Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
dizzy
Cat imi dati sa-i dau doi papuci in cap la doamna Senator Sosoaica, cand ma duc spre casa?
DragosP
Te rog, Barna îmi displace profund! wacko.gif

29 Jan 2021, 15:29:
QUOTE(dizzy @ 29 Jan 2021, 15:27)
Cat imi dati sa-i dau doi papuci in cap la doamna Senator Sosoaca, cand ma duc spre casa?
*


Dacă scapă, de la 3 luni la 2 ani.
Habba
QUOTE(cristic1982 @ 29 Jan 2021, 14:01)
Când am spus înainte de alegeri despre USR că a fost acaparat de o gașcă de securiști oportuniști (bârna, Ghinea, năsui) îmi spuneai că nu sunt chiar așa răi. Ba sunt chiar mai jepati decât PSD-istii, măcar ăia nu pozează în fecioare...
*


Securisti oportunisti nu stiu, da' idioti ticalosi cu siguranta. Cel putin Ion si Nasui, pana acum.
QUOTE(dizzy @ 29 Jan 2021, 14:00)
Cine a construit Mall-uri?
Cine ar trebui sa construiasca spitale?
*


Iar te legi de detalii...
bucatzel
QUOTE(dizzy @ 29 Jan 2021, 15:27)
Cat imi dati sa-i dau doi papuci in cap la doamna Senator Sosoaica, cand ma duc spre casa?
*


Dau juma' de bingo...
dizzy
pe juma de bingo, ii dau "decat" un papuc!
Habba
Aprob pozitiv!
Inca un juma' de bingo de la mine, sa faci setu' complet.
sorin1983
QUOTE(maho @ 29 Jan 2021, 15:00)
Uite unu' (una) mai misto, rezolva ea.
*


incep sa cred ca asa trebuie ca sa se miste ceva.... cu balamuc, gura mare si scandal. la noi cu vorba buna nu merge.

cum era aia... stai sa imi aduc aminte...
"A fost nevoie să moară oameni pentru ca Guvernul să demisioneze"
Marty
QUOTE(dizzy @ 29 Jan 2021, 15:27)
Cat imi dati sa-i dau doi papuci in cap la doamna Senator Sosoaica, cand ma duc spre casa?
*


[attachmentid=1628124672]
IRONICK
QUOTE(cristic1982 @ 29 Jan 2021, 15:01)
Când am spus înainte de alegeri despre USR că a fost acaparat de o gașcă de securiști oportuniști (bârna, Ghinea, năsui) îmi spuneai că nu sunt chiar așa răi. Ba sunt chiar mai jepati decât PSD-istii, măcar ăia nu pozează în fecioare...
*


Parca ati scapat cu totii din lesa si nu mai aveti directie. Asa se intampla dupa 30 de ani de rahat ...
Habba
Păi degeaba avem noi direcție dacă ăștia merg ca pișatu' boului.
RDK
Da, în loc să fim decenți și să susținem oamenii noi acum când guvernează cdar nu au cu cine, noroc cu vechea gardă.
IRONICK
Zici ca sunteti Statler si Waldorf! Nu, nici macar aia. Ca aia erau haiosi.
RDK
[attachmentid=1628124673]
IRONICK
Poate ca trebuie sa incepeti sa va uitati si la voi. Ca in afara de comentarii care se cred dastepte, nu am vazut nimic productiv. Daca asteptati ca schimbarea sa vina doar de la un om, va inselati.
Sistemul actual este format fix din oameni care comenteaza orice si nu isi asuma raspunderea pentru nimic.
RDK
Pe vremuri era una cu "ciocul mic, acuma noi suntem la putere" sau ceva asemenea.
Habba
QUOTE(IRONICK @ 29 Jan 2021, 16:30)
Poate ca trebuie sa incepeti sa va uitati si la voi. Ca in afara de comentarii care se cred dastepte, nu am vazut nimic productiv. Daca asteptati ca schimbarea sa vina doar de la un om, va inselati.
Sistemul actual este format fix din oameni care comenteaza orice si nu isi asuma raspunderea pentru nimic.
*


Io chiar mă uit la mine. În oglindă, cel puțin de 3 ori pe zi.
Și îmi asum răspunderea zi de zi pentru ce fac. Fără compromisuri majore, cf. cu job description si responsibilities.
Că de aia îs plătit.

