Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
AR-18-MOS
QUOTE(ady77 @ 27 Oct 2016, 19:47)
  Toți postaci.
*


Confirm afirmativ. Cu team leaders si supervizeri cu tot.
RZV
Aprob si contrasemnez. icon_mrgreen.gif
corbex
Toarșul Dragnea loveste nemilos: USR e un partid cu finantare straina. Dar nu de la Moscova, ca de acolo iau ei.
RZV
QUOTE(RZV @ 27 Oct 2016, 15:06)
De ce le-o fi frica oare? icon_mrgreen.gif
*



Strike two:

Codrin Ștefănescu: Mințiți, domnule Nicușor 'Ban'. (...) Nu mai intru în polemică cu domnul Nicușor Dan. Două lucruri sunt improbabile: să cadă acum un meteorit peste noi chiar în timpul emisiunii și USR să ia 5%. Eu, cu voi, aș discuta bărbătește când se sting camerele de filmat într-o altă cameră. Asta este senzația mea de român când văd tehnocrația voastră din cap.

Ba', da' pe libidinosu' asta traseist de Stefanescu nu-l trage nimeni undeva pe o linie moarta? Ca golaneala lui e orice, numai politica nu.
vercingetorix
Dar te obliga cineva sa-i urmaresti activitatile ?
Sau ai tv model vechi, fara telecomanda ? radmasa.gif

In fine, stai linistit, Clotilde, Cossete si Plicusor îl susțin pe Julien, soțul lui Valerie, să devină Prim Ministrul lui Klaus la comanda lui Soros !
RZV
Ordin pe unitate sa-l luati pe Soros in brate, cand nu mai merge nimic altceva? Slab de tot.
maho
QUOTE(vercingetorix @ 28 Oct 2016, 10:58)
la comanda lui Soros !
*


Evident, se stie. De fapt, in certificatul de nastere al lui Julien, tiparit la budapesta, scrie Csolos!
Asa e bine?
vercingetorix
QUOTE(RZV @ 28 Oct 2016, 11:01)
Ordin pe unitate sa-l luati pe Soros in brate, cand nu mai merge nimic altceva? Slab de tot.
*


Stai linistit ca nu ti-o ia nimeni inainte.
De vreo 2-3 luni ai umplut topicurile la cafenea cu ciolos, iohannis, clotilde si alti daci get-beget perindati pe diverse functii publice.
Amara paine mai maninca unii.
Sau poate o faci pro-bono, ceea ce e si mai si, ma umple de respect.
Markos
Nu stiu pentru ce naiba se agita pesedeaua cu un partidulet care va scoate
QUOTE(miki @ 18 Oct 2016, 00:50)
1,2 %
*


QUOTE(DragosP @ 18 Oct 2016, 06:27)
Ești generos: 0,12%.
*


RZV
QUOTE(vercingetorix @ 28 Oct 2016, 12:15)
Stai linistit ca nu ti-o ia nimeni inainte.
De vreo 2-3 luni ai umplut topicurile la cafenea cu ciolos, iohannis, clotilde si alti daci get-beget perindati pe diverse functii publice.
Amara paine mai maninca unii.
Sau poate o faci pro-bono, ceea ce e si mai si, ma umple de respect.
*


radmasa.gif
Bun umoru' asta de dinainte de weekend. Cine zicea ca postacii n-au umor? blush.gif
b76bgaarh
trista viata in slovenia.
vercingetorix
Mai bine mai plimba-te cu trenul OBB.
Cu simtul umorului esti slabist rau.
Etimologia e de la Cotroceni...
RZV
Mediocrilor, doar atât puteți?
De fapt ce sa ma aștept de la niște mahalagii...
Markos
Mai pune un "i"..
RZV
Ma scuzați..
neumann
QUOTE(Markos @ 28 Oct 2016, 12:20)
Nu stiu pentru ce naiba se agita pesedeaua cu un partidulet care va scoate
*



Ma io zic ca astia isi fac un nume atacand in stanga si in dreapta. Parerea mea, ar trebui ignorati, ca exact atat o sa ia la alegeri. Bagandu-i in seama, le creezi notorietate pe degeaba. Cam cum e cu topicu asta, tinut pe prima pagina. Nu ca ar fi subiecte, dar cand lancezeste, mai vine cate unu si zice ceva de PSD in topicul cu USR wink.gif

