Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
Markos
QUOTE(klaus @ 19 Sep 2016, 19:02)
Sincer, eu nu sunt mirat de loc ca NIMENI, NICIUNUL in afara de mine (da, stiu, ma laud singur) nu a citit sentinta aia.
*


Sincer, am sperat că m-am exprimat clar, în sensul că am comentat exclusiv despre următoarea ta impresie:
QUOTE(klaus @ 19 Sep 2016, 12:13)
Deci pe Dragnea l-ar umfla ca a indemnat cu "presiuni" sa participe lumea la vot iar pe aia de la PDL sau pe matrozu, care au indemnat lumea sa nu participe la vot - partea a doua din acelasi articol de lege  (PDL, matrozu ) nu-i cauta nimeni.

Sa intreb din nou ce "justitie" e aia care ii umfla doar pe unii pentru fapte?
*


Evident că ai prins ideea: una e să le zici fanilor, în timpul campaniei legale pentru referendum, "stați acasă, oștenii mei" (și discut dpdv legal, nu moral, că nu cred că mă ține minte cineva de pe-aici ca fan al marinerului) iar alta e să faci diverse manevre în ziua referendumului. Despre asta m-am exprimat, tu ai priceput din prima, dar ai dat-o elegant cu manta wink.gif
miki
QUOTE(klaus @ 19 Sep 2016, 14:46)
Bine ai revenit, troll-ul sef!

*



gresesti!
nu-i troll sef
e doar troll, ceva mai dedicat decit altii da' tot nu-i sef, doar trompeta
klaus
QUOTE(nasty @ 19 Sep 2016, 20:35)

1. Recunoaste ca venirea "la putere" e de fapt o vnire "langa banul public". Asta pentru cine nu intelge de ce se zbate USB/USR sa ajunga "la putere". Simplu. Ca sa fie "langa banul public.
2. Minte (ma rog, poate o fi mai uituc, ceea ce ar fi neplacut din perspectiva promisiunulor pe care le face) cand spune ca "PSD a refuzat sa faca o propunere de prim-ministru ". PSD l-a propus pe Voinea.
RZV
Pai si atunci de ce l-au votat pe Ciolos? Trebuiau sa-si duca crucea (guvernarea) pana la capat. Da' le-a convenit si lor. smile.gif
klaus
Asta-i alta discutie.
Eu ziceam de minciunelile (sau uitucielile) lu' Nicusor.
Ca unii au impresia ca prin gura lui vorbeste Iisus in adventul de parousie...
kato
si o alta discutie este cum omiti sa comentezi ce nu-ti convine, concentrand tirul doar spre ce te avantajeaza. si mai spuneai de altii ca fac manipulari radmasa.gif
klaus
De ce, tu comentezi tot-tot?
De ce altii ar trebui sa comenteze tot-tot?
Tu de ce nu ar trebui sa faci acelasi lucru pe care il ceri de la altii?
Ce te impiedica sa faci ceea ce ceri altora?
kato
eu nu ma dau formator de opinie si n uincerc sa induc o anumita idee celorlalti. o mica diferenta, dar asta e alta discutie rolleyes.gif
Markos
Stai că m-ai pierdut.. cine se dă formator de opinie aici? huh.gif
kato
nea klaus.....detinatorul adevarului absolut, cares-i pune singur intrebari, singur raspunde, singur trage concluziile, incercand sa le impuna ca adevar. blush.gif
klaus
QUOTE(kato @ 19 Sep 2016, 21:25)
eu nu ma dau formator de opinie si n uincerc sa induc o anumita idee celorlalti. o mica diferenta, dar asta e alta discutie rolleyes.gif
*


