Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
bion
Ii strici moralul la activist. Alerga el prin soare dijeaba?
cristic1982
QUOTE(DragosP @ 21 Aug 2018, 20:13)
Se șterg ei la cur (pardon) cu 3 milioane de semnături...
*


Aoleu, nu se poate așa ceva, ți-au înșelat încrederea. Pai nu de asta i-ai votat?
Bine, pt referendumul cu familia tradițională și pt programul coerent de guvernare. unsure.gif
DragosP
Nu, n-am votat pe nimeni din cine-i acum în parlament.
P.S. "Familia tradițională" e doar in capul tău. "Familia" este subiectul celor peste 3e+6 semnături strânse de Coaliția pentru familie.
cristic1982
Am înțeles, mulțumesc pentru explicații.
DragosP
Oricând, cu plăcere.
yhattori
QUOTE(DragosP @ 21 Aug 2018, 21:31)
Familia" este subiectul celor peste 3e+6 semnături strânse de Coaliția pentru familie.
*



14,15 semnaturi?
maho
radmasa.gif
DragosP
Da, 14,15 peste 3000000. Ai dreptate.
yhattori
Aaaa, 3x10^6, nu 3x euler + 6!

Boss, vezi ca-n notatia injinereasca exponentii pozitivi n-au + in fata.

DragosP
Dacă zici tu...
yhattori
Chiar si un programator de semafoare de trafic ar trebui sa stie ca:

QUOTE
The flag characters and their meanings are:
[...]
+
    The result of a signed conversion shall always begin with a sign ( '+' or '-' ). The conversion shall begin with a sign only when a negative value is converted if this flag is not specified.
[...]


Desigur, daca n-ai invatat despre numerele reale dezasamblind printf()-ul, ai auzit de functia identitate, modulul unui numar real, operatori unari si binari.
DragosP
up.gif
P.S. Pe mine așa m-au învățat proștii ăia de la facultate...
Dar tu prea îi zici cu 🔥!
DannyY
QUOTE(yhattori @ 22 Aug 2018, 18:06)
Chiar si un programator de semafoare de trafic ar trebui sa stie ca:
Desigur, daca n-ai invatat despre numerele reale dezasamblind printf()-ul, ai auzit de functia identitate, modulul unui numar real, operatori unari si binari.
*


Vag, demult... Ce vremuri wub.gif
bion
QUOTE(DragosP @ 22 Aug 2018, 18:08)
up.gif
P.S. Pe mine așa m-au învățat proștii ăia de la facultate...
Dar tu prea îi zici cu 🔥!
*


Bre, el e scolit de Serpilian, Einstein de Bocsig, Nafornita... biggrin.gif
kog
QUOTE(bion @ 22 Aug 2018, 18:01)
Bocsig
*



Am fost vineri p-acolo. Drumul e ok. Mai nasol intre Pancota si Seleus. biggrin.gif
bion
Fiul satului e de kkt. biggrin.gif
dizzy
Am mai fost la un referendum cu 300 parlamentari, aia, aia.
Sper sa iasa asta.
yhattori
QUOTE(bion @ 22 Aug 2018, 18:01)
Bre, el e scolit de Serpilian, Einstein de Bocsig, Nafornita... biggrin.gif
*



Nein.

Fortuna si Nafornita erau la ETc. Pe cind chiuleam eu de la cursuri, Robu era si el un sef lucrari prapadit, am dat AC cu maretul Vladutiu.
bion
M-a ferit Dumnezeu. Mai putin de Nafornita. Era asistent stagiar si faceam fizica ptr. admitere cu el.Cat eram io de puf am realizat ca nenea are un tranzistor prajit. biggrin.gif
nasty
Face bine la anchetă
bion
Stim de ieri tongue.gif
radian
Numai ieri ai aflat ca Firea isi bate joc de capitala??? Daca-i dai prea multa atentie lui Robu...
sorin1983
si de aia nu e plin la mocangeala...
dizzy
Daca face, de ce face?
Daca nu face, de ce nu face ?
Ca sunt 100 de ani de Romania...
Tocmai ma miram de ce sunt locuri de parcare la Unirii,
Pai 5 lei ora biggrin.gif
nasty
Care te-a căutat poliția p-acasâ?
bion
Tov. activist. 40k semnaturi in Timis si numai 4k validate blush.gif Cred ca e o monstruoasa coalitie pnlpsd care va saboteaza. cool.gif. Cluj 38k blush.gif
DragosP
Un infiltrat. blush.gif
cristic1982
Poziția corectă pentru usr era să nu se implice în prostia asta: nici pro, nici contra.
DragosP
Poziția corectă era să sublinieze că simpatizanții și membrii au libertatea să facă așa cum le dictează conștiința.
radian
Ei taci, ca popimea si activistii PSD ALDE asa au facut. SI-au indemnat simpatizantii sa mearga sa voteze cu cine le dicteaza lor constiinta. Arunca o privire in oglinda inainte sa le spui altora ce sa faca.
bucatzel
Ba exact aia au facut. Simpatizantii au facut exact ce le-a dictat constiinta.

