Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
bgdrenault
QUOTE(einstein1984 @ 16 May 2022, 10:39)
bgdrenault, in general cand acuzi ceva de tine depinde sa aduci dovezi.... Bine, asa zice bunul simt, daca nu aderi la idea asta e problema ta, nu a societatii.
*


Pui problema gresit.
N am acuzat nimic. Am facut o afirmatie, pe care nu aveam cum s-o demonstrez decat cautand eu pe net sau punand chestii personale pe forum.
Lucruri care nu am vrut sa le fac.
Daca bunul tau simt asa spune, ia sa pui la fircare afirmatie, si o dovada clara, nu vorbe. Afirmatia ta fara dovada o s-a consider minciuna. Ce vedem, ce traim, nu sunt adevarate decat daca si dovedim.
Te rog. Din bun simt.

17 May 2022, 06:02:
QUOTE(miki @ 16 May 2022, 16:14)
pe Baselu ti-ai gasit sa-l crezi?
L-ai crezut si cind zise ca nu fu securist politic?
*


De ce sa nu l cred, cand stiam ca spune adevarul?

Tu o tii langa permanent, ce mai vrei acum, ti au pus colegii de forum dovada, ca tu nu aveai biti sa cauti.
Mai omule, tu esti pe bune?
miki
Ai verificat "dovada"?
bgdrenault
Banuiesc ca tu esti curios., deci baga.
Sau poti incepe prin ai jigni pe cei care au postat-o, ca nu i completata.
bgdrenault
https://clubferoviar.ro/minunile-din-pnrr-l...ecat-peroanele/

Cand termini facultati de marketing si geografie si vrei sa lucrezi in transporturi. Deh, diploma spunea ca e de succes.
RDK
"S-a organizat o licitație foarte interesantă, unde s-au pus niște condiții ce elimină orice producător român. Se cere o cifră de afaceri de 100 de milioane de euro, o fabricatie de 25 de trenuri pe an."

Îmi pare rău de domnul afacerist român care pune problema așa, dar apartenența UE e puțin altfel decât crede dânsul.
bion
Probleme, Dorele? laugh.gif
IRONICK
Birna sufera grav. Nu degeaba diaspora a plecat in grup.
yhattori
Useristii poarta in continuare masti de protectie? Sau aia e poza de arhiva?

Sa stiu daca ii pot recunoaste asa.
RDK
Vlad Voiculescu anunță că nu pleacă din USR, într-un mesaj intern pentru filiala București pe care o conduce: ”Nimeni din conducerea filialei, reprezentanții noștri în Parlament, consiliile general și de sector nu pleacă. Rămânem aici și construim mai departe în USR”

cool.gif
tatabobu
QUOTE(yhattori @ 27 May 2022, 14:36)
Useristii poarta in continuare masti de protectie? Sau aia e poza de arhiva?

Sa stiu daca ii pot recunoaste asa.
*


Daca ar mai purta tot nu i-ai recunoaște 100%. Io mai port, și nu-s.
yhattori
Nu cotizatia face useristul!
cristic1982
QUOTE(IRONICK @ 27 May 2022, 12:24)

Si cand spuneam eu cate una despre oportunistii care au acaparat USR-ul, te luai de mine...
Pentru ca s-au pisat cu bolta pe toate sperantele prostilor care i-au votat, le doresc, din tot sufletul, sa obtina 3-4% la urmatoarele alegeri parlamentare.
bgdrenault
Asta inseamna 40% pentru psd
IRONICK
QUOTE(cristic1982 @ 28 May 2022, 23:26)
Si cand spuneam eu cate una despre oportunistii care au acaparat USR-ul, te luai de mine...
Pentru ca s-au pisat cu bolta pe toate sperantele prostilor care i-au votat, le doresc, din tot sufletul, sa obtina 3-4% la urmatoarele alegeri parlamentare.
*



Dar eu niciodata nu am fost de acord cu tabara Birna.
M-am luat de tine doar ca generalizezi, sunt oameni in continuare care vor sa faca treaba.
Ca in orice organizatie, oamenii nu sunt toti perfecti. Mai ales intr-un partid politic. Chiar nu ai cum sa ii verifici pe toti la 'angajare'.
Daca Birna insista in prostia lui, la asta se va ajunge.
RDK
Trist fără Dragnea
IRONICK
QUOTE(RDK @ 29 May 2022, 14:26)
Trist fără Dragnea
*


Normal, lumea o ia razna de la prea multa liniste. Asa-i cand habar nu ai ce sa faci cu normalitatea.
Gil26
plictiseala mare fara el 243.gif dar trist este fara Veorica (ea se ocupa cu amuzamentul) biggrin.gif si mari regrete dupa Tudorache, Olguta, Ivanovici valuri.gif
bgdrenault
de Irinuca nu spune nimeni nimic? nu plange nimeni dupa ea?
Bicicleta galbena
In final a plecat Ciolos.
Nu se simtea el prea bine in USR, s-a vazut chiar si dupa ce a castigat sefia partidului - n-a stiut ce vrea, n-a avut tinta, n-a comunicat, etc.

