Obarsie la Casarie doar carat pe o platforma biggrin.gif
As ramane la propriu suspendat la prima trecere mai grea. A trebuit sa merg cu atentie pe acolo cu Fusion-ul, care avea garda aproape de 2 ori mai mare, deci nu merge varianta asta. Ar face cu greu fata si la bucata neasfaltata dintre Gropa Seaca si Obarsie, din cauza suspensiilor foarte rigide si a garzii mici...

Daca ptr traseul propus de mine e doar problema distantei si efortului, eu zic ca nu trebuie sa ne temem, nu o sa ne rupa prea tare si e realizabil, macar partea de sambata, caci cea de duminica e si mai lejera in ideea ca mergem pe asfalt si ne pot recupera (ajuta) masinile daca dam de greu (urcarea la Vidra).
Repet, luni o sa stiu mai multe, acum cunosc doar fragmente din traseu, dar va zic de pe acum, peisaje si aer ca acolo, mai rar wink.gif
atentat_cu_bomboana
Ieah! N-ai tu pilot&copilot de incredere! smile.gif

Sa zicem ca nu mai cara masinile bicicletele de la Obirsie pina la Cășărie, ci doar pe Lotru in sus pina unde se desparte Transalpina de valea propriu-zisa si incepe sa urce abrupt spre Cășărie? Pina la pod?... Tin minte ca era un drum de piatra sparta bunicel, fara praguri si mizerii. E drept, ultima oara am fost cind cu eclipsa de Soare. Sunt de atunci... 9 ani? sad.gif
Asa rau s-a facut drumul din Groapa Seaca la Obirsie? Sau tu ne minti ca sa dormi gratis la Voineasa? smile.gif

Hai, distractie placuta in weekend cu ATV-urile si sa nu rascoliti prea tare drumurile, va rog frumos. "Luati-va, ba', ateveuri!" biggrin.gif
casper
ce ziceai Lucman ca pe clio nu se poate ? l-am surprins pe la izvor parca.
Lucman
Nu am zis ca nu se poate.
Am zis ca e destul de inghesuit.
Ai cumparat bicla?

Vladg Poti pune o harta cu traseul masinilor si traseul bicicletelor?
Nu reusesc sa imi dau seama pe unde trebuie sa bag masina.

atentat_cu_bomboana
Pentru biciclete, traseul lui Vlad e asta cu roz.
Masinile, in planul lui, vin pe defileul Oltului in sus pina la Gura Lotrului-Brezoi si de acolo intra pe DN7A in sus pe Lotru pina la Voineasa, apoi continua, a doua zi, pina la Obirsia Lotrului. Parca asa. Verific.
VladG
Tarseul de biciclete ala e...
Maisnile vin vineri pana la Ranca, prin Rm Valcea (asfalt).
Apoi ar pleca inapoi sambata, Ranca -Rm Valcea - Voineasa, alternativa mai scurta, cred, dar mai rea ar fi Ranca - Tg Jiu - Petrosani - Obarsie - Vidra - Voineasa.
Duminca s-ar face Voineasa - Obarsie (si masini si biciclete pe acelasi drum), cu intoarcere seara.
Doc
Deci sa inteleg ca trebuie sa ne pregatim suflesteste pentru ranca...wink.gif. Eu in wk asta cred ca bag o coborare de la Babele pana in Sinaia. Am gasit un grup amator de senzatii tari.
atentat_cu_bomboana
@VladG: Traseul meu de biciclete e mai sexy!
Vorbeam si cu Lucman: E cam urita urcarea aia de la Voineasa la Vidra, tot drumul in a doua zi e la deal. Iar sa ne (vă) ajute masinile nu e o grozavie...
Nu mai bine merg bicicletele asa:
1-2 Rinca - Obirsia Lotrului (citi km?)
2-3 Obirsia Lotrului (mai precis baza urcusului la Cășărie) - Ciungetu (citi km?)

Iar masinile asa, daca stii sigur ca-i drumul prost prin Groapa Seaca:
1-2 Rinca - Rm Vilcea - Voineasa - Obirsia Lotrului (citi km?)
2-3 Obirsia Lotrului - Voineasa - Ciungetu? (citi km?)
Pentru ca e scurt a doua zi, soferii n-au decit sa faca pe broastele testoase undeva pe un traseu de plimbare prin padure si sa apara abia pe dupa-amiaza la Ciungetu cu masini cu tot.

Va ginditi?
Lucman
Eu mi-am luat anvelope cu aderenta mare in asteptarea evenimentului smile.gif
VladG
1. Ranca - Obarsie sunt in jur de 40 km, nu mai stiu exact. De integritatea rotilor imi e cel mai teama pe bucata asta. Mai sunt si vreo doua urcusuri grele, dintre care cel pe Muntinu (la scari) va fi sigur pe langa bicle.