Formatori de opini sunt doar sursele de incredere, deponenti si detinatorii adevarurilor suprem-adevarate: hotnews, ziare.com, realitatea, USR/USB, RL, B1 in vremurile bune, DNA, ICCJ, CSM d-astia.
Si cei care nu invoca astfel de surse sunt doar niste anarhisti care trebuie starpiti si le trebuie astupata gura.
Un fel de dusmani ai poporului care nu sunt de acord cu politica luminoasa a partidului.
Ca-n vremurile bune, nu alta.
kato
acum aplici tactica de victimizare? buna scoala icon_mrgreen.gif inca un pic si te ascunzi in spatele varstei ca galu. smile.gif
RZV
QUOTE(klaus @ 19 Sep 2016, 21:30)
Formatori de opini sunt doar sursele de incredere, deponenti si detinatorii adevarurilor suprem-adevarate: hotnews, ziare.com, realitatea, USR/USB, RL, B1 in vremurile bune, DNA, ICCJ, CSM d-astia.
*


Pai si de A3, RTV, DcNews, LuJu, etc., de ce nu amintesti? Ca aia dezinformeaza (pardon "formeaza") mai eficient si mai cu spor. rolleyes.gif
Ia-i pe toti in acelasi balon. wink.gif
Markos
QUOTE(kato @ 19 Sep 2016, 21:27)
nea klaus.....
*


bwhaaahaaahaa radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
kato
QUOTE(RZV @ 19 Sep 2016, 21:36)
Pai si de A3, RTV, DcNews, LuJu, etc., de ce nu amintesti? Ca aia dezinformeaza (pardon "formeaza") mai eficient si mai cu spor. rolleyes.gif
Ia-i pe toti in acelasi balon. wink.gif
*


asa e el echidistant rolleyes.gif
klaus
Pentru ca ai sunt priviti de cei mai vocali de pe aici ca"dusmani" si din acest motiv pentru respectivii acele "organe de presa" au mai putina influenta in vrajeala.
Dar astia crezuti ca emitatorii de adevar suprem ii pacalesc mult mia usor pe vocalii de pe aici.
V-am mai zis eu. Lucru dovedit de la Stevan Chaffee si Yuko Miyo. Adica de vreo 35 de ani.
luck33ro
Cica a fost manarie ca la Supravietuitorul radmasa.gif
kato
in concluzie, in seara asta ai incercat sa-l albesti pe dragnea, ca e victima inocenta, ca nu a gresit cu nimic.nasol, nu a iesit nici de data asta sad.gif
RZV
QUOTE(klaus @ 19 Sep 2016, 21:40)
Pentru ca ai sunt priviti de cei mai vocali de pe aici ca"dusmani" si din acest motiv pentru respectivii acele "organe de presa" au mai putina influenta in vrajeala.
*


Ce coincidenta fericita (a se citi vrajeala ieftina).
klaus
Deci, cum ramane pana la urma cu minciunile lu' Nicusor? Sunt acceptatbile?
Nu de alta dar ramasesem cu impreisa ca unii aveau parerea ca spune numai adevarul...
RZV
Arata-mi si mie, ca sa stiu sa ma feresc de ei.
kato
mai zi de dragnea te rooog. cum este el mai bun decat restul......... blush.gif
klaus
Nu e adevarat!
Cel mai bun e Nicusor, care nu minte. Faptul ca din 2 fraze a si iesit o minciuna, nu conteaza, dadea bine in argumentatie.
Si Clotilda. Care nu are interese sa ajunga la putere.
Doar astia sunt cei mai buni! Sunt puri, sa nu-i atingi nici cu o pana (cum zicea cineva prin Bachus).

Rog sa se consemneze: parerea mea e ca cei mai buni sunt USB/USR in frunte cu luminatii conducatori Nicusor si Clotilda!
Alelalte uscaturi si scursuri din politica romaneasca nu pot ajunge pana la nivelul lor!
Ei sunt fruncea!
kato
din doua fraze o minciuna tot este un progres.io de la dragnea aud numai minciuni de exemplu. despre votul multiplu nici nu are rost sa comentam, la psd este acceptat de mult si nimeni nu a patit nimic. chiar si la pnl este ok (cazul norica nicolai). la astia cand au fost prinsi, macar au mimat ca fac ceva, restul ce au facut? cam mult prea mult patos la aruncatul cu rahat, la fel cum e si la nasty cu idealizarea lui nicu..... blush.gif
luck33ro
Munca de sisifi la postaci... happy.gif
Nu ai cu cine frate Klaus! sleep.gif
Markos
QUOTE(klaus @ 19 Sep 2016, 21:52)
Rog sa se consemneze: parerea mea e ca cei mai buni sunt USB/USR
*


