Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Telefoane mobile
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250
gabize
Acu' ce să zic, din prisma unui posesor de android care n-a avut (că n-a vrut) veci măr:
99% dintre powerbank-urile de prin comerț au doar conector microusb prevăzut... N-o fi cerere în rândul aifoniștilor? huh.gif
b76bgaarh
ei nu se incurca decat cu chinezarii oficiale, f scumpe.

VladSoare
Păi nu vezi că aifoniștii nu recunosc nici să-i pici cu ceară că au nevoie de ele? tongue.gif
Nu e cerere pentru că le e rușine să ceară. biggrin.gif
2dor
QUOTE(VladSoare @ 14 Jan 2016, 11:32)
În general da, e bine să nu te arunci la un update radical din prima clipă. Mai bine aștepți să vezi cum merge la alții, să-i mai treacă bolile copilăriei, etc.
Dar asta nu-i doar la Android. Ce, crezi că Apple e imun? Și la Apple prima întrebare în caz de upgrade este "ce strică?". Iar asta o știu din experiență, că eu am un Macbook iar nevasta un iPhone și un iPad. La orice upgrade de soft Apple stau cu inima strînsă. Nu doar la Android.
*



Una e sa iti placa un sistem de operare si sa sa fii obisnuit cu el, acum fiind greu sa il schimbi si alta e sa te autoconvingi ca acel sistem de operare e perfect.

Ai dreptate si un om sincer gandeste ca tine, altii se mint singuri.

Toate sistemele de operare au probleme la inceput, indiferent ca sunt pe mobile sau pe desktop. La unele se rezolva mai repede, la altele mai incet.
argon
QUOTE(AR-18-MOS @ 14 Jan 2016, 11:22)
Daca-l folosesti ca argon, sa te uiti la ceas cat mai ai pana pleci de la serviciu, e normal.
*



Cand am doar un telefon, imposibil, cand il foloseam asa cum spui, Nexus 5 tinea 10 zile, botonat mult, 2 zile.
gabize
Doar 10? Probabil era ceva defect. sleep.gif
cj98czh
Imparte la 2 ce zice argoneata si este cam adevarat.
AR-18-MOS
Sunt nevoit să am încărcător doar acasă blush.gif
Andy_ACS
Un lucru as dori sa punctez - la screenshoturile de la IOS sa nu confundati "utilizare" cu "screen on" ca nu e acelasi lucru. Si daca asculti online radio cu ecran oprit tot la "utilizare" contorizeaza.
Din experienta mea, legat de consumul bateriei, la IOS e super economic standby-ul. Daca las iPad-ul in pace cred ca tine o luna. La Android nu cred ca e posibil asa ceva.
Totusi daca il mai si folosesti, iPhone-ul normal (6, 6s) e slab la durata bateriei. 6 Plus si 6S Plus in schimb stau extraordinar de bine.
Uitati-va pe Gsmarena la "endurance rating" la diverse telefoane, asa orientativ. Au ei un test standard in care sunt incluse standby, browsing, music playback, video playback, voice, messaging, etc.
Lord Hades
QUOTE(MMVI @ 14 Jan 2016, 12:25)
acuma trebuie sa iei in calcul si pastrea vechiului telefon ptr. lucruri pe care nu le vei putea avea de la Iphone  radmasa.gif
*



asta nu reusesc sa inteleg. Ce anume mi-ar putea lipsi? Poate IGO ca in rest am instalat doar balarii de se joaca fiemea pe telefon. Dar Iphonu nu il mai primeste sa imi dea cu el de potea, a faultat destul Notele smile.gif

Am timp sa ma orientez in spatiu pana in Aprilie cand am target date sa schimb caramida. Cochetam cu ideea de BB Passport dar din varii motive a trebuit sa renunt. Ma uitam si la BB Priv dar mi se pare cam bulshit, si pana nu pipai unul si sa urlu ESTE! nu il mai iau in calcul.