Deci?
DannyY
Moaca de la avatar confirma tot ce spui. Ba chiar si ce nu spui. Inca.
RDK
Avem un nou secretar de stat la Sănătate, o doamnă absolvent de teologie și limbi străine.
Habba
QUOTE(DannyY @ 29 Jan 2021, 17:17)
Moaca de la avatar confirma tot ce spui. Ba chiar si ce nu spui. Inca.
*


N-am prins gluma. În caz ca era vreuna... huh.gif
DannyY
Ok, inseamna ca a fost o gluma proasta. Scuze.
bion
QUOTE(IRONICK @ 29 Jan 2021, 18:30)
Poate ca trebuie sa incepeti sa va uitati si la voi. Ca in afara de comentarii care se cred dastepte, nu am vazut nimic productiv. Daca asteptati ca schimbarea sa vina doar de la un om, va inselati.
Sistemul actual este format fix din oameni care comenteaza orice si nu isi asuma raspunderea pentru nimic.
*


Bre esti bine? Iti faci autocritica?!
RDK
E party mare azi:

Vicerpremierul Dan Barna a declarat vineri, după incendiul de la „Matei Balș” în care și-au pierdut viața patru persoane că „pare că învățăm de la o tragedie la alta”, referindu-se la intervenția salvatorilor. „Din păcate, nu reușim să le și evităm”, a mai completat Barna, într-un interviu la RFI.
bgdrenault
QUOTE(RDK @ 29 Jan 2021, 18:28)
Avem un nou secretar de stat la Sănătate, o doamnă absolvent de teologie și limbi străine.
*


Iti canta prohodul in engleza

Bai, dar astia nu erau atei? Sau dau mana si cu........Domnul sa treaca puntea..........

Bine, pe masura ce trece timpul, incep sa cred ca Dancila a facut pui........ca multi nu s departe
Zilele trecute, profesionistul de Nasui spunea ca are trei masuri de relansare a economiei, masurile 1,2, 3. Si a schimbat subiectul

29 Jan 2021, 21:32:
QUOTE(RDK @ 29 Jan 2021, 21:06)
E party mare azi:

Vicerpremierul Dan Barna a declarat vineri, după incendiul de la „Matei Balș” în care și-au pierdut viața patru persoane că „pare că învățăm de la o tragedie la alta”, referindu-se la intervenția salvatorilor. „Din păcate, nu reușim să le și evităm”, a mai completat Barna, într-un interviu la RFI.
*


Deci a fost nevoie sa moara oameni, sa poata debita asta
Marty
Eu intre barna si ponta nu gasesc mari diferente, amindoi debordeaza de imbecilitate.
IRONICK
QUOTE(bion @ 29 Jan 2021, 20:43)
Bre esti bine? Iti faci autocritica?!
*


radmasa.gif
RDK
Vocea opoziției, lucidă, experimentată și civilizată, se face auzită:

Gabriela Firea, atac dur la adresa ministrului Sănătății: ”Dovediți cu fiecare declarație că sunteți prost informat și prost, în general!”
Marty
QUOTE(RDK @ 31 Jan 2021, 17:44)
Gabriela Firea, atac dur la adresa ministrului Sănătății: ”Dovediți cu fiecare declarație că sunteți prost informat și prost, în general!”
*

Chiar merita citata patachina aia pe undeva?
RDK
Âmi cer scuze la domni forumiști
Marty
Sanu se mai in tinple!
sorin1983
scoala online? biggrin.gif

citez de pe feisbuc:
"Cred că Vlad Voiculescu a mințit când a spus povestea despre studiile lui universitare. Am lucrat la o firmă germană. N-am auzit de vreo situație în care să fie cineva admis la studii universitare, de zi, în limba germană, fără să aibă Sprachdiplom sau alt examen echivalent. Voiculescu declară că făcuse niște meditații cu o profesoară și abia vorbea nemțește când, minune!, a fost acceptat la o prestigioasă facultate din Viena, pe care ar fi absolvit-o după 10 ani. Diploma lui nu a văzut-o nimeni. Documentul pe care l-a prezentat nu este diplomă de master, e certificat de absolvire a unui curs de 1 an pentru tineri din Europa de Est.
Chestiunea se poate tranșa foarte ușor: o poză cu diploma. Măcar cea de licență, nu neapărat și de master. Dacă o publică, îmi cer scuze tot pe pagina asta. Dar, până la proba contrarie, vă spun tuturor celor care v-ați pus mari speranțe în el: omul provine dintr-o familie de securiști, și-a creat ceea ce se numește în limbajul lor "o legendă", și-a câștigat notorietatea exploatând o temă sensibilă (rețeaua citostaticelor) iar MagiCamp a terminat anul 2019 cu un excedent de 10 milioane lei. Până la urmă adevărul va ieși la lumină, dacă omul e curat mie n-o să-mi fie rușine să-mi cer scuze. Dar dacă e un impostor pregătit de oameni care gestionează tranziția către noua generație de succesori ai Securității, am feștelit-o cu toții. Iar cei care au crezut legenda și i-au cântat osanale o să stea și-n casă cu o pungă de hârtie trasă pe cap, să nu-și vadă accidental în oglindă fața de fraier." Mihai Popa

https://criticii.ro/voiculescu-repetentul-c...63LIAZHdwnbF27Q

se pare ca la asocierea asta de TFL-isti "scoala vietii" e studiu de baza.
bgdrenault
esti pesedist

