Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
RDK
Clar

Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, afirmă că în problema gunoaielor din Sectorul 1 ar fi vrut să-i întindă o mână de ajutor primarului Clotilde Armand, dar că aceasta nu i-a răspuns la telefon.
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 27 Jun 2021, 15:39)
Daca taceai, filozof ramaneai.
*


In PSD si PNL este o regula. Oare cati au o facultate facuta pe bune, fara sa plagieze ceva? Cred ca imi ajung degetele de la o mana.
In USR este invers. Plus ca sunt si multi infiltrati care vor sa destabilizeze.
RDK
Infiltrați la o grupare politică de 10-15% e doar un pretext pentru a masca incompetența liderilor care nu știu să citească un CV, nu ai nevoie de infiltrați când îți poți bate joc de ei (și de cetățeni, dar nu asta contează) fiind minoritari în parlament și consilii.
IRONICK
QUOTE(RDK @ 27 Jun 2021, 19:23)
Clar

Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, afirmă că în problema gunoaielor din Sectorul 1 ar fi vrut să-i întindă o mână de ajutor primarului Clotilde Armand, dar că aceasta nu i-a răspuns la telefon.
*



[attachmentid=1628129381]
Habba
Nea Coitza e ala cu stația aia ilegală de sortare?
RDK
Primăria Sectorului 1 a primit 4 amenzi, în valoare totală de 267.500 lei pentru nerealizarea măsurilor din Planul Integrat de Calitate a Aerului și pentru neîndeplinirea măsurilor de salubrizare impuse de GNM. Totodată, operatorul de salubritate care are contract de prestări servicii cu această primărie a fost amendat cu 100.000 lei.

radmasa.gif
Habba
Indiferent de context, io ăstuia nici bună ziua nu i-aș da. De-al drag. FMM de arogant.
L.E.
Apropos, cu milioanele alea de euro ce trebuia sa le plătească TVA la stat pentru sutele de apartamente construite pe persoană fizică s-a mai întâmplat ceva? Sau l-au spălat...
bgdrenault
QUOTE(Habba @ 27 Jun 2021, 18:38)
Revezi din urma materia pe care a publicat-o Valeriu Nicolae, aici.
Lasă gargara, sunt și intre userei uscaturi, dar nici pe de parte asa de multe sau putrede ca la uselei.
*




QUOTE(IRONICK @ 27 Jun 2021, 20:27)
In PSD si PNL este o regula. Oare cati au o facultate facuta pe bune, fara sa plagieze ceva? Cred ca imi ajung degetele de la o mana.
In USR este invers.
*



Amanta noastra i mai frumoasa, asa i?
Asta se numeste ipocrizie........

27 Jun 2021, 21:44:
QUOTE(IRONICK @ 27 Jun 2021, 20:27)
Plus ca sunt si multi infiltrati care vor sa destabilizeze.
*


Mai omule, chiar au reusit sa te spele pe creier?

Tot gunoiul(si sunt destui) e "agenturile straine"?

Vai noua.
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 27 Jun 2021, 21:41)
Amanta noastra i mai frumoasa, asa i?
Asta se numeste ipocrizie........

<span class='edit'>27 Jun 2021, 21:44:</span>

Mai omule, chiar au reusit sa te spele pe creier?

Tot gunoiul(si sunt destui) e "agenturile straine"?

Vai noua.
*


Dac ai fi postac, as intelege ca esti pah bani. Dar moralitate zero.
Daca nu esti postac si asa esti tu, este nasol.

Da-mi exemple de oameni remarcabili in PSD si PNL. Nici macar consilieri pregatiti nu au.