Iar despre baterie nici nu Note nu mi-e rusine, am incarcator peste tot + baterie externa smile.gif si da il incarc zilnic, cateodata si de 2x ca il folosesc pe post de modem la muncus tongue.gif
b76bgaarh
QUOTE(Andy_ACS @ 15 Jan 2016, 00:12)
Totusi daca il mai si folosesti, iPhone-ul normal (6, 6s) e slab la durata bateriei. 6 Plus si 6S Plus in schimb stau extraordinar de bine.
Uitati-va pe Gsmarena la "endurance rating" la diverse telefoane, asa orientativ. Au ei un test standard in care sunt incluse standby, browsing, music playback, video playback, voice, messaging, etc.
*



Pai tocmai, ca la testul ăla 6 plus a ieșit subt note 4.

În rest eipl rulz.
MMVI
iGo ptr Europa costa 75 eur iar ptr Romania si Ungaria 19 eur dar waze sau google maps, chiar si aplicatia preinstalata si here maps care toate sunt gratis functioneaza impecabil

sintagma "lucruri care nu le vei putea avea de la iPhone" este relativa mai bine ne spui tu la ce o sa fie folosit telefonul si vedem daca lipseste sau poate fi emulata de altceva din gradina iOS smile.gif

Han Solo
n-o sa mai poti sa-ti gestionezi fisierele ca orice om normal, asta o sa-ti lipseasca cel mai mult la ifon. tre' sa treci prin mizeria aia de itunes de fiecare data, arza-i-ar focu' pe matse maica.
Lord Hades
Telefonul va fi utilizat mainly pentru business (mailuri, telefoane, sms-uri).
Banuiesc ca stie sa faca WiFi hot spot, dar mentionez ca sa nu apara vreo surpriza neplacuta.

Evident dat pe net, gen dacia club biggrin.gif. Muzica arareori, filme idem.

Ceva aplicatii gen Raiffeisen Online, pisicuti vorbitori de ii plezneste fiemea cand nu papa ( smile.gif )

Poze & Fimari (apropos Notele sta prost rau la poze in lumina slaba)

Vizualizare fisiere Office (partea de editare nu am folosit-o pana in prezent, dar poate fi utila)

Chestii pt navigare gen IGO (in tara merge cu Google maps, dar in Roaming e de evitat).

Cam atat ...

15 Jan 2016, 10:59:
Han Solo, nu ma prind la ce te referi, nu pot face copy paste din PC in Iphone la fisiere?
Cum mai ascult manelele favorite daca nu merge? sad.gif
l@u
QUOTE(gabize @ 14 Jan 2016, 13:55)
99% dintre powerbank-urile de prin comerț au doar conector microusb prevăzut... N-o fi cerere în rândul aifoniștilor? huh.gif
*




biggrin.gif Inchiriez cablu aifonistilor!
VladSoare
Ia-ți iPhone și te așteptăm cu drag la Colțul supăraților, să mai învățăm înjurături și de la tine, că pe-ale noastre le-am repetat destul. Facem schimb de experiență. biggrin.gif

QUOTE(Lord Hades @ 15 Jan 2016, 09:58)
Han Solo, nu ma prind la ce te referi, nu pot face copy paste din PC in Iphone la fisiere?
Cum mai ascult manelele favorite daca nu merge? sad.gif
*

Copy-paste pe iPhone? Yeah right, dream on. Pune-ți pofta-n cui! biggrin.gif
Și de-ar fi ăsta singurul lucru lipsă...

Dar cel mai mișto va fi cînd vei vrea să faci ceva și nu vei ști cum. Și atunci vei întreba pe vreun forum. Iar în 98,5% din cazuri răspunsul va fi:
"Nu se poate face, dar nici nu-ți trebuie. De ce ai vrea așa ceva? E o tîmpenie. N-ai nevoie."
Han Solo
QUOTE(Lord Hades @ 15 Jan 2016, 09:58)

Han Solo, nu ma prind la ce te referi, nu pot face copy paste din PC in Iphone la fisiere?
Cum mai ascult manelele favorite daca nu merge? sad.gif
*



nu, nu mai poti. cel putin nu ca un om normal, adica 'taraie si arunca'.

tre' sa 'sincronizezi' prin gunoiul ala de itunes sau sa le bagi prin dropbox sau similar. in plus, ia-ti adio de la vazut directory tree.

nah, orice om normal cu iphone iti va spune ca asa e mult mai intuitiv si mai simplu decat sa te chinui cu drag'n'drop, da' pe mine chestia asta m-a facut sa renunt la orice iscula inca de pe vremea lui ios4.