Cum nu se poate recunoaste geniul? PAi bancile austriece abia au asteptat ca tanarul de 18 ani, dintr o familie modesta, sa vina in Austria sa le arate cum se face banul. Pai din frageda tinerete l au angajat, pentru profesionalismul sau.........hai mai, cum puteti asa ceva..........si la astia aveti ceva de comentat

https://www.activenews.ro/stiri/Vlad-Voicul...mioritic-163831

bine, evident ca site ul e pesedist
maho
QUOTE(sorin1983 @ 1 Feb 2021, 09:03)
de pe feisbuc:
"Cred că
Dacă
dacă
Dar dacă"
Mihai Popa

"scoala vietii" e studiu de baza.
*



Pai DACA asa zice Mihai Popa pe feisbuc, asa o fi. Ai dreptate cu ultima parte (din extrasul de citat).
Voiculescu schiaza?
sorin1983
cum apar vajnicii aparatori biggrin.gif
ma bucur.
maho
Nu apar pe nimeni, da' nici nu inghit pe nerasuflate ce emite unul pe fb sau pe vreun site obscur.
IRONICK
QUOTE(maho @ 1 Feb 2021, 10:10)
Nu apar pe nimeni, da' nici nu inghit pe nerasuflate ce emite unul pe fb sau pe vreun site obscur deschis pe persona fizica de Sputnik.
*

Am corectat putin.
sorin1983
astia or fi votat?
https://www.g4media.ro/video-coada-de-zeci-...oeOCUrNeL9WR7-g
Habba
Ce legatura e intre burgeri, aglomeratie de gloata si USR? blink.gif

Sau doar bagi punctaju'....
sorin1983
fac postari sa imi permit un burger.
DragosP
QUOTE(maho @ 1 Feb 2021, 10:10)
Nu apar pe nimeni,
*


Așa e, am văzut!
maho
Ok, daca tii neaparat: in apararea popii care-a provocat decesul copilului cu ocazia botezului, zic ca n-a vrut.
DragosP
Ei, nu!
maho
Era usr-ist?
DragosP
De ce? Usr-istii vor sa omoare copii?
radian
Nu mai, doar traverstitii care se poarta in rochii negre.
sorin1983
ia sa vedem care are loc de parcare in s1 poate ne tine la curent:
https://www.gandul.ro/dezvaluiri/exclusiv-c...fdQP_etvblhNVeo
RDK
Bătălia e cruntă, primarul vrea mărirea taxei de parcare și implementarea unui sistem de gestionare din care zboară atât șpăgarii din ADP cât și jegurile de cetățeni care nu îndeplinesc nici măcar actualele condiții pentru închidere. Sigur că e foarte posibil să apară șpagarii noștri, dar până una alta deranjează foarte tare urmașii lui Tudorache.

La nivel de municipiu, avem o mică sincopă dar prevăd niște faze mișto prin aprilie: taxa anuală s-a putut încasa începând din 4 ianuarie însă pe 7 ianuarie au comunicat majorarea cu 4-5 lei față de 2020. Deci cine s-a grăbit, e în continuare dator. Dacă știe, bine. Dacă nu, o să vadă în Aprilie..
dizzy
https://newsweek.ro/economie/ministrul-drul...8-INgu3ZTYWlfvk

Eduard Zevedei este contabil, cariera sa neavând absolut nici o legătură cu transporturile, cu atât mai puțin cu traficul aerian sau administrarea unui aeroport.

https://playtech.ro/stiri/monica-pop-reacti...campaign=fidmee

Vestea că primarul sectorului 1 va tăia finanțările a patru spitale extrem de importante din București a șocat o țară întreagă. Medicii sunt, de asemenea, revoltați și îi declară război tacit. Prin decizia sa, Clotilde Armand privează pacienții românii de la Sănătate, în plină pandemie de Covid-19. Medicul oftalmolog, Monica Pop, direct afectată, i-a transmis recent un mesaj dur.

Printre cele patru spitale afectate de decizia primarului sectorului 1 și a colegilor săi din PNL și USR-PLUS se află și Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii ”Grigore Alexandrescu”. Alexandru Ulici, managerul spitalului, se arată și el revoltat de tăierea finanțărilo, susținând că spitlaul nu poate suporta singur cheltuielile pentru utilități.

De bine!
maho
In C.A.-uri nu sunt executivi (aia care ar trebui sa fie cu profesia pe felia respectiva); din articol inteleg ca n-a fost contabil la vreun butic, ar trebui sa "le aiba".
dizzy
Desigur, daca e nevoie, le are, vezi cazul ala drag tie!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.