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

27 Jun 2021, 21:59:
QUOTE(Habba @ 27 Jun 2021, 21:24)
Nea Coitza e ala cu stația aia ilegală de sortare?
*


Ala, ala. Ultima oara a fost cu scandal. Dar presa nu prea scrie.
Cu gropi de gunoi astupate cu ciment.
bgdrenault
Tu ce ai sa spui acum, exact, "agenturile, infiltratii"....altceva mai stiti?
DA mi exemple de oameni remarcabili in USR.
Care au facut ceva bine
Care au luat bani de la stat si au lasat ceva in urma, nu o afacere inchisa, gen Barna si Paslaru.
Da, diplome si atat.....un Nasui care habar n are cum il cheama cu buletinul in mana
Un Drula care are o singura tinta, inaugurarea, dar probleme de fond nu a rezolvat niciuna
etc........
Consilieri pregatiti la usr? I au adunat de pe unde au putut si vrut.......consilieri la consilieri, altii angajati cu jumate de norma, ca sunt prieteni.....studiaza, intreba

E asa cum spui tu, Ironick
Dar daca ajungeti sa spuneti, ca , da, suntem la fel ca psd, dar la noi numarul e mai mic si aiai sunt infiltrati.........e de bine

27 Jun 2021, 22:06:
QUOTE(IRONICK @ 27 Jun 2021, 21:55)
Dar presa nu prea scrie.


Toata presa i corupta, vor sa le o traga useristilor.
IRONICK
In 30 de ani de guvernare PSD-PNL, cate exemple de oameni remarcabili poti sa dai?
Zerooooo!
bgdrenault
Asa i , ai dreptate.

Din pacate, multe alte zerouri vin din urma, zerouri cu diplome de import.
Sa traiti, sa i pomeniti
IRONICK
Da exemple de ceva bun in 30 de ani de guvernare PSD/PNL?
Ca de priceput, se pricep doar sa fure.
Habba
QUOTE(bgdrenault @ 27 Jun 2021, 21:41)
Amanta noastra i mai frumoasa, asa i?
Asta se numeste ipocrizie........
*


Ai de plm, nene Biciusca. Ce zic io, ce înțelegi tu.
Degeaba te chinui sa-i bagi în aceeași oala, sunt doua distribuții distincte. Nu suferă comparație.
bgdrenault
Voi nu intelegeti ceva
Va duceti numai la comparatii cu PSD
PSD a murit, sau trebuia sa moara.
Declarati ca cine a venit e virgin, dar se dovedeste ca nu e asa, iar voi inainte si inainte ca nu se compara.

Daca veti continua asa, in 2-3 ani, PSD va veni cu 50% din nou.
Pentru ca se merge pe acelasi principiu, nepotism, prietenie, profesionalism indoielnic, concursuri trucate, aranjate, fonduri europene utilizate in scopuri dubioase, etc

Putini profesionisti, si din pacate , acestia se inconjoara de "muncitori" alesi pe aceleasi principii pesediste, peneliste, sau cum mai vrei
cristic1982
QUOTE(IRONICK @ 27 Jun 2021, 14:43)
[attachmentid=1628129379]

Apropo de membrii PSD si PNL cu facultate.
*


De Bioterra ce parere ai?

Ai votat lista lui Vladut?
bgdrenault
Pai e BIO. Nu toata lumea isi doreste bio, acum?
ady77
QUOTE(IRONICK @ 27 Jun 2021, 22:55)
Da-mi exemple de oameni remarcabili in PSD si PNL. Nici macar consilieri pregatiti nu au.
*



Ia cu paine

https://zdbc.ro/unul-dintre-fostii-consilie...le-de-angajare/

https://www.b1.ro/stiri/politica/angajari-d...dna-367123.html

https://urbanbacau.ro/2021/03/30/borfasii-d...vocea-bacaului/

https://zdbc.ro/protest-al-opozitiei-din-co...arului-viziteu/

Daca sunt peste tot asa, e de bine!
bgdrenault
Ei, tocmai, ca astia sunt infiltrati.......sa dea prost......
Plus ca sunt in numar mai mic......

Mai stiu una, fara nume, ca nu i frumos

Conslier la un minister, fara nici o legatura cu activitatea respectiva
La acest consilier se adauga inca un post de consilier(conslier la consilier) Si fiindca nu s-au putut infiinta doua posturi de consilier la consilier(omul avea doi prieteni de multumit) s-a impartit la doi, deci doi consilieri part time......de data asta de profesia necesara. Daca s -a mai pomenit asa ceva.......auzi, consiler par time la consiler.....
Nu pot sa dau nume, deci mint.........


