Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
b76bgaarh
Si postările continuă, pt binele poporului ignorant rămas acasă.
corbex
Pierdere de timp. Adevarul a fost deja descoperit cu mult timp in urma de tovarasul Nastase.
b76bgaarh
Pe lângă clătită e chiar mic copil. Chiar si nu-ți pare măicuța.
neumann
QUOTE(Han Solo @ 23 Sep 2016, 13:25)

da' sa nu uitam ca de fapt tu nu cu asta te lupti, ci te-ai suparat ca a plecat ponta  tongue.gif  icon_mrgreen.gif
*



Aproape uitam:

showfinger.gif
corbex
Chiar asa, cind a plecat Ponta? Ca iar uita.
bion
Cand a zis Base ca revine. Sau uitasi?! biggrin.gif
corbex
Io-l astept pur si simplu. Cu inima-n git.
bion
Aham. Base te iubim pentru tine noi murim biggrin.gif
miki
QUOTE(neumann @ 23 Sep 2016, 13:23)
Culmea, n-am mai vazut psd sa scoata oameni in strada de mai bine de 10 ani. Repet, eu inca nu vad diferente intre minerii tineri si frumosi, aia cu uniforma noi si bate
*


PSD-ul fiind la putere, n-are nevoie sa-i scoata in strada.
Mai da o galeata, o sapca s-o sticla de ulei pe la vreo paranghelie locala si gata sprijinul.

QUOTE(klaus @ 23 Sep 2016, 13:29)
Nu pot sa o ignor pe madam Clotilda, ca le zice asa frumos:
QUOTE(clotilda)
soțul meu când a fost să studieze în străinătate a primit un bilet de avion și a acceptat pentru că nu avea bani. Urma să meargă la MIT. Fundația aceasta a zis că îi plătește biletul de dus. Soțul meu a cerut dus întors. Fundația Soros n-a vrut - a zis să-i plătească doar dus. Soțul meu a fost așa deguzstat și el a zis că nu va rămâne în America și că baza lui va fi în România

052.gif


Generatia asta"noua" de politicieni e un vis!
*



Acu' nu ca ala avea dreptate, da' ideea este conform declaratiei aleia biletu dus costa 100 de leusteni iar dus -intors 101 leusteni, nu dublu.
Han Solo
QUOTE(neumann @ 23 Sep 2016, 16:37)
Aproape uitam:

showfinger.gif
*



Ausma, dacă asta îți e cu adevărat lupta, după ce îl înveți pe ăla mic si verde să numere, nu mai bine te concentrezi pe unii care au cu adevărat nevoie de tine? Cum ar fi unii care cred sincer că ungurii nu pun botul la paramilitare, în timp ce flutură confetti cu românica dodoloata de exemplu.
Nu de alta, da' pentru ochiul neformat riscă să apară tânăr și liber, gen, ca ia de bun ceva de pe net.


Da-l în mm pe ponta, are ghita grijă de el icon_mrgreen.gif
luck33ro
Agenturili babaeti, agenturili.... sleep.gif
Markos
luck, nasty - la Universitate victorie.gif
neumann
QUOTE(Han Solo @ 24 Sep 2016, 00:28)
Ausma, dacă asta îți e cu adevărat lupta, după ce îl înveți pe ăla mic si verde să numere, nu mai bine te concentrezi pe unii care au cu adevărat nevoie de tine? Cum ar fi unii care cred sincer că ungurii nu pun botul la paramilitare, în timp ce flutură confetti cu românica dodoloata de exemplu.
Nu de alta, da' pentru ochiul neformat riscă să apară tânăr și liber, gen, ca ia de bun ceva de pe net.
Da-l în mm pe ponta, are ghita grijă de el  icon_mrgreen.gif
*




Mispare cadeviezi un pic, sordan e ungur sau ceva?

Anarhistul gica, si-a luat masina mica

QUOTE
Primaria Capitalei nu a raspuns solicitarii Uniunea Salvati Romania privind amplasarea de corturi, a anuntat Nicusor Dan, liderul USR, pe pagina de Facebook. "Azi voi instala primul cort, autorizat prin aprobare tacita", a declarat acesta.  In aceeasi situatie se afla si Remus Cernea


plm, dai in judecata primaria, depui o noua cerere, etc. da nu-ti instalezi cortu' unde vrea mujchiu tau. Ca ejti politician, ba stai unpic, esti si in administratie cu functsea.
Han Solo
numah, tu erai superat ca ti-am zis ca tu-l vrei pe pontanapoi icon_mrgreen.gif
corbex
Si ce, nu-l vrea?
miki
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 11:41)

plm, dai in judecata primaria, depui o noua cerere, etc. da nu-ti instalezi cortu' unde vrea mujchiu tau. .....
*


Pai de ce sa pierzi timpul cind ai o solutie perfect legala ?! blink.gif
Si asa se pling magistratii ca-s rupti de munca icon_mrgreen.gif
Markos
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 11:41)
plm, dai in judecata primaria, depui o noua cerere, etc. da nu-ti instalezi cortu' unde vrea mujchiu tau.
*


vezi aici

Dai în judecata Primaria si obtii castig de cauza prin 2018. Ah, ghinion, semnaturile se strang pentru alegerile de anul asta...
neumann
esti sigur sigur ca e legal sa-ti pui cortu unde vrea mujchii tai in centru? Daca te salta mascatii ca blochezi traficu/parcarea/locu de trecere, urlii ca esti martir pentru inca un vot in plus, eventual?

