Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
klaus
E, unii citeste si istorie, ca sa nu repete greselile...
Altii citeste doar pe Tim Cook.
luck33ro
Klause cand aveai tu simpatii Plicusoriste ? laugh.gif
Cu ce minte: ca a cesionat niste actiuni sau ca nu spune ce a facut cu malaiu? si cu doveditu ala de unde l-ai scos asa exploziv? smile.gif

13 Feb 2017, 13:14:
l-au dovedit niste baieti gen flux24 si bugetul.ro - si ai ramas impresionat blush.gif
Garett
QUOTE(luck33ro @ 13 Feb 2017, 13:09)
Klause cand aveai tu simpatii Plicusoriste ?  laugh.gif 
Cu ce minte: ca a cesionat niste actiuni sau ca nu spune ce a facut cu malaiu? si cu doveditu ala de unde l-ai scos asa exploziv?  smile.gif
*


Dacă zicea că i-a baut era sensei!
maho
I-o fi dat pe curve, ca la cum arata...
sorin1983
oricum are tendinte oligofrene...dar el a cazut in cap mai tarziu...
dar ce zic eu? sa cada Ponta! Huooo
RZV
Tu ai macar idee ce e aia oligofrenie? Sau doar o arzi asa, ca la coada la rar? blush.gif
sorin1983
dar tu ai cautat pe goagal inainte sa te bagi in seama? ma ce de justitiari care stiu sa dea peste nas la orice colt pe forumul asta... cum dracu mai aveti timp de munca, de iesit in piata victoriei si sa umpleti centrele comerciale? Napoleon ar fi invidios...
corbex
Eu ma duc si in piata Lidl. Cica oligofrenia e ceva cu ramasul in urma. Aia care s-au mutat la oras n-au, ca sint fruntea.
RZV
QUOTE(sorin1983 @ 13 Feb 2017, 13:59)
dar tu ai cautat pe goagal inainte sa te bagi in seama? ma ce de justitiari care stiu sa dea peste nas la orice colt pe forumul asta... cum dracu mai aveti timp de munca, de iesit in piata victoriei si sa umpleti centrele comerciale? Napoleon ar fi invidios...
*



Rid mai lips...aia care muncesc cu cap au timp de toate cele. Restu', ramane cum s-a stabilit, la coada la rar.
DragosP
Cu cap sau cu capul?
RZV
Cu cap, precum am zis. wink.gif
cristic1982
Domnu' Sorin nu m-ai lamurit cu baiatul ala feisbuc de se duce la piata in victoriei. Deasemenea mai fa si tu un update cu coada aia de la rar, ati rupt usile alea pana la urma?
PS. Se poate face si programare on-line, dar nu cred ca ai tu timp de prostii d-astea capitaliste.
luck33ro
Mah tu ai o problema cu RARul sau cu usile lor? radmasa.gif
corbex
Masinile mari si vechi nu incap pe poarta.
cristic1982
N-am nici o problema cu rar-ul, doar ca omu' se lauda ca rupe usi si sta la coada la rar ca a scos dragnea taxa si m-am gandit ca e un subiect interesant care merita impartasit. rolleyes.gif
sorin1983
@cristic1982 n-am zis eu dar mi-a citit gandurile:
https://www.youtube.com/watch?v=VgWl82rno6U
cristic1982
Sorinache, dar te rog spune-mi ce ai facut la rar. Ai facut coada acolo? Ai impartit ceai cald si ai spus #rezist?
ady77
Ce glume de USR* ai în tine.




* a se citi kkt.
cristic1982
https://m.youtube.com/watch?v=SH3blUnT-Uk
Ady si Sorin care din voi erati la secunda 8 a filmuletului?
radian
Ady eventual sub acoperire, daca sta in genunchi, si-a ascuns ochelarii si si-a tras mustacioara a la Dragnea... biggrin.gif
ady77
QUOTE(cristic1982 @ 14 Feb 2017, 09:21)
https://m.youtube.com/watch?v=SH3blUnT-Uk
Ady si Sorin care din voi erati la secunda 8 a filmuletului?
*


Oricum pare mai deștept decât Nicu Shord An.
sorin1983
aici vorbim de oameni care vor sa conduca un popor ametit... nu de oameni de rand care vorbesc mult mai coerent decat acesti oly smile.gif
Bv Nicusor... maine iesim in curte:
http://www.cotidianul.ro/ce-gandeste-si-cu...sor-dan-295748/
vercingetorix
Fumase si el ceva si era inca sub influenta respectiva.
In anumite state marijuana e legala, deci...
cristic1982
radmasa.gif vedeti sa nu va rupeti strampii de atatea glume cu nicushordan
Oricum cu astea il atingeti pe ninja, pe mine ma doare la fes de usr si nicushordan.
ady77
Il ai pe Nasul în suflet în continuare?
vercingetorix
Nu cred, doar seara inainte de culcare pupa iconita gen Tata Puiu dupa care o pune sub perna. icon_mrgreen.gif
cristic1982
Care era nasul? Ca nu il mai tin minte.
vercingetorix
Senatorul USR, Mihai Goțiu, a fost fotografiat, din nou, în timp ce dormea în Parlament.
El a spus că nu dormea, ci clipea. radmasa.gif
Cosstel
mai chestia asta cu dormitul mi se pare un pic sfortata
subsemnatul tinut intr-o incinta cu lumina artificiala, aer nu tocmai proaspat si plictiseala maxima ma apuca un cascat de mama doamne
poate omul are si ceva probleme medicale si ...