2. Cam urata urcarea de la Obarsie la Casarie, prin padure, peste pietre. Sunt ceva km, dar nu foarte multi. Eventual se mai pot impinge biclele. Asta e singura bucata care nu-mi prea place si mai nasol e ca se cam aduna km cam multi ptr a doua zi, cand nu cred ca ne vom simti foarte fresh. In propunerea mea a doua zi era mai de umplutura, adica ma gandeam sa ne suie masinile si sa coboram noi la Obarsie. Cum zici tu e cam greu (mult) si a doua zi...

Km masinilor nu prea conteaza. Cred ca sunt vreo 130 in prima bucata si vreo 70 in a doua.
atentat_cu_bomboana
QUOTE(VladG @ 18 Jul 2008, 14:20)
In propunerea mea a doua zi era mai de umplutura, adica ma gandeam sa ne suie masinile si sa coboram noi la Obarsie.


Adica sa coborim noi DE LA Obirsie, zici?

Am vorbit cu Lucman sa ne "specializam": el sa care scule, eu sa car medicamente etc. Cine ce mai vrea sa care?
As lua eu aparatul foto si nu mai luati voi. Iei tu, VladG, camera de filmat?

Hai sa vorbim saptamina viitoare, cind vii si tu cu informatii noi.
Sa te simti bine si sa ai grija de tine.

Alta idee: Daca tot facem adoua zi "de umplutura", de ce sa mai batem drumul in sus si-n jos Voineasa-Obirsie-Voineasa si sa nu facem o combinata intre traseul lui VladG si traseul meu:
etapa a: Rinca-Obirsie
etapa b: Obirsie - Voineasa
Adica 1-2 galben si 3-2 roz din schita http://www.reno.ro/index.php?act=Attach&ty...t&id=1627461267

Cu somn la Obirsia Lotrului.
VladG
Nu, am zis bine, de mai sus de Vidra spre Obarsie se coboara...

L.E: a_c_b, cu varianta asta ultima pierdem tot fun-ul (peisajele) de pe Strategica...
atentat_cu_bomboana
Stiu, asa ma gindeam si eu.
Sa vedem totusi ce inseamna 40 km pe drumul ala, pe la 2000 si ceva de metri; noua ne-a fost cam greu sa urcam 20 pina la Bolboci...
Ok, inteleg, dupa Muntinu avem preponderent panta (sigur n-are sa mai fie epuizant), si asta e adevarat...

Am inteles si ce-i cu "coborirea in sus pe Lotru" smile.gif Merci de lamurire.
Doc
Pentru cei puturosi am gasit niste trasee prin padurea de la Cernica foarte tari cu un grad mediu de dificultate. Pentru o iesire de 3-4 ore Duminica sunt super ok, poate fi oricand un antrenament pentru mersul la munte.

Cum ramane pentru weekend-ul viitor? Cum se fac echipele? Eu nu merg cu masina asa ca trebuie sa-mi pastrati un loc pentru bicla. Trebuie sa luam corturi ceva la noi?
Lucman
sper sa nu avem nevoie de cort. Pentru tura urmatoare de weekend, am descoperit pensiunea asta pe varful muntelui www.carnival.ro Numai cu un diesel am reusit sa ajungem pana la ea. Se preteaza ca baza pentru plimbari in zonz. Se inchiriaza toata odata pentru un weekend la 300 euroi.
Doc iti dau loc in masina, dar fa rost de suport.
Sper sa fie Ok si sa pot merge.
atentat_cu_bomboana
Buna dimineata, fetelor.

Vad eu ca fiecare are sa vina cu vesti proaspete din weekend.
Eu am urcat simbata seara pe Transfagarasan, cu masina, de la Curtea de Arges pina dincolo de Vidraru, 20 si ceva de km mai sus.
Pentru cei interesati sa urce cu bicicleta de la Vidraru la Bilea, 60 km (VladG, vis-a-vis si zax): Asfaltul e prost, foarte prost. Iarasi, drumul, serpuit pe conturul lacului de acumulare, e prin padure, fara sa ai placerea unui peisaj aparte. E drept, fara rampe obositoare, dar plictisitor. Iti ia degeaba din energia de care ai avea nevoie mai sus. Eu va recomand sa va urcati pe bicicleta abia cind mai sunt 30 km pina la Bilea. De acolo se mai deschide valea, stii ca avansezi si devine interesant. Presupun ca asfaltul e prost in continuare, dar macar vezi ca urci, ca te apropii...

Drumul se vrea reparat, dar de fapt sunt gropi in care s-a aruncat ceva asfalt cu lopata si ce era inainte groapa acum e dimb. La fel de siciitor pentru masinile de asistenta, dar asta e!

