Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Telefoane mobile
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250
Merced
Aia da, daca e in garantie, poate are omu' noroc si isi ia si banii inapoi pe el.

Eu am avut candva un rahat de Philips S398 de la Digi. Dupa un ani si cateva luni ajunsese vai de capul lui(nu stiu ce a fost in capul meu de dadusem Acer ClodMobile-ul pe asa ceva, doar pentru ca bateria de la Acer nu mai tinea deloc si mi-a fost lene sa iau alta), in sensul ca era plin de pixeli morti ecranul, aparusera niste pete prin partea de sus, si bateria tinea foarte putin.
Pentru ca-mi luasem din Hong Kong Redmi Note 3-ul cand inca o ardeam pe vapoare, am zis ca asta sa-l vand, dar ce naiba sa vand la el in halul ala. Asa ca m-am dus la RDS sa-l dau la garantie. Ei la momentul ala m-au trimis la Germanos, iar aia l-au primit, si dupa vreo doua saptamani m-au chemat sa-l iau inapoi insotit de o nota cum ca nu se mai gasesc piese pentru reparatia lui. Aia de la RDS au tot taraganat, ca stai sa vedem, eu nu m-am stresat ca aveam deja telefon. Cica gasisera ei unul pe la mama dracu', nou, si mi-l aduc pe ala.
I-am mai lasat vreo doua saptamani, apoi s-au scuzat ca de fapt era o greseala. Tot voiau sa ma convinga sa iau alt telefon platind doar diferenta, dar eram proaspat posesor atunci deja de telefon si chiar nu ma interesa. Solutia finala, imi zic ei, ar putea sa-mi dea toti banii inapoi pe el, daca as avea toate chitantele de la RDS din ultimele 12 luni(fusese luat pe rate din alea la ei). Dar au zis-o asa de parca era imposibil sa am respectivele bonuri. M-am dus acasa la dosaru' cu facturi si in 20 de minute eram cu bonurile la ei. Mi-au returnat absolut toti banii platiti pe dracia aia, nici mie nu mi-a venit sa cred. biggrin.gif
vallixx
QUOTE(Bicicleta galbena @ 2 Feb 2020, 15:10)
Fuga pe olx cu el!  biggrin.gif
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

A fost pe olx asa de proba acum ceva timp cat inca mergea bine, mai mult ca sa vad daca mai sunt oameni interesati de el. Daca primeam o oferta buna il dadeam.
Bine....asta cu "mergea bine" e cu dus si intors, ca si asta cand merge, merge bine. Dar il mai apuca cate un restart, iar ultima oara a stat ~20-30 min in bootloop. Eu am zis ca asa ramane dar s-a ambitionat. icon_mrgreen.gif

Dar acum ca au inceput problemele l-am scos. As putea sa-l dau, il pun la un pret mic si-l marit, de blesteme nu mi-e frica si nici de "ce dai asa primesti". Insa imi place sa cred ca sunt un om corect, asa ca nu vreau sa tepuiesc pe nimeni.

Daca il vrea cineva amarat care n-are....il dau pe degeaba, o sa intreb prin verii de la tara. Cat o tine sa se folseasca de el si aia e.
Bicicleta galbena
Are zilele numarate probabil. Baga-l intr-un sertar, il tii de backup (recunosc ca nu e un sfat prea grozav, asa tin in sertare 4 bucati telefoane vechi, perfect functionale).
vallixx
Ieri a fost prima zi cu 9T PRO.

Impresii la cald....bune.

De miscat se misca bine, de aratat arata bine, de auzit se aude bine.
Nu mi se pare nimic rau la el, insa nu vad nici ceva extraordinar.
E un telefon ok, cu un pret sa zicem corect....

Doleantele mele le bifeaza. Bateria are la momentul asta 75%, scos de la incarcat aseara (peste noapte a pierdut de la 100% la 96%), iar acum am 75% in conditiile in care l-am frecat destul. Deci aici e lux.

Ecranul imi place, mare, luminos, responsiv. Pe afara arata ca orice telefon din gama mai rasarita.