si ii mai apuca pe unii o logoree de chiar iti vine sa-ti iei cimpii

stiu ca se batea moneda pe aici cu Crinutzul somnorila, acum tefelistii cam inghit cu noduri situatia icon_mrgreen.gif
vercingetorix
E doar o chestie e frecventa a clipirii...
La unii dureaza o secunda, la altii 15 min.
Dar e misto sa tragi la aghioase si sa mai fii si platit pentru asta.
miki
Exact ca la magazia de intendenta
Este infiorator de stresant numaratul AZP-urilor
Ma mir cum de apuca pensia chilotarii
kato
QUOTE(vercingetorix @ 15 Feb 2017, 13:48)
E doar o chestie e frecventa a clipirii...
La unii dureaza o secunda, la altii 15 min.
Dar e misto sa tragi la aghioase si sa mai fii si platit pentru asta.
*


am trait sa o vad si pe asta....... un psd-ist sadea spune de altii ca dorm prin parlament si ca sunt platiti degeaba radmasa.gif se aplica perfect dictonul hotul striga hotii smile.gif
corbex
Vercinge nu-i pesedist. O mutatie genetica l-a facut cu constiinta omui de dinainte sa se descopere agricultura si focul. Decit pestera se inventase.
luck33ro
cine o fi inventat dormitu in parlament? ala pesedist baiat bun, ca putea sa voteze legi pentru corupti in timpul asta blush.gif
ady77
QUOTE(kato @ 15 Feb 2017, 18:18)
am trait sa o vad si pe asta....... un psd-ist sadea spune de altii ca dorm prin parlament si ca sunt platiti degeaba  radmasa.gif se aplica perfect dictonul hotul striga hotii  smile.gif
*


La Iohannis nu se aplica?
Dar la Băsescu?
kato
se aplica si la ei, dar era vorba dfe psd-isti aici:))
DannyY
QUOTE(vercingetorix @ 15 Feb 2017, 14:48)
Dar e misto sa tragi la aghioase si sa mai fii si platit pentru asta.
*

Eu m-as gandi ca ar trebui sa-ti fie rusine, dar sunt convins ca nu-ti e. DESTEPTAREA, PLOTONER!
cristic1982
Astazi am aflat ca un imbecil (altfel nu il pot cataloga pe individ) l-a reclamat pe shordan ca a venit cu copilul la proteste astfel influentand dpdv politic retragerea ordonantei. In plus, un alt personaj, olguta vasilescu incerca sa justifice faptul ca plangerile sunt acoperite legal si ca politia trebuie sesizata.
Ironic ca protectia copilului se ocupa cu asta, in schimb nu s-a autosesizat in legatura cu invatatoarea din brasov care jignea elevii. Nu mai zic de lipsa de implicare a celor de la protectia copilului in legatura cu copiii trimisi la cersit, cei din orfelinate, de conditiile din spitalele de copii etc.
Sa ma cac pe toti idiotii astia, in frunte cu jepatii din guvern care incearca sa se razbune si cu politrucii pusi in diverse institutii!
Puteti sa imi dati report, dar nu m-am putut abtine cand am vazut atata nesimtire.
DragosP
Culmea, tu neavând nicio treabă cu usr-ul!
cristic1982
Chiar nu am, nici macar nu i-am votat. Crede si nu cerceta! Si nu te mint.
luck33ro
Intimidare de 2 bani - metodele securiste care nu fac decat sa indarjeasca lumea impotriva lor. Atat sunt de prosti!
cristic1982
Nu ma asteptam sa ajunga la un asa nivel de jigodism. Dar se pare ca psd-ul (ma refer la toti membri care aproba astfel de actiuni) are resurse nebanuite.
klaus
QUOTE(Cosstel @ 15 Feb 2017, 13:45)
mai chestia asta cu dormitul mi se pare un pic sfortata
subsemnatul tinut intr-o incinta cu lumina artificiala, aer nu tocmai proaspat si plictiseala maxima ma apuca un cascat de mama doamne
poate omul are si ceva probleme medicale si ...
*
E o chestie de obisnuinta cu sedintele prelungite. Insa eu sincer nu vad de ce l-ar lua pe ala somnul asa de des in timpul zilei la ce program au parlamentarii. Au timp berechet sa se odihneasca acasa.
Curios oi fi ce ati face voi daca un functionar public ar dormi in timpul serviciului cand va duceti la el sa va rezolve o problema.
La baiatul asta vad insa ca multa lume nu stie cum sa-i gaseasca justificare...
QUOTE(kato @ 15 Feb 2017, 18:18)
am trait sa o vad si pe asta....... un psd-ist sadea spune de altii ca dorm prin parlament si ca sunt platiti degeaba  radmasa.gif se aplica perfect dictonul hotul striga hotii  smile.gif
*