Lvazui pa sordan ala la tv, parca are prune in gura si rade ca prostu' de o gluma pe care doar el o intelege. E dezastru de piar, are sanse fix zero la parlamentare.
Bicicleta galbena
30 la suta in Bucuresti iti zice ceva?
vercingetorix
La fel avea si Partidul Poporului-Dan Diaconescu, era pe val si a ajuns, care pe la UNPR, pe la PMP, domnu' Dan e la parnaie...
Ce e val ca valul trece.
neumann
QUOTE(Bicicleta galbena @ 28 Oct 2016, 14:26)
30 la suta in Bucuresti iti zice ceva?
*



nu, absolut nimic. Inseamna sub 3% la nivel national?
DragosP
30% dintre rudele membrilor bucureșteni, sau cum?
neumann
sunt 5 sectoare, au luat cate 6% in fiecare sector.. nu iese 30%? tongue.gif
maho
QUOTE(neumann @ 28 Oct 2016, 15:59)
sunt 5 sectoare

Au mai intrat la apa din ele, sau si-a facut roberta cont p-aici?
neumann
5x6, 6x5 ce mai conteaza. Era un test tongue.gif
luck33ro
Grupir baetii, cum o cere partidu... Bravo! laugh.gif
b76bgaarh
protestezi la bec?
Bicicleta galbena


bion
USR sau cum se cheama e noua jucarie pentru telectualii si nu prea care erau prea mci sa stie de PAC. Aia macar aveau niste figuri mai reprezentative in poza de grup. Am o colega care militeste puternic si e prea entuziasta ca totul sa nu se termine jalnic.Posibil sa ajunga in paralment, se vor agta de cracii lui KWJ si Ciolos dar nu vor reusi performanta UNPR.
luck33ro
Bionicule refrazeaza sa inteleaga si tehnocratu nu doar betivu... mellow.gif
DragosP
Înseamnă că ai înțeles... blush.gif
luck33ro
QUOTE
După cum știți deja, Biroul Electoral Central a respins sigla USR, argumentând că seamănă cu sigla USB. În realitate, conform Legii 2008/2015 (art. 62, alin. (4)), semnul electoral poate fi folosit de un al doilea partid dacă are consimțământul partidului care l-a folosit initial și căruia îi aparține. USB și-a dat, evident, consimțământul ca USR să folosească un semn electoral asemănător cu cel de la alegerile locale.
De altfel, așa cum vedeți mai jos, BEC a acceptat în mai multe rânduri folosirea unor semne identice cu cele folosite la alegeri anterioare de către PSD sau PNL și în combinații de diverse acronime. BEC a considerat că semnele electorale ale celor două partide sunt trei trandafiri, respectiv sageata, indiferent de caracterele care le-au acompaniat de-a lungul timpului. Și, totuși, în cazul USR are o altă interpretare a legii.


31 Oct 2016, 23:04:
am atasat jpg ca nu stiu daca merge png

31 Oct 2016, 23:05:
sleep.gif
neumann
cred ca pierzi idea. De ce nu pui jpeg sau png sau pm sau ce vrei tu cu sigla usr usb si poza cu acordul pe care usb "evident" si l-a dat. Poate or fi uitat sa il dea, zic si eu, neah, le lipsea o hartie si dau vina pe oricine (huo arbitrii ca n-au dat 11 metri).
luck33ro
Le lipsea sapca nu hartia... asta ca sa fie clar si pentru aia de fac pe prostii blush.gif
b76bgaarh
lume rea domne, ca aplica legea.

ps mai este unii care vor sa participe desi nu au lista completa , de semnaturi.
neumann
QUOTE(luck33ro @ 1 Nov 2016, 11:24)
Le lipsea sapca nu hartia... asta ca sa fie clar si pentru aia de fac pe prostii  blush.gif
*



Problema cu aia care fac pe prostii e ca pana la urma chiar asa sunt.

E mai clar acum?

QUOTE
ALEGERI PARLAMENTARE 2016. "Noi am propus o siglă, cea cu triunghi, BEC a considerat că USR nu are acceptul USB. Azi am făcut o nouă cerere, în care am dat un accept explicit al USB pentru ca USR să folosească sigla. Dacă nici această cerere nu va fi acceptată, vom candida cu semnul permanent. Avem până la 1 noiembrie termen pentru a propune BEC o nouă siglă. Nouă ni s-a părut un formalism excesiv. USB a folosit sigla de triunghi în campania pentru locale, am vrut să folosim pentru USR aceeași siglă. BEC a considerat că nu este suficient și de aceea am revenit cu o nouă cerere, ca să putem folosi sigla.", a declarat Nicușor Dan, președintele USR, citat de antena3.ro.

Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.romaniatv.net/alegeri-parlament...l#ixzz4OkElalLT
luck33ro
BEC considera cum are el chef. Stie BEC mai bine cine are acceptul cui - Indiferent de cate hartii le arati laugh.gif
neumann
Orcum, atata certitudine cu "ne fura sistemul, oamenii ne vrea pe noi, am fi castigat cu 80 la suta alegerile" vezi pe la.. Vadim Tudor, Donald Trump.. d'astia.