@hasolo

QUOTE
numah, tu erai superat ca ti-am zis ca tu-l vrei pe pontanapoi


ponta e ungur?
Markos
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 11:58)
esti sigur sigur ca e legal sa-ti pui cortu unde vrea mujchii tai in centru?
*


Nu, îl pui acolo unde ai cerut autorizatie la Primarie.

Cateodata ma minunez de inflexiunile tale logice absolut originale.
neumann
si daca e in fata unui hidrant, sa zicem?

QUOTE(Markos @ 26 Sep 2016, 12:00)
Nu, îl pui acolo unde ai cerut autorizatie la Primarie.

Cateodata ma minunez de inflexiunile tale logice absolut originale.
*



Aici cred ca e a ta inflexiune logica originala. PLM, cer autorizatie sa impodobesc semafoarele cu becuri portocalii de 1000w si daca nu-mi raspund, ii dau mai departe?


O punem de un atac tip DOS cu cereri, si pana citesc aia milioane transformam tara.
RZV
Nu. Ca aia contravine codului rutier.
Cam mare diferenta, si cam slaba flotarea sad.gif
Dar noah, hai s-o ducem in derizoriu.
neumann
aia cu hidrantu?

RZV
Aia cu becurile.
Aialalta cu hidrantu' contravine reglementarilor ISU. Si te amendeaza aia. Deci nici aia.
neumann
pana mea, mai sunt unii, de-si pun corturile prin europa pe unde vrea mujchii lor le zice romani sau rromani, nu mai tin minte cu cati de r era..
ady77
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 12:18)
si daca e in fata unui hidrant, sa zicem?
Aici cred ca e a ta inflexiune logica originala. PLM, cer autorizatie sa impodobesc semafoarele cu becuri portocalii de 1000w si daca nu-mi raspund, ii dau mai departe?
O punem de un atac tip DOS cu cereri, si pana citesc aia milioane transformam tara.
*


Pai e vina Primariei, ca trebuia sa respecte termenul pentru raspuns.
ca de aia se cere autorizatie, ca sa verifice ca nu e in fata unui hidrant.
b76bgaarh
ce mijto, de maine le zic clientilor sa faca si ei lafel cu autorizatiile de construire.

RZV
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 12:27)
pana mea, mai sunt unii, de-si pun corturile prin europa pe unde vrea mujchii lor le zice romani sau rromani, nu mai tin minte cu cati de r era..
*


Tot ashea, pentru semnaturi? Sau alea era sa-ti masoare tensiunea si glicemia ? radmasa.gif
neumann
sunt de la uniunea salvati romania, strang capital sa remodeleze arhitectura locala
RZV
De'.. daca nu sunt baietii inventivi ca aia de la ALDE....

Cu sloganul <<ALDE are grijă de sănătatea ta!>>, reprezentanți ai formațiunii pot folosi astfel de corturi până în 31 septembrie, ca să măsoare glicemia și tensiunea oamenilor. ALDE susține, însă, că are autorizație și pentru strângere de semnături.”

De prin articloul asta. Mijto, nu?

L.E. Ce idioti si astia de la Digi....cica 31 Septembrie radmasa.gif
neumann
QUOTE(b76bgaarh @ 26 Sep 2016, 12:28)
ce mijto, de maine le zic clientilor sa faca si ei lafel cu autorizatiile de construire.
*



azi nicujor anarhistu' fura un ou.. maine e politician. Daca acum se comporta abuziv, evident pentru un scop nobil (oare cand zicea ca a depus cererea de autorizare, ca nu scrie in articol, poate or mai fi si altele, poate se iau cronologic, cine stie..). evident ei sunt napastuiti de soarta, toata lumea ii fura, da' nu cumva vor sa se bage in fatza in loc sa stea la rand?

26 Sep 2016, 12:36:
QUOTE(RZV @ 26 Sep 2016, 12:34)
De'.. daca nu sunt baietii inventivi ca aia de la ALDE....

Cu sloganul <<ALDE are grijă de sănătatea ta!>>, reprezentanți ai formațiunii pot folosi astfel de corturi până în 31 septembrie, ca să măsoare glicemia și tensiunea oamenilor. ALDE susține, însă, că are autorizație și pentru strângere de semnături.”