Acu, sincer vorbind, nu tin minte ca PSD-ul sa fi sustinut sus si tare ca USR e altfel, ca fac o altfel de politica, ca sunt alti oameni care au alte apucaturi, nu ca politicienii "vechi". Astea le zicea de fapt USR-ul insusi.
Si acum se dovedeste ca da, sunt altii, dar nu altfel.

Asa cum unii urmaresc cum isi respecta PSD programul de guvernare, presupun ca aceiasi, cu aceeasi energie, ar trebui sa urmareasca cum isi respecta si altii promisiunile. Ca sa fie cat de cat obiectiv. Altfel, daca nu fac asa, nu sunt decat partinitori. Dar se erijeaza ca detinatorii adevarului si ceilalti sunt demni de dispret si vorbesc numai prostii.
Aiurea, prostii.
Serje
QUOTE(cristic1982 @ 15 Feb 2017, 20:48)
Astazi am aflat ca un imbecil (altfel nu il pot cataloga pe individ) l-a reclamat pe shordan ca a venit cu copilul la proteste astfel influentand dpdv politic retragerea ordonantei.
*


Si cu imbecilu de sordan nu ai nimic ca si-o dus bebelusu in frig doar sa-si mai faca oleaca de imagine?

QUOTE(cristic1982 @ 15 Feb 2017, 21:03)
Crede si nu cerceta!
*


Parca ai mai zis asta zilele astea, vezi ca aia care erau cu crede si nu cerceta nu erau cei care crezi tu ...
corbex
Sergiulica, ia fa tu o lacramatie sa se confiste toti copiii care sint scosi in parc. Sau in fata blocului. Sau la mol. Sau cind platesti impozitul. Sau la gradinita. Ca e frig. Daca as avea mintea ta, as arunca-o in privata.
luck33ro
Serju planje de grija bebelusului Sordan Jr., ca orice pesedist ingrijorat de viitorul natiunii. radmasa.gif
Astia sunt sublimi, RTVul a creat o armata de zombi dragalasi laugh.gif Chiar sunt curios care e limita lor...
klaus
Acu' am si eu o intrabrea: Daca lumea a iesit in strada ca sa se aplice legea si sa nu se modifice in sensul neaplicarii, de ce ar trebui sa se aplice doar o parte a legii, adica aia care pe ei nu-i incrimineaza, si partea care-i incrimineaza pe ei, demonstrantii, e proasta si nu ar trebui sa se aplice?
De ce odata e buna aplicarea legii, dar altadata nu?
luck33ro
Hai explica-te, fa-ne distractia totala tongue.gif
cristic1982
Domnilor Klaus si Sergiu puteti sa imi explicati unde e ilegalitatea? Vad ca purtati grija altora, macar aratati legea in cauza.

Si eu am iesit cu ambii copii la proteste, deci puteti sa imi faceti reclamatie daca vreti.
Sergiu, dar cand in bucuresti au oprit scolile ca e zapada, ger si mai stiu eu ce, iar in harghita sau brasov, unde e iarna mai multe de 2 saptamani pe an nu le-au oprit, iar copiii au mers prin frig si zapada, de ce ministreasa nu s-a sesizat? In plus am dat in exemplu in Brasov, nu am auzit-o pe olguta sa ceara un raport cu ce se intampla acolo.

Din pacate ipocrizia nu salveaza Romania.

Noapte buna
Serje
Io n-am zis nimic de ilegalitate, ce zicea ieri țața firea era o idioțenie, dacă o mai fi sau nu alta lege habar n-am.
Și tu ai bebeluș sau is mai mari?

QUOTE(corbex @ 15 Feb 2017, 23:50)
Sergiulica, ia fa tu o lacramatie sa se confiste toti copiii care sint scosi in parc. Sau in fata blocului. Sau la mol. Sau cind platesti impozitul. Sau la gradinita. Ca e frig. Daca as avea mintea ta, as arunca-o in privata.
*


Tovarășe corbex... încearcă să și înțelegi ce citești, n-am zis nimic de reclamații, am zis doar de faptul că idiotu și-o scos copilul noaptea în frig(că hoții) că să-și facă imagine.
Și fă diferența între o plimbare cu copilu ziua și stat cu copilu în piața noaptea pe frig. Dacă nu reușești să vezi diferența ... știi ce trebuie sa faci cu mintea ta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.