in rest, recunosc, mi se par niste obiecte cu un design excelent (mai ales alea 'patratoase' de dinainte de 6), se misca frumos si sunt probabil produse mai bine decat cea mai mare majoritate a 'androidelor'.
b76bgaarh
cu alte cuvinte, decat un accesoriu fashion.
MMVI
daca nu ti se pare mult 4 eur pe luna aplicatii ca Deezer te scutesc de iTunes sau poti activa muzica de la Apple, aici m-am lovit de o problema adica nu am putut sa sincronizez muzica din calculator pana nu am dezactivat optiunea, am uitat ca stiu sa injur asa radmasa.gif pana m-am prins, dar au evident si dezavantaje adica nu sunt chiar toate manelele din lumea asta disponibile tongue.gif

dezavantaje majore ale iPhonului, din punctul meu de vedere, sunt fragilitatea si rezistenta la apa ptr. pretul aparatului
Han Solo
cum spuneam, orice metoda de transfer la apple e mai intuitiva si mai simpla decat drag'n'drop.
DragosP
QUOTE(Han Solo @ 15 Jan 2016, 11:09)
decat drag'n'drop.
*


Normal. Dacă n-ai mouse?
AndreiMR
Eu sunt curios cati dintre cei care se plang de Iphone chiar utilizeaza unul zi de zi...ca de povesti de pe forumuri, e plin smile.gif Ca unul care a utilizat in paralel Ios si Android multa vreme, si a ramas la Ios, pot sa spun ca ambele sisteme au avantaje si dezavantaje, si nu exista unul mai bun...e ca la diesel vs benzina. Da, la Apple ai anumite chestii cretine (sincronizarea tuturor draciilor prin Itunes, de exemplu). Da, orice Android (si aici chiar ma refer la ORICE telefon cu Android) va fi mai putin stabil si se va misca, uneori, mai prost decat un IPhone.

Pentru un utilizator obisnuit, care foloseste smarphone=ul pentru vorbit, dat pe net, diverse aplicatii, Iphone mi se pare varianta mult mai buna. E mult mai simplu de utilizat, nu exista notiunea de a se bloca/incinge/lag, nu trebuie sa iti bati capul prea mult cu update de sistem (de obicei functioneaza foarte bine sa le faci din 2 in 2 smile.gif ). Pentru un IT-st sau pentru unul caruia ii place sa isi bage nasul si sa isi faca de cap cu SO telefonului, clar Android e varianta mai buna.
MMVI
nu am avut nexus dar pot spune ca Sony-urile Z (care vrei) sunt extrem de stabile comparabile cu iPhonul

syn si la Sony bagi cartela si functioneza fara setari speciale de performanta, etc. smile.gif
AndreiMR
QUOTE(R19/16v @ 15 Jan 2016, 11:35)
ITisti se cheama nenii astia care sunt obisnuiti cu drag'n drop? ohmy.gif
*



Nu la drag'n'drop ma refeream biggrin.gif La un Iphone pui sim-ul, activezi telefonul, si apoi il folosesti fara probleme o perioada lunga...e simplu. La Android, pana nu te joci in setari, pana nu dai disable la toate mizeriile care il ingreuneaza fara rost (aici si faptul ca e Samsung s-ar putea sa conteze), eventual ii tragi si un root ca mai vrei nu stiu ce ghidusie...nu merge cum trebuie. Basca mai vine cate un update de SO care iti face probleme. La asta ma refeream, pentru cine vrea doar sa utilizeze telefonul, nu e gadget boy si nici pasionat de umblat in adancurile telefonului,e mai simplu cu Iphone.
VladSoare
QUOTE(Synyster @ 15 Jan 2016, 11:28)
Eu sunt curios cati dintre cei care se plang de Iphone chiar utilizeaza unul zi de zi...ca de povesti de pe forumuri, e plin  smile.gif 
*

Eu. Soția are un iPhone și un iPad, dar ea e doar utilizatorul final, eu sînt responsabilul cu toate activitățile conexe. Cînd vrea să facă ceva mai deosebit (prin asta înțelegîndu-se o operațiune cît se poate de normală, dar pe care o minte creață de la Apple n-a considerat-o așa), vine la mine. Iar eu înjur de toți sfinții și dumnezeii și-mi promit că următoarea tabletă i-o voi lua pe Android. biggrin.gif