Acu si-a facut o jucarie doar a lui, REPER se cheama, cu rezultatul previzibil al caderii in irelevanta.
Duca-se.

Nasty, daca mai deschizi un topic si cu Reperu' ista, te dezmostenesc!

RDK
Ramona, Dragoș 1, Alin, Dragoș 2 și Dacian au partid nou nouț
IRONICK
Problema e alta. Ca politician (si nu doar), daca ceva nu merge, nu iti iei jucariile si pleci. Este bun, dar o rateaza emotional.
Echipa Curaj cred ca o sa faca mai multe, inclusiv un bobarnac lu' Birna.
Ce ar fi insemnat ca Zelenski sa zica ca Putin ii blocheaza proiectele si pleaca. Taxi avea asigurat de americani.
RDK
Ceva de anvergura lu' 5%, maxim 7%.
The next goal e încă un mandat, măcar El Însuși, eventual și Madonna cu ciorbă.

Deh, politică la nivel european, nu combinații locale..
dandobre
Toate mișculațiile astea produc lehamite electoratului, sau cel puțin așa văd eu care, dintr-un om dezamăgit de clasa politică (și care nu votase de mulți ani), am devenit ulterior votant USR iar acum revin la sentimentele anterioare de inutilitate a prezentei la vot.
Și chiar daca știu că de treaba asta profită șacalii aia de la PSD & Co care își mobilizează electoratul prin pomeni electorale, îmi bag picioarele că oricum nu mă mai interesează....
RDK
În continuare absența la vot avantajează partidele mari.
Lehamitea se cultivă.
bgdrenault
Mierea e miere pentru toata lumea. Ca i roman, ca i pesedist, ca i american, ca i userist
Toti i au aflat gustul
Unii mesteca de zor in borcan, unii au mestecat doar la suprafata. Asa, precum cocostarcul invitat de vulpe la tigaia cu orez.
Cand nu au reusit sa muste din fagure, pleaca.
Raman ceilati sa muste, poate Drulau reuseste ceva.
RDK
Cătălin Drulă, președintele interimar al USR, a declarat marți, 31 mai, că Dacian Cioloș și cei patru europarlamentari care au demisionat au restanțe la plata cotizațiilor.
Potrivit informațiilor Libertatea, din interiorul USR, suma totală se ridică la 148.000 de lei, adică 30.000 de euro, și, conform statutului, cei 5 ar fi trebuit suspendați după 6 luni de neplată.
yhattori
QUOTE(dandobre @ 31 May 2022, 21:42)
Toate mișculațiile astea produc lehamite electoratului, sau cel puțin așa văd eu care, dintr-un om dezamăgit de clasa politică (și care nu votase de mulți ani), am devenit ulterior votant USR iar acum revin la sentimentele anterioare de inutilitate a prezentei la vot.
Și chiar daca știu că de treaba asta profită șacalii aia de la PSD & Co care își mobilizează electoratul prin pomeni electorale, îmi bag picioarele că oricum nu mă mai interesează....
*




Politicienii, ca si vamesii sau banii, trebuie sa circule.

La alegerile viitoare sa votezi AUR!
IRONICK
QUOTE(RDK @ 2 Jun 2022, 15:45)
Cătălin Drulă, președintele interimar al USR, a declarat marți, 31 mai, că Dacian Cioloș și cei patru europarlamentari care au demisionat au restanțe la plata cotizațiilor.
Potrivit informațiilor Libertatea, din interiorul USR, suma totală se ridică la 148.000 de lei, adică 30.000 de euro, și, conform statutului, cei 5 ar fi trebuit suspendați după 6 luni de neplată.
*


Poi sa ii dea restanta lu' Kruk.
dandobre
QUOTE(yhattori @ 2 Jun 2022, 14:50)
Politicienii, ca si vamesii sau banii, trebuie sa circule.