Jack prezent, carcasa finuta si calitativa in pachet, difuzor doar unul dar se aude tare si clar.

MIUI nu-mi place. Nu e rau, nu se misca rau, are posibilitati multe de configurare, dar e cam stufos.
Si nu-mi place ca nu are app drawer, asa ca un Nova Prime a rezovat treaba.

Cam mult bloatware, fara posibilitatea nici macar de disable, nici vorba de uninstall. Insa ma cam asteptam la asta. Dar tot Nova mi-a venit in ajutor, mi-am creat propria pagina de meniu, cu aplicatiile care ma intereseaza, restul doar in main tab unde nu intru.

Insa pus langa HTC, chiar daca se vede ca e invechit, tot se vede ca la vremea lui fost un produs premium. Nu ca chinezaria ar fi rea, chiar e atent lucrat....bah dar HTC-ul ala tot iti da sentimentul ala de Mercedes...chiar daca vechi.

Una peste alta sunt multumit. Nu e wow, dar nici n-am dat bani de wow. Dar e bun.

Aaaa, bonus e amprenta in ecran, senzor optic. Nu ma asteptam la mare lucru fata de senzorul clasic, ultrasonic de pe HTC, insa e spot on. Merge bine si nu mi-a dat chixuri. Si e neasteptat de rapid. Comparat cu senzorul similar de pe un A70 al unui coleg, e la ani lumina. Ala de pe Samsung e lent si imprecis. Bine....de pe Samsung seria A, banuiesc sa S-urile zbarnaie.




cj98czh
sa il butonezi cu placere smile.gif
vallixx
Saru'mana.

Cumpara cineva un HTC? biggrin.gif
Neverlocked, stare buna, bateria tine o zi......izda de telefon. 04.gif
ursul_bipolar
QUOTE(vallixx @ 5 Feb 2020, 17:25)
Bine....de pe Samsung seria A, banuiesc sa S-urile zbarnaie.
*



Sa vezi pe S8+ cate rateuri da.
cj98czh
eu am avut si s8 si s9 ... si nu prea l-am prins cu rateuri ... pe s10+ am activa atat amprenta cat si recunoastere faciala ... nu stiu care din ele deblocheaza dar este instant ..
vallixx
S8 și S9 au senzori de amprenta clasici, ultrasonici, eu vorbeam de cele in screen, despre care înțelesesem că nu sunt nici atât de precise și nici atât de rapide.

Cu atât mai mult cu cât nu mă dă pe spate senzorul optic de pe A70-ul colegului. Nici pe el de fapt, și-a băgat picioarele și îl deblochează cu patern.

Asta insa de pe MI 9T m-a surprins plăcut.
Andy_ACS
In opinia mea senzorii de amprenta de la Samsung (am avut cam.toate modekele de top de la S5 incoace) nu se ridica la nivelul asteptarilor. Da, s-au facut imbunatatiri de la an la an, dar eu personal nu am fost pe deplin multumit.
Am si am avut oe mana deviceuri Apple si Huawei si senzorii de amprenta erau mai buni.
La S10 si N10 senzorul din ecran mie mi se pare mai rau decat cei fizici. Nu am avut ocazia sa testez senzori in ecran de la alte marci.
La N10+ suprafata senzorului e prea mica, si daca nu pui degetul fix unde trebuie nu merge. Plus e putin cam lent. La fel ca si colegul clujan am activat si recunoasterea faciala si ma descurc... cat de cat... ca oe intuneric nu merge decat amorenta, nu e ca la iPhone sa nearga in orice conditii.
M-am vazut nevoit sa activez AOD sa imi deseneze unde sa pun degetul. E ok, dar e loc de mai bine. La S10 si N10 senzorul nu e optic, e ultrasonic, mai sigur. Macar atat.
aLecsunder
QUOTE(vallixx @ 5 Feb 2020, 16:25)
I

Insa pus langa HTC, chiar daca se vede ca e invechit, tot se vede ca la vremea lui  fost un produs premium. Nu ca chinezaria ar fi rea, chiar e atent lucrat....bah dar HTC-ul ala tot iti da sentimentul ala de Mercedes...chiar daca vechi.