QUOTE(Synyster @ 15 Jan 2016, 11:28)
Da, orice Android (si aici chiar ma refer la ORICE telefon cu Android) va fi mai putin stabil si se va misca, uneori, mai prost decat un IPhone.
*

Aici n-ai dreptate. Or fi multe așa, dar pînă la ORICE cu majuscule e cale lungă. Dacă vrei, ne întîlnim la o bere sau o cafea și-ți arăt un S5 care se mișcă impecabil, consumă cam 15-20% din baterie pe zi în condiții normale și n-a mai fost resetat de cîteva luni bune.
Dar e rootat și configurat de mine pînă-n cel mai mic amănunt. Știu exact ce merge pe el și-l țin sub control. Am și firewall la el, nu mișcă nimic fără știrea mea.
2dor
QUOTE(Synyster @ 15 Jan 2016, 12:28)
Da, orice Android (si aici chiar ma refer la ORICE telefon cu Android) va fi mai putin stabil si se va misca, uneori, mai prost decat un IPhone.


Lucru des intalnit si la telefoanele Apple cu iOS 9.X. Nu mai vorbim de taspele updates de la iOS 9.0 la 9.3 care tot incearca sa repare bubele.

Dar cum am scris si ieri, ne place sa ne dam rotunzi si sa afirmam ca produsul nostru pe care am dat o caruta de bani, e perfect. Lucru total neadevarat, indiferent de produs.
VladSoare
QUOTE(Synyster @ 15 Jan 2016, 11:44)
La asta ma refeream, pentru cine vrea doar sa utilizeze telefonul, nu e gadget boy si nici pasionat de umblat in adancurile telefonului,e mai simplu cu Iphone.
*

Cu asta sînt de acord.
Dar colegul a avut timp de doi ani un Note 3 de care a fost mulțumit, deci putem presupune că se pricepe cît de cît, nu-i un profan căruia să-i dai telefon simplu ca să fie mai sigur. tongue.gif
AndreiMR
Da, e adevarat...eu unul n-am nimic impotriva Androidului, am ales cealalta varianta din comoditate. Insa un lucru e cert pentru mine...n-as mai lua niciodata un Android de la Samsung, poate sa fie el Note, Edge sau orice altceva.
2dor
QUOTE(Synyster @ 15 Jan 2016, 12:48)
@2Dor: Dupa cum ziceam, nu exista SO perfect, sau telefon perfect...vin toate cu avantaje si dezavantaje. Eu acum folosesc un Iphone 6S, cu ultima versiune de IOs pe el...crede-ma ca n-am ce sa ii reprosez, functioneaza impecabil.
*



A avut ip5 si am colegi care au ip6 si nu si-ar lua Android. Dar cu toate astea, le place sa reclame cand au tot felul de bug-uri la iOS. Si e normal, ca pana la urma fan/nefan, tot te enervezi cand dai peste un bug.
Deja de la iOS 8, nu mai exista mitul telefonul Apple fluid si perfect. E insa normal ca au inceput sa bage in el chestii de la concurenta, sa il complice. Au insa avantajul softului facut perfect mulat pe hardware.
Si sunt destule persoane care isi iau Apple strict pentru design si nu concep telefonul fara Jailbreak. De ce? Pentru ca prin Jailbreak devine ceva mai mult decat un Android, din punct de vedere al optimizarii. Si vorbesc de oameni simpli, nu IT-sti.
VladSoare
QUOTE(Synyster @ 15 Jan 2016, 11:48)
crede-ma ca n-am ce sa ii reprosez, functioneaza impecabil.
*

Păi n-ai ce să-i reproșezi pentru simplul motiv că nu-ți dorești nimic din ceea ce nu știe el să facă. tongue.gif
Dar eu aștept de la un smartphone următoarele lucruri, care pentru mine personal sînt foarte utile și de care nu m-aș lipsi:

1. LED pentru notificări. Vreau să văd dintr-o privire dacă am ratat ceva, fără să fiu nevoit să-l iau în mînă și să-i aprind ecranul.
2. Profiluri de sunete. Vreau ca în anumite situații să cînte normal, în altele să țîrîie cît se poate de tare și să mai și vibreze, în altele să dea doar un bip scurt. Vreau să pot defini astfel de profiluri și să pot comuta ușor și rapid între ele. Nokia știa să facă asta acum cinșpe ani. Pe aifon în 2016... pauză.
3. Automatizări. Vreau să pot defini taskuri de genul "if condiție then operațiune". De exemplu, dacă s-a conectat prin BT în mașină, să dezactiveze soneria (ca să sune numai boxele mașinii, nu și telefonul în același timp). Sau dacă bateria s-a încărcat 100%, să dea un semnal sonor. Sau dacă am dezactivat modul avion, să trimită automat un SMS la un anumit număr. Sau dacă s-a încheiat conversația, să stingă și să blocheze imediat ecranul. Și așa mai departe, imaginația mea este singura limită.
4. Încărcare fără fir.
5. Firewall. Vreau să-i pot interzice unei aplicații să acceseze internetul, ceea ce pe iOS nu se poate.
6. Personalizări ale interfeței, ale home screen-urilor.
7. Tastatură cu rînd separat pentru cifre. Pe iOS abia acum încep să apară tastaturi custom, și cam toate sînt încă primitive și instabile.

etc.
DragosP
Liviuuuuu...
Lord Hades
QUOTE(VladSoare @ 15 Jan 2016, 12:50)
Dar colegul a avut timp de doi ani un Note 3 de care a fost mulțumit, deci putem presupune că se pricepe cît de cît, nu-i un profan căruia să-i dai telefon simplu ca să fie mai sigur. tongue.gif
*



Respectele mele stimabile. Nu sunt chiar profan dar nici nu ma dau mare expert. De cand cu fiemea s-a cam dus timpul de bibilit chestii.

La ce am avut eu de facut, Note 3ul a fost excelent. Inca am eu asa un pitic pe creier cu tastatura fizica,
dar asta e alta poveste. Sincer parca m-am cam plictisit de el, mai mult de asta as schimba.

Si iphonu parca "da mai bine" in public, m-au cam ofticat unii tarani mai deosebiti si parca le-as plati niste polite biggrin.gif (da stiu pare a fi o mare copilarie). Exista totusi si o doza de curiozitate fata de fenomenul Iphone si in cele din urma e o experienta de viata, pe care daca nu ai trait-o nu o poti evalua ca atare.

In concluzie parerile forumistice sunt si pro si contra, dupa cum am zis mai am timp pana in aprilie sa ma orientez.

Cip in taci!
Liviu
QUOTE(DragosP @ 15 Jan 2016, 11:05)
Liviuuuuu...
*


Aici sunt .. am sters "decat" 14 postari care erau dincolo de limita rezonabilului in acest mic "versus". Daca sterg mai mult se duce dracului discutia, asadar dau o atentionare:

Aici nu e Android vs. iOS. Aici discutam despre telefoane mobile, nu sisteme de operare. Asadar, va rog limitati-va in a discuta despre modele de telefoane si a sublinia plusuri/minusuri, dupa cum vi se pare.
R19/16v
QUOTE(Lord Hades @ 15 Jan 2016, 12:16)
Inca am eu asa un pitic pe creier cu tastatura fizica,
dar asta e alta poveste. Sincer parca m-am cam plictisit de el, mai mult de asta as schimba.
*



user posted image
DragosP
QUOTE(Liviu @ 15 Jan 2016, 12:17)
Aici sunt ..
*


up.gif
MMVI
Vlad ptr punctul 3 aplicatia ptr iPhone se numeste "IF".
VladSoare
QUOTE(Lord Hades @ 15 Jan 2016, 12:16)
Exista totusi si o doza de curiozitate fata de fenomenul Iphone si in cele din urma e o experienta de viata, pe care daca nu ai trait-o nu o poti evalua ca atare.
*

De acord. Trebuie întîi să-l cunoști, ca să-l poți înjura dup-aia mai bine. biggrin.gif
Pînă la urmă, și curiozitatea poate fi un motiv la fel de bun ca oricare altul. Iar aifonul e totuși un telefon foarte bun, atîta timp cît îi accepți restricțiile și nu aștepți de la el ceva ce nu știe. Lista mea de mai sus nu-i completă, e posibil să mai fie și alte lucruri care mi-au scăpat, pentru că am listat doar ce mă interesa pe mine, dar poți să-ți faci măcar o idee. Dacă nimic de acolo nu te interesează în mod deosebit, atunci aifonul nu te va dezamăgi. E bine făcut, din materiale de calitate, e stabil, sigur, iar bateria nu-i chiar o catastrofă dacă nu-l freci foarte mult.