*



Eu nu inteleg de ce sunt dati ALDE sau alte partide ca exemplu pentru a justifica magariile USR. Parca astia nu erau politicieni, erau decat "alfel".
ady77
Oricum USR e degeaba, e suficient sa se organizeze suficiente concerte in ziua alegerilor ca sa fie siguri ca nu intra in Parlament radmasa.gif radmasa.gif
Han Solo
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 11:27)
pana mea, mai sunt unii, de-si pun corturile prin europa pe unde vrea mujchii lor le zice romani sau rromani, nu mai tin minte cu cati de r era..
*



ai sa razi, da' prin francia si belgica cel putin, primariile tre' sa puna la dispozitie un teren viran 'oamenilor de calatorie' (pe maximum 100 de zile mi se pare) icon_mrgreen.gif
kato
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 12:35)

Eu nu inteleg de ce sunt dati ALDE sau alte partide ca exemplu pentru a justifica magariile USR. Parca astia nu erau politicieni, erau decat "alfel".
*


smile.gif pai a cui e magaria, a USR-ului sau a celorlalti in cazul de fata?
neumann
stai ca nu inteleg.. de ce ar fi magaria altora? (bine, distragi atentia de la USR, si o indrepti asupra altora, cand nu-ti place)
kato
am inteles, consideri ca primariile nu sunt politizate. bravo nene. smile.gif
Markos
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 12:27)
pana mea, mai sunt unii, de-si pun corturile prin europa pe unde vrea mujchii lor le zice romani sau rromani, nu mai tin minte cu cati de r era..
*


Aia nu cer aprobari.

Alte idei?
neumann
QUOTE(kato @ 26 Sep 2016, 12:55)
am inteles, consideri ca primariile nu sunt politizate. bravo nene. smile.gif
*



link? unde am zis eu asta?

luck33ro
QUOTE(Markos @ 26 Sep 2016, 11:57)
vezi aici

Dai în judecata Primaria si obtii castig de cauza prin 2018. Ah, ghinion, semnaturile se strang pentru alegerile de anul asta...
*


radmasa.gif asta spera si ei...

Da daca iti pui cortu unde umbla tiganca cu caleasca si-i deranjezi siesta de pranz? o a-i ramana in gat ciuperca USR blush.gif
neumann
QUOTE(Markos @ 26 Sep 2016, 13:00)
Aia nu cer aprobari.

Alte idei?
*



deduc ca nici ALDE nu au primit aprobari, da macar au gasit cumva o portita legala, daca ce zice RZV e adevarat, adica sa ia tensiunea si glicemia.

Pulisordan se ascunde dupa o lege semnata de.. Adrian Nastase, aparent.
luck33ro
Nu se ascunde in munti ca elementele reactionare?

QUOTE
Pe 23 septembrie, deputatul Remus Cernea, care dorește să candideze independent la alegerile parlamentare, a amplasat un cort pentru strângerea semnăturilor în Piața Unirii, anunțând că a depus în urmă cu 30 de zile o solicitare la Primăria Capitalei în vederea obținerii unei autorizații, dar că nu a primit niciun răspuns.
Asta nu era pexedist ? ii invata pe nevinovatii lu Neicusor sa faca magarii... mad.gif

Da transparentii astia de pexedisti care nu respecta legea si nu dau raspuns solicitarilor in termen legal cetatenilor ce patesc? huh.gif
corbex
Nastase o facuse pentru el, saracu! La fel ca mandatil de 5 ani
luck33ro
Da Nastase a plecat si legea s-a pastrat... o fi de bine?

26 Sep 2016, 13:39:
QUOTE(Markos @ 26 Sep 2016, 11:35)
luck, nasty - la Universitate victorie.gif
*


https://semneaza.usr.ro/ nu merge Mahomed la Munte, vine Muntele la Mahomed tongue.gif
Markos
Io ma ocup de Ialomita. Merge mai greu treaba.
kato
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 13:14)
link? unde am zis eu asta?
*


pai asta deducem. e logic. usr e magar ca asambleaza corturi fara autorizatie, autorizatie care este eliberata de primarie, primarie care nu este politizata. daca considerai altceva, nu mai era dialogul acesta necesar. smile.gif
luck33ro
QUOTE(Markos @ 26 Sep 2016, 13:44)
Io ma ocup de Ialomita. Merge mai greu treaba.
*


Daca erai pe Teleorman te declaram paranormal...
neumann
QUOTE(kato @ 26 Sep 2016, 14:09)
pai asta deducem. e logic. usr e magar ca asambleaza corturi fara autorizatie, autorizatie care este eliberata de primarie, primarie care nu este politizata. daca considerai altceva, nu mai era dialogul acesta necesar.  smile.gif
*



lantul ala logic.. ce sa zic, materialu' clientului, de unde nu ai, nimeni nu cere.

pai cum sa zic.. e politizata tocmai de Sordanel si Morticia (si restul, evident). Ca neah si ei sunt factori decidenti. In consiliu. Care e politic/politizat. Preferi numiri directe jen pcr?
kato
da mai, suna firesc. ei nu vor sa-si dea aprobare ca sa pozeze in victime. alde firea &co au vrut saracii sa le acorde un raspuns, dar au fost sabotati. sad.gif
neumann
reptilienii... te-ai gandit ca poate "e" multe cereri?
corbex
Foarte multe. Exced capacitatea de numarare a doamnei Firea
Markos
QUOTE(neumann @ 26 Sep 2016, 14:26)
te-ai gandit ca poate "e" multe cereri?
*


Cam câte partide crezi că au făcut cereri pentru corturi în București? Bagă o estimare personală.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.