Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
DragosP
Când e vorba de cei din topic vs oricine altcineva, evident că tu ai dreptate.
Cum ziceam: "garantat Habba".
Habba
De ce ti-e greu sa accepti ca e plina administratia si parlamentul de impostori, numai tu stii. Toti croiti pe acelasi calapod. Citeste aici. Sunt de la toate partidele, premiul intai cu coronita, la PSD.
Pe langa astia pe care i-a analizat Nicolae, mai sunt mii si mii la toate nivelurile, plantati indeobste de PSD, dar si de PNL.
Iar de ce ii aperi, numai tu stii. Io habar n-am ce interese ai.
maho
Lasa-l, e ofticat ca le-a rectificat bugetul (cu minus). tongue.gif
dizzy
Din cate stiu eu, Universitatea Ovidius e Universitate de Stat, de prin anii 1960.
Nu e vreo faculta privata d-aia la botoane.
Nu o fi creme de la creme, dar parca exagerezi aici.

Nu stiu cum ai facut tu, dar eu mi-am facut masteratul in timp ce lucram alea 8 ore pe zi, care erau cam 10.
Ma duceam la munca pe la 7.30, plecam la facultate la ora 16, sa ajung la ore la 16.30 si terminam la ora 20. Continuam si sambata cu munca.
Cum la stat e mai usor, presupun ca i-a fost mai simplu.

LA doctorat nu stiu cum e, nu ma bag.

Deci e clar, a facut studii, nu e buna;
Habba
Tu doar aia ai retinut? Ca a terminat Ovidius?

Ia uite:

"In 2005, în timp ce lucrează opt ore pe zi la ANAF Constanța, doamna Bumbac muncește din greu la doctorat la Iași, termină cursurile școlii de Finanțe Publice și Vamă la București, face cursuri de calculatoare la Constanța și este lector universitar la două bombe de universități din aceeași localitate. Publică și 6 cărți în timpul liber."
sorin1983
nu se mai plange nicusor?
https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/rea...ntinua-19003286
dizzy
Desigur, Nicusor NU greseste, el e perfect. E justicica pesedista si rea
Habba
QUOTE(dizzy @ 17 Feb 2021, 09:30)
Nu stiu cum ai facut tu, dar eu mi-am facut masteratul in timp ce lucram alea 8 ore pe zi, care erau cam 10.
*


Io l-am facut la zi, m-am angajat cu 2 saptamani inainte de dizeratie. Cand aveam deja toate lucrurile clare. La fel ca toti colegii mei. Dintre care 4 au continuat doctorate de alea pe bune, p-afara. Nimeni nu lucra, in paralel, la master pe vremea aia, in 2003. Cel putin, nu la noi.

Dar nu de master era vorba aici, aia poate fi . De impostura cu doctoratul la Iasi, lucrand la Bucuresti, cursurile de secu si cartile alea 6. Toate in acelasi timp.

Pe toti ajunsii in pozitii cheie in administratie se pare ca ii loveste duhu' acadmic si chemarea studiului si scrisului.

Bai, ma leshi?
DragosP
QUOTE(Habba @ 17 Feb 2021, 10:42)
Nimeni nu lucra, in paralel, la master pe vremea aia, in 2003. Cel putin, nu la noi.
*


Înseamnă că n-ai valoare de ministru. Nici măcar de primar. god_hand.gif
bucatzel
QUOTE(dizzy @ 17 Feb 2021, 10:30)
Nu stiu cum ai facut tu, dar eu mi-am facut masteratul in timp ce lucram alea 8 ore pe zi, care erau cam 10.
Ma duceam la munca pe la 7.30, plecam la facultate la ora 16, sa ajung la ore la 16.30 si terminam la ora 20. Continuam si sambata cu munca.
Cum la stat e mai usor, presupun ca i-a fost mai simplu.
*



Hai ca am mai facut si altii scoala pe aici... alea 3 ore pe zi pe care le dedicai matale masterului... cred ca doar de laboratoare ajungeau. Daca le mai si faceai dupa o zi intreaga de lucru... ce sa zic...
Habba
QUOTE(DragosP @ 17 Feb 2021, 09:46)
Înseamnă că n-ai valoare de ministru. Nici măcar de primar.  god_hand.gif
*


Nici n-am pretins. Dar nu de mine e vorba in discutie, ci de impostorii care odata ajunsi in pozitii cheie sunt loviti de duhu' academic.
Da' loviti grav, doctorate, carti, cursuri...