Una peste alta sunt multumit. Nu e wow, dar nici n-am dat bani de wow. Dar e bun.




Mai gasesti si pareri pertinente. Sa-l folosesti cu placere!
vallixx
Multumesc frumos.

La ce te refereai cand ai zis de pareri pertinente? Te asteptai probabil sa zic ca (doar pentru ca e al meu), e cel mai smecher telefon ever? biggrin.gif tongue.gif

QUOTE(Andy_ACS @ 5 Feb 2020, 20:36)
M-am vazut nevoit sa activez AOD sa imi deseneze unde sa pun degetul. E ok, dar e loc de mai bine. La S10 si N10 senzorul nu e optic, e ultrasonic, mai sigur. Macar atat.
*


MIUI imi ofera optiunea de a activa tot ecranul (AOD) sau de e activa la orice miscare doar imaginea amprentei, doar ca sa stiu unde sa pun degetul.
Undeva jos in descrierea functiei zice insa "increases power consumption)

Si apropo de MIUI, ziceam ca nu imi place insa aseara si-a facut update de la Android 9 la Android 10 si de la MIUI 10 la MIUI 11. Parca - parca incepem sa ne imprietenim. Rezolva niste chestii usurel deranjante, vine cu niste optiuni interesante in plus, grafica imi place ceva mai mult.
2dor
El e anti chinezarii. S-a referit ca ai recunoscut ca HTC e Mercedes vs Xiaomi.

Cred ca e mai ok Android 10 pe el. Incearca cu gesturi si spune-mi daca e fluid.
aLecsunder
Exact.

Ca mica precizare, nu sunt anti chinezarii ci de parere ca orice produs isi are locul lui.
St
Ce Android cu ecran de maxim 6 inch si pret ~1000 RON recomandati?
2dor
QUOTE(aLecsunder @ 6 Feb 2020, 11:45)
Exact.

Ca mica precizare, nu sunt anti chinezarii ci de parere ca orice produs isi are locul lui.
*



Uite pentru mine in afara de iPhone, toate telefoanele mi se par la fel de cheap. De ce? iPhone are rama de inox si felul in care este construit da o impresie de super premium, conteaza si greutatea. Nici Note 10+, nici S10+ nu mi se par la fel de premium. Si da se simt identic cu K20 Pro, P30 Pro. Nu ma refer ca sunt prost facute, Doamne fereste, dar sunt sub iPhone X, XS Max si actualul meu 11 Pro Max. iPhone-urile vechi cu rama de aluminiu nu se simt nici ele la fel de premium.
vallixx
Ma refeream la faptul ca chiar si dupa 3 ani HTC-ul arata si se misca inca ok. Daca n-ar avea bezelurile alea vechi,foarte late, chiar n-ai zice ca e un telefon vechi. A fost un model foarte reusit.

Chinezaria da, o folosesc cu gesturi. Imi place, e rapid si fluid. Mai are mici momente cand pare ca se gandeste un pic, mai ales cand il frec intens si trec dintr-o aplicatie in alta....dar nu sunt derenjante, nu da impresia aia ca si cum ar agata.
aLecsunder
La nivel de finisaj si feeling, S/Note mi se par peste tot ce exista pe piata ... in afara de iphone. Asta chiar se simte total diferit, iti dau dreptate. Poate si pentru ca nu are ecranul imprastiat pe laterale.
vallixx
Edge screen ala nu m-a "udat" niciodata....

Eu am fost fan seria Nexus. Mici, urate, plasticoase, modeste ca HW, SW rudimentar, dar ieftine si mai ales....se miscau intr-un mare fel. Imi amintesc si acum de 5X. Cand toti de pe piata incepusera sa treaca la octacore si minim 4 RAM, 5X-ul cu hexacore si 2 RAM nu sughita in nicio aplicatie.
2dor
QUOTE(St @ 6 Feb 2020, 11:47)
Ce Android cu ecran de maxim 6 inch si pret ~1000 RON recomandati?
*