Han Solo a fost martor la prima mana.
DragosP
QUOTE(radian @ 4 Oct 2018, 17:53)
Ei taci, ca popimea si
*


Mă Radiene...
E normal că popimea sa se implice, nu e chestie politică, e chestie de morală creștină până la urmă. Mă rog, nu numai creștină.
Iar de PSD, numai de bine, orice sprijin e bine venit!
Dar nici să-ti dai demisia din partid ca sa votezi cum îți dictează conștiința pe o chestiune care nu e politică.
radian
Oare, voi traditionalistii, de ce simtiti nevoia sa precizati de fiecare data ca tigania asta nu-i politica?
DragosP
Vai, ce m-ai jignit facandu-ma tradiționalist!
ady77
QUOTE(radian @ 4 Oct 2018, 19:31)
Oare, voi traditionalistii,
*


Modernistu-le!
dizzy
Cre'ca de abia astepta sa plece si si-a gasit motiv
DragosP
Rămânem fără valori.
GBX
Morala creștină i-o fi împins să împartă fluturași cu mesaje de genul: "Salvați familia tradițională", "Salvați viitorul copiilor noștri", "Apără copiii României" și nu dorința de manipulare, nu?
Și le-am pus pe cele "serioase", nu și pe cele incisive, de genul: "Dacă nu vii la vot, doi bărbați vor putea adopta copilul tău", care nu are legătură cu morala creștină la care făceam referire.
Dar să revin: până acum, formularea din Constituție, dublată de legile organice, câte "păcate" ca cele pe care le apărați au generat? Cât de expus a fost neamul nostru la abuzurile astea?
Și câte dintre ele vor dispărea odată cu modificarea propusă?
Rămân la opinia mea: o mascaradă tipic românească, începută de la niște declarții pur electorale (opinia mea!) ale unui cleric, preluată de asociații care au drept scop culegerea de fonduri, indiferent de scopuri și mijloace, și de care a profitat lumea politică, cu scopul strict de a lua ochii lumii de la problemele reale pe care le au de rezolvat.
Restul, "enoriașii", sunt mereu, în marea lor masă, ușor de prostit.
Dacă azi s-ar ridica cineva (o fundație) cu finanțe și o rețea națională și ar strânge semnători pentru spânzurarea ateilor, ar convinge destul de ușor 3 milioane de români. Din păcate asta ne este cultura, educația și civilizația, bine menținute la nivel subunitar de "domni" pentru a fi ușor de manipulat. sad.gif
DragosP
Dar ce au ateii de-i vrei spânzurați?
P.S. Profilaxia e mai ieftină decât tratamentul, întreabă orice medic. Și uitandu-ne in jurul nostru, e cazul de profilaxie.
GBX
Îi încurcă pe cei buni să ne ducă pe noi culmi de regres și civilizație medievală. wink.gif

4 Oct 2018, 20:45:
QUOTE(DragosP @ 4 Oct 2018, 20:37)
Profilaxia
*


Profilaxie, strict creștinește, e atunci când îndrumi oamenii enoriașii să nu trăiască în păcat.
Mesajele la care fac referire au caracter pur electoral, mincinoase și alarmante, cu scopul de a imprima o stare de disconfort emoțional acolo unde logica nu e o calitate.
DragosP
Nu te duce nimeni cu forța nicăieri. Nici la pierzanie, nici la mântuire.
Ai liber arbitru.
GBX
Absolut adevărat. Dacă vorbim despre mine.
Dar aici e vorba despre o întreagă națiune, excelent manipulată (parțial) și făcută să creadă un "adevăr" total fals. Un "adevăr" care aduce beneficii doar celor de la butoane care au de trecut niște legi favorabile lor.
Și iar ne facem de c***t în Europa. sad.gif
DragosP
Am văzut că ești special, dar toată lumea are liber arbitru.
GBX
Nu sunt deloc special. Chiar banal. Doar foarte liberal în gândire, lipsit de orice apartenență politică sau religioasă.
AR-18-MOS
QUOTE(GBX @ 4 Oct 2018, 19:40)
Îi încurcă pe cei buni să ne ducă pe noi culmi de regres și civilizație medievală. wink.gif
*


Ei, să nu exgerăm, chiar și-n Grecia antică, existau erastes care curtau pe mai tinerii eromenos. Ori un proverb zice că nimic nu e nou sub soare, ce a fost, va mai fi.
Nu, Dragoș, nu te curtez. Din păcate, deși te puteam învăța multe, vei rămăne tot la programat utilaje agricole de calitate jalnică. sad.gif
DragosP
Și la semafoare, ai uitat de alea.
AR-18-MOS
Ai trecut de ele, ce naiba. dry.gif
radian
QUOTE(dizzy @ 4 Oct 2018, 20:29)
Cre'ca de abia astepta sa plece si si-a gasit motiv
*



Te referi la mine?
DragosP
QUOTE(AR-18-MOS @ 4 Oct 2018, 21:17)
Ai trecut de ele, ce naiba. dry.gif
*


Din păcate-s prea mediocru pentru altceva... sad.gif
AR-18-MOS
Dacă nu ți-a plăcut cartea, ci smintirea. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.