QUOTE(bucatzel @ 17 Feb 2021, 09:49)
Hai ca am mai facut si altii scoala pe aici... alea 3 ore pe zi pe care le dedicai matale masterului... cred ca doar de laboratoare ajungeau. Daca le mai si faceai dupa o zi intreaga de lucru... ce sa zic...
*


My point exactly.
dizzy
Deci daca tu nu ai facut, inseamna ca nimeni nu a facut, nu-i asa?
Uite, ca m-ai facut curios, am cautat CV-ul ei, si cartile.
Verifica te rog asta: ISBN 973-8283-92-2 si ai sa vezi ca exista cartea.
Acu nah, ca o fi fost "cumparata", probabil, dar exista cartea aia
Daca iti propui, poti prezenta activitatea dumneaei atat critic cat si laudativ.
Uite ca are si un drept la replica:

https://www.realitatea.net/stiri/ultimele-s...6df96730e4c2452
Ca are sprijin in sistem, evident ca are.
De parca ar fi singura.


Masteratul era ceva de genul ora 16.30->20:00
Era relativ lejer la masterat, nu pot sa zic ca m-am intrebuintat prea tare.
Aveam si alta energie atunci.
Daca as fi avut un job mai usor, in mod cert as fi putut face si doctoratul.
AR-18-MOS
Probabil la facultăți de astea de meșteri (ingineri, sau cum le e denumirea) să fie ușor la master încât să zici că dedicai 3 ore după serviciu. La alea serioase, stăteam până pe la 3 dimineața pentru a rezolva niște banale funcții fuzzy.

Ca să vă dau un simplu algoritm: dacă la master a fost mai ușor ca la licență, atunci masterul a fost degeaba.
dizzy
Pai eu am zis ca am facut facultate de mesteri smile.gif
A fost foarte util Masteratul - Am scapat de Armata , deci a fost beton! icon_mrgreen.gif
Habba
QUOTE(dizzy @ 17 Feb 2021, 09:54)
Deci daca tu nu ai facut, inseamna ca nimeni nu a facut, nu-i asa?
Uite, ca m-ai facut curios, am cautat CV-ul ei, si cartile.
Verifica te rog asta: ISBN 973-8283-92-2 si ai sa vezi ca exista cartea.
Acu nah, ca o fi fost "cumparata", probabil, dar exista cartea aia
*



Exista toate cele 6 carti. Nu asta e discutia, ca n-ar exista cartile alea. Sau de cine si cum sunt scrise, sau ce valoare reala au sau n-au.

Nu stiu cum se face ca numai genii din astea lovite de duhu' scrierii si studiului asiduu avem in ministere si printre politicieni. Lovite dupa ce ajung in pozitii cheie, evident. Daca e sa le numeri orele din zi dupa activitati, ajungi la minim 100 ore/zi.

Repet:

"In 2005, în timp ce lucrează opt ore pe zi la ANAF Constanța, doamna Bumbac muncește din greu la doctorat la Iași, termină cursurile școlii de Finanțe Publice și Vamă la București, face cursuri de calculatoare la Constanța și este lector universitar la două bombe de universități din aceeași localitate. Publică și 6 cărți în timpul liber."