https://www.emag.ro/telefon-mobil-huawei-p3...v/pd/D40SYWBBM/

Samsung nu iti pot recomanda in bugetul asta ca am si eu mandria mea. Huawei insa e ok. Xiaomi iti recomandam dar e 6.2 la ecran. Si nu o sa ai probleme cu updates sau serviciile Google pe acest telefon de la Huawei, niciodata.
vallixx
By the way. Xiaomi cum stau cand vine vorba de update-uri? Sunt d'aia generosi sau....??
2dor
QUOTE(vallixx @ 6 Feb 2020, 12:06)
By the way. Xiaomi cum stau cand vine vorba de update-uri? Sunt d'aia generosi sau....??
*



Gandeste-te ca in Octombrie/Noiembrie a venit update la K20 Pro/Mi 9T Pro. E mai rapid ca la Samsung. Baga update-uri baietii ca mai au si buguri pe ici pe colo cateodata. Eu la K20 Pro am primit 2 update-uri dar buguri nu am avut. Update-ul de securitate era cu o luna in urma.
vallixx
Nice.
St
QUOTE(2dor @ 6 Feb 2020, 10:59)
https://www.emag.ro/telefon-mobil-huawei-p3...v/pd/D40SYWBBM/

Samsung nu iti pot recomanda in bugetul asta ca am si eu mandria mea. Huawei insa e ok. Xiaomi iti recomandam dar e 6.2 la ecran. Si nu o sa ai probleme cu updates sau serviciile Google pe acest telefon de la Huawei, niciodata.
*



Ma gandeam la A40 de la Samsung datorita dimensiunilor - fiind mai mic. Ce Xiaomi ar fi? Acum 2 ani cand am incercat cu ei, am returnat rapid telefonul pentru ca avea multiple bug-uri de soft.
mircea_aq
11 Pro Max - la o saptamana, aceeasi experienta iOS, camera mult mai buna ca la X, bateria mare si tine bine, telefonul mare si greu, dar greutate e distribuita ok si ergonomia e surpinzator de buna pentru ce forma de caramida are.
Una peste alta e peste U12+ la majoritatea capitolelor, dar nu e o comparatie cinstita.
Astept primul device cu 5G de la htc, asta daca nu dau coltul pana la vara.
cj98czh
Eu astept ca HTC sa scoata un telefon cu o forma la zi .... ca la design sunt cu vreo 2-3 ani in urma ..
Andy_ACS
Coleg cu Mi9T Pro si bratara Mi Band 4. Ambele Xiaomi. Dupa update la A10 nu mai vin notificarile pe Mi Band 4. De asta nu iau si nu as lua niciodata pentru mine chinezarii.
Legat de updateuri - Samsung a inceput sa fie campion, vin updateurile lunare de securitate comparabil sau chiar mai repede cu Pixel...
2dor
Sa vezi buguri la Pixel... Si nu e chinezarie.
tatimeu
da exemple
2dor
Bateria scade 5-6% peste noapte? Pixel 4? Marele soft curat de la tatucul Google. Comenteaza oamenii pe softpedia.

Update-ul din Februarie.
mircea_aq
Singurele drain-uri, 2 la numar pe care le-am avut la u12+ au fost de la aplicatia Google. Ce-i drept, update-urile au venit in cateva zile si au rezolvat problema.
GBX
Nu e tocmai locul perfect pentru postarea mea, dar cum ține de android...
Ieri am testat pentru prima dată funçtia nou introdusă pe Android 10, Link to Windows. E... inutilă, pentru mine cel puțin, nu văd la ce-mi servesc, spre exemplu, SMS-urile descărcate în PC. Nu am zăbovit mult cu ea, am dezactivat funcția. Ce voiam să spun e că mi se pare suspectă apropierea dintre Windows și Android, mai ales că mai nou și browser-ul Edge este certificat de către Google să administreze conturile sale, cumva similar cu Chrome.
2dor
Ce sa faca cei de la Microsoft? Daca si-au cumparat OS si l-au facut praf, alta alternativa nu au. Android este cel mai raspandit sistem de operare, Microsoft au multe servicii extrem de folosite. De ce sa nu profite si Microsoft? Pana la urma suita Office si Skype sunt foarte folosite. Se pot scoate bani si de pe Android.
Merced
QUOTE(Andy_ACS @ 6 Feb 2020, 13:28)
Coleg cu Mi9T Pro si bratara Mi Band 4. Ambele Xiaomi. Dupa update la A10 nu mai vin notificarile pe Mi Band 4. De asta nu iau si nu as lua niciodata pentru mine chinezarii.
Legat de updateuri - Samsung a inceput sa fie campion, vin updateurile lunare de securitate comparabil sau chiar mai repede cu Pixel...
*