QUOTE(MMVI @ 15 Jan 2016, 13:13)
Vlad ptr punctul 3 aplicatia ptr iPhone se numeste "IF".
*

Da, dar e foarte limitată, nu poate automatiza decît foarte puține acțiuni. Și asta nu din vina ei, ci din cauza limitărilor iOS-ului.
De exemplu, o acțiune de tip "trimite SMS cu textul XXX la numărul YYY" nu poate executa. Nici ceva de genul "dacă am ajuns la birou, setează-mi soneria pe melodia XXX la volumul YYY" nu cred că poate. Etc.
2dor
http://www.gsmarena.com/lg_g5_said_to_feat...-news-16043.php

Din alte surse, se pare ca stirea ar fi adevarata.
MMVI
Vlad, poate va impacati smile.gif
cristixxxlog
QUOTE(Lord Hades @ 15 Jan 2016, 12:16)


La ce am avut eu de facut, Note 3ul a fost excelent. Inca am eu asa un pitic pe creier cu tastatura fizica,
dar asta e alta poveste...
*



Blackberry Priv.
http://www.gsmarena.com/blackberry_priv-7587.php
Lord Hades
L-am avut in vizor, dar pana nu prind unul la pipait nu ma bag. Asa pare meserias, parca totusi mergea mai multi inci acolo ... ca doar nu dadeau de la ei smile.gif

In schimb Passport mi se parea mai potrivit mie, dar nu-i pe handroid si cu BB OS nu cred ca ma impac prea usor.

PS: + ca priv e scump rau bre!
Jenkins
Intreb si eu aici: tatal meu are un Nokia 1100 si as dori sa-i pun niste ringtonuri mai "tipatoare". Cum nu se poate conecta la internet cam singura varianta ar ramane sa le trag de pe un PC, insa cum se conecteaza? mufa de cablu usb nu are..

b76bgaarh
prin dinte albastru nu poti?
Jenkins
Nu cred ca suporta, oricum vad ca are composer tongue.gif

18 Jan 2016, 13:24:
Vreau sa iau un acumulator de la astia. Sa am incredere in ei ca vand original? Am gasit si mai ieftine , dar nu sunt originale.
ady77
QUOTE(Lord Hades @ 18 Jan 2016, 10:13)
L-am avut in vizor, dar pana nu prind unul la pipait nu ma bag. Asa pare meserias, parca totusi mergea mai multi inci acolo ... ca doar nu dadeau de la ei smile.gif
PS: + ca priv e scump rau bre!
*

Recomand blackberry priv, sunt multumit de el pana acu'.

Tinand cont ca tastatura nu iti mai ia din ecran, cred ca e suficient de mare.
cj98czh
Recomand gsmnet.ro

Am ceva comenzi pe la ei, seriosi si de cele mai multe ori cei mai ieftin.
Liviu
QUOTE(Lord Hades @ 18 Jan 2016, 09:13)
priv e scump rau bre!
*


La valoarea ta te plangi de 1000 euro tongue.gif ?
Lord Hades
Liviule nu ma tenta ca o comit. Dar pe urma va trebui sa ma primesti in gazda ... 😆
l@u
Te infiaza, iti trage o batuta si apoi il scapa statul de tine! biggrin.gif
Liviu
QUOTE(Lord Hades @ 20 Jan 2016, 06:30)
Liviule nu ma tenta ca o comit.
*


Am gresit cu mia de ioro ... uite, doar 750, free shipping, garantie serioasa, tot ce vrei (am mai comandat de la ei - sunt din UK):
http://store.orange.com/se/blackberry-priv...aign=PrisjaktSE
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.