QUOTE(AR-18-MOS @ 17 Feb 2021, 09:59)
Ca să vă dau un simplu algoritm: dacă la master a fost mai ușor ca la licență, atunci masterul a fost degeaba.
*


Nu neaparat, eu mi-am continuat master-ul (dizeratia) cu ce am facut la licenta, implmentand alte tipuri de optimizari comparative pe modelul creat pentru licenta. Acolo (la licenta) a fost kkrea marea.
Plus ca la master am avut si cursuri faine la care ma duceam cu drag si de unde am invatat extrem de mult. Mult mai aplicat si mai usor de asimilat.
dizzy
Esti invidios, ca tu nu ai scris nimic in afara de daciaclub, nu-i asa? tongue.gif

Din Cv-ul ei:
Are un "brevet de turism" - asta presupun ca e un curs, l-a obtinut in anul absolvirii facultati, o fi fost la fel cu hartia mea de ajutor de ghid, obtinuta tot in "scoala de maistri"

Dupa master face Scoala de Finante Publice si Vama; nu stiu ce e asta, poate stiti voi

Cursurile de calculatoare sunt ECDL - asta nu cred ca era asa greu de luat si o ia dupa cursul de Finante publice

Doctoratul l-a facut in 6 ani, deci nu chiar batand din palme, as zice ca se incadreaza aici cu timpul si studiile.

Mno, daca esti tu sigur ca le-a obtinut pe naspa pe toate - asta e, dar nu mi se pare ca dumneaei nu are studii.
Am vazut petarde mai mari pe scolarizare decat asta.
Dar daca te face fericit, zi-i in continuare.
Habba
Neah, nu mai zic. Am zis destul la pereti.
maho
QUOTE(dizzy @ 17 Feb 2021, 10:54)
ai sa vezi ca exista cartea.
Acu nah, ca o fi fost "cumparata", probabil, dar exista cartea aia

Cartea lui Veorica ai citit-o? biggrin.gif
Adevaru' e ca suna intr-un mare fel "doamna Bumbac". Bum-Bac.
DragosP
Cam ca Coiliban.

Adevăru' e că tre' să fii deosebit să te legi de numele, aspectul, defectele fizice ale unei persoane.
bion
QUOTE(Habba @ 17 Feb 2021, 12:09)
Neah, nu mai zic. Am zis destul la pereti.
*


Si peretii ce zice? blink.gif
Masteratu lu steaua reformei in sanatate a durat 4 semestre si trebuia sa fie prezent.Asa e modelul.
La leacuri macar de erau donatii. mad.gif Erau pe bani.Le cumparau si le trimiteau.Pacientii plateau.Cica nu luau comision.
dizzy
Nu stiu ce carte a scos Veorica dar daca mi-o cumperi tu, promit sa incerc sa o citesc. biggrin.gif
Acu nah, asa o cheama nu e neaparat vina ei;
Bumbac nu mi se pare mai urat ca nume decat Ciolos, Barna, Ciolacu, Ciutacu, Turcanu, Cutu, Catu, Velea, Orban; Ea mai are sansa sa si-l schimbe la casatorie.
M-am uitat prin agenda, am un Bumbacea si un Bumbacel, nici macar nu ii tineam minte
bucatzel
QUOTE(dizzy @ 17 Feb 2021, 11:08)
Doctoratul l-a facut in 6 ani, deci nu chiar batand din palme, as zice ca se incadreaza aici cu timpul si studiile.
*



'ai ma fii serios. chiar nu stii de ce nu l-a gatat in doua saptamani?
dizzy
Nu stiu, chiar de ce?
Inca o data- din ce scrie Valeriu Nicolae- partea cu studiile mi se pare ca omul exagereaza - din ce citesc in CV-ul ei, public de altfel, imi pare ca studiile si le-a facut. VN e tendentios la capitolul asta;
Nu contest ca are parte de sustinerea Secu, asta pare adevarata precum si sustinerea gastii peeeseeedeee.

maho
QUOTE(DragosP @ 17 Feb 2021, 11:37)
Cam ca Coiliban.