Hai USD/USB/USR, ca să fie toată lumea fericită. Să fie pace pe Pământ pupi.gif
luck33ro
Pace sa fie... da daca Klaus isi pierde indemnizatia dupa citatu ala?
Han Solo
QUOTE(klaus @ 19 Sep 2016, 20:52)
Nu e adevarat!
Cel mai bun e Nicusor, care nu minte. Faptul ca din 2 fraze a si iesit o minciuna, nu conteaza, dadea bine in argumentatie.
Si Clotilda. Care nu are interese sa ajunga la putere.
Doar astia sunt cei mai buni! Sunt puri, sa nu-i atingi nici cu o pana (cum zicea cineva prin Bachus).

Rog sa se consemneze: parerea mea e ca cei mai buni sunt USB/USR in frunte cu luminatii conducatori Nicusor si Clotilda!
Alelalte uscaturi si scursuri din politica romaneasca nu pot ajunge pana la nivelul lor!
Ei sunt fruncea!
*



pai nah, am tot reparat o greseala cu o greseala, si ne ajunge post-adevarul din urma. nici nu ne-am dat seama cand s-au stricat lucrurile, tipam unii la altii, ca dragnea e mai bun ca shordan, chestii d'astea.

perioada fecunda pentru esop, internetul ne sectarizeaza granular mai abitir ca orice mișcare ideologică, iar lumea e inerent tâmpită, cu mine in frunte. omu' nou ne vorbeste de cat de tampiti sunt useristii, bravou, e bine ca stim exact cum stau lucrurile.

in 10 ani vom regreta timpurile astea smile.gif dujmanu' nu'i aici. zisai sa zic. icon_mrgreen.gif

neumann
Nah io am experienta cand ma certam cu sustinatorii utrea, cocoj, viteanu and co.
Acu vin cu aceleasi texte, decat usr. Pana si initialele suna ca usl, poate mai confuzeaza vreo doi rataciti. Niste profitori oportunisti, indolenti - nema program, nema masuri, nema ideologie. Mai dau si in PNL, dupa ce tot gasca lor l-a facut praf.
Han Solo
e un amanunt, am pierdut mingea din ochi acum 25 de ani, cand conta.

sa il iau la puricat insa juridic pe dragnea, mimand cine stie ce dreq ce puritate spoliata si prin urmare, vina reductibila strict prin reabilitarea mediatica a animalelor astora... plm. e fix in zona in care 'tehnocratia' e diavolu' incarnat pe pamant -- pe bune, numa' un imbecil patent ia de buna doar partea de zgomot care ii place.

in rest, intru lishtinea ta: usereu' lu' peste, indiferent de ultima consoana are vagi sanse sa intre in parlament si zero sanse sa conteze.
Markos
QUOTE(Han Solo @ 19 Sep 2016, 23:23)
pe bune, numa' un imbecil patent ia de buna doar partea de zgomot care ii place.
*


De acord, dar unora le place zgomotul. Și să facă zgomot.

Unii chiar se (auto)intitulează "formatori de opinii".
neumann
Deh coane, o fi omu avocat si il zgarie pe ochi tampeniile juridice.
luck33ro
QUOTE(neumann @ 19 Sep 2016, 23:05)
Niste profitori oportunisti, indolenti - nema program, nema masuri, nema ideologie.
*



V-au dat sefii ca tema autocritica de partid?
DragosP
De curiozitate, care e doctrina usr și unde poate fi studiată? Dar programul?
luck33ro
Nu se impiedica pexedistii in doctrine, programe, legi sau Constitutie... Cateva promisiuni tembele, doo kile de ulei si binecuvantarea popii sunt suficiente... smile.gif
Apropos : doctrina PSDi unde poate fi studiata - in afara dosarelor penale desigur?
DragosP
Habar n-am și nu mă interesează doctrina ălora. Aia se discută eventual pe topicul lor.