Da un reset la band si reinstaleaza aplicatia, pariu ca merge. Se intampla si la case mai mari...
Andy_ACS
Am si eu Xiaomi Mi band 4, care e chair OK pt sala, dar nu am probleme pe Note10+ chiar si dupa A10, nu trebuie sa dau niciun restart. Colegul zice ca a citit si e de la MIUI. Povestea e de cateva saptamani, o fi rezolvat omul pana acum...
bucatzel
De data asta tare cred ca nu-s chinezii de vina, au schimbat ailalti destul de multe in lista de permisiuni.
Andy_ACS
Bat tot chinezii sunt de vina, deoarece cand faci push la noua versiune de Android trebuie sa iti adaptezi chestiile particulare la noua versiune. Alti producatori au rezolvat, astia au scapat-o. Si oare cate altele...
cj98czh
ceasul, s3 sport dupa update la A10 a continuat sa mearga cu tot ce trebe ...depinde de producator probabil ..
vallixx
MI 9T PRO after first week. biggrin.gif

Ce imi place:

-Arata bine si se simte ok in mana, chiar e lucrat ingrijit.
-Ecranul e misto, luminos si are culori ok, fara sa fie nici sterse dar nici extrem de saturate (se pot seta dar eu ma refer la modul default, standard)
-Bateria e geniala, scot fara probleme doua zile oricat l-as f..te la icre (ce-i drept....nu ma joc pe telefon). Peste nopate pierde cam 5% in stand by dar tine bine de tot la tavaleala.
-Difuzorul se aude foarte tare si clar. E doar mono, deci sunetul e directional, dar compenseaza. Unul da' bunicel.
-Amprenta e neasteptat de precisa si rapida, mai ales ca aveam o "teama" cu astea in screen. Da chix daca nu pui tot degetul pe semn, dar daca ai pus degetul cum trebuie merge bine. Nu pare sa conteze daca am mana uda...or something. Totul e sa nu asez degetul partial nu conteaza in ce unghi sau daca rotit sau nu, daca acopera tot semnul si ok.
-Jack. biggrin.gif


Ce e asa si asa:

Camera/camerele. Nu's rele dar nici nu sunt mare lucru. Una de 48 mpix fara nicio optiune....doar point & shoot, una tele 2x zoom care are un minim de setari si una extrawide care e practic 0.6 zoom. Exista si un mod full manual, dar nu-i vad rostul sincer. E bun la un aparat foto dedicat, dar la o camera de telefon....personal nu vad rostul. O fi, dar poate imi scapa mie.
Camera frontala pop-up e doar asa cat sa te joci cu ea....dar n-ar nimic special.
Niciuna nu te face de rusine dar nici nu are ceva wow.

-Difuzorul desi l-am bagat la plusuri are si un minus, fiind unul sigur si pus pe cantul de jos il poti acoperi destul de usor cu mana cand tii telefonul landscape. Deja m-am obisnuit cum sa-l tin dar la inceput a fost un pic ciudat.

Ce nu-mi place:

LED-ul de notificari. Teoertic are, practic are dar e cam degeaba. Exista, beculeste, dar este pozitionat pe cantul de sus, e practic pe modulul camerei frontale, in varf. In afara de faptul ca e un cerculet miiiiic si doar contur, dac nu ai telefonul pozitionat cu cantul de sus spre tine nu ai nicio sansa sa vezi ledul ala.