Adevăru' e că tre' să fii deosebit să te legi de numele, aspectul, defectele fizice ale unei persoane.
*


Cacofonia iti apartine. "i"-ul e din greseala, clar.
Nu ma leg (duamne-fere!) de nume. Dac-as face cunostinta cu 'mneaei, faza s-ar derula cam asa:
- "Bumbac".
- "Cat la suta?"
rolleyes.gif
DragosP
Amândouă-mi aparțin dar nici eu nu m-am luat de nume în exemplul meu. Nunu.
maho
Dupa bila alba cu sesizarea DNA (sa vedem si urmarea), inca una pt. Nasui, pt. transparentizare.
Si linkul public, sa nu se piarda:
http://www.economie.gov.ro/informatii-publice/contracte
IRONICK
Începe votul secret pentru lista Oscar: competiție infernală pentru „Colectiv”. În 65 de ani, doar trei documentare au prins nominalizarea la Film Internațional!

Mii de voturi din toată lumea trimise de cei 9.362 de membri ai The Academy, specialiștii de cinema care decid Premiile Oscar, vor fi colectate începând de azi, 5 martie, până miercuri, 10 martie. Apoi, pe 15 martie se vor anunța nominalizările pentru Gala Oscar de la Los Angeles, unde România n-a ajuns niciodată. Anul acesta, documentarul „Colectiv” a pătruns pe lista scurtă, de 15 filme, la două categorii: Film Internațional și Film Documentar.

Bosnia și Herțegovina, „Quo Vadis, Aida?” – Jasmila Zbanic
Cehia, „Charlatan” – Agnieszka Holland
Chile, „The Mole Agent” – Maite Alberdi
Coasta de Fildeș, „Night of the Kings” – Philippe Lacôte
Denemarca, „Another Round” – Thomas Vinterberg
Franța, „Two of Us” – Filippo Meneghetti
Guatemala, „La Llorona” – Jayro Bustamante
Hong Kong, „Better Days” – Kwok Cheung Tsang
Iran, „Sun Children” – Majid Majidi
Mexic, „Im No Longer Here” – Fernando Frías
Norvegia, „Hope” – Maria Sødahl
România, „Collective” – Alexander Nanau
Rusia, „Dear Comrades!” – Andrei Koncealovski
Taiwan, „A Sun” – Mong-Hong Chung
Tunisia, „The Man Who Sold His Skin” – Kaouther Ben Hania
DragosP
Adică mwie usr? Sau de ce e știrea asta aici? nedumerire.gif
RDK
Pentru moralul lui Vlăduț
IRONICK
QUOTE(RDK @ 5 Mar 2021, 22:15)
Pentru moralul lui Vlăduț
*

Eu sunt curios daca exista un membru PSD care a absolvit liceul. La zi. Corect.
Sau unu care a facut ceva memorabil in viata. Nu sa fure sau sa minta.
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
radian
Ei, nici chiar asa, Adrian Nastase, de exemplu, cu siguranta a facut scoala multa si pe bune. Ca la scoala a invata de toate mai putin sa respecte legea e alta mancare de peste. Si nici de Alexandru Rafila sau Adrian Streinu Cercel n-as putea zice ca si-au facut studiile la seral.
RDK
Sigur că pe bune, ca fiu de fost ofițer în armata regală, recuperat de partidul comunist și ajuns director în ministerul.. învățământului.
IRONICK
Am uitat sa adaug, exista un membru PSD care nu este platit de rusi?
sorin1983
tot inainte tovarasi.
https://adevarul.ro/news/politica/surse-usr...979d/index.html
IRONICK
Dupa ce ca ati calcat un ipocrizie, v-ati manjit si la gura.