Bine, stiu.......au invatat de la psd, .......oricum sunt mai putini.........oricum sunt cazuri izolate..........oricum sunt infiltrati.......
maho
@ady: nu stiu cat de borfas e vizitiul vostru, dar Ironik cerea exemple de psd-isti si pln-isti remarcabili.
Da' parca ziceai ca n-aveti primar, deci n-aveti nici consilieri de primar. tongue.gif

@bgd: ii zice part-time, nu "par". Treaca.

Cu psd-ul oricum n-o sa mai voteze decat ai lor, asa ca... mai bine faceti pariurile pt. maine, sa stiu daca vand sau cumpar. cool.gif
bgdrenault
ai dreptate,,,,graba, vezi ca prima data am srcis ok

<span class='edit'>28 Jun 2021, 13:49:</span>
QUOTE(maho @ 28 Jun 2021, 13:45)
Cu psd-ul oricum n-o sa mai voteze decat ai lor, asa ca... mai bine faceti pariurile pt. maine, sa stiu daca vand sau cumpar. cool.gif
*


Am vazut cum au votat studentii, cand dragea le adat mocaciuni.
Si mai grav e ca studentii cred ca mocaciunile li se cuvin.

Cumpara linistit, nu cade guvernul.........inca
Si chiar daca...........nu se va numi premier nici un pesedist........deci Drula are timp de treaba
ady77
QUOTE(maho @ 28 Jun 2021, 14:45)
@ady: nu stiu cat de borfas e vizitiul vostru, dar Ironik cerea exemple de psd-isti si pln-isti remarcabili.
Da' parca ziceai ca n-aveti primar, deci n-aveti nici consilieri de primar. tongue.gif
*


Pai nu mai sunt consilieri, ca 2 au dat deja cu subsemnatul la DNA. rolleyes.gif
bgdrenault
Maine, motiune de cenzura.
Barna declara ca parlamentarii usr vor vota(evident impotriva)
peste o ora, declara ca vor sta in banci si nu vor vota
pnl sta in banci
udmr in banci

Cand psd facea acest lucru, latrau toti, peste tot, ca e lasitate politica.
La ei e intelijenta......normal, au o amanta mai frumoasa.

Dar acum oare, de ce s-a razgandit Barna? Si atat de repede? Semnale ca useristii misca n front?
RDK
Ieri au fost niste alegeri locale, într-un singur tur, așa cum au vrut partidele mari fiindcă ministrul USR al justiției încă lucrează la modificarea legislației electorale ca să revenim la două tururi. Nu e nicio grabă, doar a promis deci e ca și rezolvat.
Altceva vroiam să zic: USR are cam 2.5% din numărul de voturi exprimate.
Fiindcă e mai rentabil să te dai cool pe 16.000 euro lunar la Bruxelles decât să faci campanie în Bragadiru împotriva grobienilor din PNL/PSD și alte partide care inspiră repulsie celor sensibili.
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 25 Jun 2021, 21:37)
Un barbat din acela care poate naste, daca nastea inainte de aprobarea raportului Matic, ce faceau cu el? Il dadaeau afara din tara? Il duceau la circ?
UE arde si baba se piaptana.....
*

Pentru barbatul din tine!

[attachmentid=1628129409]
bgdrenault
asta i din putzul propriei gandiri, Ironick? sau a propriei experiente? E scumpa cezariana?
VEzi, ca dupa noile legi, ai reducere daca nasti in privat
Stiam eu ca nu ne lasi la greu, si userist fiind, ne vei arata in final .......adevarul.

29 Jun 2021, 07:14:
Bag sama ca intrati in fibrilatii?
2,5 % incepe sa fie periculos?
II legati azi in banci? Pe tinerii frumosi si liberi?.........mai rau ca Putin
IRONICK
Nu sunt USRist. Cum unii ma faceau angajat rino, asa si in cazul de fata.
Daca spun adevarul, nu inseamna ca sunt pro ceva sau impotriva.
bgdrenault
Adevarul e dincolo de noi biggrin.gif
maho
Concentreaza-te pe vot, poate-poate... biggrin.gif
(desi ciolacilor nu le-ar conveni sa intre acum la guvernare).
bgdrenault
Pai nu auzi ca i-au legat in banci?
CE vot......