La alegerile viitoare sa votezi AUR!
*



Asta a fost din prepuțul gândirii...
RDK
Conducerea REPER va fi una duală: om mic de statură și femeie cu ciorbă pe tastatură.
IRONICK
QUOTE(RDK @ 2 Jun 2022, 18:13)
Conducerea REPER va fi una duală: om mic de statură și femeie cu ciorbă pe tastatură.
*


Ciolos lu' Birna. Coaa, hai sa ne dam demisia sa lasam oamenii priceputi sa faca treaba. Adica prostule care ejti, renunt si eu, numa' lasa-i pe unii care se pricep de zece ori mai bine ca tine.
RDK
Când vorbești despre pricepere într-un acvariu electoral de 5-8% sună așa..
RDK
Oh, unii din PSD făceau pușcărie instant, fără prea multe probe materiale
IRONICK
Pai cine opreste pujcaria sa-l atraga pe Birna? Sau Ghinea?
RDK
Hă hă Drulă făcea ședințe cu tehnică pe el
IRONICK
Ce limbaj de lemn ai si tu.
RDK
Mă informez doar din surse oficiale, doar așa am supraviețuit covidului
bgdrenault
Practici pesediste.

Au avut de unde invata, problema e cum de tinerii frumosi si liberi s au pretat la asa ceva.

Saracul Vladut!
sorin1983
"Unele partide politice își obligă membri care au ajuns euro-parlamentari să achite o “cotizație” de 10% din salariu. Performerul zeciuielii este USR - partidul purilor și al profesioniștilor nu iartă nimic în această privință: tocmai ce s-a declanșat un mega-scandal pe motiv că Cioloș și ceilalți trei euro-parlamentari care au părăsit USR nu au plătit zeciuiala. Dar și PNL e tot pe-acolo.
Zisa zeciuială se practică și în cazul primarilor și, cel mai probabil, și în cazul sinecurilor dobândite “pe merit” în întreprinderi sau instituții publice.
Chestia e că salariile respective sunt plătite de UE din bani publici, adică din banii noștri. Știați că finanțați fără să vreți partide de salvatori și partide de driapta anti-corupțe? Nu știați. Acum știți. V-o spune cel mai progresist-globalist ziar, Libertatea.
Chestia mai e că zeciuiala asta pare a fi un folos ne-cuvenit partidului: e o taxă pentru accederea în Parlamentul UE, unde sunt salarii babane (7-8 mii de euro lunar, plus alte beneficii). Păi, cum sună asta în raport de sloganul “fără penali în funcții publice”?
Chestia mai e că oricum partidele (euro)parlamentare iau subvenții babane de la stat, adică de la noi. Zeci, chiar sute de milioane. Deci, la ce le mai trebuie și zeciuiala?
Păi, frau Kovesi, ce facem domne? Uite, vă somează și Libertatea să luați atitudine!"
Av. Gheorghe Piperea
RDK
Da, da, aplică metoda Sandu Geamănu: îi bat 2-3 zile fără să le zică nimic, apoi le pune un angajament de plată sub nas.
IRONICK
QUOTE(sorin1983 @ 3 Jun 2022, 19:14)
Av. Gheorghe Piperea
*


Dupa Piperea tragi apa. Inainte era cu vaccinurile.
Aaa, stai!

3 Jun 2022, 20:57:
Robor s-a dublat de la inceputul anului.

Jos USR.
RDK
Mai jos decât este ?? unsure.gif
IRONICK
Sa intre pe negativ, ca Euribor-ul.
RDK
Din Drulău să ajungă Drulică
IRONICK
A incercat cineva berea asta?

[attachmentid=1628139373]
nasty
https://www.g4media.ro/drula-e-halucinant-c...a-persoana.html

“ Liderul interimar al USR, Cătălin Drulă, a declarat marți că este „halucinant” faptul că problema președintelui Klaus Iohannis în privința pachetului de modificare a legilor securității naționale este că cineva a dat acest draft în presă, considerând că acest lucru arată că șefului statului „îi e frică de dezbateri și transparență și marele lui proiect pentru România este liniștea peste furăciune”

“Cer demisia persoanelor care au scris noile legi ale securității naționale”:
https://youtu.be/WtAhpOPWfS0
RDK
Interimar, adică neales wub.gif
maho
Azi am văzut că una de la usr/copitala a propus ca de la anu' să se taxeze suplimentar mașinile, în funcție de norma de poluare și... Nr. de non-B. Nicușor cică nu agreează, dar să notăm o "mooie usr". Sigur, mergea și la autohtoni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.