1 Nov 2016, 11:47:
QUOTE(luck33ro @ 1 Nov 2016, 11:46)
BEC considera cum are el chef. Stie BEC mai bine cine are acceptul cui  - Indiferent de cate hartii le arati  laugh.gif
*



Poi neah, asa nici politia pe strada n-ar trebui sa-ti ceara actele, ce, doar ei le-au emis, deci e clar ca stiu mai bine.
luck33ro
Chiar nu ar trebui sa-ti ceara actele, decat daca esti pexedist/penal...
neumann
sa te creada decat pa cuvant, ca pasordan ca are drepturi asupra siglei. Dup'aia ne arata cat de prost merge sistemul, cum a furat el sigla de la un partid la altul si promitea schimbare.. ne leshi cu gunoaiele tale de politicieni?
dizzy
QUOTE(Bicicleta galbena @ 28 Oct 2016, 14:26)
30 la suta in Bucuresti iti zice ceva?
*


Daca scoate USR 30% fac cinste la bajetii care militeaza pentru ei cu cate o lada de bere.
Daca nu scoate, imi faceti voi mie, cu cate o lada fiecare?
S-aude ningea, nasty si biciucleta?
Bicicleta galbena
eu plecasem cu ideea de aici:
QUOTE(neumann @ 28 Oct 2016, 13:29)
Lvazui pa sordan ala la tv, parca are prune in gura si rade ca prostu' de o gluma pe care doar el o intelege. E dezastru de piar, are sanse fix zero la parlamentare.
*



Nu e sordan un politician cu carisma, de acord, dar in Bucuresti echipa lui a facut 30 la suta. Mai mult decat PNL-ul, taticu'.

Cred ca se poate admite ca in tara are sanse nu numai sa treaca pragul de 5% pt parlament, dar si sa ia un decent 10% sau chiar mai mult. De altfel, diferitele sondaje de pe piata tot catre 10% bat.

Nu am spus nicaieri ca 30% in Bucuresti = 30% in tara, n-ar avea nici o logica.

Estimarea mea e in jur de 15%.

Cat despre cinste, nu-i problema, ne intalnim pt orice pretext! smile.gif



miki
Are mult de munca ...
aia 5% sint mai mult decit par biggrin.gif

1 Nov 2016, 19:07:
QUOTE(Bicicleta galbena @ 1 Nov 2016, 18:59)


Cred ca se poate admite ca in tara are sanse nu numai sa treaca pragul de 5% pt parlament, dar si sa ia un decent 10% sau chiar mai mult.

Cat despre cinste, nu-i problema, ne intalnim pt orice pretext!  smile.gif
*


luck33ro
QUOTE(dizzy @ 1 Nov 2016, 18:34)
Daca scoate USR 30% fac cinste la bajetii care militeaza pentru ei cu cate o lada de bere.
Daca nu scoate, imi faceti voi mie, cu cate o lada fiecare?
S-aude ningea, nasty si biciucleta?
*


Ti-a raspuns bicicleta...
Ca fapt divers am inteles ca UDMR e in pericol sa piarda parlamentul ca Partid. Era si cazul... smile.gif
Daca vrei bere (Zagorka, Kamenitza sau Pirinsko - preferata mea) putem vorbi de 10%... tongue.gif
dizzy
iete ca-s marinimos. uite, daca scoate USR 15% pe tara dau 2 lazi de bere. daca scoate sub, le dati voi. de baut, le bem impreuna, ok?
kato
tu de fapt nu ai cu cine sa bei...... radmasa.gif
Bicicleta galbena
nici eu...
asa ca ma bag! biggrin.gif alcoholic.gif drunksinging.gif

luck33ro
Merg la 13% ca e cifra frumoasa tongue.gif
ady77
Numar, cifra tot aia. Chestia e ca aduce ghinion. tongue.gif
luck33ro
Ghinion avem de 27 de ani. Mai exact, GhinIon Iliescu... sleep.gif Asa ca sper sa mearga ghinionul inapoi la progeniturile respectivului... ph34r.gif
nasty
QUOTE(dizzy @ 1 Nov 2016, 17:34)
Daca scoate USR 30% fac cinste la bajetii care militeaza pentru ei cu cate o lada de bere.
Daca nu scoate, imi faceti voi mie, cu cate o lada fiecare?
S-aude ningea, nasty si biciucleta?
*



iti fac cinste cu parlamentarii care vor fi in locul lor:

parlamentarele de la pag nr 5
b76bgaarh
macar arata bine, nu ca securistu de marian munteanu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.