Oricum ar fi, nu sunt sanse de nici un fel sa vina PSD la guvernare, ca nu s-ar numi prim ministru de la ei. Oricum, ar fi un haos total
LAsa i sa conduca pe astia.
Doar s-o faca cum trebuie.......din pacate.....se pare ca o fac ..........cum trebuie
Merced
Și cică erau altfel?
tatabobu
Ar trebui sa stim ceva despre nenii si tantiile din lista? Sau faptul ca au acelasi tip de structura in teritoriu ii face la fel?
Merced
Chiar ai nevoie de șapte vicepreședinți? Astea par a fi funcții din alea date ca sa se simtă toți frustratii bine că sunt "boși".
tatabobu
Eh...de fapt te deranjeaza ca nu fac o schimbare completa, in tara in care maturatoarea biroului este "manager echipamente de igienizare si colectare selectiva deseuri".
bgdrenault
Pai in America, gunoierul e inginer de salubritate

Daca se ajunge la consiler part time, ce sa ne mai miram de 7 vicepresedinti.
Dar atata timp cat sunt "neplatiri"........bine, ulterior se va vedea
IRONICK
QUOTE(tatabobu @ 29 Jun 2021, 13:58)
Eh...
*

Cine a zis ca romanul nu se pricepe si la organigrama? wacko.gif
tatabobu
Io macar am facut-o in Visio 04.gif
Merced
Orice rahat ar face ăștia, Ironicu e cu ei. Ei sunt diferiți. Ei se opun măgăriilor pe care le face peneleu, care schimba prostii pesedeului, cu ai lor. Am vazut.
IRONICK
QUOTE(Merced @ 29 Jun 2021, 19:29)
Orice rahat ar face ăștia, Ironicu e cu ei. Ei sunt diferiți. Ei se opun măgăriilor pe care le face peneleu, care schimba prostii pesedeului, cu ai lor. Am vazut.
*


Faptul ca nu sunt de acord cu afirmatiile tale, nu inseamna ca sunt cu echipa adversa.
Faptul ca nu tin cu echipa ta preferata, nu inseamna ca sunt cu echipa adversa.
Faptul cacritic actiunile unora, nu inseamna ca sunt cu echipa adversa.

O mai pot spune in inca zece feluri.
Si inainte sa mai afirmi ca sunt cu ei, sa te uiti in posturile mele sa vezi de cate ori le-am luat cu adevarat apararea. Cuvantul impartial iti spune ceva?
Eu de la tine am pretentii, de la begedereno, nu.
bgdrenault
Iar faci pe interesantul?
Mare om, mare caracter.



Vai de cucul nostru......
https://www.stiridecluj.ro/politic/deputatu...n-cluj-exclusiv

https://www.bugetul.ro/scandal-intern-in-us...lad-voiculescu/

https://www.capital.ro/scandal-urias-in-usr...-sanatatii.html

Acest Ungureanu i a luat apararea lui Vladut pana in panzele albe, Si a sustinut intotdeauna toate "greselile" acestuia si ale pupilei sale , aka Mihaila, alta profesionista( in epilare inghinala)
Dar in fata prostie, marsaviei, neprofesionalismului, lipsei de empatie, si la urma urmei lipsei de respect fata de semenii tai nu a mai putut rezista

Bine, un infiltrat.
kato
ete cah........ pentru mine, psd=pnl= usl=love= aceaiasi mizerie
usr plus? idei bune, implementate prost si care incearca sa para mari politicieni adoptand mentalitatea si comportamentul veteranilor mai sus amintiti,,,,,
in momentul de fata sustinand orice partid (fie el psd, pnl, usr) din punctul meu de vedere, este o dovada de infantilism........
p.s. psd pnl sunt o certitudine de management prost pentru tara......... usr plus vine puternic din spate.......restul e can can
Merced


QUOTE(IRONICK @ 29 Jun 2021, 21:21)
Si inainte sa mai afirmi ca sunt cu ei, sa te uiti in posturile mele sa vezi de cate ori le-am luat cu adevarat apararea.
*



Asta ce e?