MIUI-ul desi s-a mai cizelat la vers 11 tot nu -mi place. E destul de cutomizabil insa foarte incarcat, si-mi da impresia vechiului lagwizz, pare ca ia foarte mult din resursele hardware. Nu agata, nu e deranjant....e suficient de "snappy" dar ceva imi da impresia aia ca parca ar merge infranat. Nu stiu daca sunt coerent.

Cascase se aude decent, nu exceleaza dar nici nu e groaznica. Pozitia ei insa e ciudata, aici e clar compromisul de a face ecranul cat mai mare, e montata pe rama de sus cumva in diagonala ca sa iti poata da sunteul in ureche, insa daca nu tii telefonul intr-o pozitie anume e foarte usor sa o astupi cu urechea si sa nu mai auzi nimic. Si cu asta acum m-am obisnuit dar la inceput a fost ciudat.

Per total, la banii lui e foarte ok telefonul, sa vedem in timp.
Merced
Asta cu ledu' cred ca o poti pacali cumva sa iti apara pe ecran notificarile, doar e AMOLED, tre sa fie o metoda de always on pt el, daca nu au oficial.
Cand am scris ce plusuri avea batranu' Redmi Note 3 fata de 8 Pro, am uitat sa zic si eu de ledul de notificari care era destul de mare si multicolor. La Redmi Note 8 Pro e minuscul, langa camera frontala, doar alb, si daca te uiti putin din unghi nu il vezi aprins.
Bine, de cand am luat si Mi Band 4, s-a cam terminat cu problemele pe notificari, ma salveaza ala.
dandobre
Nu înțeleg de ce au scos personalizarea ledului, la Note 4 știam fără să deschid telefonul dacă era apel, mesaj sau mail în funcție de culoare, acum trebuie să deschid telefonul la orice mail etc ...
vallixx
Exista AOD, ii zice Ambient Display, poti sa-l configurezi in X moduri, poti customiza ce sa faca cand vin notificari, cum sa te anunte....etc etc. Deci pot pacali ledul nu-i bai.... ideea era ca e pus absolut aiurea.....e ca la hotelurile alea ieftine care zic ca au piscina dar cand ajungi acolo e o cada de baie mai mare in care daca au intrat 3 copii s-a umplut. radmasa.gif


E pus cat sa bifeze ca are.
cj98czh
s10 plus nu mai are led de notificari deloc .. deci nici nu trebr 😀

noroc cu AOD ..
vallixx
radmasa.gif
Asta cu "daca n-are nu ai nevoie" e doar la aifonisti, la tine nu se pune, sorry!

R19/16v
Pai la ce ar fi bun ledul? Asta face - intr-un mod mai complex - AODul.
E un upgrade, nu missing feature.
Dupa carburator oftezi?
einstein1984
ledu face ce trebuie fara sa-l mai configurez eu ca pe aod....
R19/16v
Eu am configurat tipul ceasului la AOD, atat. Restul notificarilor sunt default.
Si nu trebuie sa ma intreb ce inseamna blinkaiala rosie wink.gif
vallixx
Ledul haleste din baterie mult mai putin decat AOD-ul.

Nu oftez dupa carburator ci dupa chestii utile scoase de-an sulea, gen jack, LED de notificari, fingerprint la aifon si pixel....etc...
R19/16v
AOD poate fi configurat si la un pixel, daca vrei.
LEDul stie sa arate poze?
vallixx
Nu vad ce e rau sa le ai pe ambele....

Daca nu ai nevoie de poze, ceas, wallpaper si alte alea....si vrei doar ca atunci cand primesti o notificare sa poti sesiza asta, un led discret amplasat unde trebuie e fix tot ce ai nevoie.

De ce sa tin un ecran aprins doar pentru asta?

Plus ca ledul sta aprins doar cand ai notificari, AOD sta tot timpul, chit ca ai, chit ca n-ai.

Xiaomi....si sunt convins ca nu doar ei, le au pe ambele. Functie AOD configurabila cu tot ce vrei plus separat led de notificari pentru cand ai nevoie cum spuneam mai sus, doar de alerta la notificari, fara AOD. Doar ca l-au pus intr-o pozitie ciudata...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.