Mdeci, in afara de a arunca cu rahat in ventilator, as vrea sa aud si eu un membru sau un sustinator PSD care spune ceva util. Sau face. Daca exista asa ceva.
bion
Tre sa mentionez ca tov. Ion Iliescu a facut liceu din ala de varf. Da avea ADN contaminat
bgdrenault
QUOTE(sorin1983 @ 6 Mar 2021, 12:21)

Of, Vladutule, vladutule, cum vor sa te faca astia...........

LAs, noi stim ca esti baiet cinstit
bion
Clientela pulitica. Parca sm votat sa nu mai fie. Or sa aduca si de la gradinita numai yesman userit sa fie. radmasa.gif
RDK
Și cum altfel să faci politică?
Tragi CNP-uri la sorți și îi pui în funcție?
bgdrenault
Inainte se aduceau fii, fiice, amante, etc.

Acum se aduc prietini.
Cam tot acolo, oare nu se puteau organiza niste concursuri, dar pe bune?
Zic si eu
RDK
E plină lumea de experți care pentru orice ar vrea licitații sau concursuri.
De 30 ani sunt situații în care poți aduce PE CINE VREI, FĂRĂ CONCURS dar experții nu și nu că știu ei mai bine de la tastatură.
bgdrenault
Atunci ce plm mancati kkt de psd, daca i de fapt aceeasi marie cu aceeasi palarie?

Ipocriti -lor! radmasa.gif
maho
QUOTE(bgdrenault @ 6 Mar 2021, 18:23)
Atunci ce plm mancati kkt de psd

Ups, cineva are carnet de membru (de-ala cotizant, nu dintre oo), de-a sarit asa ars. icon_mrgreen.gif
Totusi cum sa mananci kkt despre... un kkt?
sorin1983
deranjeaza draga... mai ales cand sunt ai vostri.
maho
Pai daca ai vostri abia invata sa scrie... cica-i nasol, nu se mai simte nici macar mirosul ciolanului, iar "daddy" primeste dedicatii culturale. rolleyes.gif
sorin1983
si care e legatura? divaghezi ca de obicei de la subiect.
bgdrenault
Pai cum? Sunt deranjati bajetii ca se folosesc practici psd iste?
Competentii plini de diplome isi numesc pretenarii? Unii dintre ei fara pregatire profesionala corespunzatoare?
Pai ne trebuiesc iar secretari de stat? Consilieri?

Macar kktiii de psd isti puneau o secretara la ministerul de interne si consilieri de profesie, sa aiba cine sa munceasca.

Aici se pune un ministru plin de diplome dar nu de care trebuie, care isi i a niste consilieri cu alte mii de diplome dar nu in domeniul care trebuie dar scriu bine pe facebook.

Bietul vladut.........un economist la ministerul sanatatii, cu consilieri cu facultatea de teologie.........da , stiu, au lucrat in ong......

Eu mi as dori ca tinerii frumosi si liberi sa gandeasca altfel
La sanatate, sa pun unul care a lucrat in domeniu, macar o operatie de apendicta sa fi facut, sa stie cum se taie muschiul, sa nu aiba nevoie de 5 conslieri sa i spuna cum se anesteziaza
La transporturi sa pun un om cu studii in domeniu, macar sa stie cum se invarte roata, sau cum se calculeaza noxele. , sau cum se alimenteaza un avion. Asa , unul ca Ironick.


Colegi, e ultimul drum. Daca nici acum nu ne facem bine, atunci cand? Alta solutie nu mai exista. Daca facem numiri la fel ca Dancila si Ciolacu, unde vom ajunge?
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 6 Mar 2021, 23:07)
La transporturi sa pun un om cu studii in domeniu, macar sa stie cum se invarte roata, sau cum se calculeaza noxele. , sau cum se alimenteaza un avion.  Asa , unul ca Ironick.
*


Ce are Drula? Nu a construit autostrazi in 3luni?

bgdrenault
Drula are de invatat transporturi.
Ca una e sa construiesti o drona sa duci medicamente in Tanzania si alta e sa stii cum se invart rotile trenului si cum se conduce un avion, ca sa poti hotara ceva
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.