QUOTE(IRONICK @ 29 Jun 2021, 17:11)
Cine a zis ca romanul nu se pricepe si la organigrama?  wacko.gif
*


IRONICK
Inseamna ca nu sunt de acord cu afirmatia ta lipsita total de argumente pertinente.
Merced
Dă-mi niste argumente pertinente pentru care un partid, oricare ar fi acesta, ar trebui să aibă șapte vicepreședinți per judet.
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 29 Jun 2021, 20:54)
Iar faci pe interesantul?
Mare om, mare caracter.
*

Eu, nu.
Dar spune si tu ceva o data constructiv. In afara de niste lalaituri, nu am citit nimic notabil din ce ai scris pe forum.
tatabobu
QUOTE(Merced @ 29 Jun 2021, 21:52)
Dă-mi niste argumente pertinente pentru care un partid, oricare ar fi acesta, ar trebui să aibă șapte vicepreședinți per judet.
*



Ca sa fie fiecare responsabil cu o singura directie din multele in care poate fi dezvoltat un judet. Nu STIU ca asa e la vreun partid, dar ar avea sens. Probleme de mediu/ infrastructura/ sociale/educatie/economice/si daca mai stau cateva minute gasesc mai mult de doua.
ady77

QUOTE(IRONICK @ 29 Jun 2021, 21:21)
Cuvantul impartial iti spune ceva?
*


Se pare ca tie nu-ti spune rolleyes.gif
maho
QUOTE(Merced @ 29 Jun 2021, 22:52)
Dă-mi niste argumente pertinente pentru care un partid, oricare ar fi acesta, ar trebui să aibă șapte vicepreședinți per judet.
*


Parca psd-ul era partidul plin de vicepresedinti (si pnl-ul dupa fuziune), da' oricum nu-i relevant ce decide un partid in privinta schemei proprii de organizare.
Da-mi tu niste argumente pertinente pt. care pe vremea cand era "de stat", la Autocamioane Bv erau vreo 20 de directori.

Cine-a zis ca-s "toti la fel"?
Năsui desființează atașații de turism și preia posturile la minister. Atașații aveau rang diplomatic și pensii speciale</a>
miki
QUOTE(tatabobu @ 30 Jun 2021, 01:48)
Ca sa fie fiecare responsabil cu o singura directie din multele in care poate fi dezvoltat un judet. Nu STIU ca asa e la vreun partid, dar ar avea sens. Probleme de mediu/ infrastructura/ sociale/educatie/economice/si daca mai stau cateva minute gasesc mai mult de doua.
*


Cam asa era PCR, vrea cineva asta
Pe dealta parte PNL+PSD=Love (USL) sint organizatii privat esu daca vor, poa' sa'si faca citi vicepresedinti vrea poala lor.
" Orban: Citi membrii sint la Vaslui? 1000, facem 1000 de vicepresedinti ..... da' la Bacau? 1234, pai 1234 vice facem si aicea"
bgdrenault
QUOTE(ady77 @ 30 Jun 2021, 07:36)
Se pare ca tie nu-ti spune rolleyes.gif
*


respekt.gif

30 Jun 2021, 15:02:
QUOTE(IRONICK @ 29 Jun 2021, 21:52)
Dar spune si tu ceva o data constructiv.

Tu spui ceva constructiv?
Politic nu aveam ce spune sau ce face, doar comentam, ce sa construim?

In afara de faptul ca esti permanent gica contra dacia- renault-einstein, n ai nici tu nimic notabil pe aici.
Pe vw forum, da, am vazut cum ai aranjat gollful.......respect pentru asta.

Hai, noi sa fim sanatosi.



30 Jun 2021, 15:03:
QUOTE(maho @ 30 Jun 2021, 09:30)

Resoect pentru asta.

Daca s-ar opri din nepotismul si amicitia cu care numesc , consilierii si consilierii la consilieri ar fi si mai bine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.