Sa aveti o saptamina usoara si un weekend minunat! smile.gif
VladG
M-am intors, viu si nevatamat (mai putin fundul, care s-a tabacit acum dupa forma altei sei biggrin.gif).
A fost super, 120 km intr-o zi, numai de offroad.
Vesti mai putin bune pentru ce planuim noi. Strategica e ok ca inclinare, cel putin majoritatea ei, ca nu am parcurs-o pe toata, insa e putin mai rea decat ma asteptam dpdv al structurii drumului. Sunt cam multe pietre, insa comparativ cu Transalpina e mult mai buna smile.gif
Am cateva filmulete, trebuie sa ne vedem neaparat, sa le urmarim impreuna si sa stabilim detaliile.
Propun maine seara, pe la 9. Dar cineva trebuie sa vina cu un laptop, sa vedem pe el ce am filmat.

Revenind la Strategica, drumul nu are o inclinare mare, se tine mai mereu pe curba de nivel. Peisajele sunt mai mult decat ma asteptam. Eu zic ca sa poate face intr-o zi.
Mai nasoala e portiunea de Transalpina, dintre Ranca si Saua Stefanu, cred ca jumatate din ea va trebui sa o facem pe langa biciclete, cel putin cei care nu au mountain bikes, desi nici cei care au nu cred ca vor reusi sa stea pe ele, sunt pietre mari in multe locuri...
Dar si daca facem toata bucata de TA pe jos, nu ne ia mai mult de 3-4 ore, deci plecand de dimineata devreme, avem timp.
Trebuie sa stim cat mai curand daca mergem si cati mergem, caci putem avea probleme cu cazarea, e cam plin pe acolo si fara rezervare nu avem sanse.

Pentru a doua zi iese total din discutie urcarea pe sosea la Vidra, e mult prea lunga si abrupta, cu diferenta mare de nivel.
In schimb, daca mai putem sta in sa, avem o alternativa, drumul catre Vidra, pe la Cataracte, care se tine pe firul apei si nu uraca si coboara. Am mers pe el cu ATV-ul. Nu e asfalt, dar e ok ptr noi (masinile pot veni peste munte si sa ne reunim la Vidra)

Iese de asemenea din discutie varianta de urcat de la Obarsie pana la Stefanu pe bicle. E rupt rau drumul, lung, abrupt, pietre multe. Doar cu biclele la spinare s-ar putea...

Raman la propunerea initiala pentru prima zi: Ranca -Saua Stefanu - Gura Latoritei - Voineasa.
Daca avem probleme, putem cobora din Strategica mai devreme cu vreo 15-20 km, deasupra Voinesei, la asfalt, pe drumul pe unde am urcat ieri cu ATV-urile. Mergem vreo 1 km pe langa ele, dar speram ca nu e cazul...

Daca aveti intrebari...
Cine vine maine? Cine vine in we?
Propun o terasa din Centru, ca sa fie mai aproape de toata lumea...
Doc
Pe ar fi cazul sa va ganditi si MTB-uri de acum incolo daca mai vreti sa mergeti la munte. SantaCruz-ul meu si-a aratat adevarata valoare la Bolboci si prin padure la Cernica pe malul lacului. Se pare ca mi-am configurat un MTB allroad, foarte usor si bun la urcare dar nu sta rau nici la coborare. biggrin.gif

atentat_cu_bomboana
Salut.
Bine ai revenit, VladG!

As prefera sa ne vedem poimiine pentru ca miine e zi de cumparaturi pentru firma si am promis sa mai rezolv niste chestii dupa aceea in Cringasi.
Dar daca voi vreti miine, ma dau eu de trei ori peste cap (la figurat de data asta, pentru cine stie despre ce vorbesc!) si vin si eu.
Nu am laptop.
VladG
E musai maine, ca suntem presati de cazare...

Vesti proaste spre foarte proaste: am ramas fara driver la masina de asistenta. Lucrez insa la un inlocuitor...
atentat_cu_bomboana
QUOTE(Lucman @ 20 Jul 2008, 21:19)
Doc iti dau loc in masina, dar fa rost de suport.
Sper sa fie Ok si sa pot merge.
*



ohmy.gif Lucman! Ce inseamna "sper sa fie ok si sa pot merge"? Nu stii sigur?
Uite, si la VladG au aparut complicatii... Trebuie sa stim repede ce si cum.

Planul era asa:
Masina 1 - VladG si zax cu cele 2 biciclete ale lor si doi soferi;
Masina 2 - Lucman, alien_x si atentat_cu_bomboana cu 2 biciclete (alien_x sofer simbata si acb sofer duminica).
Posibil ca in masina 2 sa intre si Doc cu bicicleta lui, daca isi gaseste suport de bici' (adica sa mergem cu trei biciclete sus)
Lucman
Ori sambata, ori duminica voi fi plecat, deci pica toata tarasenia.
Un raspuns sigur il pot avea vineri, ceea ce e mult prea tarziu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.