Băieții ăștia în schimb par de viitor. Decât că doctrina lor e sublimă dar lipsește cu desăvârșire. Cel puțin la nivelul de acces la site-urile lor.
Dacă știi mai mult, nu te sfii, împărtășește.
luck33ro
Mai conteaza doctrina la ora actuala in Ro? Faptili vorbeste...
DragosP
Păi cum să-ți explic...
Doctrina pentru un partid e ca proiectul de execuție pentru un constructor.
yoncv
Si n-ai vazut constructie facuta fara proiect?
radian
Da' parca totusi doare mai tare (la buzunarul public...) cand vezi proiecte fara constructii ...
corbex
Doar cele neimportante. Constructia PSD, PNL si PNTCD a fost proiectata de Iliescu, in laboratoarele sovietice, pentru vesnica joaca ulterioara de-a democratia.
miki
QUOTE(corbex @ 20 Sep 2016, 10:36)
Constructia PSD, PNL si PNTCD a fost proiectata de Iliescu, in laboratoarele sovietice, pentru vesnica joaca ulterioara de-a democratia.
*



Cirpa kgb-ista ion iliescu mai corect spus.
DragosP
QUOTE(yoncv @ 20 Sep 2016, 10:26)
Si n-ai vazut constructie facuta fara proiect?
*


La un constructor serios, nu.
neumann
Un alt fel (sau o altfel) de politica ar fi desigur un deziderat. Insa veatsa a dovedid ca progresul se face cu pasi mici, in directia corecta. Nu poti sa aduci niste clovni si sa zici faptilii vorbeste cand faptele lor sunt.. cel putin dubios de inexistente. De sordan zicea ake pe aici ca e bun la distrus ce fac altii (oenegeuri, alea alea) da' nu-l vede in stare sa construiasca ceva. Constructia inseamna plan, inseamna compromisuri, inseamna o directie, inseamna ca stii ce vrei sa faci. Las' sa luam noi contractul (alegerile) si vedem dup'aia, nu prea tine. Am zis.
radian
Adica insinuezi ca cei care au proiectat o multime de km de autostrazi in RO sunt neseriosi?
neumann
QUOTE(radian @ 20 Sep 2016, 11:38)
Adica insinuezi ca cei care au proiectat o multime de km de autostrazi in RO sunt neseriosi?
*


š
asta e flotare logica, sau cum? am zis eu ca trebuiesc autostrazi facute fara proiect?
luck33ro
QUOTE(DragosP @ 20 Sep 2016, 09:06)
Păi cum să-ți explic...
Doctrina pentru un partid e ca proiectul de execuție pentru un constructor.
*


Decat proiectul PSD de demolare si devalizare nationala, mai bine fara...
DragosP
Actul de guvernare e altceva decât construcția unei private-n fundul curții, constructore.
bucatzel
QUOTE(klaus @ 19 Sep 2016, 21:52)
Rog sa se consemneze: parerea mea e ca cei mai buni sunt USB/USR in frunte cu luminatii conducatori Nicusor si Clotilda!
*


klause, lasand misto-ul la o parte, din toata masa aia de imbecili eligibili, pe cine ti-ar fi cel mai putin scarba sa pui stampila? Sau daca asta-i o intrebare prea delicata, fa si matale o lista pluripartita de pe cine nu, cred ca ai economisi o carca de timp daca nu s-ar mai tot devia raspunsurile tale in "Da' si dragnea/blaga/vadim/bugs bunny o facut ..."
RZV
Realizezi ca nu va face asa ceva niciodata, nu? radmasa.gif

Ar fi impotriva a tot ce incearca el sa "arate" si sa "construiasca" in ultima vreme pe forum. wink.gif
Ca un psiholog bun (ce e), nu iti va oferi raspunsuri clare pe speta asta (lista cu aia de "nevotat"); raspunsurile trebuie sa ti le oferi tu insuti (pentru a le imbratisa in totalitate). El doar te "ghideaza", "lumineaza"... sleep.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.